Sretan 1. maj - dan karcinoma!

Očuvanje čovjekove okoline.

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Abu FEED el-Castro
Posts: 1655
Joined: 19/04/2006 11:41
Location: BH Teheran

#1 Sretan 1. maj - dan karcinoma!

Post by Abu FEED el-Castro »

Evo vec pocelo palit vatre, silne gume su pripremljene na lagerima, pusi se ko iz Cernobilja, u mojoj mahali vec visokorizicna situacija, vazduh nije radioaktivan - on je malo (vise) radioaktivan :-x

Nisam bio tu nego tek maloprije se vratih i kako izdaleka idem vidim oblak vec obuhvatio kompletnih par naselja a to je samo od jedne jedine vatre, naravno ovo je prva zapaljena ovdje u neposrednoj blizini.

Sta mislit, sta radit? :? :twisted:

Gledam ona jadna djeca ko bez oca i bez matere, k'oda to niko brige ni pameti nema, skacu oko vatre i skakace zadugo udisuci onaj silni kancerogeni materijal. Doduse svi cemo ga se dobro naudisat...
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#2 Re: Sretan 1. maj - dan karcinoma!

Post by PipiDugaDevetka »

Kada se spaljuje pvc smeće, u dimu ima dioxinaa. Pogubno da pogubnije ne može biti!
Privatni otpadi spaljuju kablove i gume da bi došli do metala koji se nalazi unutar...! Nema inspekcije, nema ko da nas zaštiti. Prije nekoliko godina ja zvao vatropirce putem telefona 123 da me savjtuju, šta da radim jer se iz pravca Stupa vidio veliki crni oblak. Rekoh dežurnom, pa i tvoje dijete će da udiše dioxine. Kaže, znam, inspekcija im ne može ništa jer pale na privatnom posjedu. Do političara je.
Post Reply