Šta je duša?

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

odr0n

#251 Re: Šta je duša?

Post by odr0n » 19/03/2013 19:13

nasa wrote:Kako ste bezdusni ateisti :lol:

A Odron ti si najbolji gdje god se spomene bilo sta sto ima veze s Bogom odmah ulijeces da dokazes besmisao,nelogicnost i sl.

Pa vjerovali su u postojanje duse ,a vjeruju neki i danas nevezano za religije...

Image
Ja ne dokazujem kao da je to nedokazano, nego ukazujem vama koji stalno pravite greške vezanjem pogrešnog elementa za sve što vam padne na pamet. :lol: Eto pogledaj samo tu sliku, nonsens. :lol:

nasa

#252 Re: Šta je duša?

Post by nasa » 19/03/2013 20:20

:lol:
Slike su onako radi sarenila jer ovih dana su nam zamrle teme pa reko'kad niko nista ne lijepi ja cu :D kada uguglas dusa izbaci izmedju ostalih i ove slike...
Ne znam sta bi raspravljali oko ovog jer to je samo varijacija ne temu dokazivanja Boga, ti ces u svakom slucaju odbiti sve sto ne mozes da opipas ili vidis .....hajd' sto ne vjerujes u Boga nego si i totalno nemastovit... :zoka:

Vjerujes li da postoje vanzemaljci?

odr0n

#253 Re: Šta je duša?

Post by odr0n » 19/03/2013 20:37

nasa wrote::lol:
Slike su onako radi sarenila jer ovih dana su nam zamrle teme pa reko'kad niko nista ne lijepi ja cu :D kada uguglas dusa izbaci izmedju ostalih i ove slike...
Ne znam sta bi raspravljali oko ovog jer to je samo varijacija ne temu dokazivanja Boga, ti ces u svakom slucaju odbiti sve sto ne mozes da opipas ili vidis .....hajd' sto ne vjerujes u Boga nego si i totalno nemastovit... :zoka:

Vjerujes li da postoje vanzemaljci?
Ne odbijam ja boga, dušu itd., nego samo pogrešno klasifikovanje u polja gdje ne pripada, uredu je da spada u polje mašte, blago tebi pa si totalno maštovita. :lol:

Ispravna riječ bi trebala da bude "pretpostavljam li", da s obzirom na statističku mogućnost postojanja elijena, ali naravno ne ovih Holivudskih, nego nekih primitivnih oblika života sigurno mora biti.

nasa

#254 Re: Šta je duša?

Post by nasa » 19/03/2013 20:51

:lol:

To je duhovnost - izvor je duh-dusa :D potpomognem se i mastom ponekad nije to lose ,sjecas se kako kao djeca svi mastamo kako cemo biti veliki i zamisljamo razne situacije-kod mene su sve bile u stiklama...... :zzzz:
Sad uglavnom zamisljam kako bi sve bilo bolje da su ljudi bolji i da malo vise vjeruju i mastaju....po mogucnosti u Boga :D ali necu o tome....

Pa pali su mi na pamet vanzemaljci kontam kako bi oni nas vidjeli i da svrate....mozda ne bas dobro s obzirom da jedemo zivotinje :roll: eto voljela bih da sam vegetarijanac ,a nisam......cevapi ,hamburgeri mmmmm :oops:

A je li znas da po recimo vjerovatnosti da je sve nastalo slucajno ako otkrijemo jos neki oblik zivota te sanse padaju opasno....slucajno jednom ali dva puta ,naucna fantastika... ;-)

odr0n

#255 Re: Šta je duša?

Post by odr0n » 19/03/2013 21:18

nasa wrote::lol:

To je duhovnost - izvor je duh-dusa :D potpomognem se i mastom ponekad nije to lose ,sjecas se kako kao djeca svi mastamo kako cemo biti veliki i zamisljamo razne situacije-kod mene su sve bile u stiklama...... :zzzz:
Sad uglavnom zamisljam kako bi sve bilo bolje da su ljudi bolji i da malo vise vjeruju i mastaju....po mogucnosti u Boga :D ali necu o tome....

Pa pali su mi na pamet vanzemaljci kontam kako bi oni nas vidjeli i da svrate....mozda ne bas dobro s obzirom da jedemo zivotinje :roll: eto voljela bih da sam vegetarijanac ,a nisam......cevapi ,hamburgeri mmmmm :oops:

A je li znas da po recimo vjerovatnosti da je sve nastalo slucajno ako otkrijemo jos neki oblik zivota te sanse padaju opasno....slucajno jednom ali dva puta ,naucna fantastika... ;-)
Bolje da si ostala na mašti o štiklama. :lol: Nekad sam i ja mašto o vegetarijanstvu, ali jedna porcija razbije sve snove. A tvoj bog je kriv što moramo ubijat jadne životinje kako bi jeli i uživali u tim poslasticama. :oops: Ne bi bilo loše da dođu vanzemaljci i nas počnu iskorištavat, kao što mi iskorištavamo slabije vrste, kako bi shvatili da smo najveće životinje na ovoj planeti. :evil: Ako bi otkrili neki oblik života to bi ustvari značilo da je život sasvim uobičajena pojava kao i bilo šta drugo, a da otkrijemo vrstu ravnu ili razvijeniju nama, to bi bilo "biti ili ne biti" za religije, ako oni ne bi imali božju uputu i vjeru u postojanost boga, to bi značio kraj religijama i konačna potvrda da je to samo produkt čovjeka.

nasa

#256 Re: Šta je duša?

Post by nasa » 19/03/2013 21:41

Ma nije Bog kriv i to je opcija,mozes da jedes meso ,a ne moras...Cak pobornici veg.ishrane navode kao argument da su Adem i Hava bili najprije u dzenetu gdje se bas i ne pominju zivotinje vise su opisi o vocu,picu i sl.sto pokazuje da su ljudi prvenstveno bili biljojedi :)
A za vanzemaljce paaaa ovisi naravno kakva bi to bila bica ali sigurno da bi to bilo vrlo zanimljivo i po pitanju religija...kako god, kad razmislis izgleda nemoguce da su ljudi jedina inteligintna bica u svemiru pogotovo ako ne vjerujes u Boga,eto sve se stvorilo i poslozilo da bi mi bili vrhunac- tesko ....zato sam te to pitala....

odr0n

#257 Re: Šta je duša?

Post by odr0n » 19/03/2013 21:59

nasa wrote:Ma nije Bog kriv i to je opcija,mozes da jedes meso ,a ne moras...Cak pobornici veg.ishrane navode kao argument da su Adem i Hava bili najprije u dzenetu gdje se bas i ne pominju zivotinje vise su opisi o vocu,picu i sl.sto pokazuje da su ljudi prvenstveno bili biljojedi :)
A za vanzemaljce paaaa ovisi naravno kakva bi to bila bica ali sigurno da bi to bilo vrlo zanimljivo i po pitanju religija...kako god, kad razmislis izgleda nemoguce da su ljudi jedina inteligintna bica u svemiru pogotovo ako ne vjerujes u Boga,eto sve se stvorilo i poslozilo da bi mi bili vrhunac- tesko ....zato sam te to pitala....
Image

Sjetih se ove slike. :lol: Meso i mliječni proizovdi su izuzetno važne namirnice, druga stvar je neispravno konzumiranje koje dovodi do neželjenih posljedica, vegetarijanstvo je nonsens. Pa i da nepostoje opet se ništa nije stvorilo i posložilo, mi ne moramo postojati jer se lako može desiti neki scenarij da nestanemo kao dinosauri i gdje je onda smisao inteligentnog dizajna, slaganja, stvaranja, gdje su također milijarde praznih godina koje su prošle dok mi nismo nastali itd. :)

nasa

#258 Re: Šta je duša?

Post by nasa » 19/03/2013 22:20

:shock: :D

Pa doduse i biljke su zive ...ma meni je najveci problem kad kuham...krv....necu vise spremati meso.....samo jesti

Kaze Bog u Kur'anu da bi nas mogao zamijeniti ,zato ti povecavas sanse da nestanemo ko dinosauri :D

Great Cornholio

#259 Re: Šta je duša?

Post by Great Cornholio » 25/03/2013 15:56

nasa wrote:
Image
Zanimljiva slika. Duša koja je u centru svega, na sve djeluje, i sve na nju djeluje. Tijelo, dokle je god dovoljno zdravo, "drži" dušu da ga ne napusti a duša mu "zahvaljuje" na "gostoprimstvu" time što upravlja tijelom. Kad tijelo više ne bude u stanju da duši obezbjeđuje stabilno "radno mjesto", duša izlazi iz tijela, i tijelo propadne.

Ako ćemo se voditi logikom, onda je život poslije smrti moguć jedino ako duša nađe novo tijelo u koje će se "useliti", a a opet, ne može duša sama sebi naći novo tijelo, mora joj Neko pomoći da to novo tijelo nađe, a mora joj Neko i to novo tijelo stvoriti.

Post Reply