Šta je nacionalista: bogataš, bolesnik ili patriot?

HA HA

#26 Re: Šta je nacionalista: bogataš, bolesnik ili patriot?

Post by HA HA » 21/02/2010 11:40

ŠefketRamadani wrote:
HA HA wrote: Ma Fahro života ti jes to ti ;-)
Vidio san ja sa onog prethodnog posta,kad mi onako nalijepi onog mog pjesnika amatera,pa i mene usput smjesti u "urbanu gerilu",da je to kakvo žestoko "Zelenotransferzalno"momče(jel za Priboj il Sjenicu pita?)E sad poslije ovog gore posta bogami oni Sibirski retardirani pavijani pljunuti ti 8) ..A ono što spomenu "toplu braću"navelo me na zaključak:da je i tebe u ranoj mladosti kakav efendija namamio na fes haršlama,onda ti ga zavukao,onako momački :| ..pa si još u dilemi hoćeš li mu halaliti ili haramiti svoje guzove :skoljka: A ti o Armiji BiH,ljiljanima,naciji,vjeri :?: :?: ma zelenom transferzalom odakle si i došao(Pravi borac,iskren i čestit vjernik i iole pravi Bosanac,nebih tako tersali na virtualne neistomišljenike)
Uvjerio sam se u tvoju opsjednutost reisom al mislim da će ti ova opsjednutost Fahrom i sandžaklijama bit previše jer su ti se svuda počeli priviđat sandžosi..a kolega ja sam zaboravio kako vi "urbana gradska raja" držite do svog asfalta i ko po njemu gazi i kako pazite na rasnu čistoću "urbane gradske raje" pa se jednim lijepim etiketiranjem rješavate svih dođoša koji razblažuju svetu arijevsku krv "urbane gradske raje" i kvare ugled vašeg asfalta...
Po svemu sudeći amaterski pjesnik je pročitao kritiku i očito se našao uvrijeđen i povrijeđen pa vjerovatno u očaju nastavlja pisanje svog najvećeg epa u komunista iako mu nije stigla zadnja uplata iz centrale SDP-a...
Ti nisi virtuelni neistomišljenik moraš se još dosta naradit da bi to postao, a do tada ostaješ jedino ejakulat propalih opozicionih crvenih "lidera" i njihove boljševičke ideologije...
O Šefket tunga tjet!
Za tvoju "deverli"informaciju,ja sam ti na onom postu odgovorio(napisao)da zaista neznam ko je pjesnik amater,neznam njegovu političku,vjersku ili bilo koju drugu orijentaciju,slučajno sam na poslu našao par listova ispisanih u rukopisu,odvojio par strofa i poslao,a ti odmah te ovakvi ste te onakvi ste...Za sebe lično ti tvrdim da niti sam SDP-ovac,niti sam kada podržavao tu političku opciju..Samo sam jedan od stotina hiljada "najobičnijih malih skromnih ljudi"koji u ovom devijantnom rašomonu kakav je trenutno u BiH pokušava pošteno preživjeti od svog rada i vještine kroz posao za koji sam stručno osposobljen..državi ovakvoj kakva jest sam dao sve što je dosada od mene tražila,a dajem i sada jer mi je jedina,rezervne nemam :sad: Nacionalista nikada nisam bio niti ću biti 8-) naročito ne negdje u Srbiji ili na Kosovu...A to o opsjednutošću "šošonima","švedima" i ostalom kalakotrom,opterećujem se onoliko koliko oni opterećuju mene i ništa više :( te fašisoidno šizofrene etikete mačku o rep...NA KRAJU OVO JE MOJA ZEMLJA,MOJA DJEDOVINA..USTAVNO PRAVO ZAKONSKA OBAVEZA I MORALNI DUG MI JE KAO PUNOLJETNOM,DA JE BRANIM I U MIRU KAKO SAM JE BRANIO I U RATU,

feral.tribune

#27 Re: Šta je nacionalista: bogataš, bolesnik ili patriot?

Post by feral.tribune » 21/02/2010 11:40

ŠefketRamadani wrote:E baš mi ljevičarski levati znaju šta je nacionalizam..Po teoriji mladih udarnika iz SDP i Naše strankice nacionalista je svak onaj koji nije za vrijeme tITE prodao vjeru i naciju za večeru i koji je poslije raspada južnoslavije vratio večeru a uzeo svoju vjeru i naciju...Eto po tome ja ću bit nacionalista jer ne volim SDP i njegovu lažnu multietničnost, 60 (90+) minuta, Slobodnu Bosnu i Dane, ne volim "urbanu" gerilu i tzv, "gradsku raju", i one mitohondrije sa radija 202, nacionalista je svako onaj ko voli zastavu sa ljiljania, ko voli himu Jedna si jedina, ko voli i cijeni uspjehe Armije BiH, ko brani svoju vjersku zajednicu..
Etiketiranje nekoga nacionalistom današnji ljevičarski udarnici preuzeli su od svojih gurua iz nekadašnjeg centralnog komiteta a sve u svrhu čuvanja nepostojećeg bratstva jedinsva i sličnih izmišljotina..
Danas je nacionalista svako ko ne svira po matrici SDP-a, Bakira Hadžiomerovića i njegovih evnuha, "građanskih" medija sarajevske "gradske" raje (Slobodna Bosna, Dani, Oslobođenje..) i svako ko ne vjeruje u lažno pomirenje bh. naroda...
MarHaba Selam Ateriram Latici :roll: Evo ga seoski momci dokotrljani iz pecina i selemdri oko Vakufa sa opancima i balegom koji su 1996 u parlamentu digli svoje seljacke sapice za Velibora Ostojica da nam bude ministar za ljudska prava kancno su naucili kako se pali kompjuter . Bas ste nas usrecili , aferim . Dinijeli nam mrznju iskljucivost laz , lopovluk , nepotizam , extremizam , pedofiliju , primitivizam , krkanluk , bijedu ...i jos glasate za ratne zlocince i cetnike . Kada ja glasam za Zeljka Komsica i Bojana Bajica to rqadim jer sam njima ako ne istio onda slican . Kada vi glasate za Ostojica i muljate sa velikosrbima onda ste isti kao oni . Cista logika . Dabogda ti zena presla u pravoslavnu vjeru :-D

Fair Life

#28 Re: Šta je nacionalista: bogataš, bolesnik ili patriot?

Post by Fair Life » 21/02/2010 11:46

Danilo Kiš - O nacionalizmu

Nacionalizam je, pre svega, paranoja. Kolektivna i pojedinacna paranoja. Kao kolektivna paranoja, ona je posledica zavisti i straha, a iznad svega posledica gubljenja individualne svesti; te, prema tome, kolektivna paranoja i nije nista drugo do zbir individualnih paranoja doveden do paroksizma. Ako pojedinac, u okviru drustvenog projekta, nije u stanju da se "izrazi", ili zato sto mu taj drustveni projekt ne ide na ruku, ne stimulise ga kao individuu, ili ga sprecava kao individuu, sto ce reci ne daje mu da dodje do svog entiteta, on je primoran da svoj entitet trazi izvan identiteta i izvan tzv. drustvene strukture. Tako on postaje pripadnik jedne skupine koja postavlja sebi, bar na izgled, kao zadatak i cilj probleme od epohalne vaznosti: opstanak i prestiz nacije, ili nacija, ocuvanje tradicije i nacionalnih svetinja, folklornih, filozofskih, etickih, knjizevnih, itd. Sa teretom takve, tajne, polujavne ili javne misije, N.N. postaje covek akcije, narodni tribun, privid individuuma. Kad smo ga vec sveli na tu meru, na njegovu pravu meru, posto smo ga izdvojili iz krda, u koje se on sam smestio – ili gde su ga drugi smestili, imamo pred sobom individuu bez individualnosti, nacionalistu, rodjaka Zila (Jules).

To je onaj Sartrov Zil, koji je porodicna nula, cija je jedina osobina da ume da prebledi na pomen jedne jedine teme: Engleza. To bledilo, to drhtanje, ta njegova "tajna", da ume da prebledi na pomen Engleza, to je jedino njegovo drustveno bice i to ga cini znacajnim, postojecim: nemojte pred njim pominjati engleski caj, jer ce vam svi za stolom poceti namigivati, davace vam znake rukama i nogama, jer Zil je osetljiv na Engleze, zaboga, pa to svi znaju, Zil mrzi Engleze (a voli svoje, Francuze), jednom recju, Zil je licnost, on postaje licnost zahvaljujuci engleskom caju.

Ovaj i ovakav portret, primenjiv na sve nacionaliste, moze se slobodno, a po ovoj shemi, razviti do kraja: nacionalista je, po pravilu, kao drustveno bice, i kao pojedinac, podjednako nistavan. Izvan ovog opredeljenja, on je nula. On je zapostavio porodicu, posao (uglavnom cinovnicki), literaturu (ako je pisac), drustvene funkcije, jer su one isuvise sitne u odnosu na njegov mesijanizam. Treba li reci da je on, po opredeljenju asketa, potencijalni borac koji ceka svoj cas. Nacionalizam je, da parafraziram Sartrov stav o antisemitizmu, "potpun i slobodan izbor, globalan stav koji covek prihvata ne samo prema drugim nacijama nego i prema coveku uopste, prema istoriji i drustvu, to je istovremeno strast i koncepcija sveta".

Nacionalista je, po definiciji, ignorant. Nacionalizam je, dakle, linija manjeg otpora, komocija. Nacionalisti je lako, on zna, ili misli da zna, svoje vrednosti, svoje, sto ce reci nacionalne, sto ce reci vrednosti nacije kojoj pripada, eticke i politicke, a za ostale se ne interesuje, ne interesuju ga, pakao to su drugi (druge nacije, drugo pleme). Njih ne treba ni proveravati. Nacionalista u drugima vidi iskljucivo sebe – nacionaliste. Pozicija, rekosmo li, komotna. Strah i zavist. Opredeljenje, angazovanje koje ne iziskuje truda. Ne samo "pakao to su drugi", u okviru nacionalnog kljuca, naravno, nego i: sve sto nije moje (srpsko, hrvatsko, francusko...) to mi je strano. Nacionalizam je ideologija banalnosti. Nacionalizam je, dakle, totalitarna ideologija.

Nacionalizam je, uz to, ne samo po etimoloskom znacenju, jos poslednja ideologija i demagogija koja se obraca narodu. Pisci to najbolje znaju. Stoga je pod sumnjom nacionalizma svaki pisac koji deklarativno izjavljuje da pise "iz naroda i za narod", koji svoj individualni glas toboze potcinjava visim, nacionalnim interesima. Nacionalizam je kic (a, da se podsetimo, kic bi se mogao meriti stepenom banalnosti svojih asocijacija – A. Mol.), u srpsko – hrvatskoj varijanti, nacionalizam je borba za prevlast oko licitarskog srca.

Nacionalista, u principu, ne zna ni jedan jezik, niti tzv. varijante, ne poznaje druge kulture – ne ticu ga se. Ali stvar nije tako prosta. Ako i zna neki jezik, sto ce reci da kao intelektualac ima uvid u kulturno nasledje neke druge nacije, velike ili male, to mu znanje sluzi samo tome da uspostavlja analogije, na stetu onih drugih, naravno. Kic i folklor, folklorni kic, ako vam se tako vise svidja, nisu nista drugo do kamuflirani nacionalizam, plodno polje nacionalisticke ideologije. Zamah folklorizma, kod nas i u svetu, nije antropoloske prirode, nego nacionalisticke. Insistiranje na famoznom coleur locale-u takodje je, ako je izvan umetnickog konteksta, sto ce reci da nije u sluzbi umetnicke istine, jedan od vidova nacionalizma, prikrivenog.

Nacionalizam je, dakle, prevashodno negativitet, nacionalizam je negativna kategorija duha, jer nacionalizam zivi na poricanju i od poricanja. Mi nismo ono sto su oni. Mi smo pozitivan pol, oni negativan. Nase vrednosti, nacionalne, nacionalisticke, imaju funkciju tek u odnosu na nacionalizam onih drugih: mi jesmo nacionalisti, ali oni su to jos i vise, mi koljemo, kad se mora, ali oni jos i vise; mi smo pijanci, oni alkoholicari; nasa istorija je ispravna samo u odnosu na njihovu, nas je jezik cist samo u odnosu na njihov. Nacionalizam zivi od relativizma. Ne postoje opste vrednosti, esteticke, eticke, itd. Postoje samo relativne. I u tom smislu, u prvom redu, nacionalizam jeste nazadnjastvo. Treba biti bolji samo od svoga brata ili polubrata, ostalo me se i ne tice. Skociti malo vise od njega, ostali me se ne ticu. To je ono sto smo nazvali strah. Ostali cak imaju pravo da nas dostignu, da nas prestignu, to nas se ne tice. Ciljevi nacionalizma uvek su dostizni ciljevi, dostizni jer su skromni, skromni jer su podli. Ne skace se, ne baca se kamena s ramena da bi se dostigao svoj sopstveni maksimum, nego da bi se nadigrali oni, jedini, slicni a tako razlicni, zbog kojih je igra i zapoceta.

Nacionalista se, rekosmo, ne boji nikog, osim svog brata. Ali od njega se boji strahom egzistencijalnim, patoloskim: pobeda izabranog neprijatelja jeste njegov apsolutni poraz, ukidanje njegovog bica. Posto je strasljivac i nikogovic, nacionalista ne istice sebi vise ciljeve. Pobeda nad izabranim neprijateljem, onim drugim, jeste apsolutna pobeda. Stoga je nacionalizam ideja beznadja, ideologija mogucne pobede, zagarantovana pobeda, poraz nikad konacan. Nacionalista se ne boji nikoga, "nikoga do Boga", a njegov bog jeste bog po njegovoj meri, bledi rodjak Zil, negde za nekim drugim stolom, njegov brat rodjeni, isto toliko nemocan kao i on sam, "ponos porodice", porodicni entitet, svesni i organizovani deo porodice i nacije – bledi, blesavi rodjak.

Rekli smo, dakle, biti nacionalista znaci biti individuum bez obaveze. "To je kukavica koja ne zeli da prizna svoj kukavicluk; ubica koji potiskuje svoju naklonost ka ubistvu, nemocan da je sasvim prigusi a koji se, ipak, ne usudjuje da ubije, osim iz potaje ili anonimnosti gomile, ili u nekakvom pravednom ratu. Nezadovoljnik koji u mirnodopsko vreme ne usudjuje da se pobuni iz straha od konsekvenci svoje pobune" - slika i prilika citiranog Sartrovog antisemite. I odakle, pitamo se, taj kukavicluk, to opredeljenje, taj zamah nacionalizma u nase doba? Pritisnut ideologijama, na marginama drustvenog kretanja, zbijen i izgubljen medju konfrontiranim ideologijama, nedorastao individualnoj pobuni, jer mu je ona uskracena, individuum se nasao u procepu, u praznini, ne ucestvuje u drustvenom zivotu a drustveno bice, individualista a individualnost mu uskracena u ime ideologije, i sta mu preostaje drugo nego da svoje drustveno bice trazi drugde? Nacionalista je refulirani individualista, nacionalizam je refulirani (kolektivni) izraz tog i takvog individualizma, ideologija, i antiideologija...

miroljubsa

#29 Re: Šta je nacionalista: bogataš, bolesnik ili patriot?

Post by miroljubsa » 21/02/2010 11:56

A kada Zlaja kaže krmku - Mićo,

jel to nacionalizam ili filantropija, topla.

ŠefketRamadani

#30 Re: Šta je nacionalista: bogataš, bolesnik ili patriot?

Post by ŠefketRamadani » 21/02/2010 12:02

HA HA wrote: O Šefket tunga tjet!
Za tvoju "deverli"informaciju,ja sam ti na onom postu odgovorio(napisao)da zaista neznam ko je pjesnik amater,neznam njegovu političku,vjersku ili bilo koju drugu orijentaciju,slučajno sam na poslu našao par listova ispisanih u rukopisu,odvojio par strofa i poslao,a ti odmah te ovakvi ste te onakvi ste...Za sebe lično ti tvrdim da niti sam SDP-ovac,niti sam kada podržavao tu političku opciju..Samo sam jedan od stotina hiljada "najobičnijih malih skromnih ljudi"koji u ovom devijantnom rašomonu kakav je trenutno u BiH pokušava pošteno preživjeti od svog rada i vještine kroz posao za koji sam stručno osposobljen..državi ovakvoj kakva jest sam dao sve što je dosada od mene tražila,a dajem i sada jer mi je jedina,rezervne nemam :sad: Nacionalista nikada nisam bio niti ću biti 8-) naročito ne negdje u Srbiji ili na Kosovu...A to o opsjednutošću "šošonima","švedima" i ostalom kalakotrom,opterećujem se onoliko koliko oni opterećuju mene i ništa više :( te fašisoidno šizofrene etikete mačku o rep...NA KRAJU OVO JE MOJA ZEMLJA,MOJA DJEDOVINA..USTAVNO PRAVO ZAKONSKA OBAVEZA I MORALNI DUG MI JE KAO PUNOLJETNOM,DA JE BRANIM I U MIRU KAKO SAM JE BRANIO I U RATU,
Pjesnik amater je za svoj ep o reisu bio inspirisan sa tri izvora Dani, Slobodna bOsna i 60 (90+) minuta što znači za svakog razumom obdarenog čovjeka da taj ep nema veze sa stvarnošću i da je u njega podmetnuto izmišljanje šizofrenih plaćenika iz tih medija..Daleko da je reis i IZ cvjećka al svaka granica ukusa i kritike je već odavno pređena. Ja nisam protiv zdrave opozicije ili ljudi koji glasaju za SDP protiv sam boljševičkog reketaškog rukovodstva te stranke koje je svoju nesposobnost pokazalo za one nesretne dvije godine vladavine (alijansa za potjere) i mislim da je te dvije godine vlasti pod palicom SDP-a dovoljno prosječnom čovjeku za njegovog života.
Ovo je i moja zemlja i mog djeda i pradjeda i čukundjeda tako da i ja imam dug da je branim od svih i da joj doprinosim..

ŠefketRamadani

#31 Re: Šta je nacionalista: bogataš, bolesnik ili patriot?

Post by ŠefketRamadani » 21/02/2010 12:28

feral.tribune wrote: MarHaba Selam Ateriram Latici :roll: Evo ga seoski momci dokotrljani iz pecina i selemdri oko Vakufa sa opancima i balegom koji su 1996 u parlamentu digli svoje seljacke sapice za Velibora Ostojica da nam bude ministar za ljudska prava kancno su naucili kako se pali kompjuter . Bas ste nas usrecili , aferim . Dinijeli nam mrznju iskljucivost laz , lopovluk , nepotizam , extremizam , pedofiliju , primitivizam , krkanluk , bijedu ...i jos glasate za ratne zlocince i cetnike . Kada ja glasam za Zeljka Komsica i Bojana Bajica to rqadim jer sam njima ako ne istio onda slican . Kada vi glasate za Ostojica i muljate sa velikosrbima onda ste isti kao oni . Cista logika . Dabogda ti zena presla u pravoslavnu vjeru :-D
Uh evo ga jedan iz Vaške stranke koji je odrastao na feralu i koji zna ko je odakle došao, stigao ili se dokotrljao na njegov asfalt. Ta priča o opancima i balegi je uglavnom autobigrafska priča "asfalt udarnika" i po svemu ovom napisanom mislim da kod tebe ima neka potisnuta seoska trauma i vjerovatno bi da je živ Sigmund Freud imao posla oko tebe za svoje psihoanalize.
Jarane iz "crvenih brigada" ti kad glasaš za Željka Komšića ti uskraćuješ pravo jednom narodu da bira svog predstavnika i tako uzimaš pravo jednog od konstitutivnih naroda ove naše BiH što znači razgrađuješ BiH. Lažni SDP/Vaška stranka multietničaru idi čitaj feral (pardon ne možeš :-D )...
A šta reći na ovu tvoju kletvu nego da Bog da ti djete mudžahedin bilo i živilo u Gornjoj Maoči... :dance:

prof-ca

#32 Re: Šta je nacionalista: bogataš, bolesnik ili patriot?

Post by prof-ca » 21/02/2010 12:59

Po našim "nacionalistima" -Nacija = Religija ...nigdje veze...

HA HA

#33 Re: Šta je nacionalista: bogataš, bolesnik ili patriot?

Post by HA HA » 21/02/2010 13:07

ŠefketRamadani wrote:
HA HA wrote: O Šefket tunga tjet!
Pjesnik amater je za svoj ep o reisu bio inspirisan sa tri izvora Dani, Slobodna bOsna i 60 (90+) minuta što znači za svakog razumom obdarenog čovjeka da taj ep nema veze sa stvarnošću i da je u njega podmetnuto izmišljanje šizofrenih plaćenika iz tih medija..Daleko da je reis i IZ cvjećka al svaka granica ukusa i kritike je već odavno pređena. Ja nisam protiv zdrave opozicije ili ljudi koji glasaju za SDP protiv sam boljševičkog reketaškog rukovodstva te stranke koje je svoju nesposobnost pokazalo za one nesretne dvije godine vladavine (alijansa za potjere) i mislim da je te dvije godine vlasti pod palicom SDP-a dovoljno prosječnom čovjeku za njegovog života.
Ovo je i moja zemlja i mog djeda i pradjeda i čukundjeda tako da i ja imam dug da je branim od svih i da joj doprinosim..
Pjesnik amater iz onih listova koje sam ja našao koliko sam ja vidio nije samo "obrađivao" reisa i iVZ nego i politčare,udruženja,asocijacije..no jebo njega ako ovo čita neka sam plasira u potpunosti taj svoj ep..I ja sam protiv anarhije,diktature,reketašenja,lihvarstva...ma inače protiv bilo kakvog defektizma i devijacije bilo koje vrste...počinjene u ime nekih ili nekoga...,a naglasio sam ti i u prethodnom postu,da samo tražim načina da nekako preživim,koliko toliko sačuvam familiju, zdrav razum :?: :?: Eto vidiš drago mi je da možemo diskutovati bez onih "etiketa"i emotivnofrustrirajućeg subjektivizma

ŠefketRamadani

#34 Re: Šta je nacionalista: bogataš, bolesnik ili patriot?

Post by ŠefketRamadani » 21/02/2010 16:05

HA HA wrote: Pjesnik amater iz onih listova koje sam ja našao koliko sam ja vidio nije samo "obrađivao" reisa i iVZ nego i politčare,udruženja,asocijacije..no jebo njega ako ovo čita neka sam plasira u potpunosti taj svoj ep..I ja sam protiv anarhije,diktature,reketašenja,lihvarstva...ma inače protiv bilo kakvog defektizma i devijacije bilo koje vrste...počinjene u ime nekih ili nekoga...,a naglasio sam ti i u prethodnom postu,da samo tražim načina da nekako preživim,koliko toliko sačuvam familiju, zdrav razum :?: :?: Eto vidiš drago mi je da možemo diskutovati bez onih "etiketa"i emotivnofrustrirajućeg subjektivizma
Da svi isključimo predrasude i da manje vjerujemo senzacionalistički nastrojenim medijima stanje u BiH bi bilo daleko više relaksirano, ovako ostaje nam da svak reži na svakoga. Ja sam davno izgubio povjerenje u BH medije i političare te što se tiče informacija i vijesti na internetu nalazim šta me interesuje a bh štampu ne kupuje, na državne izbore ne izlazim nego samo na opštinske gdje na listi mogu birat nekoga koga uistinu poznajem...Što se tiče ove priče oko nacionalista i nacionalizma tako nešto kod Bošnjaka ne postoji ali nam se želi podmetnut kao protuteža srpskom i hrvatskom šovinizmu. Bošnjaci i za vrijeme rata kada su imali apsolutnu vlast nad teritorijama koje su držali nisu pozivali na revanšizam, čuvali su bogomolje drugih naroda i one srbe i hrvate koji su ostali među nama i znači kad bošnjaci nisu za vrijeme rata upali u ralje šovinizma neko želi da im u miru podmetne etiketu "nacionalizma, šovinizma pa i fašizma i vjerskog fundamentalizma". Iskreno kritikovanje političkih i vjerskih lidera u BiH podržavam ali izmišljanje i podmetanje dokaza, lični napadi i diskvalifikacije te stavljanje u koš "šovinista, fašista, radikala" onih koji ne razmišljaju kao urednici pojedinih "lijevih" medija tome se protivim i javno osuđujem.

zrikavac48

#35 Re: Šta je nacionalista: bogataš, bolesnik ili patriot?

Post by zrikavac48 » 21/02/2010 17:12

ŠefketRamadani wrote:
feral.tribune wrote: MarHaba Selam Ateriram Latici :roll: Evo ga seoski momci dokotrljani iz pecina i selemdri oko Vakufa sa opancima i balegom koji su 1996 u parlamentu digli svoje seljacke sapice za Velibora Ostojica da nam bude ministar za ljudska prava kancno su naucili kako se pali kompjuter . Bas ste nas usrecili , aferim . Dinijeli nam mrznju iskljucivost laz , lopovluk , nepotizam , extremizam , pedofiliju , primitivizam , krkanluk , bijedu ...i jos glasate za ratne zlocince i cetnike . Kada ja glasam za Zeljka Komsica i Bojana Bajica to rqadim jer sam njima ako ne istio onda slican . Kada vi glasate za Ostojica i muljate sa velikosrbima onda ste isti kao oni . Cista logika . Dabogda ti zena presla u pravoslavnu vjeru :-D
Uh evo ga jedan iz Vaške stranke koji je odrastao na feralu i koji zna ko je odakle došao, stigao ili se dokotrljao na njegov asfalt. Ta priča o opancima i balegi je uglavnom autobigrafska priča "asfalt udarnika" i po svemu ovom napisanom mislim da kod tebe ima neka potisnuta seoska trauma i vjerovatno bi da je živ Sigmund Freud imao posla oko tebe za svoje psihoanalize.
Jarane iz "crvenih brigada" ti kad glasaš za Željka Komšića ti uskraćuješ pravo jednom narodu da bira svog predstavnika i tako uzimaš pravo jednog od konstitutivnih naroda ove naše BiH što znači razgrađuješ BiH. Lažni SDP/Vaška stranka multietničaru idi čitaj feral (pardon ne možeš :-D )...
A šta reći na ovu tvoju kletvu nego da Bog da ti djete mudžahedin bilo i živilo u Gornjoj Maoči... :dance:

Svakakvog prmitivizma nadjes na ovom forumu.
Dobar kucni odgoj kaze da se covijek treba ponasati pristojno i kada ga drugi vide i kada ga ne vide.

feral.tribune

#37 Re: Šta je nacionalista: bogataš, bolesnik ili patriot?

Post by feral.tribune » 22/02/2010 11:30

ŠefketRamadani wrote:
Nisam ti jaran , ni slucajno . Ja Komsica nisam birao Hrvatima nego sebi , mojoj zemlji Bosni i mom narodu bosanskom . Ako ti nisi glasao za Komsica pretpostavljam da si hlasao za Miru Jovica kao sto si 96 digao ruku za Velibora Ostojica i kao sto si 92 po dzamijama trazio od ljudi da glasaju za Biljanu Plavsic samo da ne pobijede ,, crvene brigade ,, Ali zato pobijedise crne brigade koje napravise genocid . Vasim bosnjackim SDA glasovima . Zalostan i jadan je svaki onaj Hrvat za kojeg krokodilske suze lije jedan bosnjacki nacinalista poput tebe i svih onih drugih hohstaplera i seljobera koji dijele ovu zemlju da imali svoj bosnjakistan u kojem ce vladati serijat mrak lopovluk pedofilija ....Cerici , Radoncici , Izetbegovici , Latici su olos koja nisa nije bolja od Karadzica i Bobana . Nista nisu bolji osim sto su gori . Jedan velecetnik Vuk draskovic je gospodin i moralna vertikala u odnosu na Fahru Radoncica . Ti i tvoji se neprijatelji Bosne . I da naciinalisti nisu ljudska bica , da ne zaboravimo ....

sammo

#38 Re: Šta je nacionalista: bogataš, bolesnik ili patriot?

Post by sammo » 22/02/2010 15:12

Zar niste i vi internet ratnici nacionalisti?

ultima_palabra

#39 Re: Šta je nacionalista: bogataš, bolesnik ili patriot?

Post by ultima_palabra » 22/02/2010 17:03

Zanimljivo kakav otpor multietničnome, haman pa u svakom postu :roll: Isto ko saborci sa poskoka i krajine 8-)

nihoniho

#40 Re: Šta je nacionalista: bogataš, bolesnik ili patriot?

Post by nihoniho » 22/02/2010 19:26

razbojnici koji vode bosnjake su cisti proizvod velikosrpskog nacional-socijalizma i fasizma i jedino mogu opstati u sijenci istog. jos se kriju iza svoje brace, cetnika , nacionalista. frustrirane budale.

delightful

#41 Re: Šta je nacionalista: bogataš, bolesnik ili patriot?

Post by delightful » 22/02/2010 19:32

sefketramadani i feral.tribune, medjusobno vrijedjanje nije dozvoljeno.

osa

#42 Re: Šta je nacionalista: bogataš, bolesnik ili patriot?

Post by osa » 22/02/2010 23:02

nihoniho wrote:razbojnici koji vode bosnjake su cisti proizvod velikosrpskog nacional-socijalizma i fasizma i jedino mogu opstati u sijenci istog. jos se kriju iza svoje brace, cetnika , nacionalista. frustrirane budale.
pa zar su i za njih srbi krivi, stvarno ljudi pretjerujete, pa ne mogu srbi biti baš za sve krivi.

felipe kajetano

#43 Re: Šta je nacionalista: bogataš, bolesnik ili patriot?

Post by felipe kajetano » 22/02/2010 23:06

osa wrote:
nihoniho wrote:razbojnici koji vode bosnjake su cisti proizvod velikosrpskog nacional-socijalizma i fasizma i jedino mogu opstati u sijenci istog. jos se kriju iza svoje brace, cetnika , nacionalista. frustrirane budale.
pa zar su i za njih srbi krivi, stvarno ljudi pretjerujete, pa ne mogu srbi biti baš za sve krivi.
Daj @osa ne budali boLan :D...zar sumnjas :P

osa

#44 Re: Šta je nacionalista: bogataš, bolesnik ili patriot?

Post by osa » 22/02/2010 23:11

felipe kajetano wrote:
osa wrote:
ružno više za slušati.

Fair Life

#45 Re: Šta je nacionalista: bogataš, bolesnik ili patriot?

Post by Fair Life » 22/02/2010 23:24

Razbojnici koji vode Bosnjake su i ranije bili razbojnici ali su bili pritajeni, nisu smjeli glave podici...

E sad pojavom velikosrpskog nacional-socijalizma i fasizma oni su su se nasli na svom terenu i iskoristili priliku da se u pravom sjaju pokazu i da se postave na celo kao zastitnici nacionalnih interesa Bosnjackog naroda.

Jebaji ga, ipak je SDA prva osnovana pa onda ostale.

Nazdravlje!... i naduravajte se s njima.

nihoniho

#46 Re: Šta je nacionalista: bogataš, bolesnik ili patriot?

Post by nihoniho » 22/02/2010 23:44

osa wrote:
ne mogu za sve, recimo iracki problem, sjevernu koreju i sl. sto se tice ex yu, oni su kumovali i odgojili sve nacionalizme. tj, da budem pjesnicki patetican, otvorili pandorinu kutiju, ali nemoj sada opet o tome.

1gorstak

#47 Re: Šta je nacionalista: bogataš, bolesnik ili patriot?

Post by 1gorstak » 22/02/2010 23:54

osa wrote:
felipe kajetano wrote:
osa wrote:
ružno više za slušati.
Velikosrpstvo je kljucni razlog za katastrofalno stanje drustva jer velikosrpska prijetnja po drzavu omogucava ...

-da na celo bosnjackog naroda izbiju oni za koje se smatra da mogu odgovoriti na te prijetnje po opstanak drzave, a ne oni koji bi se bavili ekonomijom

-da zbog te stalne velikosrpske prijetnje, oni koji dobiju glas Bosnjaka zbog svog oponiranja velikosrpskom faktoru, imaju 'carte blanche' da pljackaju, jer je u tom slucaju bosnjacki rezon "bolje mozda i opljackana zemlja nego nikakva zemlja"

-da se tu 'carte blanche' momacki koristi a Bosnjake (a sa njima i ostale koji zive na podrucjima gdje su Bosnjaci vecina) siluje u mali mozak raznim dilovima koje sa raznoraznim kriminalcima imaju (ili nemaju) Silajdzic, Radoncic, Lagumdzija, Tihic itd

-da se tu 'carte blanche' koristi i kako bi se stranackim kanalima popunilo kadrovske krizaljke u bolnicama, fakultetima itd, a onda se ta kadrovska rjesenja besramno upustaju u najnize oblike korupcije, pacijentu se otvoreno kaze da ce vadjenje nalaza cekati do jula, a ako dadne 50 maraka ispod stola, nalaze moze dobiti u cetvrtak. Taj se doktor nikog ne boji, stranackim je kanalima dospio tu gdje jeste, a stranka nema odgovornosti jer ima tu jebenu 'carte blanche' da radi sta hoce.

Velikosrpstvo je virus koji napada imuni sistem naseg drustva, a nase drustvo zbog tako oslabljenog imunog sistema dobija svaku mogucu zarazu, od korupcije, preko privrednog kriminala do vjerske radikalizacije.

nihoniho

#48 Re: Šta je nacionalista: bogataš, bolesnik ili patriot?

Post by nihoniho » 23/02/2010 00:37

1gorstak wrote:[
Velikosrpstvo je virus koji napada imuni sistem naseg drustva, a nase drustvo zbog tako oslabljenog imunog sistema dobija svaku mogucu zarazu, od korupcije, preko privrednog kriminala do vjerske radikalizacije.
ne , sad bi ti trebao , cisto radi osvjezenja, jer je kao ta prica da su srbi krivi za sve postala dosadna, da pocnes okrivljavati , recimo, slovence ili bugare.
fakat, dosadni smo i sa djeneralom ratkom, pa pusti coveka da zivi.
bas smo de-mode vec godinama furamo istu furku. ne pratimo trendove, glupi bosanci.
joj opet o srbima ,nisam imao namjeru oftopiciti ali nacionalizam i srbi ide skupa- jednostavno.

felipe kajetano

#49 Re: Šta je nacionalista: bogataš, bolesnik ili patriot?

Post by felipe kajetano » 23/02/2010 00:45

Image

Da razbijemo monotoniju...klasican primjer razarajuceg faktora u BiH... :D

Zapita li se ko kad da mozda nije problem samo u Divcu&Co :?

EDIT Sejo Bukva mi je bio gotivan igrac..simpatican..velikobosnjak par exellence :-D

Fair Life

#50 Re: Šta je nacionalista: bogataš, bolesnik ili patriot?

Post by Fair Life » 23/02/2010 00:51

nihoniho wrote:
1gorstak wrote:Velikosrpstvo je virus koji napada imuni sistem naseg drustva, a nase drustvo zbog tako oslabljenog imunog sistema dobija svaku mogucu zarazu, od korupcije, preko privrednog kriminala do vjerske radikalizacije.
ne , sad bi ti trebao , cisto radi osvjezenja, jer je kao ta prica da su srbi krivi za sve postala dosadna, da pocnes okrivljavati , recimo, slovence ili bugare.
fakat, dosadni smo i sa djeneralom ratkom, pa pusti coveka da zivi.
bas smo de-mode vec godinama furamo istu furku. ne pratimo trendove, glupi bosanci.
joj opet o srbima ,nisam imao namjeru oftopiciti ali nacionalizam i srbi ide skupa- jednostavno.
Aktuelniji je problem u dilemi... BiH ili Haiti

Post Reply