Šta raditi?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

frankwhite
Posts: 169
Joined: 27/05/2009 13:07
Location: Sarajevo

#1 Šta raditi?

Post by frankwhite »

Šta raditi kad Vam neko parkira auto na putu, tako da Vi ne mozete izaci? Zvati policiju?
User avatar
testovi
Posts: 281
Joined: 20/04/2010 18:40

#2 Re: Šta raditi?

Post by testovi »

sto prije dok nije otiso

ako nije prvi put da te zagrađuje onda saracigerom izbusit gume ili isparat haubu vrata i ostavit napisanu poruku da ce sljedeci put biti gore ako ostavi auto
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#3 Re: Šta raditi?

Post by 530i »

Da, nazvati 122. Oni bi trebali napisati kaznu za parkiranje i pozvati pauka da ukloni to vozilo.
User avatar
I am Happy
Posts: 10216
Joined: 25/04/2011 14:19
Location: Profil/Postavke. Vracam avatar koji mi klix redovno izbrise

#4 Re: Šta raditi?

Post by I am Happy »

Ma daj... cuj gume da buši.. BUDIMO CIVILIZOVANI !!
FIno se negdje namjestis i cekas da se vlasnik auto pojavi :-D Lagano mu prijdjes sa nekakvom altatkom u ruci... i objasnis situaciju :D ja vjerujem da se to vise nikada nece ponoviti :)
E sad ako imas problema sa vise njih...onda brate parkiraj ti svoje auto bas na to mjesto :D
User avatar
Cvjetka
Posts: 184
Joined: 10/01/2012 14:24

#5 Re: Šta raditi?

Post by Cvjetka »

frankwhite wrote:Šta raditi kad Vam neko parkira auto na putu, tako da Vi ne mozete izaci? Zvati policiju?
Pa,cekam onoliko koliko mi strpljenje dozvoli, poslednji put, ostavim br telefona i odem!


Sreca nisam trebala ici daleko pjeske,kad se vratila,nije ga vise bilo.
A reci cu takode, da mi se takode desavalo da parkiram gdje nije trebalo,ali eto, nikad se nije zavrsavalo pozivom policije,ni sa moje a ni druge strane!
vnm
Posts: 1478
Joined: 08/07/2008 01:28

#6 Re: Šta raditi?

Post by vnm »

cuj gume, pa tek onda nece moci pomjeriti auto a time ni ti izaci sa parkinga...
User avatar
Cvjetka
Posts: 184
Joined: 10/01/2012 14:24

#7 Re: Šta raditi?

Post by Cvjetka »

testovi wrote:sto prije dok nije otiso

ako nije prvi put da te zagrađuje onda saracigerom izbusit gume ili isparat haubu vrata i ostavit napisanu poruku da ce sljedeci put biti gore ako ostavi auto
Jaooooo,jao bas si zao!!!!

Tebi se nikad desilo nije,da parkiras,na mjesto gdje to nije dozvoljeno!!!Cisto sumnjam!!!!
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#8 Re: Šta raditi?

Post by chuchumbamayumbe »

frankwhite wrote:Šta raditi kad Vam neko parkira auto na putu, tako da Vi ne mozete izaci? Zvati policiju?
Zvrcni rijamu
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20512
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#9 Re: Šta raditi?

Post by Bullet Tooth Tony »

ev , sta bi vi uradili , zakacili ste svojim retrovizorom , retrovizor drugog automobila ... ali je taj automobil haman citav bio na cesti parkiran , bil vi platili 12 maraka koliko kosta staklo ili ne ? :D :D
teAMICA
Posts: 1276
Joined: 02/03/2007 08:55

#10 Re: Šta raditi?

Post by teAMICA »

Cvjetka wrote:
frankwhite wrote:Šta raditi kad Vam neko parkira auto na putu, tako da Vi ne mozete izaci? Zvati policiju?
Pa,cekam onoliko koliko mi strpljenje dozvoli, poslednji put, ostavim br telefona i odem!


Sreca nisam trebala ici daleko pjeske,kad se vratila,nije ga vise bilo.
A reci cu takode, da mi se takode desavalo da parkiram gdje nije trebalo,ali eto, nikad se nije zavrsavalo pozivom policije,ni sa moje a ni druge strane!
reci čovjeku koje auto voziš, možda si ga ti zagradila :roll:
a postavljaču teme - zovi policiju
User avatar
Cvjetka
Posts: 184
Joined: 10/01/2012 14:24

#11 Re: Šta raditi?

Post by Cvjetka »

teAMICA wrote:
Cvjetka wrote:
frankwhite wrote:Šta raditi kad Vam neko parkira auto na putu, tako da Vi ne mozete izaci? Zvati policiju?
Pa,cekam onoliko koliko mi strpljenje dozvoli, poslednji put, ostavim br telefona i odem!


Sreca nisam trebala ici daleko pjeske,kad se vratila,nije ga vise bilo.
A reci cu takode, da mi se takode desavalo da parkiram gdje nije trebalo,ali eto, nikad se nije zavrsavalo pozivom policije,ni sa moje a ni druge strane!
reci čovjeku koje auto voziš, možda si ga ti zagradila :roll:
a postavljaču teme - zovi policiju
Ne nije rijec o mom, moje evo ga na prakingu,nikom ne smeta!Da nije mozda rijec o tvom autu!
teAMICA
Posts: 1276
Joined: 02/03/2007 08:55

#12 Re: Šta raditi?

Post by teAMICA »

Cvjetka wrote: Ne nije rijec o mom, moje evo ga na prakingu,nikom ne smeta!Da nije mozda rijec o tvom autu!
Jok, ja nikad nikog nisam zagradila, zato i mislim da se mogu javiti na ovu temu. ;-)
frankwhite
Posts: 169
Joined: 27/05/2009 13:07
Location: Sarajevo

#13 Re: Šta raditi?

Post by frankwhite »

sacekao sam pola sata, jer mi se nije bas zurilo, otisao je dok sam ja bio u kuci. ako bude drugi put odmah mu zovem policiju. :D
User avatar
hakunfuc
Posts: 956
Joined: 26/08/2009 10:31

#14 Re: Šta raditi?

Post by hakunfuc »

frankwhite wrote:sacekao sam pola sata, jer mi se nije bas zurilo, otisao je dok sam ja bio u kuci. ako bude drugi put odmah mu zovem policiju. :D
Nema ništa od toga da će policija doći. Meni je levat parkirao auto pred garažu i zvao sam policiju, njihov odgovor je bio da oni imaju važnijeg posla od toga. Nije mi ništa drugo preostalo nego da se uhvatim čekića i polupam farove i štopke.
simens1
Posts: 106
Joined: 18/01/2012 19:47

#15 Re: Šta raditi?

Post by simens1 »

e ljudi mozete misliti dokle ide nas bezobrazluk...sinoc krenem u grad i rikvercom izlazim iz sokaka svog privatnog i onako ne bas brzo iduci samo na jednom jak prasak.... :shock: aj reko kontam u snijeg udario,izadjem kad imam sta i vidjeti...komsiji dosli gosti i on mangup parkirao na ulaz u sokak koji koriste 6-7 kuca.mene uhvati huja sad neznam sta i koga zvati,nepoznato mi auto...parkirao je pola auta na ulaz u sokak a pola pred komsijinu garazu.....neki kreten,sreca pa je bio fiat u pitanju a kod mene kuka i sta raditi drugo nego namjestiti se na njegov cosak auta i izgurati ga da mogu izaci :D :D nocas kad sam dosao auto tu stoji kako stoji napola ni tamo ni vamo.u garazu uvucem auto pregledam da mi nije ostalo sta sa njegovog auta i lagano u krevet.jutros oko 11 mene budi stara kaze dosla policija nesto nie u redu...ja napolje kad oni slikaju auto :D :D komso zvao policiju,eto to nije uredu to je bezobrazluk...ma haos al nezna niko ko je pomjerio :D :D :D sem vas na forumu e tako se treba sa bagrom boriti
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#16 Re: Šta raditi?

Post by goran16v »

Zagradio delegat, nije ostavio br. moba na sajbi. Svirnuo nekoliko puta, cekao 5 min i 122. Dosao zandar za jedno 10-ak min, ispisao nalog na 40 KM i kad sam mu rekao da meni to nista ne rjesava sacekao jos 10 min i zvao pauka. Za 5-10 min pauk se pojavio, natovario i cao - pa-pa.
emko1234
Posts: 4582
Joined: 23/06/2009 21:57
Location: sarajevo

#17 Re: Šta raditi?

Post by emko1234 »

goran16v wrote:Zagradio delegat, nije ostavio br. moba na sajbi. Svirnuo nekoliko puta, cekao 5 min i 122. Dosao zandar za jedno 10-ak min, ispisao nalog na 40 KM i kad sam mu rekao da meni to nista ne rjesava sacekao jos 10 min i zvao pauka. Za 5-10 min pauk se pojavio, natovario i cao - pa-pa.
jbg izbio si covjeku 150 keka iz dzepa,mogao si se jos malo strpit :D
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#18 Re: Šta raditi?

Post by goran16v »

emko1234 wrote:
goran16v wrote:Zagradio delegat, nije ostavio br. moba na sajbi. Svirnuo nekoliko puta, cekao 5 min i 122. Dosao zandar za jedno 10-ak min, ispisao nalog na 40 KM i kad sam mu rekao da meni to nista ne rjesava sacekao jos 10 min i zvao pauka. Za 5-10 min pauk se pojavio, natovario i cao - pa-pa.
jbg izbio si covjeku 150 keka iz dzepa,mogao si se jos malo strpit :D
Jesam, 5 min i zandar+pauk jos jedno 20 min.
emko1234
Posts: 4582
Joined: 23/06/2009 21:57
Location: sarajevo

#19 Re: Šta raditi?

Post by emko1234 »

salu na stranu,ako dodjem u situaciju da ostavim auto nepropisno..imam papir u vratima s brojem telefona i uvijek sam u krugu od 20-30 metara,tako da ako me neko zovne,izvinim se i sklonim a dodjem za 15 sekundi.mislim da je to fer nisam nikad dosao u situaciju da mi neko popuje,mada je danas vecina ljudi slaba na zivcima i onda brzo plane vatre.vidjao sam kako je ovaj snijeg raje koja se bukvalno spremala potuci radi parkiranja ne necije mjesto :S tezak vakat.
User avatar
sparky
Posts: 1909
Joined: 23/01/2004 00:00
Location: Obronak Trebevica
Contact:

#20 Re: Šta raditi?

Post by sparky »

ja najvise mrzim ovo sto se kod nas ustalilo da neki misle da im je parking mjesto rezervisano,dodijeljeno kao zasluznom gradjaninu ili zauzeto namrgodjenim pogledom jer oni tu parkiraju od kako imaju auto. to je posebno izrazeno u mahalama. onda zvone,zovu,galame kao zauzeo im neko mjesto. rijetko parkiram izvan avlije i na 15min ali nekad mi je merak "zauzeti" to "rezervisano" mjesto.

btt
imao sam slicnih problema,parkiranje naspram garaze (u vrlo uskoj ulici) tako da ja mogu izaci samo uz pomoc krana dok jednom nisam odlucio da testiram cvrstocu moje metalne karambolke na komsijinim vratima i blatobranu. od tad vise nemam tih problema.
:run:
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#21 Re: Šta raditi?

Post by goran16v »

emko1234 wrote:salu na stranu,ako dodjem u situaciju da ostavim auto nepropisno..imam papir u vratima s brojem telefona i uvijek sam u krugu od 20-30 metara,tako da ako me neko zovne,izvinim se i sklonim a dodjem za 15 sekundi.mislim da je to fer nisam nikad dosao u situaciju da mi neko popuje,mada je danas vecina ljudi slaba na zivcima i onda brzo plane vatre.vidjao sam kako je ovaj snijeg raje koja se bukvalno spremala potuci radi parkiranja ne necije mjesto :S tezak vakat.
To tako izgleda s jedne strane i rezona da bi zbog necije lijenosti da nadje parking mjesto jos trebalo da ga k'o gospodine i gotovana zove. Bez obzira na rezon koji je, ako nista upitan, tu je predpostavka da onaj koga si zagradio ima mobitel da bi te mogao nazvati, ima kredita i da li bez obzira na kredit zeli uopste da te zove. Koliko god je ispravno to sto si nekog zagradio pa ostavio br. moba i sto si na 15 sek od auta, toliko je ispravno da te neko pita sto ces nekog uopste zagradjivati i ko si ti da bi te neko zvao i zasto ne nazvati 122 i rjesiti problem, pogotovo kad je u pitanju sistavac iz kafane s frizorom na "dvije vode", roza kosulji i satro Lacoste tenama . Jesi li ikad razmislio da je to idealan nacin doci do necije br. telefona.
Last edited by goran16v on 25/02/2012 21:30, edited 1 time in total.
emko1234
Posts: 4582
Joined: 23/06/2009 21:57
Location: sarajevo

#22 Re: Šta raditi?

Post by emko1234 »

kakavdanakneiskustvu wrote:
emko1234 wrote:salu na stranu,ako dodjem u situaciju da ostavim auto nepropisno..imam papir u vratima s brojem telefona i uvijek sam u krugu od 20-30 metara,tako da ako me neko zovne,izvinim se i sklonim a dodjem za 15 sekundi.mislim da je to fer nisam nikad dosao u situaciju da mi neko popuje,mada je danas vecina ljudi slaba na zivcima i onda brzo plane vatre.vidjao sam kako je ovaj snijeg raje koja se bukvalno spremala potuci radi parkiranja ne necije mjesto :S tezak vakat.


šta ako taj neko nema mobitela,ili ako i ima mobitel nema kredita na njemu da te nazove?
aaa,upravu si.vjerujem da ne postoji covjek koji hoda zemljom u civilizovanom drustvu i ne koristi mobitel a i ako postoji osudjen je da me ceka jer ne moze nazvat muriju.sto se tice kredita,dobro si me napomenuo,ostavljat cu im sad i broj dopuna uz broj telefona a moze me i prozvat komotno :D volio bi te ja vidjet da moje auto izgrebes zato sto sam te zagradio a imas mogucnost da me nazoves a to ne uradis.
gorane,vjerujes li mi da se ne zamaram glupostima.kad moras nesto uradti na brzinu logicno je da si mozda ne mozes priustit da trazis parking pogotovo u centrru.samim tim je lakse stat negdje na 5 minuta s ostavljenim brojem nego se peglat.to radi pola grada.
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#23 Re: Šta raditi?

Post by goran16v »

emko1234 wrote: aaa,upravu si.vjerujem da ne postoji covjek koji hoda zemljom u civilizovanom drustvu i ne koristi mobitel a i ako postoji osudjen je da me ceka jer ne moze nazvat muriju.sto se tice kredita,dobro si me napomenuo,ostavljat cu im sad i broj dopuna uz broj telefona a moze me i prozvat komotno :D volio bi te ja vidjet da moje auto izgrebes zato sto sam te zagradio a imas mogucnost da me nazoves a to ne uradis.
gorane,vjerujes li mi da se ne zamaram glupostima.kad moras nesto uradti na brzinu logicno je da si mozda ne mozes priustit da trazis parking pogotovo u centrru.samim tim je lakse stat negdje na 5 minuta s ostavljenim brojem nego se peglat.to radi pola grada.
Gluposti i nigdje nijednog agrumenta samo plitko razmisljanje. Sto se mene tice, ne brini, ja ne grebem, svirnem par puta, ako se niko ne pojavi zovem 122 jer necu da zovem papka koji me je zagradio i ostavio br. mob na sajbi.
To ne readi pola grada, to rade dostava i papci...
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#24 Re: Šta raditi?

Post by goran16v »

To je taj neki cudni rezon da je neko duzan da te zove...
User avatar
dingosp0
Posts: 822
Joined: 19/07/2010 14:29
Location: Sarajevo

#25 Re: Šta raditi?

Post by dingosp0 »

testovi wrote:sto prije dok nije otiso

ako nije prvi put da te zagrađuje onda saracigerom izbusit gume ili isparat haubu vrata i ostavit napisanu poruku da ce sljedeci put biti gore ako ostavi auto
Image
Locked