Stambeni kredit za vrijeme porodiljskog bolovanja

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...
Post Reply
suza81

Stambeni kredit za vrijeme porodiljskog bolovanja

Post by suza81 » 14/08/2011 18:58

Zna li neko kakav je stav banaka prema odobravanju dugorocnih stambenih kredita zenama za vrijeme jednogodisnjeg porodiljskog bolovanja, ako su u stalnom radnom odnosu? Je li neko pokusavao i koja banka konkretno??

Hamurabi

Re: Stambeni kredit za vrijeme porodiljskog bolovanja

Post by Hamurabi » 17/08/2011 12:42

Mislim da ćeš morati pričekati povratak na posao, jer sve dok si na porodiljskom, obaveze po pitanju plaće i doprinosa prenose se na Kanton - koji isplaćuje porodiljsku naknadu. Tako da kada odeš u banku, apliciraš za kredit i predaš tri zadnje platne liste - na njima će biti "0", kao i na potvrdi poslodavca o prosječnoj neto plati u zadnja tri mjeseca (Uzimajući u obzir da si otišla u banku najmanje tri mjeseca nakon odlaska na porodiljsko). Tako da ćeš biti, po papirima potrebnim za kredit, kreditno nesposobna. Ja makar mislim da je tako, a tebi je opet najbolje da pitaš direktno kreditnog službenika.

suza81

Re: Stambeni kredit za vrijeme porodiljskog bolovanja

Post by suza81 » 18/08/2011 21:25

Hvala!!

Vec sam dobila info da je to u Reifeissen banci moguce. Predaju se 3 zadnje platne liste prije bolovanja i potvrda da je zena u stalnom radnom odnosu (vjerovatno je bitno i kakva je firma u pitanju). Da li neko ima takva iskustva sa Unicredit bankom posto preko njih primam platu?

Post Reply