sta se desava u SDA - Cazin

Zanimljivosti, dešavanja i kulturno-politički život u Bihaću, Buzimu, Cazinu, V. Kladuši, Bos. Petrovcu, Sanskom Mostu, Bos. Krupi...

Moderator: Chloe

Post Reply
_stoKA_
Posts: 174
Joined: 30/04/2007 12:54

#1 sta se desava u SDA - Cazin

Post by _stoKA_ »

ima li ko da prati dogadjaje is prve ruke, sve sto i sam znam procito sam na cazinskom portalu, nemam dovoljno inf da oformim stav?
sta hoce sad Hozan, sta je to sto ne pase SDA sarajevu i sve ostalo. pls sve u detalje. hvala
pčelar
Posts: 429
Joined: 10/11/2007 00:20

#2 Re: sta se desava u SDA - Cazin

Post by pčelar »

_stoKA_ wrote:ima li ko da prati dogadjaje is prve ruke, sve sto i sam znam procito sam na cazinskom portalu, nemam dovoljno inf da oformim stav?
sta hoce sad Hozan, sta je to sto ne pase SDA sarajevu i sve ostalo. pls sve u detalje. hvala
Kratko i jasno presjednik kantonalnog SDA Edham Veladžić i bivši ministar MUP-a i još neki stari "članovi" ne mogu podnijeti da mladi obrazovani momci koji su kao golobradi mladići ratovali za ovu državu, dođu na vlast dok se on šepurio i mnogi slični njemu i nemaju pojma kako izgleda Grabež i nalagali Tihiću a ovaj onako jadan sam od sebe da bi sačuvao Edhama izbacije ljude iz Cazinske SDA a ako Cazinski ogranak osnuje novu SDA na kantonu SDA gubi vlast jer je pola poslanika u skupštini kantona iz Cazina.
Dakle u pitanju su privatni obračuni na žalost na štetu SDA i države, ali Tihić vjeruje Edhamu Veladžiću više nego dvadeset hiljada birača koje 100% na idućim izborima gubi.
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#3

Post by Neelix »

kako ja cuh sinoc kod senada, centrala stranke je htjela da natjera SDA iz USK da koalira na kantonalnom nivou sa SDP, sto su ovi odbili, i zato je smijenjen onaj nacelnik opstinskog odbora...jel ogresevic i ovako nekako...i sva frka je oko te smjene...
pčelar
Posts: 429
Joined: 10/11/2007 00:20

#4

Post by pčelar »

Neelix wrote:kako ja cuh sinoc kod senada, centrala stranke je htjela da natjera SDA iz USK da koalira na kantonalnom nivou sa SDP, sto su ovi odbili, i zato je smijenjen onaj nacelnik opstinskog odbora...jel ogresevic i ovako nekako...i sva frka je oko te smjene...
Baš tako ali na nivou države SDA je donijela odluku da ne koalira sa SDP-eom, a na kantonu su pravili koaliciju iako je načelnik Bihaća koji je član SDP bolji od sto Tihića i Lagumdžija. Tome su se protivili ovi momci iz Cazina a onda ih Tihićevi šampioni Edo Veladžić Ejub Alagić i dr. napali da koaliraju sa DNZ-eom. Sa ovim svakako najviše gubi SDA na nivou države ali i na USK jer ako SDA u Sarajevu ne povuku svoje odluke SDA u Cazinu će osnovati novi ogranak i raspada se vlada, pa možda i skupština dođe u krizu zbog nekih starih jalijaša koji bi da cijeli život vladaju i ne mogu shvatiti da su došli mladi, sposobni i školovani momci koji bi bolje vodili državu od njih.
erazmo
Posts: 189
Joined: 16/07/2003 00:00

#5

Post by erazmo »

Mladi - jesu.
Da su skolovani - ne bih se bas slozio.
A i da su Cazinjani - i to je upitno :)
User avatar
Bumbar
Posts: 5638
Joined: 06/04/2005 10:46
Location: suncan dan :S

#6

Post by Bumbar »

Falcon wrote:Nacelnik je diplomirani ekonomista (Tuzla, ako se ne varam), Admir Hadzipasic je diplomirani pravnik (Bihac)...
tko je sve tu??
Krugman
Posts: 324
Joined: 16/07/2005 19:38

#7

Post by Krugman »

pčelar wrote:
Neelix wrote:kako ja cuh sinoc kod senada, centrala stranke je htjela da natjera SDA iz USK da koalira na kantonalnom nivou sa SDP, sto su ovi odbili, i zato je smijenjen onaj nacelnik opstinskog odbora...jel ogresevic i ovako nekako...i sva frka je oko te smjene...
Baš tako ali na nivou države SDA je donijela odluku da ne koalira sa SDP-eom, a na kantonu su pravili koaliciju iako je načelnik Bihaća koji je član SDP bolji od sto Tihića i Lagumdžija. Tome su se protivili ovi momci iz Cazina a onda ih Tihićevi šampioni Edo Veladžić Ejub Alagić i dr. napali da koaliraju sa DNZ-eom. Sa ovim svakako najviše gubi SDA na nivou države ali i na USK jer ako SDA u Sarajevu ne povuku svoje odluke SDA u Cazinu će osnovati novi ogranak i raspada se vlada, pa možda i skupština dođe u krizu zbog nekih starih jalijaša koji bi da cijeli život vladaju i ne mogu shvatiti da su došli mladi, sposobni i školovani momci koji bi bolje vodili državu od njih.
Priznajem da neznam puno o ovoj situaciji. Da li je ta mlada struja koja se opire Tihicu tvrdokorna? Da li su oni bili za koaliranje sa SDP-om i ljudima kao Lipovaca, ili su bili protiv toga?

Najvise mi nije jasno sta se petljaju sa kriminalcem i bilmezom kao Hasan Cengic koji im je bio prisutan na onom protestnom skupu?
erazmo
Posts: 189
Joined: 16/07/2003 00:00

#8

Post by erazmo »

@Falcon - Edukacija tipa tuzlanske, bihacke, pa i sarajevske diplome ne igra ulogu u smislu da nekoga nazoves obrazovanim. Majku mu, smio bi reci da je to pogotovo sa diplomama a la ekonomija ili pravo!

Inace, moje je misljenje a pro propos njihovog politickog stava, da ne ulazimo u njihov legitimitet - jadno, da ne moze biti jadnije!

Sadik Bahtic (e, hajd da ga vidim da ga neko odbrani osim price - A Lagumdzija je ovo-ono...) i Hasan Cengic (nek vidim odbranu osim Hadzifejzoviceve retardirane poruke - deremo sviju, pa i tebe, Sujej'mane - drugi topic), ove lazne Cazinjane (a mater mi je odatle carijsko dijete, necu reci koje, jos ce mi nani bombu baciti idioti) zastupa hadzi Mirsad Veladzic, autokrata a la Milorad Dodik !!! - dakle, politika, mrtva, najprizemnija, rusenje Tihica kao lidera SDA i kao koaliranje sa SDP-om samo je halat za vabljenje inace na obaracu lahkih Cazinjana da ustanu protiv mrskog Sarajeva i jos mrzeg Bihaca.

Cazinska buna, o kojoj, sram ih i stid bilo, pricaju Bahtic i Cengic, koji su za istu culi prije dva mjeseca . takva je suplja da necu da pricam ovdje jer me je sramota nivoa politicke tekme na koju oni udaraju :oops:

nazalost, duzan sam i p.s. - ne nastupam iz autonomaskih stavova, i njima jebem strinu 8)
erazmo
Posts: 189
Joined: 16/07/2003 00:00

#9

Post by erazmo »

Falcon,

cijenim te kao brata Krajisnika, da se tu odmah razumijemo. Nisam jedan od onijeh koji ce preko foruma lijeciti sve svoje komplekse i govoriti one nedoumice koje ne smije reci naglas. Zato i moram reci da grijesis u nekoliko detalja, izvini, ja sam rodjen u BIhacu, najljepse dane djetinjstva proveo sam u Cazinu, nedovoljno da bih bio bile Cazinjanin, ali jos uvijek dovoljno vise nego i Sadik Bahtic i Hasan Cengic - a od njega da krenemo.

Daklem, nije Hasan Cengic dokazao svoju nevinost, nego mu je drzavni sud dodijelio certifikat o nevinosti jer je optuznica - a pravnik si, pogledaj je - bila tako ogavno amaterski stvorena da bi je i ona zena sto vam na pisarnici dijeli papire srusila bez ikakvih dilema.

Drugo - o kakvim uspjesima tacno pricas? Izgraditi ceste, spojiti sela sa carsijom vise nije nikakav uspjeh, i ne bi se trebalo uspjehom nazivati. Sorry, ali mislim da u 21. vijeku spojiti ne znam ni ja koje selo sa Zitarnicom, e da bi se varenika lakse dopremala, nije buraz, i ne bi smjelo biti garant neke kvalitete.

Sto se tice 60 minuta, slozit cu se da to nije valjani sud, ali jos uvijek radije slusam Bakira nego Senada Hadzifejzovica, da mu dragi Allah podari svo zdravlje a i malo ga prosvijetli da ne misli da je najpametniji i prvi do pejgambera, a za njim idu i Hozan i kompanija u smislu nevjerovanja. Ko je uostalom, Hozan? Je li on ostatak onog najboljeg sto je cazinska carsija dala? Gdje se on, moram pitati, skolovao? Ja ga znadem, a imam i unutar SDA informacija, kao poslusnika Mirsada Veladzica, bezpogovornog i sve to, sto mu je, izmedju ostalog i donijelo pozicion u merhametu, a eto, ima i optuznica, nisam jedini niti 60 minuta koji to spominje, tek su mozda najhrabriji, jer treba doci u cazinsku carsiju i reci da smrdi cajin potok, nije to bas najlakse, slozit ces se, zajebani su cazinjani, znam po polovici sebe da je tako :D

Helem, moram ponoviti jos jedared, pa i zagalamit ako treba: HASAN CENGIC, KOJI JE U CAZINU BIO KO JA U TEOCAKU, NEMA STA PRICATI O ISTOM, A POGOTOVU SE NE POSTAVLJATI KAO MORALNI AUTORITET KOJI PRICA O EVROPI KOJA CE PREPOZNATI KOMUNISTICKU NEMAN ILI STA VEC!?! On nastupa kao Veladzicev djever, i nek se njih dvojica gone u picku lijepu materinu i kapak od Cajina mog! Sram ih i stid bilo!

Drugo - Nermin Ogresevic. Slazem se - da je mlad, i vec sam to napisao. A sta velis o tome da je, a znam posigurno da jeste - nahuskao Ostrozcane protiv Coltana, kad je jos i postojao, govoreci kako je to narkomanija bihacka koja se okuplja, a tada bio Translogal underground (da se razumijemo, bilo je i droge tada, ali to je takva vrsta zadojenka), ali su pet dana prije kurbani se na ostozcu poklali, haman se krv slijevala nizastranu do Une, pricali su mi organizatori da im je lijepo rekao - nedam vam pare (njegovo pravo) zato sto to sto radite nije po islamu (e za ovo ce mi vjecno biti mrzak, dok je mlad, a i kad ostari, casti mi!!!) Ja njega vise ne dozivljavam kao obrazovnog covjeka, vise kao Taniju sa budzetom. posto si cazinjanin, razumijeces.

Finansijska disciplina uvedena? Mozda. Ali to nije dokaz da su ovi objesenjaci posteni, tek da imaju dovoljno pameti da znaju zatvoriti finansijsku konstrukciju opcinskog budzeta. I nista vise, mame mi!

Sto se tice TIhica, mislim da on na mapi ne zna ni gdje je Cazin ni Bihac, to on ne moze razlikovati jer se boji da ce dobiti po glavi letvom ako dodje, ali cu uvijek biti na njegovoj strani protiv teskih primitivaca (nije uvreda, jesu to!) kakvi su Hozan i Ogresevic. Kakva cazinska carsija oni?!? Kakvo paktiranje sa komunistima protiv cega su, kao, oni? Nemoj mi samo reci da Fahrudin RAdoncic ureduje odnose medju krajisnicima na pravi nacin? Sve sto je napisano tamo cista je obmana, laz i mimikrija!

Oko desavanja u esbihu - nisam znao, hvala ti na infou, i to ide u prilog mojoj tvrdnji da se ovdje najvise urotilo protiv TIhija zarad nekih visih interesa, i da tu Cajin nejma sekunde prave borbe za grad kao takav.

I zadnje, moja polovina bica mi to dozvoljava cazinjani u kantonalnoj skupstini bez obzira na partiju namah se dogovore kad pare trebaju u Cazin otici. Nemam nista protiv, ali da se zna da je tako.

p.s. mislim da bi se mi trebali znati, Falcone

8)
User avatar
Vares City
Posts: 6965
Joined: 01/02/2008 21:13
Location: 'nonde

#10 Re: sta se desava u SDA - Cazin

Post by Vares City »

_stoKA_ wrote:ima li ko da prati dogadjaje is prve ruke, sve sto i sam znam procito sam na cazinskom portalu, nemam dovoljno inf da oformim stav?
sta hoce sad Hozan, sta je to sto ne pase SDA sarajevu i sve ostalo. pls sve u detalje. hvala
Buraz:

Ovo meni smrdi!!!!


Cim neko pocne cackati po Cazinu i okolo tu nesto nije uredu,...

Tako je bilo i prosli put,...

Na LJutu krajinu!!!!

Nisam iz Krajine ali sam se zarekao ako se ika d vratim da zivim u Bosni,to ce biti Krajina:Cazin,Bihac,....
User avatar
Divlja_Djevojka
Posts: 95
Joined: 02/10/2008 14:21
Location: Dijaspora
Contact:

#11 Re: sta se desava u SDA - Cazin

Post by Divlja_Djevojka »

kako sam saznala na jucerasnjim izborima je Asda imala najvise glasova :D sto znaci opet Nermin Ogresevic za Nacelnika :)
User avatar
Phantea
Posts: 143
Joined: 25/03/2007 00:16
Location: Sugarland :)

#12 Re: sta se desava u SDA - Cazin

Post by Phantea »

Da da, Nermin je re-izabran za nacelnika. Kako me izvori informisu mislim da su pobjedili i kao stranka, sto znaci da je narod ipak prepoznao nesto u njima bez obzira na to sto su rekli da SDA ne valja.
Eh sad, da mogu mislim da bi se ovi sa vrha SDA ugrizli za g**cu sto su ga odbacili.
Smjene u SDA Cazin ito pod hitno ako misle opstati.(Nije bas da ja navijam za to al eto). :bih:
IvanOdEngleske
Posts: 1
Joined: 15/04/2010 16:57

#13 Re: sta se desava u SDA - Cazin

Post by IvanOdEngleske »

Da vam ja sad na ovo sve objasnim sta je tacno bilo , Bahtic je na proslim izborima dosao kod Veladzica i trazio vise predstavnika iz SZBIH nego sto bi to imao SDA .... Iako je na izborima katastrofalno prosao ... To se ovom nije bas svidjalo pa mu je bolja opcija bio SDP koji trazi onoliko zastupnika koliko i zasluzuje .... To se nesvidja naravno Cazinjanima te oni odose svoju stranku pravit i koaliraju sa pravim predstavnikom "pravde i dobrote" Bahticem :)
I sad kad su se "mladi skolovani" prevarom dokopali vlasti u SDA odjednom je postalo uredu koalirati sa SDP-om pa cak sam i negdje procitao i sa DNZ-om .... Odlicno ... A face iz ASDA nece sad nista da imaju sa SDA jer su stekli moc boli nji neka stvar ko skim koalira to je bio samo izgovor da se dokopas vlasti ... Dakle ti mladi skolovani ljudi hoce isto sto i ovi stari skolovani ljudi ... Samo neki su licemjerni a neki bar malo gledaju opce dobro ... Iako svi oni stavljaju svoj interes ispred opceg dobra ... I nevjerujem da ce se to ikad promjeniti , ni ujednoj drzavi a pogotovo u BIH...
Post Reply