Sta fali Sarajevu, URGENTNO

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderator: O'zone

bleka

Sta fali Sarajevu, URGENTNO

Post by bleka » 11/09/2006 15:27

Fasciniran sam kako su stranci locirali tacno glavne (turisticke) probleme u gradu. Zaista sjajno. NAdajmo se da ce nova vlast ovo promptno rijesiti.

http://www.sarajevo-x.com/clanak/060911023

Black swan

Post by Black swan » 11/09/2006 15:33

:D daklem ne kupuju radničke karte :D:D:D

armin00

Post by armin00 » 11/09/2006 16:16

imaju oni hosteli na bascarsiji, ljubicica itd cini mi se.. mislim da nisu skupi 10-15 eura/noc

harač

Post by harač » 11/09/2006 16:22

ma oni ne znaju postupat sa revizorima, ovih ih oderu, uvmu im po 20 KM.... lol ja nisad u životu nisam kupio

mala-i

Post by mala-i » 11/09/2006 16:54

armin00 wrote:imaju oni hosteli na bascarsiji, ljubicica itd cini mi se.. mislim da nisu skupi 10-15 eura/noc

ma to nisu hosteli u pravom smislu te riječi.jednom prilikom sam tražila smještaj tamo i uputili su nas u neku kuću stariju gdje se iznajmljuje soba,onako čista,ali ništa posebno.znači,iznajmljivanje soba po kućama a ne jedinstvena hostelska zgrada.bar što se ljubičice tiče,ostalo stvarno ne znam.
inače,ne znam koliko je tačno cijena garderobe na autobuskoj ali znam da je dosta skuplje nego recimo u zagrebu.

Beslija

Post by Beslija » 11/09/2006 16:58

A sta rade to oni u gradskom saobracaju?...Mene dosad ni jednom nisi ni maltretirali niti mi nesto dobacivali...imas kartu? hajmo dalje , nemas kartu? napolje....! jednostavno.

bleka

Post by bleka » 11/09/2006 17:07

Beslija wrote:A sta rade to oni u gradskom saobracaju?...Mene dosad ni jednom nisi ni maltretirali niti mi nesto dobacivali...imas kartu? hajmo dalje , nemas kartu? napolje....! jednostavno.

Kao sto je poznato U NY sam se vozio vlastitim Roysom koji je samo za tu priliku dovezen brodom :-) .
KO je tebi kriv sto njihov krkanski govor i bahato ponasanje shvatas kao normalnu svakodnevnicu.

:roll:

uvjek dobar gost

Post by uvjek dobar gost » 18/10/2006 10:37

Od nekih poznanika koji još uvijek imaju živaca i izlaze u Sarajevu, mislim ono naveče vikendom i te stvari čuh da se u bivšem "Davoru" okupljaju šminkeri vrhunski... jook to nije sve , u istom lokalu se poslije 12.ooh ili malo kasnije kad baš je špica isključivo sluša Ceca, Džej , Stoja, Jelene i svi ostali ćirilićni izvođači novokomponovane-šund muzike....

Za sve koji idu tamo imam jednu poruku, ako stid nije onog ko pušta muziku tu nek je vas sramota sve vas koji ste dok je bila agresija na BiH i opsada grada bili mali ili niste bili ovdje..... nek vas zaista bude stid i znajte da je u Sarajevu izginulo oko 10 ooo ljudi od toga 1600 djece ispod 18. godina... pucnji , granate i šta sve ne stizali su sa položaja oko grada.. na tim položajima se slušala ista muzika uz koju vi danas šizite... nek stid vas bude sve te djece i svih tih ljudi, pa i Davorin se prevrće u grobu, svima vama novim stanovnicima grada treba udijeliti degenek i jeste žao mi je što uopšte primili smo vas u grad jer pokazali ste nam da to niste zaslužili.... jer kako možete zaboraviti sve i zabavu tražiti u dekadentnoj muzici uz alkoholno piće... nek stid vas bude.

A htio sam reći da ovom gradu pod hitno fali nekoliko objekata u kojim svira sevdah u živo i gdje se čovjek može normalno proveseliti uz našu tradicionalnu muziku, a ne uz ove lake note koje su nam ovi novokomponovani građani donijeli u grad.....

Bumbar

Post by Bumbar » 18/10/2006 11:18

uvjek dobar gost wrote:... žao mi je što uopšte primili smo vas u grad jer pokazali ste nam da to niste zaslužili....

lakse malo...

Referent za ONO i DSZ

Post by Referent za ONO i DSZ » 18/10/2006 11:35

uvjek dobar gost wrote:
A htio sam reći da ovom gradu pod hitno fali nekoliko objekata u kojim svira sevdah u živo i gdje se čovjek može normalno proveseliti uz našu tradicionalnu muziku, a ne uz ove lake note koje su nam ovi novokomponovani građani donijeli u grad.....

I reda i zakona i jos vise reda i zakona

Celicna_saka

Post by Celicna_saka » 18/10/2006 11:44

uvjek dobar gost wrote:Od nekih poznanika koji još uvijek imaju živaca i izlaze u Sarajevu, mislim ono naveče vikendom i te stvari čuh da se u bivšem "Davoru" okupljaju šminkeri vrhunski... jook to nije sve , u istom lokalu se poslije 12.ooh ili malo kasnije kad baš je špica isključivo sluša Ceca, Džej , Stoja, Jelene i svi ostali ćirilićni izvođači novokomponovane-šund muzike....

Za sve koji idu tamo imam jednu poruku, ako stid nije onog ko pušta muziku tu nek je vas sramota sve vas koji ste dok je bila agresija na BiH i opsada grada bili mali ili niste bili ovdje..... nek vas zaista bude stid i znajte da je u Sarajevu izginulo oko 10 ooo ljudi od toga 1600 djece ispod 18. godina... pucnji , granate i šta sve ne stizali su sa položaja oko grada.. na tim položajima se slušala ista muzika uz koju vi danas šizite... nek stid vas bude sve te djece i svih tih ljudi, pa i Davorin se prevrće u grobu, svima vama novim stanovnicima grada treba udijeliti degenek i jeste žao mi je što uopšte primili smo vas u grad jer pokazali ste nam da to niste zaslužili.... jer kako možete zaboraviti sve i zabavu tražiti u dekadentnoj muzici uz alkoholno piće... nek stid vas bude.

Budala si ako mislis da su samo izbjeglice u pitanju, odavno je folk postao mainstream i za stare i nove stanovnike grada. Ovakvo bjezanje od realnosti sigurno ne pomaze.

ins

Post by ins » 18/10/2006 11:53

Jel ti to ozbiljno mislis da su oni koji su ih docekali puno bolji od tih izbjeglica?
:-) :-) :-)
Ista bagra...primitivac je uvijek primitivac, bez obzira na mjesto rodjenja/zivljenja/krkanja/locenja/smrdenja.... :x :x :x

ins

Post by ins » 18/10/2006 11:57

A Sarajevu fali to da doslovno svaki stanovnik ode negdje u "beli svet" i da vidi kako jedan normalan i savremen grad treba da izgleda! Od Ljubljane, pa na zapad, via Prag...
I da svaki funkcioner/sluzbenik/planer/implementator u gradskoj upravi uradi isto, a da ako nije u stanju da to implementira, ode da se bavi necim drugim... Uzgojem pcela, recimo...

flora.sa

Post by flora.sa » 18/10/2006 12:36

sarajlija06

Post by sarajlija06 » 24/10/2006 00:55

Građani i građanke.

zzzzz

Post by zzzzz » 24/10/2006 01:02

nek stid vas bude sve te djece i svih tih ljudi, pa i Davorin se prevrće u grobu

Isti taj Davorin koji je potrcao u Beograd nakon zavrsetka rata. Ma nek' su samo izbjeglice problem..

Ergot

Post by Ergot » 24/10/2006 01:31

Sarajevu fali nekoliko hiljada psihijatara, moderno opremljen centar za lobotomiju, kompleks tamnica i soba za mucenje, i pokoja ludnica. Evo zasto, izmedju ostalog: http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtopic.php?t=29801

Ovakve bih sadrzaje uveo u sve BiH gradove, ali obavezno treba poceti sa Sarajevom jer riba smrdi od glave. I da spisku dodam jos jedan vrtuljak negdje na Hrasnom, cisto onako.

Jara

Post by Jara » 24/10/2006 01:36

Celicna_saka wrote:Budala si ako mislis da su samo izbjeglice u pitanju, odavno je folk postao mainstream i za stare i nove stanovnike grada. Ovakvo bjezanje od realnosti sigurno ne pomaze.

Nisu, naravno...turisti iz Slovenije i Hrvatske obavezno idu u lokale sa turbo-folk muzikom !!!

Anka

Post by Anka » 24/10/2006 01:46

Bila sam u Sa pre dve godine,ne znam koliko se situacija izmenila od tada ali ono što se meni tada učinilo da nedostaje su pekare, lokali sa brzom hranom-fast food, palačinkarnice,picerije-kiosk varijanta,pica na parče, a posebno takva prodajna mesta koja rade tokom noći.
Nisam opsednuta hranom :) ali kada je noću čovek budan,u gradu, dođe mu da prezalogaji nešto onako s'nogu.
I da vas pitam,da li su na Vilsonovom šetalištu postavljene klupe? Tada nije postojala nijedna jedina klupa?!
I vrelo Bosne. Da li su taj prostor malo sredili u protekle 2 godine?
To je turistička atrakcija,a bogami,veoma loše uređena.... Vašarska atmosfera.Prodavci kojekakvih džidžabidža locirani maltene na samom izvoru i na mostićima, hlade gajbe piva u vodi pored labudova.... trešti muzika,samo jedan wc,onaj plastični u koji ne može čovek da uđe od užasa....

digger

Post by digger » 24/10/2006 02:57

uvjek dobar gost wrote:Od nekih poznanika koji još uvijek imaju živaca i izlaze u Sarajevu, mislim ono naveče vikendom i te stvari čuh da se u bivšem "Davoru" okupljaju šminkeri vrhunski... jook to nije sve , u istom lokalu se poslije 12.ooh ili malo kasnije kad baš je špica isključivo sluša Ceca, Džej , Stoja, Jelene i svi ostali ćirilićni izvođači novokomponovane-šund muzike....

Uopste ne razumjeh sta hoces da kazes. Da se ne bi trebali slusati srbijanski pjevaci? Da bi trebalo uvesti kafane/restorane sa sevdah muzikom?

Nisam ljubitelj sevdaha, a bome ni Cece i ostalih "ćirilićnih izvođača." :roll:

Zato predlazem da ucinis sve da se napravi mjesto sa lijepim sevdahom i nadam se da ce biti dobro posjeceno. Istovremeno, nemoj slusati Cecu i slicne. Kad se njihova muzika pojavi, iskljuci radio ili izadji iz tog kafica.

Ali bi svakako bilo dobro da ostavis na miru rat i zrtve jer im nikako nije mjesto u ovom tvom komentaru.

taxi_driver

Post by taxi_driver » 24/10/2006 08:24

sarajevu fali veliki trg,i park u gradu.sve dok to dvoje nema ja sarajevo ne smatram gradom.

uvjek dobar gost

Post by uvjek dobar gost » 25/10/2006 10:12

digger wrote:

Uopste ne razumjeh sta hoces da kazes. Da se ne bi trebali slusati srbijanski pjevaci? Da bi trebalo uvesti kafane/restorane sa sevdah muzikom?

Nisam ljubitelj sevdaha, a bome ni Cece i ostalih "ćirilićnih izvođača." :roll:

Zato predlazem da ucinis sve da se napravi mjesto sa lijepim sevdahom i nadam se da ce biti dobro posjeceno. Istovremeno, nemoj slusati Cecu i slicne. Kad se njihova muzika pojavi, iskljuci radio ili izadji iz tog kafica.

Ali bi svakako bilo dobro da ostavis na miru rat i zrtve jer im nikako nije mjesto u ovom tvom komentaru.

Prvo pozdrav,

Drugo ja mogu i hoću pisati šta mislim da treba, a svi naravno mogu raditi isto, pa zar zbog toga nismo ovdje...
Ko se sjeća kad je 93 "hepok" otišao u zrak jer se u njemu Ceca puštala.... tako bi opet trebalo... sad banaliziram i šalim se.... mada cijela svrha mog posta je bila sljedeća, nema niti jedne kafane sa izuzetkom malih daira gdje čovjek osjeti šmek tradicionalnog sve nam je aluminijum, mesing, ogledala i slično... sve u svemu seljakluk... a ko to sluša, gdje i zašto... to je već za sociološke analize i psihološkog razmatranja....
Što se tiče konteksta rata i svega ostalog sa šund muzikom, ja mislim da to ima itekakve veze.... jer ljudi koji su ubijani na gradskim ulicama nisu zaslužili da se na tim istim ulicama desetak godina kasnije čuje muzika koja je bila na položajima sa kojih su oni ubijani.... to je moj stav i nemojte me voliti zbog njega.... po meni to odslikava naše stanje duha i naše poštovanje prema svim tim ljudima koji su ubijeni ili koji su živote dali za nešto što je ni nalik ovome u čemu mi danas živimo.....

A još jedno ja sam zbog te i takve muzike prestao izlaziti netom poslije ukidanja policijskog sata u Sarajevu, od tada svaki izlazak je avantura što je pokazao i ovaj zadnji Bajram u Sarajevu.....

A zato što smo vaki i jest nam vako.,.....

Santos

Post by Santos » 25/10/2006 10:24

Sa moje tocke gledista Sarajevu fali hala.Onako dobra hala siroka cista da se covjek nakon onolikih cevapa napr.15 u cjeli somun moze dobro iskenjat.

Patron of Formello

Post by Patron of Formello » 25/10/2006 10:28

Sarajevo je jedna velika kasaba sa tramvajskim saobraćajem kojoj ne fali ništa.Ovo i nije grad više.

uvjek dobar gost

Post by uvjek dobar gost » 25/10/2006 10:39

Patron of Formello wrote:Sarajevo je jedna velika kasaba sa tramvajskim saobraćajem kojoj ne fali ništa.Ovo i nije grad više.

:roll: Upravo tako..... tužno ali potpuno istinuto.....

Post Reply