Stala i smrad 3 metra od rodne kuce - sta da radim

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderator: O'zone

chichak

Stala i smrad 3 metra od rodne kuce - sta da radim

Post by chichak » 04/06/2011 00:15

Pozdrav, evo sve sam rekao u naslovu... radi se o tome da sad kako malo malo pa kisa padne a onda odjednom sunce ugrije... pa chuje se samo takav smrad.. ne znam sha da radim, dal da ga tuzim. zovem neku inspekciju... (neka je dolazila i radila na principu:"smeta li tebi?" i svi rekli da medjutim neka moja mama je rekla ne a mi smo najblizi tome i onda su svi su se klimali oko da i ne i po "boshnjachkom" obichaju prikljuchili se NE i tako ostalo... sad bih da uzmem stvar u svoje ruke.. sha da radim? :D

ja.neron

Re: Stala i smrad 3 metra od rodne kuce - sta da radim

Post by ja.neron » 04/06/2011 00:19

bolje da ti dolazi smrad štale nego smrad rasola na 30 stepeni, zagorena jaja u 22 sata, plastika koja gori i slično

PipiDugaDevetka
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

Post by PipiDugaDevetka » 04/06/2011 02:56

chichak wrote:Pozdrav, evo sve sam rekao u naslovu... radi se o tome da sad kako malo malo pa kisa padne a onda odjednom sunce ugrije... pa chuje se samo takav smrad.. ne znam sha da radim, dal da ga tuzim. zovem neku inspekciju... (neka je dolazila i radila na principu:"smeta li tebi?" i svi rekli da medjutim neka moja mama je rekla ne a mi smo najblizi tome i onda su svi su se klimali oko da i ne i po "boshnjachkom" obichaju prikljuchili se NE i tako ostalo... sad bih da uzmem stvar u svoje ruke.. sha da radim? :D
po starom ''boshnjachkom'' obichaju, ti njega ili ga, zovneš na fuka pomirušu i riješite sve bez inspekcije i ''klimanja DA ili NE'':

Eborg

Post by Eborg » 05/06/2011 19:33

Ako ćemo po stvarnom pravu, onda bi on bio odgovoran samo ukoliko bi njegovo "smetanje" bilo "preko uobičajene mjere".

E sad do tebe je imaš li love i živaca da se ganjaš na sudu s njim i pokušavaš dokazati okolnosti u kojima je to nesnošljivo i sl. za što opet u konačnici imaš jako male šanse da ostvariš. Ako on to relativno normalno održava, bojim se da je to više ili manje to, tj. i nema neke pomoći. :|

Bloo
Globalna šefica
Has thanked: 53 times
Been thanked: 98 times

Post by Bloo » 05/06/2011 19:49

.

Amidza Efendija

Post by Amidza Efendija » 06/06/2011 21:05

Da li ja ovo na istom podforumu citam o Sarajevu, gradu nominovanom za prijestolnicu kulture, gradu u kojem se ne placaju karte za javni prevoz, i gradu u kojem smrde stale?

Sto ti je multi-kultura!

mrtva kokoš

Post by mrtva kokoš » 06/06/2011 21:10

ne znam za tebe ali ja bih im uzvratio. napravio bih jos vecu i stalu i nabavio jos vise krava :razz:

mrtva kokoš

Post by mrtva kokoš » 06/06/2011 21:11

pometi ih konkurencijom, i onda kad odustanu ti to sve batali :-)

buzzkiller

Post by buzzkiller » 07/06/2011 23:28

Probaj sa EKO policijom.
Ne znam gdje je lokacija, ali mislim da se "krupne" životinje ne smiju držati u gradu. :D

Irvinovo stado

Post by Irvinovo stado » 07/06/2011 23:43

Sha ba da se tuzi? a dje ce moje stado???

Critty Bo

Post by Critty Bo » 10/06/2011 00:03

Amidza Efendija wrote:Da li ja ovo na istom podforumu citam o Sarajevu, gradu nominovanom za prijestolnicu kulture, gradu u kojem se ne placaju karte za javni prevoz, i gradu u kojem smrde stale?

Sto ti je multi-kultura!
Ti si amidza na svakoj temi plaho iritantan. Ti nikad nisi cuo za predgradja ili dijelove iznad grada? Jel pise negdje mozda gdje zivi? :x Kako ste samo poceli da me nervirate.

Amidza Efendija

Post by Amidza Efendija » 10/06/2011 03:15

Critty Bo wrote:
Amidza Efendija wrote:Da li ja ovo na istom podforumu citam o Sarajevu, gradu nominovanom za prijestolnicu kulture, gradu u kojem se ne placaju karte za javni prevoz, i gradu u kojem smrde stale?

Sto ti je multi-kultura!
Ti si amidza na svakoj temi plaho iritantan. Ti nikad nisi cuo za predgradja ili dijelove iznad grada? Jel pise negdje mozda gdje zivi? :x Kako ste samo poceli da me nervirate.

Predlazem ti da otvoris novu temu pod naslovom "Vrlo sam nervozan jer je Amidza iritiran".

Sta je ovo? Neka epidamija? Sa-X forum pun privatnih istrazivaca koji se ubise trazeci sta pisu neki razni Amidze i amidzince, umjesto da se drze teme?

Da nije stigao E.coli i u nas -- mora biti da su uzrok smrdljive staje u Sarajevu, gradu kandidatu za prijestolnicu kulture.

Critty Bo

Post by Critty Bo » 10/06/2011 10:44

Amidza Efendija wrote:
Critty Bo wrote:

Sto ti je multi-kultura!

Predlazem ti da otvoris novu temu pod naslovom "Vrlo sam nervozan jer je Amidza iritiran".

Sta je ovo? Neka epidamija? Sa-X forum pun privatnih istrazivaca koji se ubise trazeci sta pisu neki razni Amidze i amidzince, umjesto da se drze teme?

Da nije stigao E.coli i u nas -- mora biti da su uzrok smrdljive staje u Sarajevu, gradu kandidatu za prijestolnicu kulture.
Amidza nije iritiran nego iritantan. Nema potrebe za novom temom, rekla sam sta mi je na umu. A tebi ako toliko smeta sto je Sarajevo kandidat za prijestolnicu kulture, kandiduj to svoje selo :-) . Da ne idemo vise u off. Voila :)

mrtva kokoš

Post by mrtva kokoš » 10/06/2011 17:19

moze li mi neko ocitati stalu iz koje pise amidza :mrgreen:

lajk

Post by lajk » 10/06/2011 17:24

Suti sve ima gore od goreg ;) da vidis stanje u Visokom rekao bi hvala Bogu :sad:

Amidza Efendija

Post by Amidza Efendija » 17/06/2011 19:29

Splinter wrote:moze li mi neko ocitati stalu iz koje pise amidza :mrgreen:
Evo ja cu ti ocitati stalu, ako mi objasnis sta ti je to.

Mora biti nesto uobicajeno tamo oklen si.

chichak

Post by chichak » 01/07/2011 10:39

samo da vam kazem da stala je samo 10 minuta hoda od trulejbuske okretaljke na Otoci.... sad ne znam sta da mu radim... al skontat chu da napishem peticiju..i tako dalje...

Amidza Efendija

Post by Amidza Efendija » 05/08/2011 19:04

Critty Bo wrote:

Sto ti je multi-kultura!
Deset minuta od Otoke? Nego kako nervoza, mlada si bona jos za takve stvari.

poznanik

Post by poznanik » 05/08/2011 21:00

Sto ti je multi-kultura!
Stvarno @Efendija, gdje si ti u uvodnom tekstu pročitao i, skoro mjesec dana prije nego je @chichak dopunio post, zaključio da je smrad u blizini mu rodne kuće u gradu Sarajevu :? :-)
Pozdrav, evo sve sam rekao u naslovu... radi se o tome da sad kako malo malo pa kisa padne a onda odjednom sunce ugrije... pa chuje se samo takav smrad.. ne znam sha da radim, dal da ga tuzim. zovem neku inspekciju... (neka je dolazila i radila na principu:"smeta li tebi?" i svi rekli da medjutim neka moja mama je rekla ne a mi smo najblizi tome i onda su svi su se klimali oko da i ne i po "boshnjachkom" obichaju prikljuchili se NE i tako ostalo... sad bih da uzmem stvar u svoje ruke.. sha da radim?

Amidza Efendija

Post by Amidza Efendija » 05/08/2011 21:18

poznanik wrote:
Sto ti je multi-kultura!
Stvarno @Efendija, gdje si ti u uvodnom tekstu pročitao i, skoro mjesec dana prije nego je @chichak dopunio post, zaključio da je smrad u blizini mu rodne kuće u gradu Sarajevu :? :-)
Pozdrav, evo sve sam rekao u naslovu... radi se o tome da sad kako malo malo pa kisa padne a onda odjednom sunce ugrije... pa chuje se samo takav smrad.. ne znam sha da radim, dal da ga tuzim. zovem neku inspekciju... (neka je dolazila i radila na principu:"smeta li tebi?" i svi rekli da medjutim neka moja mama je rekla ne a mi smo najblizi tome i onda su svi su se klimali oko da i ne i po "boshnjachkom" obichaju prikljuchili se NE i tako ostalo... sad bih da uzmem stvar u svoje ruke.. sha da radim?
Forum -> Bh. regije -> Sarajevo :?:
A volim i grah bacit ponekad :D

poznanik

Post by poznanik » 05/08/2011 21:25

Amidza Efendija wrote:Forum -> Bh. regije -> Sarajevo :?:
Baci taj grah, kvaran je i laže te. "Sarajeva" - regije, ima i dalje od tvoje mahale ;-)

Amidza Efendija

Post by Amidza Efendija » 05/08/2011 21:49

poznanik wrote:
Amidza Efendija wrote:Forum -> Bh. regije -> Sarajevo :?:
Baci taj grah, kvaran je i laže te. "Sarajeva" - regije, ima i dalje od tvoje mahale ;-)
Ali vidis da ne laze. Covjeku je kuca 10 minuta pjehe do Otoke. Blize nego do Marijin Dvora. :wink:

poznanik

Post by poznanik » 05/08/2011 22:06

Amidza Efendija wrote:Ali vidis da ne laze. Covjeku je kuca 10 minuta pjehe do Otoke. Blize nego do Marijin Dvora. :wink:
A ti si to znao mjesec dana prije nego je objavio Otoku :? :-)

Pitaj grah je li u gradskom području, već skoro 40 godina, zabranjeno držanje domaćih životinja - stoke i peradi, i pitaj ga kako nekom (po logici :D ) može pasti na pamet da je smrad štale u gradskom području :-)

Amidza Efendija

Post by Amidza Efendija » 05/08/2011 22:21

poznanik wrote:
Amidza Efendija wrote:Ali vidis da ne laze. Covjeku je kuca 10 minuta pjehe do Otoke. Blize nego do Marijin Dvora. :wink:
A ti si to znao mjesec dana prije nego je objavio Otoku :? :-)

Pitaj grah je li u gradskom području, već skoro 40 godina, zabranjeno držanje domaćih životinja - stoke i peradi, i pitaj ga kako nekom (po logici :D ) može pasti na pamet da je smrad štale u gradskom području :-)
Pa da sam znao, ne bih bacao grah :mrgreen:
Vidi. Forum se zove Sarajevo u opisu mu stoji
Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.
Znam,znam. Ima u opisu i ono "i okolini". Ali posto OP bas nije precizirao ili barem pomenuo "okolinu", nekako sam "po definiciji" zakljucio da je tu negdje, a ne bas oko velegrada Pala prijestolnice Republike Srpske. :D
A covjek zvao i inspekciju, valjda je u gradu. Ne bi zvao inspekciju zbog stale na selu :D

Sto se zakona tice, mi smo ti cuveni po postivanju istih.
Zato su nam omiljena zanimanja zloupotreba vlasti i pozicija, korupcija na svim nivoima drustva, kradja, obijanje stanova i auta, sveranje po vozilima gradskog prevoza 8), utaja poreza, "privatizacija" javnih preduzeca, pljuvanje i vrsenje nuzde po haustorima, ulicama i parkovima, dzeparenje, ubistva u tramvajima, prostitucija, narko-trafik, nepotizam u politici i biznisu, i izdavanje doktorskih titula bez pokrica na temu juznoamerickog naroda sto putuje ka sazvjezdju Plejada.
Last edited by Amidza Efendija on 06/08/2011 05:35, edited 1 time in total.

poznanik

Post by poznanik » 06/08/2011 00:21

chichak wrote:Pozdrav, evo sve sam rekao u naslovu... radi se o tome da sad kako malo malo pa kisa padne a onda odjednom sunce ugrije... pa chuje se samo takav smrad.. ne znam sha da radim, dal da ga tuzim. zovem neku inspekciju... (neka je dolazila i radila na principu:"smeta li tebi?" i svi rekli da medjutim neka moja mama je rekla ne a mi smo najblizi tome i onda su svi su se klimali oko da i ne i po "boshnjachkom" obichaju prikljuchili se NE i tako ostalo... sad bih da uzmem stvar u svoje ruke.. sha da radim? :D

Pronađi svoju ulicu :D Nadzor nad sprovođenjem ove zakonske odredbe u nadležnosti je Kantonalne uprave za inspekcijske poslove:

(1) Na području općine Novi Grad zabranjeno je držanje stoke:
U urbanom dijelu unutar linije razgraničenja, koja počinje od nadvožnjaka u Buča Potoku, ide desnom stranom ulice Safeta Zajke do mjesta gdje se ulica Safeta Zajke uključuje na magistralni put Sarajevo - Zenica, vraća se magistralnim putem do Bačića, ide iza Bačića i "Centrotransa", ulazi i ide paralelno sa granicom sa općinom Ilidža i međuentitetskom linijom do mjesta gdje sječe ulicu Želimira Vidovića - Kelija, ide vazdušnom linijom na zapad prema prema brdu Mojmilo, zaobilazi naselje Turkušići ulazi u Novopazarsku ulicu, spušta se Novopazarskom ulicom na zapad i ulazi u ulicu Vejsila Čurčića, skreće lijevo i spušta se ulicom Sulejmana Pačariza Hodže do ulice Safeta Hadžića, skreće desno i ide desnom stranom ulice Safeta Hadžića na sjever prema općini Novo Sarajevo do granice sa općinom i dalje nastavlja granicom do nadvožnjaka u Buča Potoku.

(2) Na području općine Novi Grad dozvoljeno je držanje stoke:
a) U pojasu sa desne strane u pravcu sjever- sjeverozapad do granice sa općinama Novo Sarajevo, odnosno Vogošća, od granične linije koja počinje od preduzeća "Zrak" i ide ulicom Adema Buće na sjeverozapad prema Gradskoj deponiji smeća do motela "Eki" gdje se na raskršću sa ulicom Rafaela Gaona spušta desnom stranom ulice do Rafaela Gaona broj 40, silazi u pravcu zapada vazdušnom linijom i siječe ulicu Dolačka na broju 99, diže se vazdušnom linijom prema ulici Esada Midžića na broju 135 te prema sjeverozapadu izlazi na ulicu Irfana Ljubjankića kod broja 21., vraća se ulicom na raskrsnicu ulica Bratunačka i Esada Midžića, spušta se desnom stranom ulice Grada Bobovca i ulice Derviša Fevze Mostarca, prolazi ispod kuće na broju 18 vlasništvo Hote Vahida te ide na zapad vazdušnom linijom preko kuće na broju Derviš Fevze Mostarca 28, ide ulicom Derviš Fevze Mostarca do broja 47, nastavlja u pravcu zapada i sječe ulicu Smaje Šikala na broju 281, ide desnom stranom ulice Smaje Šikala do broja 261 i produžava u pravcu zapada na ulicu Mustafe Muje Pašića i prolazi ispod kuće na broju 48, nastavlja na udaljenosti od cca 50 m paralelno od izgrađenih individualnih objekata prema kapiji Gradske deponije, od kapije Gradske deponije ide na zapad vazdušnom linijom prema Briješću do raskrsnice - okretaljke autobuske linije Otoka-Buča Potok i ulazi u ulicu Briješće Brdo zahvatajući pojas paralelno sa ulicom sa lijeve strane u širini od cca 300 m sve do džamije u Briješću, od džamije linija ide desnom stranom ulice Briješće Brdo i ulazi u ulicu Numan Paše Ćuprilića sve do raskrsnice sa ulicom Zaima Imamovića, ide desnom stranom ulice Zaima Imamovića do broja 76, od broja 76 kreće prema Zabrđu i ide dalje ulicom Zaima Imamovića do broja 61, od broja 61 ide vazdušnom linijom u pravcu zapada i siječe magistralni put Sarajevo-Zenica na mjestu gdje se odvaja put za Reljevo.
b) Od skretanja za Reljevo u pojasu sa desne strane južno i jugoistočno od granične linije prema općini Ilijaš odnosno Ilidži, koja ide lijevom stranom ceste prema Reljevu do "Jugopetrola" skreće iza "Jugopetrola" na istok, ide putem te siječe bivšu industrijsku prugu (nasip), ide nasipom prema Butilama i izlazi na rijeku Bosnu, ulazi u korito rijeke Bosne i vraća se uzvodno od ušća Miljacke u Bosnu, ide koritom Miljacke te granicom općine Novi Grad i Ilidža kao i Novo Sarajevo.
c) Na brdu Mojmilo u naselju Turkušići, kao i u pojasu (istočno) iza ulice Novopazarska od broja 234 prema međuentitetskoj liniji i graniči sa općinom Novo Sarajevo do Milinkladske ulice.

Post Reply