Sretna vam nova godina od vase narodne kuhinje

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderator: O'zone

Post Reply
lajkujMe
Been thanked: 1 time

Sretna vam nova godina od vase narodne kuhinje

Post by lajkujMe » 06/01/2012 16:19

Prica:

6 januar 2012 godine u stubistu svoje zgrade sretnem jednu staru nanu komsinica.
Kako ste nano jeli sve uredu?
Nana mi tuznog srca odgovora da nece imati sta da jede sutra, ja joj kazem kako nano, kaze ona ona mala penzija otisla na rezije i osnovne stvari a Narodna kuhinja mi nije nista dala.

Radi se o tome da Sve narodne kuhinje u KS u petak daju vecu kolicinu hrane posto ne rade subotom i nedeljom, i umjesto da je dobila ionako vec reduciranu hranu od jedne corbe, 2 konzerve i 1 i po hljeba da pregura vikend danas je nana dobila samo porciju corbe i 1 i po hljeba da prezivi citava 3 dana.
Nana mi kaze rekli nam budite sretni i da ovo imate mozda iduci put necete ni ovo imati.

Nana ode kuci a ja do lokalnog marketa i kupim joj nesto hrane za 10 km da pređe preko vikenda s punijim stomakom a odgovor zasto nema vise hrane potrazite kod nekog politicara ili kod one nane u kuhinji Stari Grad koja je jucer zahtjevala vise hljeba a ko smanjite porcije hrane e pa draga nano nema vise hrane al nema ni hljeba.

http://www.dnevniavaz.ba/vijesti/teme/7 ... dvoje.html

plucna mahramica

Re: Sretna vam nova godina od vase narodne kuhinje

Post by plucna mahramica » 06/01/2012 16:59

Ja samo znam jedno... bio sam svjedok stotine puta da kada neko dodje recimo u pekaru ili buregdzinicu i trazi pod izgovorom da nema sta jesti, dobije sasvim dovoljno. Pogotovo navecer - tada moze dobiti dosta artikala koji bi se inace bacili. Tako da sam misljenja da je danas tesko ostati gladan. Da nema sredstava za neke druge potrebe, to razumijem u potpunosti...

Bullet Tooth Tony
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Sretna vam nova godina od vase narodne kuhinje

Post by Bullet Tooth Tony » 06/01/2012 17:40

@ lajkujMe

bezveze pricas lave , bolje ti je nista ne govori , nego probaj pomoci toj nani i drugim nanama i dedama onako i onoliko koliko mozes i zadrzi za sebe.... takvi su ljudi u ovom gradu postali da ce tvoja kritika cesto biti ugazana od onih sto "znaju" i "razmisljaju" punog stomaka ;-)

Post Reply