Sta gleda-slusa-cita dijaspora

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

User avatar
luckylaka
Posts: 22514
Joined: 15/01/2010 06:28

#1 Sta gleda-slusa-cita dijaspora

Post by luckylaka »

Dakle interesuje me sta se najcesce gleda na tv od domacih tv kanala putem satelita,interneta ili kako ko vec gleda tv kanale sa podrucja ex Yu,zatim koje radio-stanice slusate i koje novine citate.Licno sam nekad gledao Hayat preko globecast-a medjutim ne nude bas nesto za $ 30(koliko kosta BiH paket)pa sam odjavio tako da sad gledam nesto preko interneta.Od novina nekad sam rado citao ,,Sabah,,medjutim i njega ne citam odavno zato sto su info.sporo dolaze do citaoca(izlazi jednom sedmicno) i za to je internet zakon.Ako slusam radio onda je to obavezno neka radio-stanica sa sevdahom.Poz
landlord
Posts: 332
Joined: 12/11/2007 09:29

#2 Re: Sta gleda-slusa-cita dijaspora

Post by landlord »

Ja ne pratim nase kanale niti radio stanice, jedini izvor vijesti mi je SA-x. Vidio sam da ima neki nas paket preko interneta da se gleda, ali mi to beze uzimati, jer kad se vratim sa posla i kad to mogu gledati kod nas je vec zavrsen program...
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#3 Re: Sta gleda-slusa-cita dijaspora

Post by jefferson »

luckylaka wrote:Dakle interesuje me sta se najcesce gleda na tv od domacih tv kanala putem satelita,interneta ili kako ko vec gleda tv kanale sa podrucja ex Yu,zatim koje radio-stanice slusate i koje novine citate.Licno sam nekad gledao Hayat preko globecast-a medjutim ne nude bas nesto za $ 30(koliko kosta BiH paket)pa sam odjavio tako da sad gledam nesto preko interneta.Od novina nekad sam rado citao ,,Sabah,,medjutim i njega ne citam odavno zato sto su info.sporo dolaze do citaoca(izlazi jednom sedmicno) i za to je internet zakon.Ako slusam radio onda je to obavezno neka radio-stanica sa sevdahom.Poz
Oslobodjenje, zurnal, Nezavisne, Avaz, itd, znaci sve sto mogu na internetu procitati jer mi je to vezno poslom da sve strane saslusam.
Medjutim, kada su u pitanju nase TV, pogotovo tipa Bostel i slicna sranja jednostavno mi se gadi primitivizam koji mogu tamo vidjeti.
Sto se tice Sabaha to mi nekako dodje zajdno sa Bostelom u kategoriji primitivizma!
foreigndude
Posts: 128
Joined: 21/07/2007 19:44

#4 Re: Sta gleda-slusa-cita dijaspora

Post by foreigndude »

Domaću TV ne pratim nikako. Bilo bi mi skroz bezveze plaćati onoliki novac za satelitske stanice na kojima, osim šunda, ne mogu skoro ništa vidjeti. Sve vijesti su i onako na Internetu. Što se tiče domaćih vijesti (mislim općenito na ex-YU), svakodnevno posjećujem samo Sarajevo-x i još jedan hrvatski portal. Novine? Kome još to treba? Prvo nemam vremena, a pogotovo vremena da idem tražiti našu štampu po izbjegličkim prodavnicama. To je zastario medij koji, dok stigne u moje ruke, ne sadrži ništa novo.

Internet je tito :D
melb26sa
Posts: 2449
Joined: 28/04/2006 10:40
Location: SAD/SA
Contact:

#5 Re: Sta gleda-slusa-cita dijaspora

Post by melb26sa »

landlord wrote:Ja ne pratim nase kanale niti radio stanice, jedini izvor vijesti mi je SA-x. Vidio sam da ima neki nas paket preko interneta da se gleda, ali mi to beze uzimati, jer kad se vratim sa posla i kad to mogu gledati kod nas je vec zavrsen program...
:thumbup: :sax:
malizeleni
Posts: 1198
Joined: 23/04/2007 11:55
Location: U nas u Sveckoj

#6 Re: Sta gleda-slusa-cita dijaspora

Post by malizeleni »

Gledam hajat jednom svake prestupne godine, radi bisera kao Laka na emisiji Recept za dobar zivot :)

Citam Sarajevo-x I jos par sajtova da vidim sta se deshava u domovini. Kupi se i Avaz kad dodje i nije stariji od 2 dana :)
binalingbing
Posts: 17
Joined: 26/02/2010 16:53

#7 Re: Sta gleda-slusa-cita dijaspora

Post by binalingbing »

Citam Sarajevo X, ne gledam nista, ne slusam nista. Samo radim... 8-)
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11078
Joined: 15/01/2010 18:31

#8 Re: Sta gleda-slusa-cita dijaspora

Post by Jack Be Nimble »

SA-X i forum politika sto se tice Bosne i sire

B92.net za Srbiju, takodjer slusam njihov radio preko interneta

HRT.HR, Vecernje Novosti sto se tice Hrvatske. Jednom ili vise puta u sedmici pogledam dnevnik na HRT

Ponekada slusam Slobodnu Evropu na juznoslavenskim jezicima i DeutcheWelle.
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11078
Joined: 15/01/2010 18:31

#9 Re: Sta gleda-slusa-cita dijaspora

Post by Jack Be Nimble »

Mislio sam na Vjesnik iz HR, V. Novosti su iz SRB.
User avatar
Edin H.
Posts: 47030
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#10 Re: Sta gleda-slusa-cita dijaspora

Post by Edin H. »

Najradije citam statut Svjetsakog Saveza Dijaspore :oops:
doboj
Posts: 118
Joined: 12/01/2010 03:20
Location: tamo gdje mi je dobro

#11 Re: Sta gleda-slusa-cita dijaspora

Post by doboj »

samo dobru muziku,vijesti nikako-cuvam zivce.
User avatar
ahuseino
Posts: 2183
Joined: 19/10/2004 05:44
Location: singularity

#12 Re: Sta gleda-slusa-cita dijaspora

Post by ahuseino »

Slusam u glavnom nasu ozbiljnu muziku adaptiranu za dijasporu:



Nesto me dira u srce...
User avatar
BiH-x
Posts: 2193
Joined: 18/07/2008 22:09

#13 Re: Sta gleda-slusa-cita dijaspora

Post by BiH-x »

ahuseino wrote:Slusam u glavnom nasu ozbiljnu muziku adaptiranu za dijasporu:



Nesto me dira u srce...
:lol:
User avatar
ahuseino
Posts: 2183
Joined: 19/10/2004 05:44
Location: singularity

#14 Re: Sta gleda-slusa-cita dijaspora

Post by ahuseino »

BiH-x wrote:
ahuseino wrote:Slusam u glavnom nasu ozbiljnu muziku adaptiranu za dijasporu:


Nesto me dira u srce...
:lol:
Jal' :lol: jal :oops: + :( ...
Jedno jeste...
DZONPI
Posts: 1115
Joined: 03/05/2009 14:19

#15 Re: Sta gleda-slusa-cita dijaspora

Post by DZONPI »

Ja citam poeziju,redovno pratim desavanja oko klimatskih promjena,bavim se i 3d tehnikom a od tv kanala vecinom gledam diskoveri.Od muzike slusam Zapu.
User avatar
tech10
Posts: 15316
Joined: 14/09/2005 14:04

#16 Re: Sta gleda-slusa-cita dijaspora

Post by tech10 »

Hayat, dok nije prestao da fercera. Ubila nas Nagravision 3.
User avatar
Feronia
Posts: 34
Joined: 13/04/2010 09:33

#17 Re: Sta gleda-slusa-cita dijaspora

Post by Feronia »

ja licno nista od nashih kanala ne gledam..- nashe knjige citam i ukrstenicu sto uzmem sa vremena na vrjeme....
User avatar
Cyber-harambashica
Posts: 967
Joined: 17/07/2010 20:16
Location: NBG

#18 Re: Sta gleda-slusa-cita dijaspora

Post by Cyber-harambashica »

slabo tv, "nase" nikako jer nemam para da placam, zapravo i necu...


Citam samo na nemackom, jer i mislim na tom jeziku.
Kad sam dobila alhemicara na srpskom, nikako da svarim.
Na nemackom sam razumela, ali coelha od tad ne mogu nesto. kao neki kamen mi u bubregu.

Posecujem srpske i bosanke forume radi usavrsavanja jezika. Nece me nsto. Nikad se ne mogu tako izraziti kao sto ja to mislim na nemackom.
User avatar
luckylaka
Posts: 22514
Joined: 15/01/2010 06:28

#19 Re: Sta gleda-slusa-cita dijaspora

Post by luckylaka »

Dali neko ima iskustva sa gledanjem tv kanala putem interneta.Naime ja gledam preko nettv ali mi je skupo ($32 mjesecno)pa ako neko jos ima kakvo iskustvo sa gledanjem tv kanala preko neta neka se javi.
User avatar
zambaklija
Posts: 2734
Joined: 27/03/2008 14:56
Location: budžak

#20 Re: Sta gleda-slusa-cita dijaspora

Post by zambaklija »

teletizor bilo internetz ili satelit nikako ,sem kada repka igra :-) vijesti sax ili gdje naletim,rado sam čitao povremeno slobodnu bosnu i dane ali ni to više ne čitam jer nema kupiti....ođe đe sam :lol:
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2633
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#21 Re: Sta gleda-slusa-cita dijaspora

Post by Ja_Ja »

Citam sa-x, avaz,nezavisne,B92,zenicablog i zenica-online od stranica iz kojih crpim vijesti. Stampane medije gotovo da ne kupujem osim veoma rijetko Dane ili jos rjedje Sabah.

Nase tv stanice imam zbog majke koja gleda, ja gotovo nikada osim nekih sportskih stvari.

Pretplacen sam i na balkaniyum gdje se moze za $5 mjesecno pratiti veliki broj kanala iz bivse Yuge i gdje svi vazniji i oni manje vazni sportski dogadjaji se prenose.

Jednom godisnje nabavljam knjige iz BiH u prosjeku 10-15 komada tako da me to drzi sto se tice knjiga, osim u slucaju da izadje nesto sto stvarno zelim da procitam pa narucim ovako "vanredno".
User avatar
luckylaka
Posts: 22514
Joined: 15/01/2010 06:28

#22 Re: Sta gleda-slusa-cita dijaspora

Post by luckylaka »

TI SI DOBAR.ja jedno vrijeme bio pretplacen na nettv.fibernet i balkaniyum a ustvari sve se svodi na isto.Od novina procitam redovno online izdanje Avaza,Oslobodjenja, sa sa-x samo ne spavam uz to jos obavezni Sutanovici,24sata,hr index.Knjige sa uzimao jedno vrijeme iz biblioteke ovdje(imaju veliki izbor ex yu knjiga)Od lokalnih novina nista.Sabah o,Dijaspora o,Europa o
User avatar
mofo33
Posts: 1000
Joined: 07/04/2008 21:30
Location: pogresna drzava

#23 Re: Sta gleda-slusa-cita dijaspora

Post by mofo33 »

TV me ne apsolutno ne interesuje u zivotu, imam samo 20 programa, nijedan "nas"
ne kupujem nikakve casopise, nikakve bas
citam povremeno knjige koje mi raja donese sa odmora
slusam nase stare narodnjake i zabavnjake samo nocima punog mjeseca :-D
User avatar
luckylaka
Posts: 22514
Joined: 15/01/2010 06:28

#24 Re: Sta gleda-slusa-cita dijaspora

Post by luckylaka »

Ovih dana gledam samo novu TV ! BiH.Iako je experimentalni program prava je uzivancija nakon turbo-drolja gledati izbor muzicki spotova.TV 1 :bih: :thumbup:
Aorta
Posts: 389
Joined: 08/04/2003 00:00
Location: Right Here.

#25 Re: Sta gleda-slusa-cita dijaspora

Post by Aorta »

Svakodnevno se obavezno cita NY Times, SA-x.

Gleda: Ako je TV upaljen, onda je to uglavnom CNN News, Food Network, ili stari re-runs Seinfelda.

Slusa: Tokom voznje, NPR-AM, Pandora (petnaestak stanica, zavisno od raspolozenja, nikad vise od 20 min u komadu) i, lately, books on tape.
Post Reply