Sta su nam pozitivno donijeli Vehabije???

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

amrino

Post by amrino » 29/12/2006 09:28

Hadis je sunnet- samim tim NE MORAS nikad ni jedan procitati...cemu rasprave..???
O tome vec postoje teme...

SeadBiH

Post by SeadBiH » 29/12/2006 10:03

Zbog cega je Kur'an objavljen preko Poslanika, zasto nije spusten odjednom nego se objavljuje 23 godine pod raznim okolnostima? Sunnet je program i objasnjenje Kur'ana, da nebi svak po svom nahodjenju tumacio Kur'an to nam je Poslanik a.s. objasnio kako trebamo da razumjevamo Kur'an! Da li bi znali kako se klanja da nemamo hadisa i sunneta? Naravno da nije svaki hadis vjerodostojan zbog toga imaju strucnjaci koji objasnjavaju koji su vjerodostojni hadisi i postoji citava nauka o tome.. zbog toga mi je suvise povrsno ovdje davati neke izjave kako nama netreba sunnet ni hadisi jer smo mi eto preko noci postali strucnjaci da tumacimo Kur'an?

amrino

Post by amrino » 29/12/2006 10:14

SeadBiH wrote:Zbog cega je Kur'an objavljen preko Poslanika, zasto nije spusten odjednom nego se objavljuje 23 godine pod raznim okolnostima? Sunnet je program i objasnjenje Kur'ana, da nebi svak po svom nahodjenju tumacio Kur'an to nam je Poslanik a.s. objasnio kako trebamo da razumjevamo Kur'an! Da li bi znali kako se klanja da nemamo hadisa i sunneta? Naravno da nije svaki hadis vjerodostojan zbog toga imaju strucnjaci koji objasnjavaju koji su vjerodostojni hadisi i postoji citava nauka o tome.. zbog toga mi je suvise povrsno ovdje davati neke izjave kako nama netreba sunnet ni hadisi jer smo mi eto preko noci postali strucnjaci da tumacimo Kur'an?
Ne- ali kad procitas Kur'an jedno pet puta pa ti nesto ne bude jasno- onda trazi objasnjenja.
Kod nas ljudi -nazalost- stalno traze precice. Pricaju o hadisima, pametuju, moras ovo moras ono- a da ni Kur'an nisu procitali.
NE SMIJEMO zaboraviti da je nasa osnovna duznost FARZ. To MORAMO!!!
Sve najvaznije stvari su jasno objavljene u Kur'anu Casnom- i nikakvo im tumacenje ne treba!
Postuj roditelje! Ne kradi! Ne lazi! Postuj komsije! Nahrani siromaha! Daj sadaku! Ne budi licemjer! Budi posten! Budi domar! Pomazi slabije!.....jel treba ovdje nesto tumaciti?
Kada bi se svaki musliman pridrzavao samo ovih stvari nikad ratova medju njima ne bi bilo.

ISLAM JESTE NAJBOLJI ALI MI NISMO....

Mir s tobom...

Razmjeran

Post by Razmjeran » 29/12/2006 10:27

KOGOD KADGOD wrote:
Razmjeran wrote:Da prekinemo raspravu Hadisom "Zene su vojska sejtanova",jedno od vecih iskusenja na ovom svijetu..
De, ne mlati praznu slamu i ne podbadaj ponovo.

Samim tim sto su HADISI to sto samo imas da navedes kao "podrsku" toj gluposti o zenama - dokaz je da je izmisljotina i samo nacin da muskarci okrivljavaju zene za svoje slabosti i nesposobnost da obuzdaju svoj nefs (id) - bila od davnih vremena koristena pa evo i sad - ali su se civilizovani ljudi izdigli iznad toga (u koje se ti i takvi ocito ne ubrajate).

Navedi nesto tako ruzno o zenama iz Qur'ana ako istinu govoris
. Mozda o kraljici Belqisi, ili Merjemi, ili o Hatidzi bez cije novcane i moralne podrske ti ne bi ni znao da je Bog jedan? Ili o materi koja te rodila (da je znala sta radja...)?

Idiotska posla, traze samo da raspale raspravu o necemu o cemu civilizovan covjek i ne pomislja - koliko je zena u svijetu na mjestima i sa diplomama o kojima ti i takvi luzeri mogu samo da sanjaju... :roll:

Ovo je DOKAZ kako je nastala vecina hadisa - muski spol pokusavajuci da potlaci zenski, jedna partija da potlaci drugu, jedna sekta da nadvlada drugu i slicno.

Istiniti hadisi koje Poslanik jeste rekao ljudima oko sebe (i ZA ljude oko sebe) su mudre upute u njihovim zaostalim zivotima, a ne ovakve gluposti - on koji je ustao za prava svih zena i za njihovu ravnopravnost sa muskarcima koji su kasnije opet pokusali da zadobiju nadmoc izmisljajuci takve gluposti i pripisujuci ih Muhammedu, a koje ce on prvi da na Sudnjem Danu zapita o izmisljotinama koje su mu pripisivali (vidi Qur'an, koji ocito ne citas, i gdje se pominje o tome, ako u njega vjerujes).

Bog nas upucuje sve, i VJERNIKE i VJERNICE da obore svoje poglede, tj. da ne zvjeraju ako ih nesto navodi na pozudne misli - a da su zene trebale biti pokrivene - od CEGA bi to onda vjernici trebali "obarati poglede"? Od crnih satora?

Dzabe ti crni sator - ko hoce nesto on ce to i postici - a posto nisi vidio sto sam svojim ocima gledala u Arabiji - bolje da sutis u vezi sa tim, jer zaista ne znas o cemu govoris.

Kako vas samo nije stid da i pomislite da bi Poslanik tako nesto rekao?!
Hvala Bogu pa ima Sudnji Dan...

Boze, Ti si dovoljan Svjedok, oprosti im jer oni ne znaju sta govore u svom dzahilijjetu (neznanju).
Od tebe nema hajra,vidim da si planula i od idiota,lusera i drugih rjeci,sigurno neces "sevap" zaraditi na meni...Druga stvar,ti si jedna od onih koji prihvaca sta tebi odgovara,a vidim da si protiv Hadisa..Nabrajala si brdo pogrdnih rjeci upravo meni,(procitaj ponovo)stoga 100% sevap tj dobro djelo ti nece biti upisano,naprotiv ....
Druga stvar,nevidim nigdje da sam rekao nesto protiv zena,a ti ako neznas odmjerit i razmjerit tvoj problem..Od mene ti za ovakve pogrdne rjeci nema halala,a ko psuje i njemu bude psovano...

Tvoj citat koji glasi:
Mozda o kraljici Belqisi, ili Merjemi, ili o Hatidzi bez cije novcane i moralne podrske ti ne bi ni znao da je Bog jedan? Ili o materi koja te rodila (da je znala sta radja...)?

Zalosno od jedne zene,da je pukla rjecima samo sto je zena,na sve strane radi jedne "Recenice"...
Mogu ti reci da brzo planes,sto govori o tvom "Nefsu" kojeg zovemo zivotinjski nagon...
Jedno da te napomenem,da mozak "zene" je tezak 500 gr dok je kod muskarca tezina "800 gr"...Svaki laik to zna,jer je naucno dokazano...
A ona glavna stvar,da nije bila niti ce biti "Nijedna" zena poslanik,predsjednik(mozda u par drzava)...
Uopste neoptuzujem zene i sam sam rodjen od jedne,nego sam rekao recenicu "Povodljivosti" tj vojska Sejtanova,sto tvoj 500 gr mozak nije shvatio,pa se nagovorila..
Halal "ako predjes sirat cupriju" mozda dobijes od nekih,a od mene za ovakve uvrede "ako Bog da predjem Sirat cupriju"dobices osmjeh :-D

Pearl

Post by Pearl » 29/12/2006 10:48

@Razmjeran.. po tebi je znaci slon pametniji od covjeka? jer ima veci mozak? zasto mu se onda ti njega ne slusas i postujes?

procitaj poneku naucnu knjigu, obrazuj se, nije to haram.. da se ne prosipas, ubijedjen u svoju superiornost.. 500g ili 800 gr ne igra ulogu.. nije tezina bitna..

ako su zene toliko glupe i a vi toliko superiorni, zasto im nijecete pravo na obrazovanje, i vezete ih uz kucu? pred Bogom smo svi jednaki.. ovo tvoje je tumacenje ajeta i hadisa "kako se kome cefne" ..

nemam vise nista drugo da ti kazem.. sam o sebi dovoljno govoris..

p.s. ovo je ocito klon;) jer smo ovakve stavove vec culi.. neke i nedavno :D jedan nick otisao na more, Razmjeran se pojavio :P
Last edited by Pearl on 29/12/2006 10:50, edited 1 time in total.

amrino

Post by amrino » 29/12/2006 10:49

Od tebe nema hajra,vidim da si planula i od idiota,lusera i drugih rjeci,sigurno neces "sevap" zaraditi na meni...Druga stvar,ti si jedna od onih koji prihvaca sta tebi odgovara,a vidim da si protiv Hadisa..Nabrajala si brdo pogrdnih rjeci upravo meni,(procitaj ponovo)stoga 100% sevap tj dobro djelo ti nece biti upisano,naprotiv ....
Druga stvar,nevidim nigdje da sam rekao nesto protiv zena,a ti ako neznas odmjerit i razmjerit tvoj problem..Od mene ti za ovakve pogrdne rjeci nema halala,a ko psuje i njemu bude psovano...

Tvoj citat koji glasi:
Mozda o kraljici Belqisi, ili Merjemi, ili o Hatidzi bez cije novcane i moralne podrske ti ne bi ni znao da je Bog jedan? Ili o materi koja te rodila (da je znala sta radja...)?

Zalosno od jedne zene,da je pukla rjecima samo sto je zena,na sve strane radi jedne "Recenice"...
Mogu ti reci da brzo planes,sto govori o tvom "Nefsu" kojeg zovemo zivotinjski nagon...
Jedno da te napomenem,da mozak "zene" je tezak 500 gr dok je kod muskarca tezina "800 gr"...Svaki laik to zna,jer je naucno dokazano... A ona glavna stvar,da nije bila niti ce biti "Nijedna" zena poslanik,predsjednik(mozda u par drzava)...
Uopste neoptuzujem zene i sam sam rodjen od jedne,nego sam rekao recenicu "Povodljivosti" tj vojska Sejtanova,sto tvoj 500 gr mozak nije shvatio,pa se nagovorila..
Halal "ako predjes sirat cupriju" mozda dobijes od nekih,a od mene za ovakve uvrede "ako Bog da predjem Sirat cupriju"dobices osmjeh

Ja ne mogu da vjerujem da jedan musliman moze ovako da prica! Stid me je takvih kao sto si ti, i evo iako danas postim uzasno sam se izbervirala!!!
Zbog takvih kao sto si ti islamu se desava ovo danas!!! Ti si kao prvo nepismen! Da si ikada procitao knjigu znao bi takodje da velicina mozga sa inteligencijom nema veze...
Pricas takve gluposti a onda jos ubjedjujes da nisi protiv zena nista lose rekao...
Neces halalit...na ovaj sveti dan, ti, nekome nesto neces halaliti...ja tebi brate halalim ali daleko ti kuca od moje...
Jedan stvarno prijateljski savjet- uzmi bolan Kur'an pa ga citaj, ne jednom nego sto puta- citaj citaj sve dok ne skontas neke stvari. Ali razmisljaj svojom glavom i nemoj slusati tumacenja drugih- Kur'an je objavljen SVIM ljudima ....

Mir s tobom...

halo_ba

Post by halo_ba » 29/12/2006 11:26

mirness wrote:
halo_ba wrote:
amrino wrote: A ti, naravno, znas ko se pridrzava vjere a ko ne? Ko je bolji vjernik a ko ne?
Ko je u pravu a ko ne?
Iako u Kur'anu pise da to nijedan covjek ne moze znati i da samo Allah vidi sta se krije u ljudskim srcima....?!
Sta sebi sve ljudi nece uzeti za pravo...ccc :x
Treba biti potpuno slijep ili musliman model M92
pa ne vidjeti ko sta radi.
ti nazalost neces biti ni M2092
Sto nazalost? :D

pisko

Post by pisko » 29/12/2006 11:39

Selam svima s razlogom jer mir je zaista potreban onima koji se na forumu toliko zanesu da bacaju kletve jedni na druge.
Ovo je ipak neobavezna foma komunikacije i radije budite duhoviti, pa cak i vulgarni, nego da kunete.
Svi koji slobodoumno razmisljate ne pristajite uz pricu o nepotrebnosti hadisa, jer vas niko ne prisiljava da o tome uopste dajete svoj sud.
Znate da je Kur'an Casni zbir jasnih i manje jasnih ajeta.Svi trebamo da ih iscitavamo, da razmisljamo o njima, da slijedimo upute i da izvlacimo pouke iz ajeta.No, ne mogu se javno, pa cak ni na ovom forumu, po svom nahodjenju tumaciti ajeti, a pritom odbacivati autenticna tumacenja iz suneta Bozijeg poslanika a.s.
Evo uzmite samo jedan manje jasan ajet i odvojite stotinjak ljudi, pa svakog izdvojeno pitajte o njegovom znacenju - dobicete stotinjak razlicitih odgovora.
Zato nemojte da se zalijecete vi koji nasjedate na pricu KGKG, koja se protazira na svakoj temi ovog religijskog foruma, i nesvjesno ulazite u klopku o izlisnosti hadisa.

Gost123

Post by Gost123 » 29/12/2006 12:42

Razmjeran wrote: Jedno da te napomenem,da mozak "zene" je tezak 500 gr dok je kod muskarca tezina "800 gr"...Svaki laik to zna,jer je naucno dokazano...
A ona glavna stvar,da nije bila niti ce biti "Nijedna" zena poslanik,predsjednik(mozda u par drzava)...
kad vec furas takvu pricu, onda se barem informiraj. u prosjeku je mozak zene oko 12% manji. kod muskaraca je oko 1250 grama. ali je isto tako i masa zene manja. ako se uzme omjer mase mozga i tjelesne mase, zene su u boljoj situaciji, imaju bolji omjer. ako te stvarno zanima detaljnije ta razlika i koji se zakljucki mogu izvuci, daj si truda i prouci znanost, e ne izvlaci zakljucke na osnovu nekih komentara ljudi otprije 1500 godina...

mrki62

Post by mrki62 » 29/12/2006 12:45

pisko wrote:Selam svima s razlogom jer mir je zaista potreban onima koji se na forumu toliko zanesu da bacaju kletve jedni na druge.
Ovo je ipak neobavezna foma komunikacije i radije budite duhoviti, pa cak i vulgarni, nego da kunete.
Svi koji slobodoumno razmisljate ne pristajite uz pricu o nepotrebnosti hadisa, jer vas niko ne prisiljava da o tome uopste dajete svoj sud.
Znate da je Kur'an Casni zbir jasnih i manje jasnih ajeta.Svi trebamo da ih iscitavamo, da razmisljamo o njima, da slijedimo upute i da izvlacimo pouke iz ajeta.No, ne mogu se javno, pa cak ni na ovom forumu, po svom nahodjenju tumaciti ajeti, a pritom odbacivati autenticna tumacenja iz suneta Bozijeg poslanika a.s.
Evo uzmite samo jedan manje jasan ajet i odvojite stotinjak ljudi, pa svakog izdvojeno pitajte o njegovom znacenju - dobicete stotinjak razlicitih odgovora.
Zato nemojte da se zalijecete vi koji nasjedate na pricu KGKG, koja se protazira na svakoj temi ovog religijskog foruma, i nesvjesno ulazite u klopku o izlisnosti hadisa.
Haj ti budi ljubazan pa mi objasni ovaj hadis :-)

Ne odbija ga, pa makar ostavila da hljeb izgori

Ukoliko muz zatrazi da zadovolji svoje intimne potrebe, zena ce mu to ispuniti pa makar hljeb stavila u pec da se pece. To se temelji na hadisu koji Talk b. 'Ali, r.a., prenosi od Vjerovjesnika, sallallahu alejhi ve sellem: Ako covjek pozove svoju suprugu da zadovolji svoje potrebe, neka mu dodje, pa makar hljeb stavila u pec! ( Tirmizi hadis biljezi u Sunenu ).
Jel ti se taj hadis čini normalnim ???????

Razmjeran

Post by Razmjeran » 29/12/2006 13:35

Ja ne mogu da vjerujem da jedan musliman moze ovako da prica! Stid me je takvih kao sto si ti, i evo iako danas postim uzasno sam se izbervirala!!!
Zbog takvih kao sto si ti islamu se desava ovo danas!!! Ti si kao prvo nepismen! Da si ikada procitao knjigu znao bi takodje da velicina mozga sa inteligencijom nema veze...
Pricas takve gluposti a onda jos ubjedjujes da nisi protiv zena nista lose rekao...
Neces halalit...na ovaj sveti dan, ti, nekome nesto neces halaliti...ja tebi brate halalim ali daleko ti kuca od moje...
Jedan stvarno prijateljski savjet- uzmi bolan Kur'an pa ga citaj, ne jednom nego sto puta- citaj citaj sve dok ne skontas neke stvari. Ali razmisljaj svojom glavom i nemoj slusati tumacenja drugih- Kur'an je objavljen SVIM ljudima ....

Mir s tobom...[/quote]

Neznam zasto se palite,sto ste zene ili?
Niko zene niti vrijedja niti ih uzima u negativan kontekst,stim sam se ogradio u startu price.Ovo sto pricam,ustvari pricam iz jezika zena "Ko sebe nenazivaju kraljicama".Znaci ima zena u USA koje klanjaju,daju zekat i same ovo kazu,da sve nedace i problemi dolaze od zena.Ne da pljuju na "same sebe" nego da su poslusne sejtanovoj masti...
Druga stvar,sve sto napisem pisem za razlogom i onim sto sam dozivio...
Ko su prostituke po svijetu?Muskarci?
Ko igra za stanglama po nocnim barovima?
Ko svojim bludnim radnjama "Zavodi" covjeka,pa ih rastavlja u braku itd itd...Ja ovde neubrajam cedne,dobre i vjerne zene,kojih Hvala Bogu ima..
Nit sam ovde koga naveo,niti cu...
A sto neke,zene sebe svrstavaju istim ne tereziji kao Muskarce to je njihovom problem...
--Od Ademovog a.s. rebra je stvoreno "Zensko"
--Hava prva zena na svijetu,je na nagovor ibliza(Allah ga prokleo),ucinila grijeg i navela "Bozijeg Poslanika",da se priblize drvetu (Koje je Allah dz.s.zabranio)....
Posle tome i slijedi ajet u Kur'an-u,da cemo jedni drugim biti neprijatelji na zemlji....
Mnogo mnogo Hadisa govori,gdje se obraca paznja,na zene i kao veliko iskusenje...
Danas ko zivi otvorenim ocima i usima(kojem nije koprena na ocima) to moze i da vidi,procita i uvjeri se sa...
Neki su svjesni toga,imaju oci ali nevide,imaju usi ali necuju,njihova su srca prekrivena "pokrivacima"..
Budimo realni i priznajmo jedni drugim da su zene,veliko iskusenje(Ne SVE)...
U novinama se svako dnevno prikazuju clanci o majkama "Porodiljama" koje rode djete,pa ga ubiji,ostave,prodaju,mali milion primjera,imali tu Muskarca...
Licno sam vidio i dozivio bruku situacija,a evo jedne,da se upoznam igrom slucaja,sa djevojkom,koja u prvom svom razgovoru,osim Muza ima i 5 svalera...
Boze me ti sacuvaj...
A ima hvala Bogu zena,sestara bolji cak i od mnogih muskaraca,evo primjer i za to...

Zena koja je provodila Bajramske dane u NY,velicajuci i Zikr cineci svom gospodaru,zajedno sa drugim sestrama,vracajuci se kuci naisla je i vidjela jednog covjeka u mraku,prosla kraj njega kroz zebnju i nelagodicu...Sta se dustra desilo.Desilo se to da je objavljeno na TV,Americkoj stanici,da se desilo silovanje(ili ubistvo,nemogu se sjetit tacno,jedno od to dvoje),upravo u toj ulici gdje je nasa Muminka i setra prosla..Ona je prijavila svoj slucaj Policiji,i ispricala da je te noci vidjela i prosla kraj jednog sumnjivog covjeka...Polija uz nagovor da ga pokusa prepoznat(Kroz staklo) je pristala i pokazala na jednog covjeka.Policija je uz njen dokaz da ga je vidjela te noci(Niko nije vidjeo nedjelo),izvela tog covjeka koji je priznao da je to uradio...Velika pomoc,zasluge su upucivali toj sestri i rekli joj dali ima zelju(da je nagrade)....
Ona je izjavila da joj netrebaju nagrade,nego da zeli da vidi toga covjeka oci u oci i da poprica sa njim,sto joj je policija i dozvolila.Usla je u sobu gdje se nalazio,okrivljeni stala pred njega i pitala ga.Te noci sam prosla,zasto mene nisi silovao ili ubio.On joj je odgovorio,da su pored nje bila "Dva velika covjeka",koje je ona zanijekala,jer je bila sama...Poenta uz vjernicu su bila "2 Meleka,SubhanAllah"..

Ovaj primjer sam neveo kako ima casnih i dobrih zena.
Boljih nego neki muskarci...
Hodza i njegova zena su mi dobri prijatelji i sama Hodzinica,kao i sestre,koje idu u Mekteb izjavljuju istu stvar,koju sam napisao,jer su realne...
Uz to da napomenem da imam 2 djece "Elhamdullilah" koji su rodjeni u Dini-Islamu,musko i zensko i koji ce ako Bog da InsAllah umrijeti u Dini Islamu...

Jedna molba citajte izmedju redova i nedonosite brzoplete zakljucke tipa KG uz (uvrede) jer je to dokaz protiv same nje,da omalovazavam zene i netrpajte "Vjerniku" tj nepripisujte mu lazi,koje su "jedan od najvecih 7 vrsta grijehova"Ovde smo da prodiskutujemo,a ne da se vrijedjamo pogrdnim rjecima..

Citiram jos jednom,"Zene su vojska sejtanova" nije uvreda nego,ilustracija slovima,da su zene vise povodljive,naivne i da cine ono sto cine nagovorom Sejtana...

SubhanAllah zar moram i crtati...
Sellam alejkum ve rahmetullah ve berekatuhu...
P.S.Prije nego sjednemo za komp,lijepo je proucit Bismillah,da bi se okoristili nekim stvarima a ne jedni druge napadali"radi misljenja,ili pogresnog tumacenja"

Za amrino,za mene nebrini,znacu onoliko koliko od Allaha dz.s. trazim da znam istinu i spoznaju,to isto Istiharim i za tebe...Sto se tice knjiga i Kur'ana,AllahuAlem,da Bog da svi znali onoliko koliko nam je potrebno,da dobijemo "Knjigu" u svoju desnu ruku,a ne iza ledja i u ljevicu,da nam prevagnu Dobra djela,ona losa djela na tereziji,da nam imena budu upisana u Illjijunu a ne u Sidzdzil(gdje su grjesni)...Da udjemo sa Sellamom u dio Dzeneta,zvani Firdevs.Amin

Sellam i vozdrica

danas

Post by danas » 29/12/2006 14:36

mrki62 wrote:
pisko wrote:Selam svima s razlogom jer mir je zaista potreban onima koji se na forumu toliko zanesu da bacaju kletve jedni na druge.
Haj ti budi ljubazan pa mi objasni ovaj hadis :-)

Ne odbija ga, pa makar ostavila da hljeb izgori

Ukoliko muz zatrazi da zadovolji svoje intimne potrebe, zena ce mu to ispuniti pa makar hljeb stavila u pec da se pece. To se temelji na hadisu koji Talk b. 'Ali, r.a., prenosi od Vjerovjesnika, sallallahu alejhi ve sellem: Ako covjek pozove svoju suprugu da zadovolji svoje potrebe, neka mu dodje, pa makar hljeb stavila u pec! ( Tirmizi hadis biljezi u Sunenu ).
Jel ti se taj hadis čini normalnim ???????

:-)
kako bolan nije normalan :D
pa sta je prece -- tamo neki kruh ili hairlija :D
a ona ako je bas toliko zauzeta u mutvaku, vazda ga moze poslati hanumi broj 2, broj 3 ili broj 4... pa zasta su one tu :oops: :D :D

Arijanac

Post by Arijanac » 29/12/2006 19:20

BAJRAM SERIF MUBAREK OLSUN svim vjernicima muslimanske vjeroispovjesti

patrius

Post by patrius » 29/12/2006 19:36

Meni,hvala Allahu dz.s.,nisu nista.A sve one koje su "zaduzili",nek' im se oduze...

NIN

Post by NIN » 29/12/2006 19:54

Gost123 wrote:
Razmjeran wrote: Jedno da te napomenem,da mozak "zene" je tezak 500 gr dok je kod muskarca tezina "800 gr"...Svaki laik to zna,jer je naucno dokazano...
kad vec furas takvu pricu, onda se barem informiraj. u prosjeku je mozak zene oko 12% manji. kod muskaraca je oko 1250 grama. ali je isto tako i masa zene manja. ako se uzme omjer mase mozga i tjelesne mase, zene su u boljoj situaciji, imaju bolji omjer. ako te stvarno zanima detaljnije ta razlika i koji se zakljucki mogu izvuci, daj si truda i prouci znanost, e ne izvlaci zakljucke na osnovu nekih komentara ljudi otprije 1500 godina...
Likovi kao ovaj (razmjeran, ili kako vec) imaju svoje ''sigurnosno-filtrirajuce'' vadione informacija tako da je bespotrebno trositi energiju na ovim beznadeznim slucajevima koje njihovi osobni kompleksi pojedose kao solna kiselina, pa ih jadne boli.

Ovom liku, sto nesto razmjera, je definitivno potrebna strucna pomoc.

Pozdrav...

dripac

Post by dripac » 29/12/2006 20:11

Razmjeran wrote:
Neznam zasto se palite,sto ste zene ili?
Niko zene niti vrijedja niti ih uzima u negativan kontekst,stim sam se ogradio u startu price.Ovo sto pricam,ustvari pricam iz jezika zena "Ko sebe nenazivaju kraljicama".Znaci ima zena u USA koje klanjaju,daju zekat i same ovo kazu,da sve nedace i problemi dolaze od zena.Ne da pljuju na "same sebe" nego da su poslusne sejtanovoj masti...
Druga stvar,sve sto napisem pisem za razlogom i onim sto sam dozivio...
Ko su prostituke po svijetu?Muskarci?
Ko igra za stanglama po nocnim barovima?
Ko svojim bludnim radnjama "Zavodi" covjeka,pa ih rastavlja u braku itd itd...Ja ovde neubrajam cedne,dobre i vjerne zene,kojih Hvala Bogu ima..
Nit sam ovde koga naveo,niti cu...
A sto neke,zene sebe svrstavaju istim ne tereziji kao Muskarce to je njihovom problem...
--Od Ademovog a.s. rebra je stvoreno "Zensko"
--Hava prva zena na svijetu,je na nagovor ibliza(Allah ga prokleo),ucinila grijeg i navela "Bozijeg Poslanika",da se priblize drvetu (Koje je Allah dz.s.zabranio)....
Posle tome i slijedi ajet u Kur'an-u,da cemo jedni drugim biti neprijatelji na zemlji....
Mnogo mnogo Hadisa govori,gdje se obraca paznja,na zene i kao veliko iskusenje...
Danas ko zivi otvorenim ocima i usima(kojem nije koprena na ocima) to moze i da vidi,procita i uvjeri se sa...
Neki su svjesni toga,imaju oci ali nevide,imaju usi ali necuju,njihova su srca prekrivena "pokrivacima"..
Budimo realni i priznajmo jedni drugim da su zene,veliko iskusenje(Ne SVE)...
U novinama se svako dnevno prikazuju clanci o majkama "Porodiljama" koje rode djete,pa ga ubiji,ostave,prodaju,mali milion primjera,imali tu Muskarca...
Licno sam vidio i dozivio bruku situacija,a evo jedne,da se upoznam igrom slucaja,sa djevojkom,koja u prvom svom razgovoru,osim Muza ima i 5 svalera...
Boze me ti sacuvaj...
A ima hvala Bogu zena,sestara bolji cak i od mnogih muskaraca,evo primjer i za to...

Zena koja je provodila Bajramske dane u NY,velicajuci i Zikr cineci svom gospodaru,zajedno sa drugim sestrama,vracajuci se kuci naisla je i vidjela jednog covjeka u mraku,prosla kraj njega kroz zebnju i nelagodicu...Sta se dustra desilo.Desilo se to da je objavljeno na TV,Americkoj stanici,da se desilo silovanje(ili ubistvo,nemogu se sjetit tacno,jedno od to dvoje),upravo u toj ulici gdje je nasa Muminka i setra prosla..Ona je prijavila svoj slucaj Policiji,i ispricala da je te noci vidjela i prosla kraj jednog sumnjivog covjeka...Polija uz nagovor da ga pokusa prepoznat(Kroz staklo) je pristala i pokazala na jednog covjeka.Policija je uz njen dokaz da ga je vidjela te noci(Niko nije vidjeo nedjelo),izvela tog covjeka koji je priznao da je to uradio...Velika pomoc,zasluge su upucivali toj sestri i rekli joj dali ima zelju(da je nagrade)....
Ona je izjavila da joj netrebaju nagrade,nego da zeli da vidi toga covjeka oci u oci i da poprica sa njim,sto joj je policija i dozvolila.Usla je u sobu gdje se nalazio,okrivljeni stala pred njega i pitala ga.Te noci sam prosla,zasto mene nisi silovao ili ubio.On joj je odgovorio,da su pored nje bila "Dva velika covjeka",koje je ona zanijekala,jer je bila sama...Poenta uz vjernicu su bila "2 Meleka,SubhanAllah"..

Ovaj primjer sam neveo kako ima casnih i dobrih zena.
Boljih nego neki muskarci...
Hodza i njegova zena su mi dobri prijatelji i sama Hodzinica,kao i sestre,koje idu u Mekteb izjavljuju istu stvar,koju sam napisao,jer su realne...
Uz to da napomenem da imam 2 djece "Elhamdullilah" koji su rodjeni u Dini-Islamu,musko i zensko i koji ce ako Bog da InsAllah umrijeti u Dini Islamu...

Jedna molba citajte izmedju redova i nedonosite brzoplete zakljucke tipa KG uz (uvrede) jer je to dokaz protiv same nje,da omalovazavam zene i netrpajte "Vjerniku" tj nepripisujte mu lazi,koje su "jedan od najvecih 7 vrsta grijehova"Ovde smo da prodiskutujemo,a ne da se vrijedjamo pogrdnim rjecima..

Citiram jos jednom,"Zene su vojska sejtanova" nije uvreda nego,ilustracija slovima,da su zene vise povodljive,naivne i da cine ono sto cine nagovorom Sejtana...

SubhanAllah zar moram i crtati...
Sellam alejkum ve rahmetullah ve berekatuhu...
P.S.Prije nego sjednemo za komp,lijepo je proucit Bismillah,da bi se okoristili nekim stvarima a ne jedni druge napadali"radi misljenja,ili pogresnog tumacenja"

Za amrino,za mene nebrini,znacu onoliko koliko od Allaha dz.s. trazim da znam istinu i spoznaju,to isto Istiharim i za tebe...Sto se tice knjiga i Kur'ana,AllahuAlem,da Bog da svi znali onoliko koliko nam je potrebno,da dobijemo "Knjigu" u svoju desnu ruku,a ne iza ledja i u ljevicu,da nam prevagnu Dobra djela,ona losa djela na tereziji,da nam imena budu upisana u Illjijunu a ne u Sidzdzil(gdje su grjesni)...Da udjemo sa Sellamom u dio Dzeneta,zvani Firdevs.Amin

Sellam i vozdrica
Teško da u tvom mozgu ima i 100 gr.
Last edited by dripac on 29/12/2006 20:13, edited 1 time in total.

danas

Post by danas » 29/12/2006 20:13

sta je bolan ovo :D :D :D :-)

pitt

Post by pitt » 29/12/2006 20:15

to je ba onaj sto je proglasio zene Sejtanovom legijom :D:D:D

danas

Post by danas » 29/12/2006 20:15

pitt wrote:to je ba onaj sto je proglasio zene Sejtanovom legijom :D:D:D
a ja kontam prenosi me opet nesto :-) :-) :-) :oops:

pitt

Post by pitt » 29/12/2006 20:17

danas wrote:
ma jok.....gdje bi tebe prenosilo :-) :-)

danas

Post by danas » 29/12/2006 20:18

pitt wrote:
danas wrote:
ma jok.....gdje bi tebe prenosilo :-) :-)
ma znas kako je to kod nas :D sejtanovih vojnika :oops: :D

pitt

Post by pitt » 29/12/2006 20:19

kakav vojnik.........ti imas cin Marshala u toj legiji :D:D:D

danas

Post by danas » 29/12/2006 20:19

pitt wrote:kakav vojnik.........ti imas cin Marshala u toj legiji :D:D:D
aha :D maksus su za mene izmislili taj cin :oops: :oops: :D

pitt

Post by pitt » 29/12/2006 20:21

danas wrote:
pitt wrote:kakav vojnik.........ti imas cin Marshala u toj legiji :D:D:D