Sta da radim,gdje da idem, ne znam ni ja sam:-)

Zanimljivosti, dešavanja i kulturno-politički život u Bihaću, Buzimu, Cazinu, V. Kladuši, Bos. Petrovcu, Sanskom Mostu, Bos. Krupi...
Post Reply
Dwndler

Sta da radim,gdje da idem, ne znam ni ja sam:-)

Post by Dwndler » 07/07/2009 08:39

Pozdrav svima,

a narocito Biscanima i Biscankama 8) ,jer mi treba info o Bihacu.
Naime, dva para kontaju pocetkom avgusta malo razgledat ljepote Bihaca i okolice. Prosle godine smo bili na raftingu sa greenspirit firmom i bilo nam je super, ali ove godine im sajt nesto ne fercera. Nas zanima spavanje i gdje otici, priroda, planina, rijeka, mozda opet rafting,jer smo bili na sporoj trasi prosle godine. Takodje, izlasci, cuga, kokteli fazoni,samo ne narodnjaci,jer to ne slusamo. Ako ima kakva ziva svirka (a'la Hladno Pivo) pocetkom avgusta (otprilike 3-4.-5-6.) i to bi bilo fino. Probao sam otici na stranicu hotela Sedra,ali ni to nije bilo izvodljivo.
Sve informacije su dobrodosle i unaprijed hvala :thumbup: :bih:

Mannequin

Re: Sta da radim,gdje da idem, ne znam ni ja sam:-)

Post by Mannequin » 14/07/2009 15:01

Sto se tice nocenja, prenociste Edo je definitivno najbolji.. cijene su pristupacne a sobe i opcenito usluga vrhunska..
ako kontate negdje u prirodu onda bi bilo dobro otici na planinarski dom..
oko vecernjih izlazaka imamo problema jer nema gotovo nikakve alternative niti velikog izbora..
ima jedino papaya gdje se covjek moze zabaviti u kasnim vecernjim satima uz dobru muziku..
moja preporuka jeste svakako da odete do Tale (restoran uz Unu) na rucak..
eto nadam se da sam uspjela bar malo pomoci, ako jos sta treba samo pitaj.! ^^

ovajonaj

Post by ovajonaj » 14/07/2009 15:10

imas stranicu od one firme aduna.ba to ti je neka firma imaju dva hotela, restorane i kamp ljetni neki pored une a uz hotel "ada", tu imas i rafting i sve...
a sto se tice izlaska u klub bez narodnjaka imas uz unu na mjestu gdje je bio nekadasnji restoran gurman sad imas ko nekakav ljetni klub zove se papaya..
trstika i ti fazoni..obicno je neki dj tu..vikendom dolaze dj-evi iz drugih zemalja i tako to...
a imao si to sve na onoj stranici biscani..imas cak i slike atmosfere iz tih nocnih klubova... ah da imas i onaj klub na bazenima poslije stensa.. ali tamo nekad budu i narodnjaci..

Dwndler

Post by Dwndler » 15/07/2009 05:33

Kao prvo puno hvala na odgovorima.
Nekidan sam rezervisao spavanje u vili Sendy, koja je na rijeci Klokot (a mozda se i mjesto zove tako), nekih 5 km od Bihaca, po njihovim rijecima, tako da necemo biti locirani direktno u Bihacu,ali zena kaze da ima 5 km do Bihaca i da je taxi nekih 10 KM,pa ne bi trebalo biti problem. Jos nismo 100% skontali aktivnosti,ali plan je jedan dan aktivnosti na rijeci(rafting, ribarenje, kajak, something),a drugi dan je planinarenje, gdje jedan vodic predlaze Pljesevicu,pa ce to najvjerovatnije biti. Puno hvala za ime restorana i tog disco kluba. Taj Tale, je li to restoran u sklopu ove firme aduna.ba, jer mi je jaran spominjao da je ima neki dobar restoran uz Unu koji je blizu ili u sklopu nekakvog hotela? I jos kakva slasticarna,jer nas ima poguzija i evt. kakav urar za sverc starih mehanickih satova i ja bih bio zahvalan do groba :D
Ima li nekakvih koncerata pocetkom avgusta?

ovajonaj

Post by ovajonaj » 15/07/2009 10:46

taj tale nije u sklopu adune ali je jako dobar restoran..a imas paviljon isto.. to ti je restoran uz sami gradski most sa ove strane do parka...
hm klokot jeste malo dalje od bihaca...a za taxi ne znam bas koliko je... imam osjecaj da je kod njih 10 KM vozio se 2 km ili 10 km... da bar imate bicikla...
sto se tice koncerata uvijek bude nekiu sklopu una regate koja ce biti sad za nekih desetak dana.. a vjerovatno ce biti i u augustu mada za sad nisam vidio neke najave siguran sam da ce ih biti... imas na pojedinim mjestima u gradu kao info tablu pa razgledaj malo kad dodjes tu imas dosta informacija za turiste...

Dwndler

Post by Dwndler » 15/07/2009 12:42

Info o 10 km za taxi je od zene kod koje sam rezervisao sovu, znaci zena iz vile Sendy, koja nadam se nije u talu sa taxistima,a i da jeste 10 km za 4 osobe nama nije puno. Ona jeste spominjala bicikle i mogucnost iznajmljivanja,ali sumnjam da ima biciklisticka staza do Bihaca, pa nam malo prpa vozit biciklom na putu, kojim voze i auti ukoliko se uzme u obzir i sigurnost u saobracaju na BiH putevima :?
Jos jednom hvala na informacijama :thumbup: :bih:

Mannequin

Post by Mannequin » 15/07/2009 14:47

Iskreno, u Bihacu je taxi skup.. nama su za putanju koja ne traje duze od 10min. hoda trazili 10km + 5km po torbi.. tako da se bas i ne isplati.. mozda se situacija promijenila no sumnjam..
drago mi je da cete ici na planinarski.. tamo je fkt lijepo =)

slasticarna trova.. koga god u Bihacu pitas gdje je, znat ce ti objasniti.. onda dobrih kolaca ima uzeti i u Konzumu koji se nalazi na korzu (americka pita aFff.!) pa i iza konzuma viena (slasticarna) ali nisu mi bas nesto kolaci no toplo preporucujem palacinke kod njih da probate..

ima jos jedan dobar restoran pa ako vam ne bude problem oko prevoza.. ipak cu navesti.. Lameksa u Tusu prema kamenici.. imate i River (dobra ponuda ribljih specijaliteta) nalazi se odmah uz Unu i u centru je znaci do Rivera vam nece trebati prevoz hehe.. opet ako vam se bude jelo sta od brze hrane tu je dragi Atelje.!

na korzu isto ima nekakav urar ali ne znam bavi li se otkupom.. fino odes i pitas..

zelim vam lijep boravak i dobar provod, ako jos sta zatreba tu smo heh ^^

Dwndler

Post by Dwndler » 16/07/2009 06:51

Skontat cemo nesto za taxi,zena je rekla da imaju i oni svoj kombi kojim idu u grad,pa nas mozda mogu povest nekad: :D
Slasticarne i restorane cu zapisati,pa kad dodjemo onda sve redom obici 8-) :thumbup:
Jos jednom hvala ti puno za informacije,ako bude sta novo u vezi kakvih koncerata ili dogadjanja od 6. do 8. avgusta, slobodno napisi ovdje :mrgreen:

Ivo Lola

Post by Ivo Lola » 24/04/2011 14:40

pozz
evo da obnovim temu
za 10-ak dana nas cetvorica idemo u krajinu, pa bi nam trebalo prenociste jednu noc
trazimo nesto jeftino i cisto, to je sve
znaci u obzir dolaze svi ovi gradovi i gradici :) po krajini

ako mogu neke okvirne cijene bilo bi od pomoci

Mannequin

Post by Mannequin » 01/05/2011 13:11

Ivo Lola wrote:pozz
evo da obnovim temu
za 10-ak dana nas cetvorica idemo u krajinu, pa bi nam trebalo prenociste jednu noc

Joj ja sad tek vidjeh ovo. Evo pogledaj tu (sto se tice Bihaca) :
http://www.unska-pruga.com/index.php?op ... &Itemid=50

prijateljski savjet : hotele zaobidjite u sirokom luku (:

JBL

Post by JBL » 01/05/2011 13:38

Ivo Lola wrote:pozz
evo da obnovim temu

Bihac:
Prenoćište "KOD EDE"

Kljuc:
Konak Crvena Jabuka

Sanski Most:
Motel Oaza

Racunaj na najmanje 100KM po noci (cetverokrevetna soba + sa zajednickim kupatilom). A u hotelu je recimo...
4xjednokrevetna soba=360KM/noc :run: Pa ti vidi zasto je BH turizam u qurtzu.

Ridjobrki

Post by Ridjobrki » 01/05/2011 14:12

@ivo lola:

Motel No9, Bosanski Petrovac: na putu M-5, 100m prije skretanja za grad kad dolaziš iz pravca Sarajeva. Ne možeš promašiti. Noćenje je bilo 20-30 KM, pristojan smještaj, ništa posebno (osim zraka i pejzaža) ali je čisto i jeftino. Pozdrav!

Hemel

Post by Hemel » 01/05/2011 23:42

Ridjobrki wrote:@ivo lola:

Motel No9, Bosanski Petrovac: na putu M-5, 100m prije skretanja za grad kad dolaziš iz pravca Sarajeva. Ne možeš promašiti. Noćenje je bilo 20-30 KM, pristojan smještaj, ništa posebno (osim zraka i pejzaža) ali je čisto i jeftino. Pozdrav!

to je onaj stari motel koji je sada preuredjen...

@Ridjobrki, radi li onaj kineski restoran gore u brdu iznad petrovca :?

Ivo Lola

Post by Ivo Lola » 02/05/2011 22:15

ok, hvala svima na odgovorima

Post Reply