Sta nam se to desava?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

senada

Sta nam se to desava?

Post by senada » 23/04/2007 15:00

Svima nam je vec potpuno jasno da se OVDJE u SA i SIRE rade ini "sitni-mali" teroristicki akti - npr. *sporadicno* umiranje mostarske djece od meningokoknih infekta, 11 preminulih beba u nekih 15ak dana, pa 2 pozara u jednome danu od kojih jedan fatalno okoncava zivote pet novorodjenih beba,... i sarabonski pozar bez ljudskih zrtava...
Postavlja se logicko pitanje:- STA NAM SE TO DESAVA?

Fiore

we

Post by Fiore » 23/04/2007 15:04

Slicne stvari bile su 90-te ona eksplozija busa na ulazu u Sarajevo onda smrt jedno 50-tak beba na misteriozan nacin i to uglavnom muslimanske..Ali to je fino tada zataskano.,bas kao sto ce biti sada..nazalost :(

pitt

Post by pitt » 23/04/2007 15:05

Ma i Clancy bi vam pozavidio :D

cico x

Re: we

Post by cico x » 23/04/2007 15:16

Fiore wrote: smrt jedno 50-tak beba na misteriozan nacin i to uglavnom muslimanske..Ali to je fino tada zataskano.,bas kao sto ce biti sada..nazalost :(

de nam malo pojasni ovo,1.put cujem!?

senada

Post by senada » 23/04/2007 15:21

pitt wrote:Ma i Clancy bi vam pozavidio :D
i Nichei, Hichei, Musoliniji i ostali kozmopoliti bi nam pozavidjeli na... scenografiji, koreografiji.... :(

uvjek dobar gost

Post by uvjek dobar gost » 23/04/2007 15:22

..... Zbiva se sve po scenariu... mi smo pristali da budemo statisti... da budemo posmatrači ... iz sjenke dok ljudi oko nas skapavaju od gladi, dok povratnici bivaju izloženi napadima (u oba entiteta), dok omladina bezperspektivno uživa u alkoholu i drogama, dok naše sugrađanke prodaju svoja tjela.... dok bebe gore i pacijenti umiru na stolovima mesara...

Krivi smo mi što smo ih pustili..... i što šutimo...
Generalni štrajk upozorenja... i aktivna borba protiv narastajućeg fašizma... jedino rješenje... oduzimanje nelegalno stečene imovine obavezno je.... i da se manemo dnevne politike i uhvatimo koncepta i stvarnih problema... da dijasporu primamimo na ulaganja i konačni povratak....

Još malo i više nećemo moći ni uticati.... što prije postavimo barikade... prije će se situacija poboljšati.....

Živili...

senada

Post by senada » 23/04/2007 15:27

uvjek dobar gost wrote:..... Zbiva se sve po scenariu... mi smo pristali da budemo statisti... da budemo posmatrači ... iz sjenke dok ljudi oko nas skapavaju od gladi, dok povratnici bivaju izloženi napadima (u oba entiteta), dok omladina bezperspektivno uživa u alkoholu i drogama, dok naše sugrađanke prodaju svoja tjela.... dok bebe gore i pacijenti umiru na stolovima mesara...

Krivi smo mi što smo ih pustili..... i što šutimo...
Generalni štrajk upozorenja... i aktivna borba protiv narastajućeg fašizma... jedino rješenje... oduzimanje nelegalno stečene imovine obavezno je.... i da se manemo dnevne politike i uhvatimo koncepta i stvarnih problema... da dijasporu primamimo na ulaganja i konačni povratak....

Još malo i više nećemo moći ni uticati.... što prije postavimo barikade... prije će se situacija poboljšati.....

Živili...

Sve ce biti da drugacije nece-mo moci niti biti-sati.... vegetirati ko biljke, dok nam korov buja...

dr.iver

Post by dr.iver » 23/04/2007 15:51

Zlo potiče od lopova i nacionalista na vlasti.

Boom964

Post by Boom964 » 23/04/2007 18:02

cico x wrote:
Fiore wrote: smrt jedno 50-tak beba na misteriozan nacin i to uglavnom muslimanske..Ali to je fino tada zataskano.,bas kao sto ce biti sada..nazalost :(

--------------------------------------------------------------------------------------uh evo da ja pojasnim prije rata mislim 1989 ili 1990 (neznam tacno trebala bi pogledati) umro je u sarajevskom porodilistu 10-tak beba od do tada nepoznatog virusa nazvanog Koksai B i nisu bila samo muslimanska dijeca nego djeca GRADA SARAJEVA ranih nacionalnosti....stanje je bilo dosta zabrinjavajuce ali se uspjelo srediti nekako. Sve majke koje su u tom trenutku bile trudne bilo da je pocetak ili poodmakla trudnoca uradjen im je test na taj virus i ako se pokaze da ga majka ima u sebi moralo je doci do abortusa, jer nazalost jedini nacin koji se tada znalo za sprijecavanje virusa.
Naravno ukoliko se radi o Sarajevu a pretpostavljam da se radi!......

I zasto se svemu mora davati taj odvratni nacionalni predznak .....FUJ :-x

senada

Post by senada » 23/04/2007 19:06

Boom964 wrote:
cico x wrote:

--------------------------------------------------------------------------------------uh evo da ja pojasnim prije rata mislim 1989 ili 1990 (neznam tacno trebala bi pogledati) umro je u sarajevskom porodilistu 10-tak beba od do tada nepoznatog virusa nazvanog Koksai B i nisu bila samo muslimanska dijeca nego djeca GRADA SARAJEVA ranih nacionalnosti....stanje je bilo dosta zabrinjavajuce ali se uspjelo srediti nekako. Sve majke koje su u tom trenutku bile trudne bilo da je pocetak ili poodmakla trudnoca uradjen im je test na taj virus i ako se pokaze da ga majka ima u sebi moralo je doci do abortusa, jer nazalost jedini nacin koji se tada znalo za sprijecavanje virusa.
Naravno ukoliko se radi o Sarajevu a pretpostavljam da se radi!......

I zasto se svemu mora davati taj odvratni nacionalni predznak .....FUJ :-x

Ta afera na porodilistu Jezero - "Dr.Zehra Muidovic" se desila augusta 1985.god. Ne sjecam se tacno broja, ali mislim da se radilo o(ko) 8 preminulih novorodjencadi uzrokovanih virusom tipa "koxaki non A i(li) non B", ali to nema nikakve veze sa nikakvim autobusom, niti su roditelji beba bili muslimani, srbi ni hrvati, nego Jugosloveni i to zesci, jer sam tada poznavala vecinu porodilja, njihovih porodica a posebno kompletno med.akusersko osoblje.

Ovih "50 muslimanskih beba" asociraju me na odbijanje posjete "nasih" odredjenih pol.duznosnika/drzavnika - zrtvama Jasenovca, valjda iz razloga sto zrtve nisu bili "pravi" vjernici i(li) zato sto im se pocast nije mogla odati na "pravi vjerski" nacin.

SA LJUDIMA OVAKVOG MENTALNOG PROFILA, OVA ZEMLJA JE OSUDJENA NA INE JASENOVCE!!

Neelix

Post by Neelix » 23/04/2007 21:32

pitt wrote:Ma i Clancy bi vam pozavidio :D

chelo dao sudiji 50.000 za derbi :D :D

Boom964

Post by Boom964 » 23/04/2007 22:05

Hvala Senada nisam se mogla sjetiti godine tacne ali znam da je bilo tu negdje jer je moja prijateljica morala pobaciti zbog tog virusa....mrsko mi bilo traziti tacne podatke
I potpuno se slazem sa tvojim postom......mislim zaista neki komentari me zaista ostavljaju bez teksa , pitam se gdje ja to zivim u kakvom svijetu i medju kakvim ljudima koji daju sebi za pravo bacati "bombasticne izjave" o stvarima o kojima pojma nemaju :?

cico x

Post by cico x » 24/04/2007 09:46

pa zato sam i trazio da mi se malo pojasni,cuj muslimanske beb umirale
mislim nidze veze,
"smrt jedno 50-tak beba na misteriozan nacin i to uglavnom muslimanske"????????????

fiore sta se desava sa tobom? :roll:

amrino

Post by amrino » 24/04/2007 09:51

Kad god se nesto loše desi tražimo razlog...tražimo krivca...a nikada se ne upitamo- da li smo zasluzili bolje?! :(

uvjek dobar gost

Post by uvjek dobar gost » 24/04/2007 12:04

Kad debe i babe za nas glasaju.... a pri tome su nepismeni... kad oko 45% ljudi uopšte ne glasa... kao nema za koga... kad šutimo na nepotizam, korupciju... kad šutimo na kriminal oko nas.... pa nismo bolje ni zaslužili...

senada

Post by senada » 24/04/2007 12:18

uvjek dobar gost wrote:Kad debe i babe za nas glasaju.... a pri tome su nepismeni... kad oko 45% ljudi uopšte ne glasa... kao nema za koga... kad šutimo na nepotizam, korupciju... kad šutimo na kriminal oko nas.... pa nismo bolje ni zaslužili...

Nije problem (samo) u djedovima i babama koji glasaju, nego u DJEDOVIMA i BABAMA (GERIJATRIJI) koji su na visokim drzavno politickim i svim VITALNIM funkcijama - na svim nivoima vlasti - i problem je sto ONI korumpiraju, podmicuju, SAVJETUJU, educiraju MLADE-Ž koja radi ZA NJIH - (mislim upravo za te djedove i babe koji se smjestaju s fotelje na fotelju skoro 20 godina) - uoci izbora i tokom procesa samih izbora a PROTIV interesa drzave.
Last edited by senada on 24/04/2007 12:22, edited 1 time in total.

tempora

Post by tempora » 24/04/2007 12:19

Desava nam se inferiornost.

senada

Post by senada » 24/04/2007 12:26

tempora wrote:Desava nam se inferiornost.

Tempora, ovdje se desavaju vrlo cudne aktivnosti, naslovljene u ovom topiku.

Ko je mogao izvesti sve te "male teroristicke zahvate", tj. sve te aktivnosti i ZASTO?

Boom964

Post by Boom964 » 24/04/2007 12:27

Nazalost problem je u svima nama jer umjesto da preuzmemo odgovornost nama je svima lakse pljuvati podrugima i kriviti druge a pri tom apsolunto nista ne raditi jer zaboga pa nismo mi krivi!!!!!
svi smo mi odgovorni sa stanje ovako kakvo jeste ...sto prije to shvatimo i pocenmo sebe prilagodjavati i mijenjati umjesto druge pljuvat, ova zemlja mozda i ima sanse!.......
svi mi imamo zivot koji smo zasluzili !

tempora

Post by tempora » 24/04/2007 12:42

senada wrote:

Ko je mogao izvesti sve te "male teroristicke zahvate", tj. sve te aktivnosti i ZASTO?

Podjimo redom. Za zdravstvo, svima nam je poznato, nema pozitivnih rijeci? Vec godinama nema odgovornih za razne greske, korupciju i nehat?
Prije dvije godine, u porodici su mi umrle dvije bebe, u kratkom periodu, greskom babica-nikome nista. Sam odnos istih, u nekoj normalnoj drzavi ( ako nije Holandija) bio bi kaznjen.Kod nas svi vjerujemo da ako imamo novac, necemo zavrsiti u statistikama ( kojih ionako nema i nisu poznate javnosti).
Pozar u Sarabonu mozda jeste sabotaza, ali sumnjam da je velika zavjera upitanju, koliko vjerujem da su oni koji ovu firmu zele dovesti i doveli je pod stecaj, kako bi je neko preuzeo u svoje vlasnistvo i ovaj cin izvrsili-srecom bez zrtava.
Pozar u domu Ljubica Ivezic, kako vidimo, izazvan je takodjer nehatom, gluposcu i bezobrazlukom.Dovoljno je pogledati slike, pa da se sve samo kaze.

Znaci, po mojoj teoriji, ja ne vjerujem u zavjere ili u nesto slicno, vec u inferiornost. I jos par segmenata.

senada

Post by senada » 24/04/2007 12:50

Boom964 wrote:Nazalost problem je u svima nama jer umjesto da preuzmemo odgovornost nama je svima lakse pljuvati podrugima i kriviti druge a pri tom apsolunto nista ne raditi jer zaboga pa nismo mi krivi!!!!!
svi smo mi odgovorni sa stanje ovako kakvo jeste ...sto prije to shvatimo i pocenmo sebe prilagodjavati i mijenjati umjesto druge pljuvat, ova zemlja mozda i ima sanse!.......

Niposto NISMO i NISU svi isti! Ne pada mi na pamet da trpam sve u isti kosh bez obzira na politicku, vjersku, rasnu ili bilo koju orijentaciju, ovdje ili bilo gdje drugdje.

Nazivanje odredjenih OCITIH pojava pravim imenima nije pljuvanje, (kao sto tvoj komentar na moj nije pljuvanje nego kritika na kritiku) nego normalno upucena kritika na stravicna dogadjanja kojima se neko ocito jeste spreman i sposoban i vise nego prilagoditi,.....

Niko normalan ne moze normalno prihvatiti abnormalne ljude i njihova nedjela, i obratno.

Boom964

Post by Boom964 » 24/04/2007 12:53

tempora wrote:
senada wrote:

Podjimo redom. Za zdravstvo, svima nam je poznato, nema pozitivnih rijeci? Vec godinama nema odgovornih za razne greske, korupciju i nehat?
Prije dvije godine, u porodici su mi umrle dvije bebe, u kratkom periodu, greskom babica-nikome nista. Sam odnos istih, u nekoj normalnoj drzavi ( ako nije Holandija) bio bi kaznjen.Kod nas svi vjerujemo da ako imamo novac, necemo zavrsiti u statistikama ( kojih ionako nema i nisu poznate javnosti).
Pozar u Sarabonu mozda jeste sabotaza, ali sumnjam da je velika zavjera upitanju, koliko vjerujem da su oni koji ovu firmu zele dovesti i doveli je pod stecaj, kako bi je neko preuzeo u svoje vlasnistvo i ovaj cin izvrsili-srecom bez zrtava.
Pozar u domu Ljubica Ivezic, kako vidimo, izazvan je takodjer nehatom, gluposcu i bezobrazlukom.Dovoljno je pogledati slike, pa da se sve samo kaze.

Znaci, po mojoj teoriji, ja ne vjerujem u zavjere ili u nesto slicno, vec u inferiornost. I jos par segmenata.

Slazem se Tempora....odgovornost kako sami rekla je u svima nama i dokle god to nebudemo shvatili ovakve stvari ce se nazalost desavati!!!!!!!!

tempora

Post by tempora » 24/04/2007 12:55

senada wrote:
Boom964 wrote:Nazalost problem je u svima nama jer umjesto da preuzmemo odgovornost nama je svima lakse pljuvati podrugima i kriviti druge a pri tom apsolunto nista ne raditi jer zaboga pa nismo mi krivi!!!!!

Niposto NISMO i NISU svi isti! Ne pada mi na pamet da trpam sve u isti kosh bez obzira na politicku, vjersku, rasnu ili bilo koju orijentaciju, ovdje ili bilo gdje drugdje.

Nazivanje odredjenih OCITIH pojava pravim imenima nije pljuvanje, (kao sto tvoj komentar na moj nije pljuvanje nego kritika na kritiku) nego normalno upucena kritika na stravicna dogadjanja kojima se neko ocito jeste spreman i sposoban i vise nego prilagoditi,.....

Niko normalan ne moze normalno prihvatiti abnormalne ljude i njihova nedjela, i obratno.

Bojim se da si dala odgovor.Svi smo abnormalni i spremni na nedjela.

Boom964

Post by Boom964 » 24/04/2007 12:58

senada wrote:

Moj komentar na tvoj je ustvari nastavak i nikako pljuvanje....ta konstatacija odnosi se prvenstveno u trazenju krivice u drugima i JESMO nazalost svi odgovorni ako sjedimo i ne poduzimamo nista!!!!
Na bolesnike i kriminalce ne mislim oni su posebna vrsta idiota koji nemaju osjecaj za nista pa tako ni za odgovornost!
A te ocite pojave kako ih nazivas nisu nista drugo nego plod nase NE - ODGOVORNISTI i kako Tempora kaze inferiornosti!!!!!
Prilagodjavanje je u kontektsu promijena koje nam se desavaju i pod tim prvenstveno mislim da je proslo vrijeme sutnje i da je doslo vrijeme da svi kazemo sto mislimo...ali to se jos dugo nece desiti nazalost, a sigurno ne prilagodjavanje na strase stvari koje se desavaju svakodnevno...

valterbranisarajevo

Post by valterbranisarajevo » 24/04/2007 13:01

Ne mogu da se ne sjetim, po hiljaditi put. Upravo su neki doktori, uključujući posebno tadašnju kantonalnu ministricu zdravlja, bili glavni lobisti da se od devastiranog porodilišta Dr. Zehra Muidović-napravi hotel ili ti kupleraj. Taj bezobrazluk je bio još veći zato što bi tim činom zauvijek bila izgubljena namjenska donacija Vlade Turske od 4 miliona Eura. Srećom tada su gradjani Sarajeva pokazali gradjansku hrabrost, digli svoj glas i spriječili ovu podlu namjeru...

Na žalost, bez obzira na sve naši mali sugrađani se još uvijek ne rađaju gore... :(

Post Reply