Sta Vas je "natjeralo" da odete iz BiH i sa Balkana

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Melbourne_Australia

#1276 Re: Sta Vas je "natjeralo" da odete iz BiH i sa Balkana

Post by Melbourne_Australia » 26/08/2017 12:49

uglavnomja wrote:
meteorit135531 wrote:Ljudi kad brze bolje prihvate cinjenicu da Bosna nije drzava, i da mi nismo gradjani, nego smo obicna rulja koja sluzi kao statisticki parametar pomocu kojeg vladajuca kasta vlada, vedri i oblaci ovim mikrosvijetom sto se zove Opcina Centar, i grad Sarajevo, bice vam lakse kad je budete napustali.
Kriv je metalitet ljudi. Mi smo nestali i propali davno, Bosna i Hercegovina je drzava koja jos postoji samo na papiru. I ne treba vise ni pisati sta ovdje vise ne funkcionise, sve su price davno ispricane i ispisane po ovom forumu.. I u realnom zivotu, svaki dan se covjek susrece sa situacijama kad bi najradije pljunuo iz aviona na ovu drzavu koja je ustvari obicni protektorat , i nikad vise se ne osvrnuo na ovu rupcagu u kojoj krati i gubi dane.
Kad bi dozivio da Hans iz Berlina uzurbanim korakom i placljivim govorom ode u azilantski centar i zatrazi spas u jadnoj i zaostaloj Bosni, onda bi mozda nasao neki smisao da zivim ovdje. Dok se to ne desi, vidim svoju buducnost tamo gdje Hans zivi.
Dzaba pisati, dzaba govoriti, dzaba pokazivati. U Bosni mozes raditi u kiosku za 400 KM , to je pojam "snalazljivosti" ovdje.
bosna je demokratska drzava u kojoj svaki punoljetan gradjanin ima pravo glasa.

druga je prica sto 50% ljudi ne glasa. i sto su izabrali da budu statistika koja kuka po kafanama i forumima.

ili sto piju kafu po bastama dok oni koji zele nesto promijeniti protestuju, demonstriraju, traze prava, bore se ... i to sve sa kezom: jah vidi budala ...
Ja bi ovakve crnjake :D nogom u guzicu udarao do granice i jos mu dao love da ode i da se nikad vise ne vrati :lol: Sevap je ovakve i prisilno otjerati ako treba :D

Gojeni H

#1277 Re: Sta Vas je "natjeralo" da odete iz BiH i sa Balkana

Post by Gojeni H » 26/08/2017 19:19

madner wrote:Sa dvije milje bi bjezao gdje god da sam. :D
Neki bi se nogom u guzicu udarali sa dvije milje, dovoljno blizu roditeljima da su im na raspolaganju, bratu/sestri, prijateljima ...

Drugima je sasvim dovoljan fejsbuk i skajp.

mv960

#1278 Re: Sta Vas je "natjeralo" da odete iz BiH i sa Balkana

Post by mv960 » 26/08/2017 19:44

Sedamdesetih se moj stari tako ukrcao u voz i otišao u svijet trbuhom za kruhom kako kažu.

Za relativno kratko vrijeme je ostvario svoj dječački san, vratio se krajem osamdesetih i stvorio mali raj u BiH.

Početkom devedesetih dođe komšija s traktorom sve potovari i odvuče sebi kući a stari ostade vjećno pod zemljom da leži.

To je naša svakodnevnica i to se neće promjeniti ni za narednih 100 godina.

Zato idi i ne okreči se sine.

512MB

#1279 Re: Sta Vas je "natjeralo" da odete iz BiH i sa Balkana

Post by 512MB » 26/08/2017 20:41

Gojeni H wrote:
madner wrote:Sa dvije milje bi bjezao gdje god da sam. :D
Neki bi se nogom u guzicu udarali sa dvije milje, dovoljno blizu roditeljima da su im na raspolaganju, bratu/sestri, prijateljima ...

Drugima je sasvim dovoljan fejsbuk i skajp.
Madner hoce da kae da zaradjue 2100 evra :-D

Hendrix

#1280 Re: Sta Vas je "natjeralo" da odete iz BiH i sa Balkana

Post by Hendrix » 27/08/2017 07:57

Melbourne_Australia , valja ti izdrzat dok svi kokuzi i fukare odu iz BiH.

Znam ja vrlo dobro tipove kao tebe, imaju dobre poslove i ususkani su u zivot od M.Dvora do Carsije, sa uskim krugom privilegovane raje ostatak Bosne ne postoji za njih i sve standarde ravnaju prema tome i ako neko ima manje ili se slucajno pozali na nesto okarakterisan je luzerom i nesposobnjakovicem. U principu to je OK, tebi super...svaka cast, uzivaj brate ali nemoj srati da i svima ostalima mora biti dobro kad nije.

Ja sam zbog posla obisao Bosnu uzduz i poprijeko a i tebi preporucujem da se maknes malo iz grada i vidis sta je kokuzluk i stvarna realnost, ali u sustini jebe se tebi za to zar ne? Ti imas svoje pare, ne gledas dnevnik, ne ides doktoru, nemas djece da se skoluju ne koristis tramvaj...mozda cak i ne pijes vodu navecer pa te ne doticu sva sranja oko nas? I onda tamo neki sire negativnost jebote, seru bezze kad ima posla para svega, samo ko zna jel tako?

madner

#1281 Re: Sta Vas je "natjeralo" da odete iz BiH i sa Balkana

Post by madner » 27/08/2017 13:15

Vazi i obrnuto, ako je tebi crnjak, ne mora svima biti crnjak. Zena ima los posao, struka sjebana, plate lose. Lakse tada covjeku misliti da nije on izuzetak.

Melbourne_Australia

#1282 Re: Sta Vas je "natjeralo" da odete iz BiH i sa Balkana

Post by Melbourne_Australia » 27/08/2017 17:12

Hendrix wrote:Melbourne_Australia , valja ti izdrzat dok svi kokuzi i fukare odu iz BiH.

Znam ja vrlo dobro tipove kao tebe, imaju dobre poslove i ususkani su u zivot od M.Dvora do Carsije, sa uskim krugom privilegovane raje ostatak Bosne ne postoji za njih i sve standarde ravnaju prema tome i ako neko ima manje ili se slucajno pozali na nesto okarakterisan je luzerom i nesposobnjakovicem. U principu to je OK, tebi super...svaka cast, uzivaj brate ali nemoj srati da i svima ostalima mora biti dobro kad nije.

Ja sam zbog posla obisao Bosnu uzduz i poprijeko a i tebi preporucujem da se maknes malo iz grada i vidis sta je kokuzluk i stvarna realnost, ali u sustini jebe se tebi za to zar ne? Ti imas svoje pare, ne gledas dnevnik, ne ides doktoru, nemas djece da se skoluju ne koristis tramvaj...mozda cak i ne pijes vodu navecer pa te ne doticu sva sranja oko nas? I onda tamo neki sire negativnost jebote, seru bezze kad ima posla para svega, samo ko zna jel tako?
Djecu imam i idu u privatnu skolu..Bus dodje po njih ujutru i vrati ih poslije skole..Obisao sam vise BIH nego ti za cijelog zivota sto ces..Puno slobodnog vremena imam pa volim da obilazim svaki pedalj BIH.A o svijetu da ne pricam.....Samo druze nije poenta zivota da gledam kako drugi zive i ako mi je zao svakoga ko zivi tesko, poenta je zivota da mogu sebi i svojim najblizijim pirustiti kvalitetn zivot...E tako ti je svugdje na svijetu...Znas li ti da sam ja vise fukare i jada cemera vidio u USA nego u Bih ? i sta treba sad neko ko zivi u USA da crnjaci zato sto DETROIT izgleda kao Sarajevo u ratu??? Kazem ti, da imas tupla 3 milje ne bi ovako pricao..Kraj price!! ps...ps,,,Kad je dnevnik ne gledam ga, tada sam uglavnom u teretani ili na tenisu ili terminu kosarke ili fudbala....Ne gubim vrijeme na depresivne price :thumbup:

Hendrix

#1283 Re: Sta Vas je "natjeralo" da odete iz BiH i sa Balkana

Post by Hendrix » 28/08/2017 07:36

Melbourne_Australia wrote: Djecu imam i idu u privatnu skolu..Bus dodje po njih ujutru i vrati ih poslije skole..Obisao sam vise BIH nego ti za cijelog zivota sto ces..Puno slobodnog vremena imam pa volim da obilazim svaki pedalj BIH.A o svijetu da ne pricam.....Samo druze nije poenta zivota da gledam kako drugi zive i ako mi je zao svakoga ko zivi tesko, poenta je zivota da mogu sebi i svojim najblizijim pirustiti kvalitetn zivot...E tako ti je svugdje na svijetu...Znas li ti da sam ja vise fukare i jada cemera vidio u USA nego u Bih ? i sta treba sad neko ko zivi u USA da crnjaci zato sto DETROIT izgleda kao Sarajevo u ratu??? Kazem ti, da imas tupla 3 milje ne bi ovako pricao..Kraj price!! ps...ps,,,Kad je dnevnik ne gledam ga, tada sam uglavnom u teretani ili na tenisu ili terminu kosarke ili fudbala....Ne gubim vrijeme na depresivne price :thumbup:
Pa nije ni poenta zivjeti u nekom virtuelnom balonu zasnovanom na boljoj finansijskoj situaciji kao sto ti imas. Djeca u privatnoj skoli u totalno nerealnom okruzenju izolovana od kokuza i fukara pretpostavljam, o cemu onda pricamo ovde? Naravno da je Detroit sjeban ali imas ostatak USA da ides i da trazis bolje, mi smo mala zemlja i problem je u procentima i realnosti da mali postotak ljudi moze priustiti sebi zivot izolovan od sistema, skole, zdravstva, javnog prevoza, politike...

Mozes ignorisati sistem ali do kada? Evo recimo meni je stara zamalo slijepa ostala zbog drzavnih ljekara, pogresna dijagnoza...drugog bolila neka stvar za tim i ignoriso je pola godine, govorio joj da izmislja da ne vidi...dok nije na kraju otisla privatniku i dala pola penzije. Kad tamo...imate jos par mjeseci do sljepila, treba operacija ali to se kod nas ne radi iako je rutinska na zapadu...elem, na kraju price i 5000KM manje uradila je operaciju i opet ostala na 60% vida. Nabijem ja na neku stvar nase zdravstvo i drzavu kad moja stara nakon 44 godine staza mora vecinu penzije dati na lijekove i privatne doktore ili rizikovati sljepilo ili kakvu drugu bolest umjesto da putuje i uziva u zivotu kao penzioneri na zapadu.

I opet spominjes te famozne 3 milje, ja imam poznanika koji su otisli i sa vise jer im je pun klinac svega, od sitnica do politicke situacije, zasitili se ljudi svega a ne mogu da ignorisu realnost oko sebe kao neki. Trebo sam staroj reci de ba stara i ti i tvoje sljepilo, dosta mi je crnjaka i depresivnih prica, super je kod nas ba, imas sve sto ti treba, idealan zivot penzionerski.

512MB

#1284 Re: Sta Vas je "natjeralo" da odete iz BiH i sa Balkana

Post by 512MB » 28/08/2017 10:02

Melbourne_Australia wrote:
Hendrix wrote:Melbourne_Australia , valja ti izdrzat dok svi kokuzi i fukare odu iz BiH.

Djecu imam i idu u privatnu skolu..Bus dodje po njih ujutru i vrati ih poslije skole..Obisao sam vise BIH nego ti za cijelog zivota sto ces..Puno slobodnog vremena imam pa volim da obilazim svaki pedalj BIH.A o svijetu da ne pricam.....Samo druze nije poenta zivota da gledam kako drugi zive i ako mi je zao svakoga ko zivi tesko, poenta je zivota da mogu sebi i svojim najblizijim pirustiti kvalitetn zivot...E tako ti je svugdje na svijetu...Znas li ti da sam ja vise fukare i jada cemera vidio u USA nego u Bih ? i sta treba sad neko ko zivi u USA da crnjaci zato sto DETROIT izgleda kao Sarajevo u ratu??? Kazem ti, da imas tupla 3 milje ne bi ovako pricao..Kraj price!! ps...ps,,,Kad je dnevnik ne gledam ga, tada sam uglavnom u teretani ili na tenisu ili terminu kosarke ili fudbala....Ne gubim vrijeme na depresivne price :thumbup:
I onda ti djetetu kad zavrsi privatni fax gradonacelnik bude lokalni berber, il chef podobna fukara sa 3 razreda osnovne skole, il nedo bog djete ti operise "doktor" sa kupljenom diplomom (po procjeni 1/3 diploma u BiH). A ti uzivaj u tenisu :thumbup:

pinkman

#1285 Re: Sta Vas je "natjeralo" da odete iz BiH i sa Balkana

Post by pinkman » 28/08/2017 11:50

A ima malo istine sto ovaj prica. Ovdje ljudi moji ima toliko sirotinje i losih vijesti, da mozes oboliti ako se previse bavis time. Ja bas posljednjih dana razmisljam kako bi bilo lijepo natjerati se izbjegavanju news portala i slicnih stvari.

Ovo je cista depresija ovdje. Donekle se slazem sa cinjenicom da je poenta da sebi i bliznjima obezbijedis dobar zivot. S tim sto bih ja dodao da treba pomoci u skladu sa mogucnostima. Kad bi svako dao 1-2% svojih prihoda, svijet bi bio daleko ljepse mjesto za zivot.

Nikako mi ne ide u glavu sta neko ko prezivljava radi u BiH. Bas neki dan gledam, lokalna gradjevinska kompanija napravila oglas gdje traze 50 majstora. Znam za par kompanija koji imaju ogromne probleme sa odlaskom majstora. Odose u Njemacku.

mehoxy

#1286 Re: Sta Vas je "natjeralo" da odete iz BiH i sa Balkana

Post by mehoxy » 28/08/2017 12:52

.
Last edited by mehoxy on 02/09/2018 12:06, edited 1 time in total.

HAVANA

#1287 Re: Sta Vas je "natjeralo" da odete iz BiH i sa Balkana

Post by HAVANA » 28/08/2017 13:20

E tu sam se zajebo.Kud ne odoh 92g,vise ne bi morao nikako raditi , a i zdraviji bi bio.Glupan.

Thorgerson

#1288 Re: Sta Vas je "natjeralo" da odete iz BiH i sa Balkana

Post by Thorgerson » 28/08/2017 13:27

Ma generalno na ovu temu trebaju da dolaze oni koji su otisli odavdje. I da napisu svoje razloge.

To je to.

Glupo je da dolazi bilo ko drugi i da nekoga ubedjujes u suprotno. Mislim obican covjek kada dodje ovdje i procita ovoliko crnila, samo se jos vise sjebe. Meni to ne treba, tako da I'm out.

Jednostavno ljudi trebaju da idu tamo gdje im je bolje i to je to. Odlaze ljudi jbt i iz Norveske, pa i iz Njemacke u neke druge drzave. Dobiju bolje ponude, izracunaju da im je bolje negdje drugo zivjeti.

Samo srati da ovo nije drzava, i ostale gluposti je za mene stvarno pokvareno. Toliko kenjati po ovom narodu da je ovakav-nakav, mislim ono treba imati neku mjeru (a kao eto vani sve med i mlijeko. Bagre bolan ima svugdje, pa i kod nas, to je tako). Toliko krvi je prosuto, znam da je floskula, ali brate jednu drzavu imas. Idite, ali barem postujte ove koji su ostali ovdje. Ima raje koja fkt voli ovu drzavi i htjela bi da nesto promjeni. Ako vi to necete, nemate volje, sretno vam bilo. Ali shvatite da neko mora i to.

Dakle, kome god je ovdje lose i misli da ce mu negdje biti bolje - pakuj stvari i furaj. Al pusti me depresije i pljuvanja po drzavi. Dovoljno je sto 2 od 3 strane to rade, pa sad trebamo i mi treci da to radimo. Necu.

Sretno svima.

uglavnomja

#1289 Re: Sta Vas je "natjeralo" da odete iz BiH i sa Balkana

Post by uglavnomja » 28/08/2017 13:31

HAVANA wrote:E tu sam se zajebo.Kud ne odoh 92g,vise ne bi morao nikako raditi , a i zdraviji bi bio.Glupan.

:thumbup:

bluesjunior

#1290 Re: Sta Vas je "natjeralo" da odete iz BiH i sa Balkana

Post by bluesjunior » 28/08/2017 13:53

Thorgerson wrote:Ma generalno na ovu temu trebaju da dolaze oni koji su otisli odavdje. I da napisu svoje razloge.

To je to.

Glupo je da dolazi bilo ko drugi i da nekoga ubedjujes u suprotno. Mislim obican covjek kada dodje ovdje i procita ovoliko crnila, samo se jos vise sjebe. Meni to ne treba, tako da I'm out.

Jednostavno ljudi trebaju da idu tamo gdje im je bolje i to je to. Odlaze ljudi jbt i iz Norveske, pa i iz Njemacke u neke druge drzave. Dobiju bolje ponude, izracunaju da im je bolje negdje drugo zivjeti.

Samo srati da ovo nije drzava, i ostale gluposti je za mene stvarno pokvareno. Toliko kenjati po ovom narodu da je ovakav-nakav, mislim ono treba imati neku mjeru (a kao eto vani sve med i mlijeko. Bagre bolan ima svugdje, pa i kod nas, to je tako). Toliko krvi je prosuto, znam da je floskula, ali brate jednu drzavu imas. Idite, ali barem postujte ove koji su ostali ovdje. Ima raje koja fkt voli ovu drzavi i htjela bi da nesto promjeni. Ako vi to necete, nemate volje, sretno vam bilo. Ali shvatite da neko mora i to.

Dakle, kome god je ovdje lose i misli da ce mu negdje biti bolje - pakuj stvari i furaj. Al pusti me depresije i pljuvanja po drzavi. Dovoljno je sto 2 od 3 strane to rade, pa sad trebamo i mi treci da to radimo. Necu.

Sretno svima.
pa ti bi izgleda volio neku alternativnu stvarnost? covjece dostigli smo dno, vala da mi je 10K plata patriotizam mi iscuri kao voda iz flase kojom ujutro perem zube :mrgreen: pa gdje je ta raja koja hoce nesto da promijeni? po cemu pljuvat nego po drzavi? da nam se vlast ne naljuti? jes mogu nam zavrnut vodu....daj ba smanjite malo te fantazije... ovi iz vana nesta loze jadnu mladost a vratila bi ih samo deportacija (cast izuzetcima naravno) ljudi iz zagreba vec idu radit u budimpestu, haj zagreb niko nije srusio imali su prednost, al ipak nakon 25 godina propadanja kad me pocnu uvjeravat da i nije bas toliko lose ja bi se ranio majke mi. bio sam vojnik, prezivio rat, evo i dalje prezivljavam, materijalno zivim ipak dosta iznad prosjeka da mi je samo jedno 10 kuka manje otiso bi u tunguziju a ne kamoli u njemacku....

Hajvan

#1291 Re: Sta Vas je "natjeralo" da odete iz BiH i sa Balkana

Post by Hajvan » 28/08/2017 15:11

kakvi ublehash
bas mi vas je zao sto morate ovo trpiti
jadniii vi

:lol:

mehoxy

#1292 Re: Sta Vas je "natjeralo" da odete iz BiH i sa Balkana

Post by mehoxy » 28/08/2017 15:16

.
Last edited by mehoxy on 02/09/2018 12:06, edited 1 time in total.

mv960

#1293 Re: Sta Vas je "natjeralo" da odete iz BiH i sa Balkana

Post by mv960 » 28/08/2017 17:27

Kakva država ljudi.

Da ima države tužio bih ovoga što sad uživa u blagodatima koje su moji starci mukom stekli, ali hajde neka je živa glova.

Za ove u srednjoj Bosni ispade da smo mi Alijina vojska sami belaja tražili. Ispade da smo sami sebi kuće popalili a moj se stari roknuo od muke.

Ali hajde sve to, ali kada dođe dan naplate ovog MMF duga. Ne bi mi bilo žao da ga otplaćuju i moja djeca ali da znam da se u nešto korisno ta sredstva uložila nego ove guzonje od političara potrošili na putovanja i ti haj sad otplaćuj.

U ovoj zemlji nema promjena ljudi shvatite. Ovi koji su nezadovoljni oni su napustili zemlju.

Situacija nije ništa bolja ni u zemljama u okruženju.. evo da vam bude lakše malo.

mv960

#1294 Re: Sta Vas je "natjeralo" da odete iz BiH i sa Balkana

Post by mv960 » 28/08/2017 17:30

Kao da su je jučer snimili. :lol:

simonese

#1295 Re: Sta Vas je "natjeralo" da odete iz BiH i sa Balkana

Post by simonese » 28/08/2017 17:32

nista,cekam da svjetlo ugasim

stakasa

#1296 Re: Sta Vas je "natjeralo" da odete iz BiH i sa Balkana

Post by stakasa » 29/08/2017 09:13

Thorgerson wrote:Ma generalno na ovu temu trebaju da dolaze oni koji su otisli odavdje. I da napisu svoje razloge.

To je to.

Sretno svima.
Bravo Thorgerson, dobar post

HAVANA

#1297 Re: Sta Vas je "natjeralo" da odete iz BiH i sa Balkana

Post by HAVANA » 29/08/2017 22:20

Dje onaj fudo mahniti sto nasluti neki dan uragane i poplave?Nije valjda tamo? :cry: Meni jaran ode zivjeti prije mjesec iz sarajeva u hjuston.I vid belaja.Nema pravila. :roll:

HAVANA

#1298 Re: Sta Vas je "natjeralo" da odete iz BiH i sa Balkana

Post by HAVANA » 29/08/2017 22:21

Utorak je.Reko je do utorka da ga ne trazimo. :D

Fudo387

#1299 Re: Sta Vas je "natjeralo" da odete iz BiH i sa Balkana

Post by Fudo387 » 29/08/2017 22:24

HAVANA wrote:Utorak je.Reko je do utorka da ga ne trazimo. :D
Ama, vratio sam se istu noc, nisam vise u kondiciji. :D
Jel ti se javio taj jaran? Dole je bas katastrofa.

HAVANA

#1300 Re: Sta Vas je "natjeralo" da odete iz BiH i sa Balkana

Post by HAVANA » 29/08/2017 22:28

Juce je bilo ok,i oni i kuca...al je blizu njega.Gledam danas sto jada...ne javlja se. :cry:

Post Reply