Sta bi ste uradili da vidite zlostavljanje na ulici?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Predrag i Nenad

#1 Sta bi ste uradili da vidite zlostavljanje na ulici?

Post by Predrag i Nenad » 26/05/2014 01:50

Nije bitno muskarac zenu ili zena muskarca?Da li bi gledali,smijali se,prisli ili nesto drugo?

Hercegoviina

#2 Re: Sta bi ste uradili da vidite zlostavljanje na ulici?

Post by Hercegoviina » 26/05/2014 01:51

Predrag i Nenad wrote:Nije bitno muskarac zenu ili zena muskarca?Da li bi gledali,smijali se,prisli ili nesto drugo?
da ti nisi pederčina slučajno?

Predrag i Nenad

#3 Re: Sta bi ste uradili da vidite zlostavljanje na ulici?

Post by Predrag i Nenad » 26/05/2014 01:52

Hercegoviina wrote:
Predrag i Nenad wrote:Nije bitno muskarac zenu ili zena muskarca?Da li bi gledali,smijali se,prisli ili nesto drugo?
da ti nisi pederčina slučajno?
Kamenjar idi tucat kamenje ako neces odgovoriti.
Ako si mislio da mi popusis nista od toga.

Symantec

#4 Re: Sta bi ste uradili da vidite zlostavljanje na ulici?

Post by Symantec » 26/05/2014 02:59

Ja sam spriječio zlostavljanje ciganke od strane cigana i to nasred velikog parka i.....zamalo fasov'o.
Kad ih se stvorilo šestorica oko mene samo sam gledao da mi nož pod rebra ne zavuku.
Niko od okolnih posmatrača nije ni pomislio da mi pritekne u pomoć.

A još sam na lijep i kulturan način pristupio.

jbga

Velkoski

#5 Re: Sta bi ste uradili da vidite zlostavljanje na ulici?

Post by Velkoski » 26/05/2014 03:26

Priletio i tuk'o zajedno sa napadačem, pozzzzz

Balkanezzi

#6 Re: Sta bi ste uradili da vidite zlostavljanje na ulici?

Post by Balkanezzi » 26/05/2014 03:59

Hladno bi nastavio svojim putem, jest supacki ovako na prvu al jbga.
Kao prvo, svaka odrasla i zrela zena koja sebi dozvoli da se nadje u takvoj situaciji i ne zasluzuje spasavanje, da smo nacisto.
Te stvari i takvi sabloni ponasanja ne nastupaju odjednom iz vedra neba, takve osobe i zlostavljaci, pogotovo nad zenama su vecinom jajare koje znaju vrlo dobro kome mogu to provodit, a njoj moze jer sama prihvata to zlostavljanje i zakopava glavurdu u pjesak.
I zasto bi ja onda svoju glavu stavljao na panj, za neku kokosku koja ce u 90 posto slucajeva, da joj podjem mlavit zlostavljaca, iz straha naskocit na mene i sa njim se makljat protiv mene.
Jbes to, ill pass that shit and drama, nek se neko drugi igra betmena.
Davno su mi isfurale te furke da glumim nekom spasioca ;-)

spreca

#7 Re: Sta bi ste uradili da vidite zlostavljanje na ulici?

Post by spreca » 26/05/2014 04:17

Na danasnjem vaktu vjerovatno ne........zlostavljaju samo supci a nerijetko nose nozeve ili pistojl.......nazvao bi policiju,yo je njihov posao

astala_vistala

#8 Re: Sta bi ste uradili da vidite zlostavljanje na ulici?

Post by astala_vistala » 26/05/2014 04:19

Na alipasinu momak fizicki napao djevojku,pribio je uz zid i davio je nakon reagovao sam i izupao je iz njegovih ruku doslovno 5 sekundi nakon toga ona je mene napala citirat cu je : halo seljacino ko si ti ? sta ti hoces ?

Nakon ovog slucaja naredni put kada vidim da je neko zrtva nasilja na javnom mjestu samo cu pomoci napadacu da zrtvu jos vise zgazimo jer zrtve su uglavnom fini i dobri ljudi..al tanka je linija biti fin i biti debil i sebi to dozvoliti.

hatemondays

#9 Re: Sta bi ste uradili da vidite zlostavljanje na ulici?

Post by hatemondays » 26/05/2014 05:12

astala_vistala wrote:Na alipasinu momak fizicki napao djevojku,pribio je uz zid i davio je nakon reagovao sam i izupao je iz njegovih ruku doslovno 5 sekundi nakon toga ona je mene napala citirat cu je : halo seljacino ko si ti ? sta ti hoces ?

Nakon ovog slucaja naredni put kada vidim da je neko zrtva nasilja na javnom mjestu samo cu pomoci napadacu da zrtvu jos vise zgazimo jer zrtve su uglavnom fini i dobri ljudi..al tanka je linija biti fin i biti debil i sebi to dozvoliti.
Isto se meni desilo krajem osamdesetih na Ilidzi,nas trojica vidimo frajer lesi trebu, lijevi pa desni samar, ona vristi, mi pridjemo halo ba ohladi malo, on nas posla u tri mamine, onda mi njemu pocesmo mjenjati licni opis, kad odjednom treba spuca mog havera tasnom u potiljak,vrsisti na nas sto joj lesimo zagondziju, neka kopca bila na tasni - seljakluk, helenejse mom haveru krv u sesnaest iz lobanje, uhvatismo mi omladinku, bacimo joj tasnu u Zeljeznicu i posaljemo zaljubljeni par u tri materine.Jaran mi imo 10 kopci na glavi i uvijek je govorio mani se kurvanjskih poslova ne ulijecem od tada nigdje bez"kospi" u ove musko-zenske svadje ili tuce, za ostalo neznam "nijesam bivao" u toj "sitovaciji".

JThomas

#10 Re: Sta bi ste uradili da vidite zlostavljanje na ulici?

Post by JThomas » 26/05/2014 07:33

upirao prstom i smijao se 8-) :lol:

Objektivni navijac

#11 Re: Sta bi ste uradili da vidite zlostavljanje na ulici?

Post by Objektivni navijac » 26/05/2014 07:46

hatemondays wrote:
astala_vistala wrote:Na alipasinu momak fizicki napao djevojku,pribio je uz zid i davio je nakon reagovao sam i izupao je iz njegovih ruku doslovno 5 sekundi nakon toga ona je mene napala citirat cu je : halo seljacino ko si ti ? sta ti hoces ?

Isto se meni desilo krajem osamdesetih na Ilidzi,nas trojica vidimo frajer lesi trebu, lijevi pa desni samar, ona vristi, mi pridjemo halo ba ohladi malo, on nas posla u tri mamine, onda mi njemu pocesmo mjenjati licni opis, kad odjednom treba spuca mog havera tasnom u potiljak,vrsisti na nas sto joj lesimo zagondziju, neka kopca bila na tasni - seljakluk, helenejse mom haveru krv u sesnaest iz lobanje, uhvatismo mi omladinku, bacimo joj tasnu u Zeljeznicu i posaljemo zaljubljeni par u tri materine.Jaran mi imo 10 kopci na glavi i uvijek je govorio mani se kurvanjskih poslova ne ulijecem od tada nigdje bez"kospi" u ove musko-zenske svadje ili tuce, za ostalo neznam "nijesam bivao" u toj "sitovaciji".
:D :D :D
Pa dosta logicno ponasanje u datoj situaciji :D Mislim ponasanje zenskinja :D
Uvijek sam spreman reagirati kada neko maltretira dijete ili kada narkomani napadaju starce i slicne situacije,kada je neko nejak i nemocan suocen sa nasiljem ALI musko-zenski odnosi :-) ne bih se petljao ni za ljubav,ni za pare. Odrasli su ljudi,pa neka sami rjesavaju svoje probleme.

rekla-kazala

#12 Re: Sta bi ste uradili da vidite zlostavljanje na ulici?

Post by rekla-kazala » 26/05/2014 09:02

Nekad davno moj prijatelj htio ubiti zeta jer je došlo do nekog sukoba između njegove sestre i zeta, pa se razišli.
Ja mu kažem, budi pametan i ne miješaj se. I tako bi, poslije mjesec dana su nastavili život, kao da se ništa nije desilo.
Moj odgovor na pitanje.
Ako bi primjetio da se poznaju onda se ne bi miješao a ako je to maltretiranje slučajnog prolaznika koji je slabiji onda bi reagovao.
Last edited by rekla-kazala on 26/05/2014 09:03, edited 1 time in total.

Black swan

#13 Re: Sta bi ste uradili da vidite zlostavljanje na ulici?

Post by Black swan » 26/05/2014 09:02

vjerovatno ništa

jel toliko su danas komplikovani odnosi među ljudima

Alfons Kauders

#16 Re: Sta bi ste uradili da vidite zlostavljanje na ulici?

Post by Alfons Kauders » 26/05/2014 09:33

par puta sam se umijesao kad sam vidio da neko krene na djecu... ali s obzirom na to kakva su nam djeca, mogu tolerisati par samara, plac i suze...

u ljubavne probleme izmedju odraslih se ne mijesam i ne pada mi na pamet...

sjecam se price iz tuzle, prije nekoliko godina... seljak poceo samarat zensku pred punom kafanom, raja ustala da pomogne, frajer ih polomi, a onda ih krene i zenska udarat "sta ces ti mog cojka napadat"

apsolutno me boli kurac za takvim problemima - ako zena trpi hajvana, nije nase da se mijesamo

Jack Be Nimble

#17 Re: Sta bi ste uradili da vidite zlostavljanje na ulici?

Post by Jack Be Nimble » 26/05/2014 09:43

Ako nema samaranja i nogom udaranja ne prilazim. A i tada je rizik jer te obicno napadne djevojka sto se mjesas. Najbolje nazvati policiju i da budes siguran da ce odma doci kazes da jedno od njih ima pistolj.

Alfons Kauders

#18 Re: Sta bi ste uradili da vidite zlostavljanje na ulici?

Post by Alfons Kauders » 26/05/2014 09:45

Jack Be Nimble wrote:Ako nema samaranja i nogom udaranja ne prilazim. A i tada je rizik jer te obicno napadne djevojka sto se mjesas. Najbolje nazvati policiju i da budes siguran da ce odma doci kazes da jedno od njih ima pistolj.
vala ja ni tada... ako njoj ne smeta da bude s takvim hajvanom, ne smeta ni meni... da fasujem noz il metak zbog budale koja se lozi na siledziju... fino zaobidjem i cao

sheilak

#20 Re: Sta bi ste uradili da vidite zlostavljanje na ulici?

Post by sheilak » 26/05/2014 09:52

Alfons Kauders wrote:
Jack Be Nimble wrote:Ako nema samaranja i nogom udaranja ne prilazim. A i tada je rizik jer te obicno napadne djevojka sto se mjesas. Najbolje nazvati policiju i da budes siguran da ce odma doci kazes da jedno od njih ima pistolj.
vala ja ni tada... ako njoj ne smeta da bude s takvim hajvanom, ne smeta ni meni... da fasujem noz il metak zbog budale koja se lozi na siledziju... fino zaobidjem i cao
isto. ali uvijek ima naivaca kojima proradi kavalirski duh.

ali sada ozbiljno. tesko je to procijeniti kada se treba umijesati. recimo, da vidimo kako mama tuce dijete na ulici, koliko bi ih reagiralo da joj kaze da to nije u redu, da je smire i maknu joj dijete iz ruku?

Matijevic_Vlado
Location: Da sam prazna glava, potpuno zdrava, ne bih više ništa učio za badava..

#21 Re: Sta bi ste uradili da vidite zlostavljanje na ulici?

Post by Matijevic_Vlado » 26/05/2014 09:53

a ko pita Predrag ili Nenad ??

krater

#22 Re: Sta bi ste uradili da vidite zlostavljanje na ulici?

Post by krater » 26/05/2014 09:54

gfj65u764r6u wrote:Kad vidiš da se biju odmakni se, kad vidiš da se jede i pije primakni se :lol: :lol: :lol:

Jack Be Nimble

#23 Re: Sta bi ste uradili da vidite zlostavljanje na ulici?

Post by Jack Be Nimble » 26/05/2014 10:04

sheilak wrote: ali sada ozbiljno. tesko je to procijeniti kada se treba umijesati. recimo, da vidimo kako mama tuce dijete na ulici, koliko bi ih reagiralo da joj kaze da to nije u redu, da je smire i maknu joj dijete iz ruku?
Treba znati procjenuti u danasje doba je to nekima predigra. Kao mojim prijateljima. Oni koji ih neznaju zvali bi muriju i njemu osjekli muda, a mi ostali znamo da su to pripreme i da ce im biti duga noc :D.

Sto se tice djece prije bi donio sipku i rekao roditelju 'ako ti je zao mogu ga i ja istuci' nego sto bi zaustavio nasilje nad djecom. Zato volim imigrantske ili tamnopute roditelje posto oni bez ikakvog stida na sred ulice stave djecu pod stroj.

mefistofilis

#24 Re: Sta bi ste uradili da vidite zlostavljanje na ulici?

Post by mefistofilis » 26/05/2014 10:46

ovdje se krece od premise da su zlostavljac i zlostavljani u nekoj vrsti veze rodbinske ili one druge, nebitno...

cesto je to stvarno lako i utvrditi a nekad i nije. sta biste uradili da vidite kako jedan muskarac maltretira drugog i slicno?

sheilak

#25 Re: Sta bi ste uradili da vidite zlostavljanje na ulici?

Post by sheilak » 26/05/2014 10:50

krater wrote:
gfj65u764r6u wrote:Kad vidiš da se biju odmakni se, kad vidiš da se jede i pije primakni se :lol: :lol: :lol:
hahhahahha :D :thumbup:

mefistofilis wrote:
cesto je to stvarno lako i utvrditi a nekad i nije. sta biste uradili da vidite kako jedan muskarac maltretira drugog i slicno?
ma uletila naravno izmedju njih. i rekla, de se sad poljubite za mir-mir... :D

Post Reply