Sta dobismo sto postadosmo drzava

Santos
Posts: 1552
Joined: 24/10/2004 22:29

#1 Sta dobismo sto postadosmo drzava

Post by Santos »

Ljudi skupa nam ova drzava,pogotovo od ove odluke suda.Sta to nas usreci kad proglasismo Nezavisnu BiH.Ja cu bit iskren mene nista samo me unazadi.Kome je dobro nakon nastanka BiH.Nacionalistima i lopovima,buraniji nije sigurno.Ja se javno svrstavam u tu buraniju.Drzava nas je kostala puno zivota,teritorija, mrznje,raseljavanja,ponizavanja itd.Druga stvar a vrlo bitna bar meni sto u toj drzavi nemoze niko nikog,sto nacionalno sto regionalno,mislim na odnos tipa Sibicarska posla i slicno.Ja se licno smatram izdatim od strane drzave jer mi nije omogucila normalan zivot tj, oduzela mi poso unistila firmu uzela mi clana famelije zbog lose zdranstvene usluge,preciznije nisam imo da podplatim i sta ocekivat da ginem za takvu drzavu.Ne ja volim jos jedino grad Sarajevo ostalo me apsolutno neiteresuje i kad se vratim u tu drzavu a uskoro cu mogu zivit samo u Sarajevu i nigdje drugo.Vjerujte ali tako je.Patrotizam izlapio za sva vremena.Ovo nestavljam u ratni kontekst nego nakon rata de se razumijemo.
Maksim
Posts: 931
Joined: 18/11/2006 03:25
Location: Bec, Austrija
Contact:

#2

Post by Maksim »

Patriotizam je uvijek bio za sitnu buraniju, bas kao i vjera opijum za narod da se tako kaze dok malo mudriji momci broje lovu. Neovisnost BiH se pokazala kao nebitna, ali slicno bi bilo i da je BiH ostala u "Jugoslaviji" u kojoj bi samo na laksi nacin bilo sprovedeno na cemu se radilo tijekom ovog zadnjeg rata. Meni je ne razumljivo da nakon svih godina patnje jos uvijek postoji toliko ljudi kojima nije dosta sijanja mrznje, poziva u rat za kojejakva osvajanja i oslobadjanja i padanja u nesvijest od predoziranja s nacional-romanticarskim kicem.
User avatar
angevin
Posts: 230
Joined: 24/01/2007 10:29

#3 Re: Sta dobismo sto postadosmo drzava

Post by angevin »

Santos wrote:.Ne ja volim jos jedino grad Sarajevo ostalo me apsolutno neiteresuje i kad se vratim u tu drzavu a uskoro cu mogu zivit samo u Sarajevu i nigdje drugo. .
To ti se zove lokal-patriotizam i gluplji je od drzavnog patriotizma. Ne znam kako je moguce biti odan glavnom gradu drzave koja te vise ne zanima? :?
funaki
Posts: 707
Joined: 23/11/2006 08:11

#4 Re: Sta dobismo sto postadosmo drzava

Post by funaki »

Santos wrote:Ljudi skupa nam ova drzava,pogotovo od ove odluke suda.Sta to nas usreci kad proglasismo Nezavisnu BiH.Ja cu bit iskren mene nista samo me unazadi.Kome je dobro nakon nastanka BiH.Nacionalistima i lopovima,buraniji nije sigurno.Ja se javno svrstavam u tu buraniju.Drzava nas je kostala puno zivota,teritorija, mrznje,raseljavanja,ponizavanja itd.Druga stvar a vrlo bitna bar meni sto u toj drzavi nemoze niko nikog,sto nacionalno sto regionalno,mislim na odnos tipa Sibicarska posla i slicno.Ja se licno smatram izdatim od strane drzave jer mi nije omogucila normalan zivot tj, oduzela mi poso unistila firmu uzela mi clana famelije zbog lose zdranstvene usluge,preciznije nisam imo da podplatim i sta ocekivat da ginem za takvu drzavu.Ne ja volim jos jedino grad Sarajevo ostalo me apsolutno neiteresuje i kad se vratim u tu drzavu a uskoro cu mogu zivit samo u Sarajevu i nigdje drugo.Vjerujte ali tako je.Patrotizam izlapio za sva vremena.Ovo nestavljam u ratni kontekst nego nakon rata de se razumijemo.
Ne trebas se vracati!!!
User avatar
BHG
Posts: 1684
Joined: 03/07/2006 14:12

#5 Re: Sta dobismo sto postadosmo drzava

Post by BHG »

funaki wrote:
Santos wrote:Ljudi skupa nam ova drzava,pogotovo od ove odluke suda.Sta to nas usreci kad proglasismo Nezavisnu BiH.Ja cu bit iskren mene nista samo me unazadi.Kome je dobro nakon nastanka BiH.Nacionalistima i lopovima,buraniji nije sigurno.Ja se javno svrstavam u tu buraniju.Drzava nas je kostala puno zivota,teritorija, mrznje,raseljavanja,ponizavanja itd.Druga stvar a vrlo bitna bar meni sto u toj drzavi nemoze niko nikog,sto nacionalno sto regionalno,mislim na odnos tipa Sibicarska posla i slicno.Ja se licno smatram izdatim od strane drzave jer mi nije omogucila normalan zivot tj, oduzela mi poso unistila firmu uzela mi clana famelije zbog lose zdranstvene usluge,preciznije nisam imo da podplatim i sta ocekivat da ginem za takvu drzavu.Ne ja volim jos jedino grad Sarajevo ostalo me apsolutno neiteresuje i kad se vratim u tu drzavu a uskoro cu mogu zivit samo u Sarajevu i nigdje drugo.Vjerujte ali tako je.Patrotizam izlapio za sva vremena.Ovo nestavljam u ratni kontekst nego nakon rata de se razumijemo.
Ne trebas se vracati!!!
uvjek dobrodosla bosanska solidarnost.... :roll:
User avatar
SiSaJuMe
Posts: 983
Joined: 27/10/2005 12:24

#6

Post by SiSaJuMe »

Bio jednom jedan ZIVOT - Bila jednom jedna BIH
Ovo danas se naziva prezivljavanje (tzv. zivotarenje) kao i BIH koju mozemo nazvat tzv. Koliko god je nama BIH samo BIH , ipak slika danasnje drzave je bledunjava. Milion cinjenica, opravdanja za ovaku sliku al postoji samo jedan razlog i to je NACI. Narod BIH jos uvjek igra kako NACI majmuni sviraju. I sve dok je tako imacemo odnosno necemo nista imat.
furlan
Posts: 1160
Joined: 05/11/2004 13:13

#7

Post by furlan »

"Patritizam je posljednje utociste za hulje" mislim Cercil
Santos
Posts: 1552
Joined: 24/10/2004 22:29

#8

Post by Santos »

Ja se nevracam ni radi koga nego radi sebe.A o patritizmu za drzavu sam dao dio noge ali ne vise.A ti me ubjedi sto ja napisa da nije tako.Ponavljam jos samo u Sarajevu rodnom gradu mi je dobro ostali su nebitni.Na komisiji za RVI skinu mi krkan iz SDA sa 70 na 30% invalidninu,znas li sto ,da mi ukine penziju,noga ista ,ista dijagnoza ,jesam li ja to zasluzio.To je bio razlog da sam moro napustit zemlju da nebi prosio a nisam jedini evo ih ovdje iz Srebrenice prosli put kroz sumu prezivili otisli u Tuzlu rekli im koji ce te nam kurac sad ce i nas granatirat,evo i njih ovdje na zapadu.Jesu li oni to zasluzili.Odjebaus.
User avatar
angevin
Posts: 230
Joined: 24/01/2007 10:29

#9

Post by angevin »

Santos wrote:Ja se nevracam ni radi koga nego radi sebe.A o patritizmu za drzavu sam dao dio noge ali ne vise.A ti me ubjedi sto ja napisa da nije tako.Ponavljam jos samo u Sarajevu rodnom gradu mi je dobro ostali su nebitni.Na komisiji za RVI skinu mi krkan iz SDA sa 70 na 30% invalidninu,znas li sto ,da mi ukine penziju,noga ista ,ista dijagnoza ,jesam li ja to zasluzio.To je bio razlog da sam moro napustit zemlju da nebi prosio a nisam jedini evo ih ovdje iz Srebrenice prosli put kroz sumu prezivili otisli u Tuzlu rekli im koji ce te nam kurac sad ce i nas granatirat,evo i njih ovdje na zapadu.Jesu li oni to zasluzili.Odjebaus.
ti isti Srebrenicani su dozivljavali ponizenja i u Sarajevu u kojem je tebi jos jedino dobro. Ima raje koja kaze:"ma boli me qrz za Sarajevo". Takvi me stavovi zuljaju. Tvoj gubitak je neupitan i kamo srece da se nikome nije dogodio.
ticking_away
Posts: 15
Joined: 27/02/2007 21:22

#10

Post by ticking_away »

Sta smo dobili??? Pod prvo mrznju medju narodima (ko ne vjeruje nek ne cita dalje), siromastvo, protektorat, guzi nas ko stigne - od amerike preko evrope pa do rusije. Ali, ko nam je kriv, na kraju krajeva sve je to bio nas izbor.
funaki
Posts: 707
Joined: 23/11/2006 08:11

#11

Post by funaki »

Santos wrote:Ja se nevracam ni radi koga nego radi sebe.A o patritizmu za drzavu sam dao dio noge ali ne vise.A ti me ubjedi sto ja napisa da nije tako.Ponavljam jos samo u Sarajevu rodnom gradu mi je dobro ostali su nebitni.Na komisiji za RVI skinu mi krkan iz SDA sa 70 na 30% invalidninu,znas li sto ,da mi ukine penziju,noga ista ,ista dijagnoza ,jesam li ja to zasluzio.To je bio razlog da sam moro napustit zemlju da nebi prosio a nisam jedini evo ih ovdje iz Srebrenice prosli put kroz sumu prezivili otisli u Tuzlu rekli im koji ce te nam kurac sad ce i nas granatirat,evo i njih ovdje na zapadu.Jesu li oni to zasluzili.Odjebaus.
Sto odmah ne kazez, jebo ga! Kontao sam do si jedan od onih koji su ''prohodali'' u jebenom zapadu, pa se sada kurce!

Sto se mene tice, ja bih ti dao penziju vecu od predsjednika, jer vi ste ti koji su odbranili zemlju , VAMA SVAKA CAST! Skidam kapu tebi i svim borcima! Kada pogledam sta vam se danas desava, u grlu me stegne! Ali necu napustiti zemlju UZ INAT, to mi daje samo vecu snagu za dalju borbu... OLOVKOM I PAPIROM!!!
User avatar
angevin
Posts: 230
Joined: 24/01/2007 10:29

#12

Post by angevin »

ticking_away wrote:Sta smo dobili??? Pod prvo mrznju medju narodima (ko ne vjeruje nek ne cita dalje), siromastvo, protektorat, guzi nas ko stigne - od amerike preko evrope pa do rusije. Ali, ko nam je kriv, na kraju krajeva sve je to bio nas izbor.
Koliko se sjecam (a dobro se sjecam) pocetka devedesetih, BiH bi trebala biti najmanje prozivana za taj izbor. Jednostavno smo se nasli u tome odlukama ostalih. Kakvu smo imali alternativu? Srbija i nista drugo. Jugoslavija je Bosni i Hercegovini najvise odgovarala i najmanje smo ucinili na njezinom raspadu, a najvise najeb...
Ne slazem se da je to bio nas izbor tada. Sada je vec druga prica.
Santos
Posts: 1552
Joined: 24/10/2004 22:29

#13

Post by Santos »

Ja sam i u Sarajevu ogranicen na drustvo,mislim ne upadam tako lako medju takve.Skola zivota je vrlo bitna u svim sferama.
ticking_away
Posts: 15
Joined: 27/02/2007 21:22

#14

Post by ticking_away »

angevin wrote: Ne slazem se da je to bio nas izbor tada. Sada je vec druga prica.
Sjecam se dobro pocetka 90-tih i euforije koja je vladala kada su bili prvi izbori - kao eto sada cemo sami odlucivati o svojoj sudbini :) Koja ironija, vise nas se pitalo u komunizmu nego sada. Mozda se nismo puno pitali u svemu ali smo citavoj situaciji isli niz dlaku, i za to smo krivi!
User avatar
angevin
Posts: 230
Joined: 24/01/2007 10:29

#15

Post by angevin »

ticking_away wrote:
angevin wrote: Ne slazem se da je to bio nas izbor tada. Sada je vec druga prica.
Sjecam se dobro pocetka 90-tih i euforije koja je vladala kada su bili prvi izbori - kao eto sada cemo sami odlucivati o svojoj sudbini :) Koja ironija, vise nas se pitalo u komunizmu nego sada. Mozda se nismo puno pitali u svemu ali smo citavoj situaciji isli niz dlaku, i za to smo krivi!
ali ta euforija nije bila vezana za bijeg iz Jugoslavije nego za glupo nacionalno osvjescenje. Nisam ja sretan sto su tada isplivali na povrsinu "nacionalna svijest", "samobitnost" i ostala sranja nego samo kazem da BiH nije prouzrocila raspad zemlje.
skendo
Posts: 69
Joined: 02/11/2006 13:17
Location: Sarajevo

#16

Post by skendo »

furlan wrote:"Patriotizam je posljednje utociste za hulje" mislim Cercil
Hajd ovo reci u njegovoj zemlji, na nekom malo ozbiljnijem mjestu, državnoj instituciji i sl.

A ako je pojam zemlje tako nebitan, onda nemamo problema, idemo van i tačka..što to mi moramo živjeti ovdje???
senada
Posts: 2838
Joined: 08/12/2005 13:18

#17

Post by senada »

identitet.
PetiKorpus
Posts: 215
Joined: 26/02/2007 17:23

#18

Post by PetiKorpus »

Ne moze da se ne kaze:
Politicka elita u BiH je sama sebi izradila sistem (iako se vade da su im to podmetnuli stranci, a oni morali prihvatiti) sa pet nivoa vlasti, skup, pun korupcije, katastrofalno neefikasan.

Kad u vlasti nedostaje para, beskrajno lako se donese zakon o novim porezima, carinama, akcizama,.... BiH vlast postaje reketas koji ne pita imas li para, nego ti bezobrazno stavi ruku u dzep i uzme sve. Blago receno.

Kad BiH vlast (izvrsna) zakljuci da je u budzetu (za divno cudo) vise para nego sto je predvidjeno, ne pada joj na pamet da, kao u Hrvatskoj (u kojoj isto ima i korupcije i lopovluka), kupi, na primjer 40 automobila pa podijeli invalidima iz rata, nego se brze bolje izmisli nekoliko komisija koje ce rjesavati probleme koje nisu rijesile komisije za ovo ili ono. Te komisije pojedu milione KM, a niko se nikada ne upita sta su radile i uradile.

Sto se tice Sarajeva, to je glavni grad i potrebno je da ima sve karakteristike glavnog grada. Problem je sto su to neki preveli na cudan nacin - ispalo je da je Sarajevo samo sebi dovoljno.

Necu daleko, malo do Slovenije. Cim se kod Metlike predje granica, uocavaju se lijepe ceste, tvornice (Renault, Novo Mesto) mnoge kuce na krovovima imaju solarne celije, .... Na sve strane sve ukazuje da su ljudi zadovoljni, da je standard visok. U Bosni i Hercegovini, na zalost nije tako.

Nevezano za razloge zasto je to tako rekao, ne slazem se sa onom lokalpatriotskom recenicom inicijatora ove diskusije "mene interesuje samo Sarajevo", jer implicira nesto sto vrijedja neke druge ljude na ovim diskusijama. Jer, postoje borci koji su oslobadjali dijelove teritorije BiH koji su kasnije zamijenjeni za dijelove Sarajeva. U tim borbama su ginuli i bili ranjavani. Oni nisu rekli da se bore samo za svoj grad.

Tuzno je da se sada neko izrazava kao, eto, "ne interesuje me nista osim Sarajeva". Ima drugi nacin da se kaze, mozda "najvise volim Sarajevo", ili "Sarajevo me najvise interesuje".
ADYS
Posts: 40
Joined: 27/02/2007 09:55
Location: Sarajevo

#19 Re: Sta dobismo sto postadosmo drzava

Post by ADYS »

Santos wrote:Ljudi skupa nam ova drzava,pogotovo od ove odluke suda.Sta to nas usreci kad proglasismo Nezavisnu BiH.Ja cu bit iskren mene nista samo me unazadi.Kome je dobro nakon nastanka BiH.Nacionalistima i lopovima,buraniji nije sigurno.Ja se javno svrstavam u tu buraniju.Drzava nas je kostala puno zivota,teritorija, mrznje,raseljavanja,ponizavanja itd.Druga stvar a vrlo bitna bar meni sto u toj drzavi nemoze niko nikog,sto nacionalno sto regionalno,mislim na odnos tipa Sibicarska posla i slicno.Ja se licno smatram izdatim od strane drzave jer mi nije omogucila normalan zivot tj, oduzela mi poso unistila firmu uzela mi clana famelije zbog lose zdranstvene usluge,preciznije nisam imo da podplatim i sta ocekivat da ginem za takvu drzavu.Ne ja volim jos jedino grad Sarajevo ostalo me apsolutno neiteresuje i kad se vratim u tu drzavu a uskoro cu mogu zivit samo u Sarajevu i nigdje drugo.Vjerujte ali tako je.Patrotizam izlapio za sva vremena.Ovo nestavljam u ratni kontekst nego nakon rata de se razumijemo.
Shvatam tvoje i razočarenje mnogih u neke stvari ali žao mi je što tako misliš. Koje je dobro od od obnavljanja državnosti BiH? (Neznam koliko poznaješ historiju ali BiH nije nastala 1992). Ti i slični tebi, proganjani i ubijani u prvom redu pa onda i svi drugi. Za razliku od Srebrenice i sličnih stratišta širom BiH, sada barem u slobodnim dijelovima mogu da žive slobodno bez da strahuju zbog toga kako se zovu ili koje su vjere i da li se i gdje Bogu mole. Gubitke koje si imao nije ti nanijela država nego konkretne krvožedne zvjeri. Ako se pitaš da li bi bilo genicida da smo ostali u Srboslaviji odgovoriću ti pitanjem. Da li znaš koliko je bilo genocida nad Bošnjacima-Muslimanima do sada i da li je do sada i jedan okvalifikovan kao genocid. Kad su činili ovakva zvjerstva u jednoj nezavisnoj zemlji, šta bi tek radili da je to bilo neko unutrašnje pitanje. Što se tiče lopova i korumiranih tipova, svugdje ih ima u svakoj državi a na nama je da se borimo protiv toga. Na žalost mi nemamo još uvijek države u pravom smislu riječi koja treba da se bavi rješavanjem takvih stvari. I na kraju TI ne moraš da gineš ima ko hoće ne sikiraj se.
Maksim
Posts: 931
Joined: 18/11/2006 03:25
Location: Bec, Austrija
Contact:

#20

Post by Maksim »

PetiKorpus wrote:...ne slazem se sa onom lokalpatriotskom recenicom inicijatora ove diskusije "mene interesuje samo Sarajevo", jer implicira nesto sto vrijedja neke druge ljude na ovim diskusijama. Jer, postoje borci koji su oslobadjali dijelove teritorije BiH koji su kasnije zamijenjeni za dijelove Sarajeva. U tim borbama su ginuli i bili ranjavani. Oni nisu rekli da se bore samo za svoj grad...
Tocno i zalosno, ali npr. i Tuzlake je zanimala samo Tuzla i pokazalo se da su bili u pravu (Beslagic uoci napada na Bijeljinu i Zvornik: "Ne interesuje me Drina, mene zanima samo Tuzla"). I Tuzlaci su isli na razna ratista, na Brcko, na Gradacac, pak na Zvornik i Srebrenicu itd., ali broj jedan je uvijek Tuzla bila. To je opredjeljenje iz iskustva. Ja radi veoma loseg iskustva s dobrim dijelom ljudi sa tog podrucja ne bi isao da se borim za njih. Npr. citav Bratunac je pobjegao u Tuzlu a tadasnja gradska vlast nije ni pomisljala da organizuje oslobadjanje Bratunca i nisu jedini slucaj, citavo to Podrinje je palo zahvaljujuci bjezanju. Upravo ti ljudi koji su prvi pobjegli su danas najgrlatiji kad se probudi patriotski kic. Lokalpatriotizam je realniji i korisniji.
[/b]
User avatar
Latina
Posts: 5492
Joined: 19/08/2006 01:47
Location: I'd ratha' be hated 4 who I am, than loved 4 who I'm not.

#21

Post by Latina »

Sta to nas usreci kad proglasismo Nezavisnu BiH
Tako je to i sa ostalima. Na temi o presudi na tuzbu javio se Beogradjanin koji je izmedju ostalog doslovno rekao - "ovde je Pakao".

Hrvati su prodali Plivu, Podravku, itd,itd. U Vukovaru jako dobro posluje Narodna Kuhinja. Ponosite Hrvatice diljem svijeta rade kao babysitterke, konobarice i sl.

Slovenci su iz BiH perspektive gospoda. Ali samo iz BiH perspektive. I oni rasprodaju left/right/centre.

Crna Gora i Makedonija - eh...

"U se i u svoje kljuse" buraz moj.
User avatar
Salko sto je u vodu skako
Posts: 4278
Joined: 10/02/2006 11:59
Location: Nemila kod Zenice

#22

Post by Salko sto je u vodu skako »

Maksim wrote:
PetiKorpus wrote:...ne slazem se sa onom lokalpatriotskom recenicom inicijatora ove diskusije "mene interesuje samo Sarajevo", jer implicira nesto sto vrijedja neke druge ljude na ovim diskusijama. Jer, postoje borci koji su oslobadjali dijelove teritorije BiH koji su kasnije zamijenjeni za dijelove Sarajeva. U tim borbama su ginuli i bili ranjavani. Oni nisu rekli da se bore samo za svoj grad...
Tocno i zalosno, ali npr. i Tuzlake je zanimala samo Tuzla i pokazalo se da su bili u pravu (Beslagic uoci napada na Bijeljinu i Zvornik: "Ne interesuje me Drina, mene zanima samo Tuzla"). I Tuzlaci su isli na razna ratista, na Brcko, na Gradacac, pak na Zvornik i Srebrenicu itd., ali broj jedan je uvijek Tuzla bila. To je opredjeljenje iz iskustva. Ja radi veoma loseg iskustva s dobrim dijelom ljudi sa tog podrucja ne bi isao da se borim za njih. Npr. citav Bratunac je pobjegao u Tuzlu a tadasnja gradska vlast nije ni pomisljala da organizuje oslobadjanje Bratunca i nisu jedini slucaj, citavo to Podrinje je palo zahvaljujuci bjezanju. Upravo ti ljudi koji su prvi pobjegli su danas najgrlatiji kad se probudi patriotski kic. Lokalpatriotizam je realniji i korisniji.
[/b]
a zvornik je bio prica za sebe... kad su adnan karovic i naser oric htjeli izvesti kontraofanzivu sa kule i povratiti zvornik zvornicani kazu: ma mi cemo se na kuli braniti, lakse nam je nego napadati...a tad je moglo...kula je 7 dana kasnije pala... :x
SA 071
Posts: 3244
Joined: 10/11/2006 09:55
Location: Sarajevo

#23

Post by SA 071 »

Sa nezavisnoscu smo dobili transparentnije provodjenje onoga sto bi svakako bilo provedeno i da nismo dobili nezavisnost. Dakle pokusaj stvaranja "Velike Srbije" i etnicko ciscenje na ovaj ili onaj nacin.

I da smo ostali u ugoslaviji, rezultat bi bio isti ili gori. Ovako bar imamo kakvu takvu drzavu.

A cetnik nije cetnik zato sto smo mi proglasili nezavisnost pa se on promijenio iz gradjanina i Bosanca u nacionalistu i cetnika, vec je cetnik cetnik zato sto je to oduvijek i bio. Ne vjerujem u mijenjanje ljudi preko noci.
User avatar
Salko sto je u vodu skako
Posts: 4278
Joined: 10/02/2006 11:59
Location: Nemila kod Zenice

#24

Post by Salko sto je u vodu skako »

SA 071 wrote:Sa nezavisnoscu smo dobili transparentnije provodjenje onoga sto bi svakako bilo provedeno i da nismo dobili nezavisnost. Dakle pokusaj stvaranja "Velike Srbije" i etnicko ciscenje na ovaj ili onaj nacin.

I da smo ostali u ugoslaviji, rezultat bi bio isti ili gori. Ovako bar imamo kakvu takvu drzavu.

A cetnik nije cetnik zato sto smo mi proglasili nezavisnost pa se on promijenio iz gradjanina i Bosanca u nacionalistu i cetnika, vec je cetnik cetnik zato sto je to oduvijek i bio. Ne vjerujem u mijenjanje ljudi preko noci.
tacno tako...da nismo proglasili neovisnost ne bi nas nikako bilo... :P ovako smo barem uspjeli da opstanemo i da stvorimo drzavu kakvu takvu...ima dana za megdana... :P
User avatar
SiSaJuMe
Posts: 983
Joined: 27/10/2005 12:24

#25

Post by SiSaJuMe »

SA 071 wrote:A cetnik nije cetnik zato sto smo mi proglasili nezavisnost pa se on promijenio iz gradjanina i Bosanca u nacionalistu i cetnika, vec je cetnik cetnik zato sto je to oduvijek i bio. Ne vjerujem u mijenjanje ljudi preko noci.
A jesmo li mi ostali isti. Ili smo se i mi promjenili u ono sto smo uvjek "bili".
Post Reply