Sredjivanje obrva

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

ferrari woman
Posts: 36
Joined: 12/08/2011 01:25

#1 Sredjivanje obrva

Post by ferrari woman »

Koliko vam je to zapravo vazno i koliko cesto to radite i kojim preparatima? Na dosta web stranica sam citala da obrve uistinu dosta uticu na izgled,mada vecina toga nije svjesna.. Ja koristim samo brown olovku i cupam ih s vremena na vrijeme.. Zanimaju me vasa iskustva sa farbama za obrve,gdje,kako i koliko kostaju?
Btw, jednom sam isla u kozmeticki salon na cupanje i farbanje i nisam bila toliko odusevljena.. :-)
User avatar
Ma.Le.Na
Posts: 11993
Joined: 12/10/2009 11:12
Location: ..na magarecoj klupi

#2 Re: Sredjivanje obrva

Post by Ma.Le.Na »

ja ovih dana pod hitno moram sredit obrve
a u salon gdje idem...vazda zauzet termin :roll:
ima li ko kakvu preporuku :roll:

ne bih da zavrsim vako :cry: :cry: :D Image
User avatar
Ljuska_u_BaklaFi
Posts: 2689
Joined: 27/06/2008 00:48
Location: Tu i tamo...vise tu, nego tamo..
Contact:

#3 Re: Sredjivanje obrva

Post by Ljuska_u_BaklaFi »

Idem svaka dva mjeseca u salon,a u medjuvremenu sama cupkam ono sto smijem, inace do unazad dvije godine sam sama bila svoj majstor i tek sada vidim koliko mi je neophodna bila profesionalna pomoc :lol: i da jako uticu na izgled lica :oops:
User avatar
Irm@
Posts: 4188
Joined: 26/11/2005 00:44
Location: tramvaj

#4 Re: Sredjivanje obrva

Post by Irm@ »

Ma.Le.Na wrote:ja ovih dana pod hitno moram sredit obrve
a u salon gdje idem...vazda zauzet termin :roll:
ima li ko kakvu preporuku :roll:

ne bih da zavrsim vako :cry: :cry: :D Image
ja imam vrlo zahvalne obre..sedmicno pocupam 2-3 dlacice i to je to :-D inace imam sve svijetle i njezne dlake..
a moje prijateljice idu u Yves Rocher i svima im stvarno divno srede obrve ;-)
User avatar
Ljuska_u_BaklaFi
Posts: 2689
Joined: 27/06/2008 00:48
Location: Tu i tamo...vise tu, nego tamo..
Contact:

#5 Re: Sredjivanje obrva

Post by Ljuska_u_BaklaFi »

sanabe wrote:
ferrari woman wrote:Koliko vam je to zapravo vazno i koliko cesto to radite i kojim preparatima? Na dosta web stranica sam citala da obrve uistinu dosta uticu na izgled,mada vecina toga nije svjesna.. Ja koristim samo brown olovku i cupam ih s vremena na vrijeme.. Zanimaju me vasa iskustva sa farbama za obrve,gdje,kako i koliko kostaju?
Btw, jednom sam isla u kozmeticki salon na cupanje i farbanje i nisam bila toliko odusevljena.. :-)

I ja jednom bila, na cupkanju i farbanju, uzas, posvadjala se s onom sto mi je sredjivala obrve :roll: Od tada deveram sama :sad:
Ima jedan salon cijom tetom sam ja odusevljena, nacinom na koji pristupi tom cupavom dijelu lica :lol: ne farba mi jer sam pretamna svakako, ali tako laku ruku ima i prica sta sve radi kao da izvodi hirurski zahvat srcanom bolesniku :D
User avatar
Ma.Le.Na
Posts: 11993
Joined: 12/10/2009 11:12
Location: ..na magarecoj klupi

#6 Re: Sredjivanje obrva

Post by Ma.Le.Na »

koji je to salon?
User avatar
Ma.Le.Na
Posts: 11993
Joined: 12/10/2009 11:12
Location: ..na magarecoj klupi

#7 Re: Sredjivanje obrva

Post by Ma.Le.Na »

btw. mene vise boli kad mi sredjuju obrve nego depilacija :cry:
User avatar
Mannequin
Posts: 1316
Joined: 14/07/2009 14:50
Location: FFM

#8 Re: Sredjivanje obrva

Post by Mannequin »

Imam presvijetle obrve, ali ne stavljam olovku niti ih farbam jer su mi i ovako ok. Cupam rijetko kad, imam prijateljicu frizerku/kozmeticarku koja mi ih par puta godisnje oblikuje (miljama smo daleko) i onda meni preostane samo s vremena na vrijeme onu koja odudara cupnuti :D
ferrari woman
Posts: 36
Joined: 12/08/2011 01:25

#9 Re: Sredjivanje obrva

Post by ferrari woman »

Meni je licno predobro kad neko ima tamne i guste obrve jer moze s njima sta hoce... Sto se tice tih farbi nema ih ni u cm-u ni u dm-u :(((((
Inace mi je kosa smedja(ne farbam se) i da mi je samo nijansu tamnije obrve i malkice gusce,a i kosa mi je tanka,pretanka jos je peglam. Smijem se kladiti da mi dnevno opadne 1000 dlaka,samo ih skupljam po parketu :sad: usput, ima li ko problema s kosom i kako ih rijesava?
User avatar
ema_
Posts: 4142
Joined: 07/04/2011 12:48
Location: القاهرة‎

#10 Re: Sredjivanje obrva

Post by ema_ »

sanabe wrote: malo je OT, al hajd, nije mi prvi put :D
meni je uzasno opadala i sve sam pokusavala, posebni samponi, promjena ishrane, ispiranje kojecim i nista nije pomoglo
Prestala je opadati kada sam skrtaila kosu. Ali bas skratila :D

A za obrve, ja kontam da ih tetoviram :shock: :skoljka: morel to? :D Ima to i kod nas sad, ha? :zoka:

Pa ima ono nešto permanentni make up, znam da je jedne godine ona Vedrana Sabezvezeprezimenom reklamirala na tv-u taj neki salon da joj pravi obrve :)
Sarajevski_Marlboro
Posts: 7686
Joined: 01/05/2010 11:41

#11 Re: Sredjivanje obrva

Post by Sarajevski_Marlboro »

Jao cenzura Vedraninog prezimena :lol:
User avatar
ema_
Posts: 4142
Joined: 07/04/2011 12:48
Location: القاهرة‎

#12 Re: Sredjivanje obrva

Post by ema_ »

Sarajevski_Marlboro wrote:Jao cenzura Vedraninog prezimena :lol:

:razz: :oops:
User avatar
Ljuska_u_BaklaFi
Posts: 2689
Joined: 27/06/2008 00:48
Location: Tu i tamo...vise tu, nego tamo..
Contact:

#13 Re: Sredjivanje obrva

Post by Ljuska_u_BaklaFi »

@sanabe salon je na skenderiji i zove se Ten San, rade svasta nesto ali ja sam samo na obrve isla :) i mogu ti kazat zadovoljna sam, obzirom da sam placala na carsiji 15 KM a nije bilo to to :roll:
User avatar
madnessa
Posts: 1532
Joined: 13/08/2008 13:26

#14 Re: Sredjivanje obrva

Post by madnessa »

15KM za obrve?!!! Odoh pasti u nesvijest...

Imam talenta za čupkanje obrva i više puta sam im mijenjala izgled. Sad ih s vremena na vrijeme podšišam (rastu pravo duge) i trudim se da ih držim fino raspoređenim, da nema prevelikih razmaka, a da linija ima neki fin oblik. Par puta sam svoju kozmetičarku, kod koje radim totalku, zamolila da vidi treba li ih srediti i ona je rekla da nema potrebe. Više je ni ne pitam... :mrgreen: Joj ne znam šta bih da moram ići kozmetičarkama još i za to...
User avatar
Ljuska_u_BaklaFi
Posts: 2689
Joined: 27/06/2008 00:48
Location: Tu i tamo...vise tu, nego tamo..
Contact:

#15 Re: Sredjivanje obrva

Post by Ljuska_u_BaklaFi »

madnessa wrote:15KM za obrve?!!! Odoh pasti u nesvijest...

Imam talenta za čupkanje obrva i više puta sam im mijenjala izgled. Sad ih s vremena na vrijeme podšišam (rastu pravo duge) i trudim se da ih držim fino raspoređenim, da nema prevelikih razmaka, a da linija ima neki fin oblik. Par puta sam svoju kozmetičarku, kod koje radim totalku, zamolila da vidi treba li ih srediti i ona je rekla da nema potrebe. Više je ni ne pitam... :mrgreen: Joj ne znam šta bih da moram ići kozmetičarkama još i za to...
Hajd mi te izvedemo na kafu i kolace a ti nam sredish shumu koja zatvara vidik :lol:
User avatar
Aurora Borealis
Posts: 3063
Joined: 04/08/2008 20:38
Location: Sarajevo

#16 Re: Sredjivanje obrva

Post by Aurora Borealis »

besana: istetoviraj pa javi, bas da vidimo je li ona Vedrana lagi kad kaze 5 godina da to traje. a ja cu onda za tobom :oops:
User avatar
vesna555
Posts: 565
Joined: 01/11/2010 22:30
Location: Sarajevo

#17 Re: Sredjivanje obrva

Post by vesna555 »

Aurora Borealis wrote:besana: istetoviraj pa javi, bas da vidimo je li ona Vedrana lagi kad kaze 5 godina da to traje. a ja cu onda za tobom :oops:
Kolegica s posla radila, ja nisam ni primijetila da je na njima nešto rađeno, tako prirodno izgleda. Jer djevojka ima problem što ima pola obrve, pa pola nema i onda ih je crtala, pa se to topilo, ma katastrofa muku mučila, ona je baš zadovoljna, radila je u BBI u La meru, mogu je pitati za detalje ako kome treba.
User avatar
vesna555
Posts: 565
Joined: 01/11/2010 22:30
Location: Sarajevo

#18 Re: Sredjivanje obrva

Post by vesna555 »

sanabe wrote:
vesna555 wrote:
Aurora Borealis wrote:besana: istetoviraj pa javi, bas da vidimo je li ona Vedrana lagi kad kaze 5 godina da to traje. a ja cu onda za tobom :oops:
Kolegica s posla radila, ja nisam ni primijetila da je na njima nešto rađeno, tako prirodno izgleda. Jer djevojka ima problem što ima pola obrve, pa pola nema i onda ih je crtala, pa se to topilo, ma katastrofa muku mučila, ona je baš zadovoljna, radila je u BBI u La meru, mogu je pitati za detalje ako kome treba.
haj je pitaj dje je radila ziv ti cojek :D
User avatar
vesna555
Posts: 565
Joined: 01/11/2010 22:30
Location: Sarajevo

#19 Re: Sredjivanje obrva

Post by vesna555 »

Zezaš?

EDIT: :lol: Piše NE sviđa :D Ja pročitala: "Meni se ovo sviđa" :lol:
Ma nije kod nje tako, kakvi, normala obrve, ni ne primjeti se da su rađene.
Last edited by vesna555 on 27/08/2011 23:03, edited 1 time in total.
User avatar
vesna555
Posts: 565
Joined: 01/11/2010 22:30
Location: Sarajevo

#20 Re: Sredjivanje obrva

Post by vesna555 »

sanabe wrote:
vesna555 wrote:Zezaš?
ne zezam, sto tebi valjaju? :cry:
Ma pročitala da ti se sviđa, ne zamjeri :lol: Eno editovala sam :D
User avatar
nidje_veze
Posts: 88
Joined: 24/08/2007 00:52
Location: BiH

#21 Re: Sredjivanje obrva

Post by nidje_veze »

Znam ja u kojoj radnji mozete kupiti boju za obrve i trepavice samo neznam smijem li ih reklamirati :?: :)
ferrari woman
Posts: 36
Joined: 12/08/2011 01:25

#22 Re: Sredjivanje obrva

Post by ferrari woman »

nidje_veze wrote:Znam ja u kojoj radnji mozete kupiti boju za obrve i trepavice samo neznam smijem li ih reklamirati :?: :)

ma samo ti reciii, a ako ne smijes imas pp :-) :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
User avatar
nidje_veze
Posts: 88
Joined: 24/08/2007 00:52
Location: BiH

#23 Re: Sredjivanje obrva

Post by nidje_veze »

ferrari woman wrote:
nidje_veze wrote:Znam ja u kojoj radnji mozete kupiti boju za obrve i trepavice samo neznam smijem li ih reklamirati :?: :)

ma samo ti reciii, a ako ne smijes imas pp :-) :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Frizerland na Dobrinji...imas ih na faceu Frizerland Sarajevo ;-)
conca
Posts: 84
Joined: 31/05/2011 21:49

#24 Re: Sredjivanje obrva

Post by conca »

Ja sam jednom odradila u Yves rocher i izgledale su mi ko branici od tramvaja hahahahaahaha...i to dan prije mature(ma krasno).Sad radim u KS frizerskom 5KM a odradi ih cura fenomenalno.Kome god sam preporucila i ko god je otiso kaze da je zadovoljan.A ja sad izgledam ko one tete sa tv-a.
User avatar
vesna555
Posts: 565
Joined: 01/11/2010 22:30
Location: Sarajevo

#25 Re: Sredjivanje obrva

Post by vesna555 »

conca wrote:Ja sam jednom odradila u Yves rocher i izgledale su mi ko branici od tramvaja hahahahaahaha...i to dan prije mature(ma krasno).Sad radim u KS frizerskom 5KM a odradi ih cura fenomenalno.Kome god sam preporucila i ko god je otiso kaze da je zadovoljan.A ja sad izgledam ko one tete sa tv-a.
Je li to onaj u Importaneu? Ja to sama, kad me upozore da trebam :D
Post Reply