Sta mislite o SDUBiH??

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
Vudu

Sta mislite o SDUBiH??

Post by Vudu » 31/05/2006 10:16

Interesuje me dakle kako drugi gledaju na SDUBiH. Ja ih licno vidim kao jednu od par iskrenih Bosanskih stranaka koje misle i sto je najvaznije djeluju u korist svih gradjana BiH.
Vec sam 90% odlucio glasati za njih na sljedecim izborima, jer mi izgledaju kao jedina stranka koja je dokazala da ima kvalitet i kalibar da se postavi na vlast i cvrsto pokrene ovu drzavu ka evropskim integracijama.

Njihova web stranica je http://www.sdubih.ba/ a kao historija stranke stoji sljedece:

'SOCIJALDEMOKRATSKA UNIJA BOSNE I HERCEGOVINE je stranka radnika, znanja i socijalne pravde, formirana 8.12.2003.godine na Osnivačkoj skupštini u Sarajevu. Socijaldemokratska unija Bosne i Hercegovine (SDU BiH) je jedinstvena politička organizacija koja djeluje na teritoriji BiH u skladu sa Statutom i Programskom deklaracijom. SDU BiH je demokratska politička organizacija otvorena prema svim društvenim grupacijama i gradanima BiH koji žive od svoga rada i znanja, posebno prema onima koji su na bilo koji način socijalno ugroženi i obespravljeni.'

Zamolio bih ucesnike diskusije da se izjasne na osnovu konkretnih cinjenica.

Ja sam svoje misljenje donio na osnovu njihovih cvrstih stavova koje su zauzeli pred, zamalo da ne kazem, nametnutim ustavnim promjenama koalicije vladajucih stranaka koje su ih u potpunoj izolaciji donijeli, i pokusali da nemetnu svoje ideje cjeloj drzavi.
Koje su poslije toga napricali javnosti, uz naravno medjunarodnu podrsku, kako su te ustavne promjene nesto najbolje sto se ikada moglo desiti BiH. Naravno svaki razuman covjek je mogao vidjeti da su promjene tek kozmeticke bile i da bi samo jos jace utemeljile ovo stanje koje ide samo u korist onih snaga koje zele da podijele ovu drzavu.
Procitajte napr. ovaj clanak iz oslobodjenja:
http://www.oslobodjenje.ba/index.php?option=com_content&task=view&id=48542&Itemid=46

U tome ih je medjunarodna zajednica podrzavala jer imaju misljenje da je bilo kakav ugovor bolji nego nikakav (razumljivo gledajuci BiH kao stranac, jer oni nas vide kao nesposobne da ista sami uradimo, sto je u neku rudu i tacno).
Nazalost za nas njih ne interesuje da li bi takav ustav donio samoodrzivu drzavu i prosperitet, vec ih interesuje kako se mogu okititi sa jos jednim ugovorom, kao sto je to bio dejtonski. Koji je, ne zaboravimo, donio nasu drzavu u ovakav tezak polozaj u kojem se sada nalazi.
Mozete procitati i ovaj clanak iz avaza u kojem Sejfudin Tokic, predjednik SDUBiH, iznosi svoje misljenje o sadasnjoj situaciji i najavljuje da ce SDUBiH predloziti nove principe za izradu ustava.
http://www.avaz.ba/absolutenm/anmviewer.asp?a=16051&z=9&isasp=

Dao sam vam svoje misljenje i razloge, a sada bih rado da cujem vase, izvolite!

bleka

Re: Sta mislite o SDUBiH??

Post by bleka » 31/05/2006 10:20

ja se isto kopkam izmedu njih i Hareta. Jel mi moze rec neko kakav je njihov stav o entitetima (milsim imaju li vec program s regijama) i restituciji ?

edu

Post by edu » 31/05/2006 10:22

cuj sta mislim!?..pa patriote..nego sta.. :oops: :D :D ..povratit cu.. :D :D :D

"ja se isto kopkam izmedu njih i Hareta"

je li to mirnes manji patriota nego ovi gore?! :x :x :D

Drvosjeca iz Dejcica

Post by Drvosjeca iz Dejcica » 31/05/2006 10:23

SDU krasna raja, Haris isto iz krasne porodice tokmaka. Kako ono Haris rece za Jatu, parafraziram, to je moj dobar prijatelj koji na moj zahtjev da novac gdje je najpotrebnije... :roll: Zemljo otvori se... :(

bleka

Post by bleka » 31/05/2006 10:25

Da vidim jos tsa ce Gavro rec pa da zatvaramo temu :-)

nosara
Has thanked: 14 times
Been thanked: 13 times

Post by nosara » 31/05/2006 10:30

Gomila vjecitih lovaca na funkcije, koje im vjecito izmicu. Otpadnici. Neprincipijelni. Kockari. Cugeri.

Trebal' jos?

Vudu

Post by Vudu » 31/05/2006 10:37

Jos jednom apel na sve pojedince kao sto su edu i Drvosjeca da ostanu pri temi i da daju normalan odgovor potkovan logikom i cinjenicama, a ne neki polovican odgovor koji vise lici na enigma kodu nego na gramaticki Bosanski jezik.

Nisam osnovao ovu temu kao 'pljuvaonicu'. Emotivne izlive zadrzite molicu van foruma i za sebe ili pokrenite neku svoju temu u kojoj to ocekujete.
Oni koji Imaju nesto normalno da kazu, neka se jave sa konkretnim cinjenicama.

bleka

Post by bleka » 31/05/2006 10:38

Vudu hoces li mi odgovorit na pitanje ? Da razvijemo normalno temu ...

Celicna_saka

Post by Celicna_saka » 31/05/2006 10:45

Minorna stranka, vodjena od strane vjecitih foteljasa. Nesto ala kurve iz SzaBiH.

edu

Post by edu » 31/05/2006 10:53

Vudu wrote:Nisam osnovao ovu temu kao 'pljuvaonicu'.

osnivac.. :oops: :D ..ako hoces hvalospjeve onda ok.. :roll: :D ..pocet cu od hajeta..on je ipak najveci patriota..taj visetruki povratnik u politiku..covjek koji je zadnjem izboru predsjednika szbih osvojio sve moguce glasove..btw. bio je i jedini kandidat.. :oops: :D ..covjek koji pljuje po sda iako je i sam ponikao u toj stranci..i vec 15-ak godina sa njima koalira..za njega uspjesno..jebo drzavu..covjek koji je ruzio prstom.. :D :-) ..kada je trebalo oboriti ustavne amandmane i tako na sebe preuzeo ogromnu odgovornost koje..nazalost nas koji zivimo U BOSNI I HERCEGOVINI..nije svjestan..covjek koji ce nam svima jebati majku nakon sto na sljedecim izborima..po mojoj prognozi..vecina idiota glasa za njega..sto se tice sdu..oni su svoje pravo lice pokazali prilikom konstituisanja gradske skupstine grada sarajeva..to je ona epizoda kada je onaj golman do podne bio bosnjak..a od podne musliman!

Vudu

Post by Vudu » 31/05/2006 10:55

bleka wrote:Vudu hoces li mi odgovorit na pitanje ? Da razvijemo normalno temu ...

Bleka, ne necu dati odgovor na tvoje pitanje. A ako procitas moj prvi post, onda mozes vidjeti da sam u njemu trazio Vase misljenje na ovu temu. Svoje misljenje sam vec iznio u prvobitnom postu.

Za sve ucesnike ove teme koji su izuzetno negativni koliko vidim, volio bih da cujem za koga ce Oni glasati na predstojecim izborima i zasto.
Dakle jos jedno dodatno pitanje uz prvobitno koje se odnosilo na vase misljenje o SDUBiH.
Probajte da date kratke i konkretne odgovore.

P.S.: Za sve one koji izuzetno lose vide, naziv ove teme je 'Sta mislite o SDUBiH??' a ne sta mislite o Stranci za BiH.

Alfons Kauders

Post by Alfons Kauders » 31/05/2006 11:04

Vudu wrote:
bleka wrote:Vudu hoces li mi odgovorit na pitanje ? Da razvijemo normalno temu ...

Bleka, ne necu dati odgovor na tvoje pitanje. A ako procitas moj prvi post, onda mozes vidjeti da sam u njemu trazio Vase misljenje na ovu temu. Svoje misljenje sam vec iznio u prvobitnom postu.

Za sve ucesnike ove teme koji su izuzetno negativni koliko vidim, volio bih da cujem za koga ce Oni glasati na predstojecim izborima i zasto.
Dakle jos jedno dodatno pitanje uz prvobitno koje se odnosilo na vase misljenje o SDUBiH.

P.S.: Za sve one koji izuzetno lose vide, naziv ove teme je 'Sta mislite o SDUBiH??' a ne sta mislite o Stranci za BiH.

SDU je bezze, a ja necu nikako glasati, upravo zato jer su sve nase "stranke" lose... Eto kratko i konkretno... :D

edu

Post by edu » 31/05/2006 11:05

sta god kazem bit ce "negativno"..jer me tako etiketira gospon ovaj.. :D :D ..zato cu reci samo protiv koga cu glasati..protiv hajeta.. :D :D ..jer je jedino on sposoban da mi ujebe buducnost u ovoj zemlji..ovi ostali mirnesi..tokićari..njih svakako niko ne shvata ozbiljno..pa cak ni idioti koji ce glasati za hajeta.. :D :D :D

Drvosjeca iz Dejcica

Post by Drvosjeca iz Dejcica » 31/05/2006 11:07

Vudu wrote:

Znaci drugovi iz SDU-a ti dali zadatak da malo ispitas misljenje na najvecem forumu u BiH? Pa prenesi drugovima iz SDU da su osnovali stranku samo zarad svoji licnih interesa a ne zbog naroda i prosperiteta BiH. Da su dosljedni sebe i svojih stavova onda bi se borili da SDP, kao nosilac ideje socijaldemokratije u BiH, prevazidje probleme koje objektivno danas ima.

suncica24

Post by suncica24 » 31/05/2006 11:07

Malo je potesko biti ozbiljan po ovom pitanju. Ali, da pokusamo.

SDU osnovana 2003. godine, sa Tokicem, Komsicem, Lazovicem i Avdicem u osnivackom odboru. I poslije sa prvom trojicom na celu. Da bi Avdic nakon nekih godinu dana napustio istu, jer je bilo premalo fotelja a ovi zasjeli pa zasjeli na svoje, iako takav nije bio dogovor (ko mu je kriv sto je bosnjak kao i Tokic). Tim je on eliminisan.
Izbori 2004. Jedan od predsjednika stranke se kandiduje za vijecnika Opcine Centar. Predsjednik stranke. Mislim da ovo dovoljno govori Tokicu i o tome sto je za njega patriotizam. Daj sta das, samo daj! Time bi i on bio eliminisan iz moje liste politicara od integriteta.
2005. Lazovic optuzuje Pejovica i SGV koje je cijelo vrijeme rata borilo se protiv fasizma, Pejovica koji je rat proveo u Sarajevu, "izdajnika srpskog naroda" po rijecima cetnickih glavesina s one strane nisana, da je fasista. A zatim, nedavno, uporedjuje Mirka Sagolja sa jednim drugim Sagoljem. Mirka Sagolja?! Mislim da je to dovoljno da se eliminise i Lazovic.
Komsic, koji se "lize" sa velikim turskim "patriotom" na kojeg je lajao i rezao prije nego sto je postalo ocito da samo lizuci se s njim moze tamo gdje jedino zna biti i sta zna raditi, je isto veliki "integritet", "patriota" i politicar u kojem vidim nadu za ovu drzavu. Btw. mislim da je u fotelji on osamdeset i neke, tako da... toliko i o njegovom integritetu.
I da, "pridruzeni" clan, Durakovic. SDP, pa nezavisni poslanik, pa SBiH, pa nezavisni, pa SDU... Covjek koji je pogazio sve svoje, a tim i moje, ideale. "Profesore", sta bi sa borbom za BiH, za sve nas, za multietnicnost, za suzivot, protiv ratnih profitera, korupcionista i laznih patriota? Hm.. :( Mislim da je on najvece razocarenje od sve cetvorice. Steta. :(

Eto, to bi bila SDU. Pa vi vidite.
Btw. broj mladih: 0 :? (bio Vedran Dodik,ali otpuhao, a ostali ako ih i ima sluze samo za rasnosenje poste i ljepljenje plakata).
Broj zena: 0 ( :? tu se ne sjecam niti jedne da je bila imalo isturena, valjda... :D )

Alfons Kauders

Post by Alfons Kauders » 31/05/2006 11:07

edu wrote:sta god kazem bit ce "negativno"..jer me tako etiketira gospon ovaj.. :D :D ..zato cu reci samo protiv koga cu glasati..protiv hajeta.. :D :D ..jer je jedino on sposoban da mi ujebe buducnost u ovoj zemlji..ovi ostali mirnesi..tokićari..njih svakako niko ne shvata ozbiljno..pa cak ni idioti koji ce glasati za hajeta.. :D :D :D

HARE SPASI NAS !

IDI U TURSKU ! :D

davis.ba

Post by davis.ba » 31/05/2006 11:09

Oni su mi bili jedna od opcija za izbore i imao sam dobro mišljenje o njima prije ovih ustavnih (ne)promjena.

Prenj

Post by Prenj » 31/05/2006 11:11

Zasto vam je trebao savez sa Osnivacem, cija je stranka jedan od glavnih generatora korupcije u poslijeratnoj BiH?

edu

Post by edu » 31/05/2006 11:20

suncice..mirko je pejanovic! :-)

Vudu

Post by Vudu » 31/05/2006 11:22

Jedina osoba koja je imalo htjela da da normalno misljenje je suncica24, iako je njeno misljenje u stvari zbirka emocija, ali ipak hvala na ozbiljnom pokusaju.
Takodjer sam vas pitao, za koga cete vi glasati. No, na to pitanje jos niko nije odgovorio.

Vasi odgovori se svode na, znam za koga Necu glasati, a za koga bih (mogao) glasati niko ni ne spominje.
Imajuci ovo u vidu mogu zakljuciti da vecina vas uopste nece ni glasati..ili to ili se vi ne usudjujete iznijeti vas izbor ovdje na forumu.
Onda je to ironicno da dajete neko misljenje ako uopste nemate nikakvog poriva da glasate ili 'cojones' da se izjasnite za koga cete vi glasati.

Prenj

Post by Prenj » 31/05/2006 11:27

Vudu wrote:Jedina osoba koja je imalo htjela da da normalno misljenje je suncica24, iako je njeno misljenje u stvari zbirka emocija, ali ipak hvala na ozbiljnom pokusaju.
Takodjer sam vas pitao, za koga cete vi glasati. No, na to pitanje jos niko nije odgovorio.

Vasi odgovori se svode na, znam za koga Necu glasati, a za koga bih (mogao) glasati niko ni ne spominje.
Imajuci ovo u vidu mogu zakljuciti da vecina vas uopste nece ni glasati..ili to ili se vi ne usudjujete iznijeti vas izbor ovdje na forumu.
Onda je to ironicno da dajete neko misljenje ako uopste nemate nikakvog poriva da glasate ili 'cojones' da se izjasnite za koga cete vi glasati.

Ja sam u dilemi oko izbora stranke i vas bi mi odgovor na gore postavljeno pitanje mozda pomogao da se opredijelim ...

Alfons Kauders

Post by Alfons Kauders » 31/05/2006 11:29

Vudu wrote:Jedina osoba koja je imalo htjela da da normalno misljenje je suncica24, iako je njeno misljenje u stvari zbirka emocija, ali ipak hvala na ozbiljnom pokusaju.

ja sam rekao zasto necu glasati, a ti care bujrum, za osnivaca, sdu foteljase, sdp staljina, sda i njihovu raju u vidu sds i hdz, mozes i za mirnesa, kad nam je bio dobar bravar, mozda bude i sofer... al meni se ne daje glas gore nabrojanim... :D

drug_clan

Sta mislite o SDUBiH??

Post by drug_clan » 31/05/2006 11:35

SDU cini skupina loosera i ljudi cije su ambcije vece od mogucnosti. Jedini gori od njih je Stranka za PiH i BOSS. Glasati se mora, a kome se gadi SDP zbog Lagumdzije nek glasa za LDS, barem je Tanovicka postena.

Ja bi jos uveo obavezno glasanje kao u Belgiji i Australiji. Ko ne glasa plati globu i vozdra.

Prenj

Post by Prenj » 31/05/2006 11:36

Alfons Kauders wrote:ja sam rekao zasto necu glasati, a ti care bujrum, za osnivaca, sdu foteljase, sdp staljina, sda i njihovu raju u vidu sds i hdz, mozes i za mirnesa, kad nam je bio dobar bravar, mozda bude i sofer... al meni se ne daje glas gore nabrojanim... :D

Ima li u svijetu neka uzorna stranka, koja zadovoljava tvoje visoke standarde i za koju bi mozda mogao glasati?
Ili je rostiljanje jedina opcija, neovisno od lokacije?

Vudu

Post by Vudu » 31/05/2006 11:40

Alfons Kauders wrote:

ja sam rekao zasto necu glasati, a ti care bujrum, za osnivaca, sdu foteljase, sdp staljina, sda i njihovu raju u vidu sds i hdz, mozes i za mirnesa, kad nam je bio dobar bravar, mozda bude i sofer... al meni se ne daje glas gore nabrojanim... :D

Ovo je glavni problem trenutno u drzavi jer vecina jednostavno ne zna za koga ili nece da glasa (iz nepovjerenja). A to je cak najgora moguca odluka. Zapamtite da je bolje glasati za nekoga ko bi barem dao neku sansu za bolje sutra nego nikako ne glasati i pustiti da recimo nacionalne i radikalne stranke ponovo pobijede i da nastave svoj javasluk u ovoj drzavi.

Moja druga opcija za glasanje je bila 'Pokret Mladih BiH', nedavno osnovana politicka organizacija. Nazalost po mojem misljenju su prekasno pokrenuli inicijativu i premalo se trude kako bi postali ozbiljan igrac na politickoj sceni za predstojece izbore.
Uprkos tome zelim im sve najbolje i iskreno se nadam da ce moci pokrenuti nesto sto je dovoljno jako i ozbiljno za izbore u oktobru.
Zainteresovani mogu pogledati njihovu web stranicu na http://www.pokretmladih.ba/

Post Reply