Šta je problem naše zemlje?

Post Reply
Murisno1

#1 Šta je problem naše zemlje?

Post by Murisno1 » 31/10/2011 07:32

Ja bih iskoristio ovu podjeljenost i rasparčanost zemlje, a trabunjo sam o tome non stop po forumu, uezo bi "parče" na kojem imam podršku i sredstva i primjerom pokazao šta hoću od države da napravim.

Jel moguće da jedna stranka ne može od jednog kantona napraviti nešto pametno, jel moguće da SDP od Sarajevskog kanotna ne može napraviti barem otprilike primjer kako bi oni napravili državu. Nemojte samo reći da se radi na tome Tita vam :-)

Problem je, dočim, što se neće ni tamo gdje se može. Ili ne zna, svejedno je jbg 8-)

papirolog

#2 Re: Šta je problem naše zemlje?

Post by papirolog » 31/10/2011 09:29

pa izgleda da funkcioneri građanima nude prividna rješenja, umjesto ključnih (sjećas li se buldožer inicijative?). tipičan primjer je naglabanje o otvaranju novih radnih mjesta, a toga nema dok se ne raskine ugovor sa CEFTA-om. isto i u RS, pogledaj samo ko je premijer ...

karanana

#3 Re: Šta je problem naše zemlje?

Post by karanana » 31/10/2011 09:32

pa reko je zlaja da ce to i uraditi. ono tipa zapadna/istocna njemacka. ali nista zlaja ne uradi. jeli do njega ili je mozda do komplikovanosti odnosa i u samoj federaciji...

Black swan

#4 Re: Šta je problem naše zemlje?

Post by Black swan » 31/10/2011 09:33

raskorak između želja i mogućnosti

Comrad

#5 Re: Šta je problem naše zemlje?

Post by Comrad » 31/10/2011 09:58

Raskorak između poboljšanja sveopšteg stanja i ličnog bogaćenja.

Skijaš

#6 Re: Šta je problem naše zemlje?

Post by Skijaš » 31/10/2011 10:27

Svijest da je OK kršiti zakon ako mislimo da neće biti posljedica. I onda svako na svom nivou, krši ono što mu ne odgovara. Imaš ljude na forumu koji kritikuju korupciju a sami bi namještali tendere da su u poziciji. Kritikuje se političare a na brojilo za struju stavlja magnete. Kada ne bude u modi hvaliti se kako imaš štelu, kako si povukao veze, kada to bude sramota reći, biće nam puno bolje. Ja cijenim čovjeka koji penziju dočeka kao fizički radnik iako je kroz život imao x šansi da na nemoralan način u sekundi promjeni svoj i život svoje djece nabolje. Ali nije. Danas se na takve gleda sa nipodaštavanjem. Kažu "budala". I onda se pitamo šta je problem ? Mi smo problem.

Alfons Kauders

#7 Re: Šta je problem naše zemlje?

Post by Alfons Kauders » 31/10/2011 10:38

Skijaš wrote:
Svijest da je OK kršiti zakon ako mislimo da neće biti posljedica. I onda svako na svom nivou, krši ono što mu ne odgovara. Imaš ljude na forumu koji kritikuju korupciju a sami bi namještali tendere da su u poziciji. Kritikuje se političare a na brojilo za struju stavlja magnete. Kada ne bude u modi hvaliti se kako imaš štelu, kako si povukao veze, kada to bude sramota reći, biće nam puno bolje. Ja cijenim čovjeka koji penziju dočeka kao fizički radnik iako je kroz život imao x šansi da na nemoralan način u sekundi promjeni svoj i život svoje djece nabolje. Ali nije. Danas se na takve gleda sa nipodaštavanjem. Kažu "budala". I onda se pitamo šta je problem ? Mi smo problem.
pretekao si me, to sam posao reci

pojedinac

#8 Re: Šta je problem naše zemlje?

Post by pojedinac » 31/10/2011 10:49

Glavni problem je što je sjeme razdora davno posijano.
Pogledati temu - Svi naši okupatori => http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... =1&t=92398
Što drugi atakuju na nas i što odavno nismo svoji na svom.

Naš doprinos danas svemu tome:
Skijaš wrote:
:thumbup:

Murisno1

#9 Re: Šta je problem naše zemlje?

Post by Murisno1 » 31/10/2011 12:12

Skijaš wrote:
Tačno. Ja sam vazda govorio da oni nas samo kopiraju, ponašaju se onako kako mi na malim nivoima, u kući. zgradi, mahali, selu .. i onda to isto rade samo na višem nivou.

narednik xp

#10 Re: Šta je problem naše zemlje?

Post by narednik xp » 31/10/2011 12:37

...problem ove zemlje je sto su u medijima stano politicari. Nemeres vise disat od njih, niko ne spominje da se nesto otvorilo da se pomce sa mrtve tacke. Dovode bjelosvjedske hostaplese pokradose i ovo malo sto ostade.
Non stop se spominje rat, jebo vise rat nigdje ekonomije zglave. Ko da se niko nije mako iz 95"

Novi_Nick

#11 Re: Šta je problem naše zemlje?

Post by Novi_Nick » 31/10/2011 12:37

27.10.2011 - 18:00

http://www.e-novine.com/region/region-b ... upera.html

Naftna groznica u Bosni

Bušotina bezolovnog eurosupera

Piše: Boris Dežulović

Image
Photo: wsj.net

Jedan u Nevesinju prodao susjedu koncesiju za geološka istraživanja u svojoj avliji za dvadeset maraka, a kad su ga kasnije pitali što tako jeftino, on objasnio da nikad jeftinije nije platio pražnjenje septičke jame. "Ja nafte i govana", psuje otada komšija, sve s cisternom obilazeći Hercegovinu ne bi li nekome uvalio prvoklasnu nevesinjsku naftu, barel po marku, samo da ide kući, a ovi ga zajebavaju. "Halo, šeik!", viču za njim. A jedan u Posušju, vjerovali ili ne, otkrio nalazište eurosupera

Zvao me nekidan u dva iza ponoći Kožo da ispriča urbani mit. Ima on taj običaj, nekad zovne u gluho doba noći iz kafane da ispriča vic, a nekad mu, eto, nadođe pa ispriča urbani mit. To je, u najkraćemu, vic koji se - očiju mi - zaista dogodio, onaj u kojemu Mujo i Suljo stvarno postoje, žive negdje u Foči ili Kalesiji, samo što se drugačije zovu i na kraju pobijede.

Elem, bio neki Nijaz iz Šahbaza kraj Kalesije, što je radio u privatnoj firmi u Srebreniku, dok mu gazda, neki Sedinet Karić, Sido ga zvali, nije završio u zatvoru. Gdje će, šta će, načuo Nijaz da u Kalesiji traže policajce, pa otišao u stanicu - dobardan, dobardan, ja došo za poso, izvolte, veli službenik, ispunite zahtjev.

"Jooj, ne mogu ja to!", zajoojao Nijaz. "Što?!", pitao ga policijski službenik. "Pa ja sam nepismen", objasnio on.
Propala tako Nijazu i policijska karijera, pa riješio da ode u Ameriku. Dobio papire, zaposlio se kod nekog farmera, i nakon nekoliko godina uzeo kredit da pokrene vlastitu malu stočnu farmu. Kupio zemlju u mrkloj nekoj vukojebini Sjeverne Dakote, ili Južne, neke Dakote u svakom slučaju, i kad je krenuo kopati bunar naišao na - naftu. Milijuni barela klokotali mu pod nogama, banka mu odobrila kredit za strojeve, krenuo posao i niti za godinu dana Nijaz se sa svojim bušotinama tako obogatio, da je na njegovo polje bacio oko i ExxonMobil, najveća američka naftna kompanija, poslavši mu ponudu koja se ne odbija: pola-pola.
Došli onda Exxonovi advokati, sastavili ugovor i dali Nijazu da potpiše. "Jooj, ne mogu ja to!", zajoojao on. "Što?!", pitali advokati. "Pa ja sam nepismen", objasnio Nijaz. "Nije moguće, naftni magnat, a nepismen", živa se zaprepastila gospoda iz Exxona, "što biste tek bili da ste pismeni!" "Policajac u Kalesiji", odgovorio im na to Nijaz.

Photo: howstuffworks.com
Tako je to bilo, jest očiju mi, eno ga Nijaz i dan-danas živi u Americi, pije s Jackom Nicholsonom i igra golf s Michaelom Jordanom, "čovjek koji može sve osim da riješi križaljku", pisao o njemu Vanity Fair. Htio Nijaz kasnije da se vrati u Kalesiju - znate već kako kod nas svatko uspješan želi da se vrati kao beg, pokaže se i počasti kafanu - pa da za svoju slatku osvetu kupi i kalesijsku policijsku stanicu i cijelu policiju Tuzlanskog kantona, i napravi svoju privatnu, Nijaz Police Department d.o.o. Kalesija.
"Jooj, ne možete to!", zajoojao mu službenik. "Što?!", pitao ga Nijaz, "jel što sam nepismen?" "Ma ne", odgovorio mu čovjek, "nego je kupio već Sido, za dvadeset hiljada maraka!"
Tako je to u naopakom svijetu, u kojemu nije uspješan onaj što je pismen i školovan, već onaj što pametno uloži pare. Tako je to i u naopakoj zemlji Bosni, onoj iz glupog vica o jedinoj državi na svijetu u kojoj ima i muslimana i piramida i NATO-a, a nema nafte. Ili je barem tako bilo do nekidan, kad je Bosnom i Hercegovinom poput neispravne plinske boce odjeknula vijest da je federalni ministar rudarstva Erdal Trhulj potpisao s britanskom kompanijom Shell memorandum o geološkim istraživanjima u BiH. Procijenili stranci, naime, da pod sjevernom Bosnom, od Bosanskog Broda do Tuzle, i Hercegovinom, sve od Glamoča do Neuma, klokoće barem pedeset, ako ne i cijelih petsto milijuna barela nafte.
A Bosanci cijelo vrijeme tražili piramide!
Naftna groznica zahvatila tako Bosnu, udarili Bosanci i Hercegovci, sve onako usput, nehajno, kopati po njivama i avlijama, čuje se samo udaranje pijuka i komšijsko zajebavanje: "Imal nafte?". "Kak'a ba nafta, evo okopavam njivu, da posijem repu", odgovara čovjek negdje iz dubine zemlje. "Pa što toliko duboko?", smije se komšija. "Da je ne pozobaju svrake, jebem te radoznala!", začuje se onda iz rupe.

Photo: blogcdn.com
Jedan u Nevesinju prodao susjedu koncesiju za geološka istraživanja u svojoj avliji za dvadeset maraka, a kad su ga kasnije pitali što tako jeftino, on objasnio da nikad jeftinije nije platio pražnjenje septičke jame. "Ja nafte i govana", psuje otada komšija, sve s cisternom obilazeći Hercegovinu ne bi li nekome uvalio prvoklasnu nevesinjsku naftu, barel po marku, samo da ide kući, a ovi ga zajebavaju. "Halo, šeik!", viču za njim. A jedan u Posušju, vjerovali ili ne, otkrio nalazište eurosupera. Jest, očiju mi. Doveo on svoje geologe, i stvarno: ne šiklja iz bušotine nafta, nego visokokvalitetni bezolovni eurosuper 95. Tek ga treću noć uhvatio OMV-ov noćni čuvar.

Najviše su se, međutim, nafti obradovali - vehabije. Sad će doći Shell, i British Petroleum će doći, i Exxon, navalit će naftne kompanije sa zapada, pa će tražiti koncesije, a ovi Lagumdžijini neće im dati, neće se Shell nafte napiti pored živih domaćih švercera i korumpirane vlasti. Onda će se Amerikanci, kako to već ide, snažno zabrinuti za bosansku demokraciju i financirati protuvladine pobunjenike, pa naoružati bosanske talibane da svrgnu vladu. I dok glupi Ameri shvate, već će bradati šeici u capri pantalama uspostaviti islamsku republiku. Nema glupljih od Amera. Da im se i dvadeset puta to dogodi, oni će sutra dvadeset prvi put nekooperativnu neku vladu rušiti tako da umjesto geoloških ispitivanja financiraju teološka. Pa sad bosanski vehabije sjede pored telefona i čekaju da zazvoni.
A bio i neki Nijaz iz Šahbaza kraj Kalesije, što se nepismen u Americi obogatio na nafti, pa odlučio da konačno nauči pisati i čitati. I šta? - prvo što je sâm u životu pročitao bila je vijest u novinama da su u Bosni našli naftu, a prvo što je svojom rukom napisao bio je potpis pod memorandum sa ministarstvom rudarstva Federacije BiH. Znate već kako kod nas svatko uspješan želi da se vrati kao beg, pokaže se i počasti kafanu. Potpisao tako Nijaz ugovor i, jasno, nakon mjesec dana ostao i bez novca, i bez imanja, i bez žene, i bez nafte.
Tako je bilo, jest očiju mi, eno ga danas u Kalesiji, konačno na kraju vlastoručno ispunio zahtjev, zaposlio se u policiji i po cijele dane sjedi u onoj kafani, psujući život što mu prolazi u pisanju kazni za nepropisno parkiranje. "Šuti ba", tješi ga konobar Spaho, "što bi tek bilo da si nepismen!" "Bio bih naftni magnat u Dakoti", odgovori mu onda Nijaz, pa se cijela kafana sat vremena smije budalastom policajcu iz Šahbaza.

Grover

#12 Re: Šta je problem naše zemlje?

Post by Grover » 31/10/2011 13:03

To što ne postoji.

popajic

#13 Re: Šta je problem naše zemlje?

Post by popajic » 31/10/2011 13:06

Grover wrote:To što ne postoji.
Sta ? Problem ili drzava ?!

moke_31

#14 Re: Šta je problem naše zemlje?

Post by moke_31 » 31/10/2011 13:33

papirolog wrote:pa izgleda da funkcioneri građanima nude prividna rješenja, umjesto ključnih (sjećas li se buldožer inicijative?). tipičan primjer je naglabanje o otvaranju novih radnih mjesta, a toga nema dok se ne raskine ugovor sa CEFTA-om. isto i u RS, pogledaj samo ko je premijer ...
Ukidanje CEFTA -e bi puno toga riješila na bolje. A treba se prisjetiti ko je potpisao CEFTA-u? Drug Zlaja ko bi drugi, a pomogla mu i ona koza Azra H. pokušavajući izvući alpsko mlijeko posle onog debakla. Kad vidiš da tvoji ljudi rade za tuđe interese povratio bi od muke.

Zbog CEFTA-e nas sad komšije uvoznici i njihovi lobiji karaju kako stignu. Mogu da manipulišu i dižu cijene kako hoće a vlada naravno ni ne pomiošlja da k.... mrdne. Kod nas putem privatizacije i podobnih lopova otkupili fabrike za 1 marku a potom ih onda uništili i imaju tržište BiH za sebe.

Već dobro uhodan recept da ga čak i komšije počinju koristiti. Jer komšijama i strancima je samo bitno naše tržište i žao mi je onih koji misle da oni žele i li trebaju da nas razvijaju i sl. Taj film se nikad neće prikazivati.

I da sjeća li se neko šta je bilo sa zahtjevom, čini mi se nekih povljoprivrednika za ukidanjem CEFTA-e ili njenog dijela koji se odnosi na poljoprivredu? To je bilo na ustavnom sudu a onda se našo neki Hrvatski političar (lobista) koji je to sve zaustavio na sudu koliko se ja sjećam. A posle toga ništa o tome. A CEFTA je ključno pitanje za našu ekonomiju.

Hemel

#15 Re: Šta je problem naše zemlje?

Post by Hemel » 31/10/2011 13:45

...nepismenost

AliceInChains

#16 Re: Šta je problem naše zemlje?

Post by AliceInChains » 31/10/2011 13:57

moke_31 wrote:
papirolog wrote:pa izgleda da funkcioneri građanima nude prividna rješenja, umjesto ključnih (sjećas li se buldožer inicijative?). tipičan primjer je naglabanje o otvaranju novih radnih mjesta, a toga nema dok se ne raskine ugovor sa CEFTA-om. isto i u RS, pogledaj samo ko je premijer ...
Ukidanje CEFTA -e bi puno toga riješila na bolje. A treba se prisjetiti ko je potpisao CEFTA-u? Drug Zlaja ko bi drugi, a pomogla mu i ona koza Azra H. pokušavajući izvući alpsko mlijeko posle onog debakla. Kad vidiš da tvoji ljudi rade za tuđe interese povratio bi od muke.

Zbog CEFTA-e nas sad komšije uvoznici i njihovi lobiji karaju kako stignu. Mogu da manipulišu i dižu cijene kako hoće a vlada naravno ni ne pomiošlja da k.... mrdne. Kod nas putem privatizacije i podobnih lopova otkupili fabrike za 1 marku a potom ih onda uništili i imaju tržište BiH za sebe.

Već dobro uhodan recept da ga čak i komšije počinju koristiti. Jer komšijama i strancima je samo bitno naše tržište i žao mi je onih koji misle da oni žele i li trebaju da nas razvijaju i sl. Taj film se nikad neće prikazivati.

I da sjeća li se neko šta je bilo sa zahtjevom, čini mi se nekih povljoprivrednika za ukidanjem CEFTA-e ili njenog dijela koji se odnosi na poljoprivredu? To je bilo na ustavnom sudu a onda se našo neki Hrvatski političar (lobista) koji je to sve zaustavio na sudu koliko se ja sjećam. A posle toga ništa o tome. A CEFTA je ključno pitanje za našu ekonomiju.
A ko vam je kriv, kad premalo konzumirate proizvode iz vecne vam Crpcke i npr. iskljucivo pijete i pusite proizvode iz Srbije, a ne iz Banja luke? Zlaja? CEFTA?

Ko hoce da nam obezmisli npr. drzavno ministarstvo poljoprivrede i s tim onemogucava direktno Bosanski "lobi"? Zlaja ili CEFTA?

Ko potura Srbiji preko "specijalnih veza" drzavno blago Bosne, koje se nalazi na Mrskoj teritoriji za sitne pare? Zlaja? CEFTA? (Inace bi ovo isto radili i Hrvati, kad bi im se omogucio treci blentitet)

Ko jaca kriminal i neorganizovanost u ovoj drzavi? CEFTA?

detroit-mercy

#17 Re: Šta je problem naše zemlje?

Post by detroit-mercy » 31/10/2011 14:21

Murisno1 wrote:
Skijaš wrote:
Tačno. Ja sam vazda govorio da oni nas samo kopiraju, ponašaju se onako kako mi na malim nivoima, u kući. zgradi, mahali, selu .. i onda to isto rade samo na višem nivou.
Da znas kako ja volim statistiku :mrgreen: a statistika bi rekla da se iz istog skupa ljudi (narod BiH) formiraju stranke/biraju politicari u BiH :mrgreen:. Sada, da li neko stvarno misli da nesto radikalno drugacije moze da se izabere iz istog skupa ljudi :mrgreen: .
Sve nase stranke su u pet deka kao i politicari. Nema tu kapaciteta nego sitini kokosari koji koriste svoju priliku, na to sve dodaj i procenat visoko obrazovanog stanovnistva i procenat nepismenih i sve ce ti se samo kazati :mrgreen: .

žuta

#18 Re: Šta je problem naše zemlje?

Post by žuta » 31/10/2011 14:32

nikad od nas neće biti države dok narcisi drže vlast evo Zlaja pa on za sebe misli na je najpametniji i zbod toga je dobar dio kadra i to kvalitetnog napustio stranku ja sam lično glasala za njega 10 godina al sam se sad razočarala pravo Mile drugi narcis pa on se izgradio toliko da če pati tek kad narod u RS ne počne umirat od gladi a nema popuštanje ni kod jednog ni kod drugog sa treće strane Dragi hercegovac lično on je najveći idiot o njemu ne treba raspravljat a u stvari svee se vrti oko love kad nestane love u Bosni tad će biti države

mrco

#19 Re: Šta je problem naše zemlje?

Post by mrco » 31/10/2011 14:38

Mi!

CaCO3

#20 Re: Šta je problem naše zemlje?

Post by CaCO3 » 31/10/2011 14:39

Problem je sto bi svi nesto preko noci.

Nije dzaba najjaca firma u BiH Lutrija :D

žuta

#21 Re: Šta je problem naše zemlje?

Post by žuta » 31/10/2011 14:41

e lutrija će da uspije

detroit-mercy

#22 Re: Šta je problem naše zemlje?

Post by detroit-mercy » 31/10/2011 14:49

CaCO3 wrote:Problem je sto bi svi nesto preko noci.

Nije dzaba najjaca firma u BiH Lutrija :D
Samo sto se kod nas ta noc otegla ko da zivimo u polarnom krugu :mrgreen: .

žuta

#23 Re: Šta je problem naše zemlje?

Post by žuta » 31/10/2011 14:57

ovo je preuzet modul iz Norveške preko noći

xyzz3

#24 Re: Šta je problem naše zemlje?

Post by xyzz3 » 31/10/2011 14:59

Skijaš wrote:
a u kojoj se zemlji ne gleda na takvog covjeka kao budalu ?? :skoljka:

6.april

#25 Re: Šta je problem naše zemlje?

Post by 6.april » 31/10/2011 15:05

Mi smo najveći problem ove zemlje.

Post Reply