Srebrenicki Bosnjaci prijete iseljavanjem!

User avatar
pekarce
Posts: 263
Joined: 07/07/2004 14:15
Location: Buljin stream

#1 Srebrenicki Bosnjaci prijete iseljavanjem!

Post by pekarce »

Srebrenica: Bošnjaci zaprijetili iseljavanjem

6. ožujka - Bošnjački povratnici u Srebrenicu zaprijetili su međunarodnoj zajednici i bosanskohercegovačkim vlastima da će se 14. ožujka početi kolektivno zauvijek iseljavati iz tog grada. Traže da se do tada pokrene izdvajanje Srebrenice iz Republike Srpske čija je vojska u tom mjestu počinila genocid nad muslimanima.

Bošnjaci traže i da Srebrenica dobije poseban status u sklopu Ustava BiH izvan Republike Srpske jer nakon nedavne presude Međunarodnog suda pravde ne žele ostati u ustavno-pravnom poretku Republike Srpske koja je, kako je navedeno, nastala na genocidu.


I tako ce genocid poprimiti svoju konacnu formu u Srebrenici. Ako nece ostati samo prijetnja, onda ce grad biti etnicki cist.Projekt zavrsen.

http://vijesti.hrt.hr/ShowArticles.aspx?ArticleId=22953
User avatar
karanana
Posts: 47258
Joined: 26/02/2004 00:00

#2

Post by karanana »

Mislim da se nece udovoljiti njihovim zahtjevima, posebno ne do 14. ozujka. Mozda kroz neke razgovore o promjeni Deytona ali ko zna kad ce do njih doci.
User avatar
mrki62
Posts: 492
Joined: 23/12/2006 21:44
Location: sLOVEnija

#3

Post by mrki62 »

Pitam onako usput : Šta je Sarajevska izvršna vlast do sada dobroga uradila za tu Srebrenicu '? Od Izetbegovićevog vremena pa do današnjeg dana ,... imal ko šta da podastre ????????????
Romanopisac
Posts: 53
Joined: 26/02/2007 23:31

#4

Post by Romanopisac »

mrki62 wrote:Pitam onako usput : Šta je Sarajevska izvršna vlast do sada dobroga uradila za tu Srebrenicu '? Od Izetbegovićevog vremena pa do današnjeg dana ,... imal ko šta da podastre ????????????
podrzavam srebrenicanke. namjerno sam napisao u zenskom rodu, jer je malo zivih srebrenicana. mislim da dok god je aprtheid na moravski nacin instaliran u najgoroj verziji, nikakav nam antivirus i antispam ne moze pomoci u bih. ne samo izdvojiti srebrenicu nego ponistiti rezultate rata, a rezultati rata su srebrenica danas, rs danas, bosnjaka i hrvata trazis pod lupom tamo, i u globalu rezultat rata je zapadna srbija na teritoriji bih. ko to ne vidi, savjetujem posjetu ocnom ljekaru. u bih nema zivota dok god se ne ukinu entiteti i ne samo to, dok god se ne poniste rezultati rata, sto znaci revizija svakog drzavljanstva od 1991 godine do danas, ne samo od arapa, vracanje starih naziva ulica, trgova, dijelova gradova, gradova, regija pa do strogo nadziranih nacionalnih mjesta u drzavnim sluzbama. kad se to ispuni, mozda se narod i pocne vracati u danasnju rs. do tad cemo visiti uvijek o koncu i pitanje je srece ili nesrece hocemo li ratovati ili ne.
User avatar
mrki62
Posts: 492
Joined: 23/12/2006 21:44
Location: sLOVEnija

#5

Post by mrki62 »

Romanopisac wrote:
mrki62 wrote:Pitam onako usput : Šta je Sarajevska izvršna vlast do sada dobroga uradila za tu Srebrenicu '? Od Izetbegovićevog vremena pa do današnjeg dana ,... imal ko šta da podastre ????????????
podrzavam srebrenicanke. namjerno sam napisao u zenskom rodu, jer je malo zivih srebrenicana. mislim da dok god je aprtheid na moravski nacin instaliran u najgoroj verziji, nikakav nam antivirus i antispam ne moze pomoci u bih. ne samo izdvojiti srebrenicu nego ponistiti rezultate rata, a rezultati rata su srebrenica danas, rs danas, bosnjaka i hrvata trazis pod lupom tamo, i u globalu rezultat rata je zapadna srbija na teritoriji bih. ko to ne vidi, savjetujem posjetu ocnom ljekaru. u bih nema zivota dok god se ne ukinu entiteti i ne samo to, dok god se ne poniste rezultati rata, sto znaci revizija svakog drzavljanstva od 1991 godine do danas, ne samo od arapa, vracanje starih naziva ulica, trgova, dijelova gradova, gradova, regija pa do strogo nadziranih nacionalnih mjesta u drzavnim sluzbama. kad se to ispuni, mozda se narod i pocne vracati u danasnju rs. do tad cemo visiti uvijek o koncu i pitanje je srece ili nesrece hocemo li ratovati ili ne.
Ništa ti meni ne napisao ono što sam znao , nego de mi odgovori na pitanje :roll:
klixober
Posts: 5743
Joined: 20/09/2006 14:12

#6

Post by klixober »

Srebrenicani bi trebali doci autobusima pred vladu,blokirati put i neka sve stane u Sarajevu dok se status Srebrenice ne rijesi.
User avatar
SiSaJuMe
Posts: 983
Joined: 27/10/2005 12:24

#7

Post by SiSaJuMe »

komeba wrote:Srebrenicani bi trebali doci autobusima pred vladu,blokirati put i neka sve stane u Sarajevu dok se status Srebrenice ne rijesi.
Zar nebi trebali u Banja Luku.
klixober
Posts: 5743
Joined: 20/09/2006 14:12

#8

Post by klixober »

SiSaJuMe wrote:
komeba wrote:Srebrenicani bi trebali doci autobusima pred vladu,blokirati put i neka sve stane u Sarajevu dok se status Srebrenice ne rijesi.
Zar nebi trebali u Banja Luku.
Tamo bi cetnici dokrajcili sto su uradili 95.
User avatar
SiSaJuMe
Posts: 983
Joined: 27/10/2005 12:24

#9

Post by SiSaJuMe »

komeba wrote:
SiSaJuMe wrote:
komeba wrote:Srebrenicani bi trebali doci autobusima pred vladu,blokirati put i neka sve stane u Sarajevu dok se status Srebrenice ne rijesi.
Zar nebi trebali u Banja Luku.
Tamo bi cetnici dokrajcili sto su uradili 95.
Nevidim koliko im je Sarajevo pomoglo do sada. Nevjerujem da ce i u buduce biti bolje.
User avatar
mrki62
Posts: 492
Joined: 23/12/2006 21:44
Location: sLOVEnija

#10

Post by mrki62 »

SiSaJuMe wrote:
komeba wrote:Srebrenicani bi trebali doci autobusima pred vladu,blokirati put i neka sve stane u Sarajevu dok se status Srebrenice ne rijesi.
Zar nebi trebali u Banja Luku.
A što u Banjaluku ?????
Jel to ti hoćeš da kažeš kako Sarajevo ne snosi nikakvu odgovornost ????
Ako tvoj otac proda meni imanje za male pare - šta sam ti ja kriv ?????
Krivi svog oca.
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#11

Post by mIRCerka »

Manite se supljiranja KO JE KRIV sad, jer je ovo goruce pitanje koje se treba rijesiti sa ovima koji nas sada jasu, a ne sa onima koji su nas jahali...

Do kada ce supljiranjem svaki problem zastariti?

Da nije bilo supljiranja i igranja na emocije, mozda bismo predstavili mnogo vise dokaza u Haagu i mozda bismo imali naseg pravnika kao ad hoc sudiju, a ne nekog Alzirca, Markonaca sa prebivalistem u Francuskoj...

DOSTA SUPLJE!

dva pravnika ovo mogu rijesiti do petka!
Pregledati sve zakone koji su vezani za ovo pitanje, ponuditi rjesenje ili zvati medjunarodne arbitre i tacka.
As simple as that!

Ali ne, hajmo mi jos malo o vehabijama, hajmo mi jos malo o komunistima...
Jonx
Posts: 345
Joined: 14/01/2007 12:05
Location: Tibet

#12

Post by Jonx »

Jos jedan uzasno glup potez. Reis Ceric je poceo sa glupostima kada je izjavio da se Srebrenica mora izolirati od Republike Srpske, na sta su se srebrenicke majke primile i danas imamo ovakav njihov ultimatum.

Cericu, ljigo ljudska, MI TREBAMO UKINUTI CIJELU RS, a ne samo izdvojiti Srebrenicu iz nje.
User avatar
SiSaJuMe
Posts: 983
Joined: 27/10/2005 12:24

#13

Post by SiSaJuMe »

mrki62 wrote:
SiSaJuMe wrote:
komeba wrote:Srebrenicani bi trebali doci autobusima pred vladu,blokirati put i neka sve stane u Sarajevu dok se status Srebrenice ne rijesi.
Zar nebi trebali u Banja Luku.
A što u Banjaluku ?????
Jel to ti hoćeš da kažeš kako Sarajevo ne snosi nikakvu odgovornost ????
Ako tvoj otac proda meni imanje za male pare - šta sam ti ja kriv ?????
Krivi svog oca.
Ako ti natjeras mog oca da ti proda imanje za male pare, normalno da cu tebe krivit.

Sto se tice Sarajeva vec sam reko da tim ljudima nisu do sad pomogli , a nevjerujem da ce se sta promjenit.
User avatar
mrki62
Posts: 492
Joined: 23/12/2006 21:44
Location: sLOVEnija

#14

Post by mrki62 »

SiSaJuMe wrote:
mrki62 wrote:
SiSaJuMe wrote: Zar nebi trebali u Banja Luku.
A što u Banjaluku ?????
Jel to ti hoćeš da kažeš kako Sarajevo ne snosi nikakvu odgovornost ????
Ako tvoj otac proda meni imanje za male pare - šta sam ti ja kriv ?????
Krivi svog oca.
Ako ti natjeras mog oca da ti proda imanje za male pare, normalno da cu tebe krivit.

Sto se tice Sarajeva vec sam reko da tim ljudima nisu do sad pomogli , a nevjerujem da ce se sta promjenit.
Nije stvar u natjeranju - ne okreći bistvo.
Reci , šta je Sarajevo do sad dobroga napravilo za podrinje i Srebrenicu - sem da su one što četnici nisu rastjerali , Sarajevo im je na " kulturni " način sredilo vize za treće zemlje i očistili Podrinje na prefinjen način - kad već Srbima nije uspjelo.
User avatar
mrki62
Posts: 492
Joined: 23/12/2006 21:44
Location: sLOVEnija

#15

Post by mrki62 »

mIRCerka wrote:Manite se supljiranja KO JE KRIV sad, jer je ovo goruce pitanje koje se treba rijesiti sa ovima koji nas sada jasu, a ne sa onima koji su nas jahali...

Do kada ce supljiranjem svaki problem zastariti?

Da nije bilo supljiranja i igranja na emocije, mozda bismo predstavili mnogo vise dokaza u Haagu i mozda bismo imali naseg pravnika kao ad hoc sudiju, a ne nekog Alzirca, Markonaca sa prebivalistem u Francuskoj...

DOSTA SUPLJE!

dva pravnika ovo mogu rijesiti do petka!
Pregledati sve zakone koji su vezani za ovo pitanje, ponuditi rjesenje ili zvati medjunarodne arbitre i tacka.
As simple as that!

Ali ne, hajmo mi jos malo o vehabijama, hajmo mi jos malo o komunistima...
Slažem se , samo se pitam ; ko je taj famozni Softić ( što je navodno branio BiH ) odakle je rodom ?????
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#16

Post by mIRCerka »

mrki62 wrote:
SiSaJuMe wrote:
mrki62 wrote: A što u Banjaluku ?????
Jel to ti hoćeš da kažeš kako Sarajevo ne snosi nikakvu odgovornost ????
Ako tvoj otac proda meni imanje za male pare - šta sam ti ja kriv ?????
Krivi svog oca.
Ako ti natjeras mog oca da ti proda imanje za male pare, normalno da cu tebe krivit.

Sto se tice Sarajeva vec sam reko da tim ljudima nisu do sad pomogli , a nevjerujem da ce se sta promjenit.
Nije stvar u natjeranju - ne okreći bistvo.
Reci , šta je Sarajevo do sad dobroga napravilo za podrinje i Srebrenicu - sem da su one što četnici nisu rastjerali , Sarajevo im je na " kulturni " način sredilo vize za treće zemlje i očistili Podrinje na prefinjen način - kad već Srbima nije uspjelo.
iako ste obojica u pravu, opet supljirate...
:x

Recimo da Kasim Trnka, kao profesor ustavnog prava, da svoje misljenje da li je to moguce napraviti... i da prijedlog da moze "tako i tako"...
koji su slijedeci koraci?
Moralnu osnovu imaju, Haag je utvrdio da je VRS vrsila genocid u Srebrenici.
Postoji li pravna osnova?
Da li iko zna? Ili cete sad opet izvlaciti Aliju, Vogoscu, Srebrenicu itd...

jer ako krenete o tome, znajte da cu onda ja potegnuti i Dobrinju koja je zamalo otisla cijela (ionako je iza brda...)
User avatar
mrki62
Posts: 492
Joined: 23/12/2006 21:44
Location: sLOVEnija

#17

Post by mrki62 »

mIRCerka wrote:
iako ste obojica u pravu, opet supljirate...
:x

Recimo da Kasim Trnka, kao profesor ustavnog prava, da svoje misljenje da li je to moguce napraviti... i da prijedlog da moze "tako i tako"...
koji su slijedeci koraci?
Moralnu osnovu imaju, Haag je utvrdio da je VRS vrsila genocid u Srebrenici.
Postoji li pravna osnova?
Da li iko zna? Ili cete sad opet izvlaciti Aliju, Vogoscu, Srebrenicu itd...

jer ako krenete o tome, znajte da cu onda ja potegnuti i Dobrinju koja je zamalo otisla cijela (ionako je iza brda...)
Kasim Trnka je zastario sa svojom doktrinom razmišljanja i shvatanja . Ma i sam njegov lik nas upućuje da je čovjek živ al da ga je sistem prevazišao.
funaki
Posts: 707
Joined: 23/11/2006 08:11

#18

Post by funaki »

Jonx wrote:Jos jedan uzasno glup potez. Reis Ceric je poceo sa glupostima kada je izjavio da se Srebrenica mora izolirati od Republike Srpske, na sta su se srebrenicke majke primile i danas imamo ovakav njihov ultimatum.

Cericu, ljigo ljudska, MI TREBAMO UKINUTI CIJELU RS, a ne samo izdvojiti Srebrenicu iz nje.
:thumbup:

Fakat, jedan od boljih postova na forumu!!!


P.S. ''VRIJEME JE DA SE KRENE!!!''
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#19

Post by mIRCerka »

mrki62 wrote:
mIRCerka wrote:
iako ste obojica u pravu, opet supljirate...
:x

Recimo da Kasim Trnka, kao profesor ustavnog prava, da svoje misljenje da li je to moguce napraviti... i da prijedlog da moze "tako i tako"...
koji su slijedeci koraci?
Moralnu osnovu imaju, Haag je utvrdio da je VRS vrsila genocid u Srebrenici.
Postoji li pravna osnova?
Da li iko zna? Ili cete sad opet izvlaciti Aliju, Vogoscu, Srebrenicu itd...

jer ako krenete o tome, znajte da cu onda ja potegnuti i Dobrinju koja je zamalo otisla cijela (ionako je iza brda...)
Kasim Trnka je zastario sa svojom doktrinom razmišljanja i shvatanja . Ma i sam njegov lik nas upućuje da je čovjek živ al da ga je sistem prevazišao.
a opet je jedini profesor ustavnog prava kojeg su sminke radi poveli u dejton i cije primjedbe nisu slusali..
ok, eto ti si mladji, sposobniji i zivlji...
de nadji nam zakonsko rjesenje ovoga.
User avatar
karanana
Posts: 47258
Joined: 26/02/2004 00:00

#20

Post by karanana »

funaki wrote:
Jonx wrote:Jos jedan uzasno glup potez. Reis Ceric je poceo sa glupostima kada je izjavio da se Srebrenica mora izolirati od Republike Srpske, na sta su se srebrenicke majke primile i danas imamo ovakav njihov ultimatum.

Cericu, ljigo ljudska, MI TREBAMO UKINUTI CIJELU RS, a ne samo izdvojiti Srebrenicu iz nje.
:thumbup:

Fakat, jedan od boljih postova na forumu!!!


P.S. ''VRIJEME JE DA SE KRENE!!!''
Sta je boni s vama? Ko ce ukinuti RS? Vi niste normalni. U ovom trenutku, prije ce nestati BiH nego sto ce nestati RS-a. Budite realni.
User avatar
mrki62
Posts: 492
Joined: 23/12/2006 21:44
Location: sLOVEnija

#21

Post by mrki62 »

mIRCerka wrote:
a opet je jedini profesor ustavnog prava kojeg su sminke radi poveli u dejton i cije primjedbe nisu slusali..
ok, eto ti si mladji, sposobniji i zivlji...
de nadji nam zakonsko rjesenje ovoga.
Mlađi jesam od njega al nisam vjerovatno i od tebe :lol:
Kako naći rješenje ? Hm, dobro pitanje .
Samo , mišljenja sam da su trebali nekoga vani naći , nekoga ko ima izuzetno jaku ekipu iza sebe , nekoga ko ima međunarodnu reputaciju , karizmu i svakako da je jak u lobiranju.
Greška naših papaka je u tome što su oni mislili da je to regulativna stvar i da je svima sve jasno i da se mora ići na sud reda radi. Na sudu ako nemaš dokaza , nema ni presude u tom smjeru. I inače naši političari sve olako shvataju.
Pa sunce im njihovo , rat je završen 1995 godine a oni se još vrte u krugu - ko mačka kad lovi svoj rep :-)
funaki
Posts: 707
Joined: 23/11/2006 08:11

#22

Post by funaki »

karanana wrote:
funaki wrote:
Jonx wrote:Jos jedan uzasno glup potez. Reis Ceric je poceo sa glupostima kada je izjavio da se Srebrenica mora izolirati od Republike Srpske, na sta su se srebrenicke majke primile i danas imamo ovakav njihov ultimatum.

Cericu, ljigo ljudska, MI TREBAMO UKINUTI CIJELU RS, a ne samo izdvojiti Srebrenicu iz nje.
:thumbup:

Fakat, jedan od boljih postova na forumu!!!


P.S. ''VRIJEME JE DA SE KRENE!!!''
Sta je boni s vama? Ko ce ukinuti RS? Vi niste normalni. U ovom trenutku, prije ce nestati BiH nego sto ce nestati RS-a. Budite realni.

Eto, takvi kao ti sigurno nece!!!

BiH nece nestati.... o kakvoj realnosti govoris???

Uh... sto ne volim pasivnost... :x
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#23

Post by mIRCerka »

mrki62 wrote:
mIRCerka wrote:
a opet je jedini profesor ustavnog prava kojeg su sminke radi poveli u dejton i cije primjedbe nisu slusali..
ok, eto ti si mladji, sposobniji i zivlji...
de nadji nam zakonsko rjesenje ovoga.
Mlađi jesam od njega al nisam vjerovatno i od tebe :lol:
Kako naći rješenje ? Hm, dobro pitanje .
Samo , mišljenja sam da su trebali nekoga vani naći , nekoga ko ima izuzetno jaku ekipu iza sebe , nekoga ko ima međunarodnu reputaciju , karizmu i svakako da je jak u lobiranju.
Greška naših papaka je u tome što su oni mislili da je to regulativna stvar i da je svima sve jasno i da se mora ići na sud reda radi. Na sudu ako nemaš dokaza , nema ni presude u tom smjeru. I inače naši političari sve olako shvataju.
Pa sunce im njihovo , rat je završen 1995 godine a oni se još vrte u krugu - ko mačka kad lovi svoj rep :-)
pa nasi su postavili ad hoc sudiju koji je stranac, alzirac, marokanac sa prebivalistem u francuskoj, i ako se ne varam, on je glasao da SRBIJA NIJE pocinila genocid...

toliko o strancima i reputacijama...
***************************************
STA JE POTREBNO DA SE USPOSTAVI DISTRIKT?
User avatar
mrki62
Posts: 492
Joined: 23/12/2006 21:44
Location: sLOVEnija

#24

Post by mrki62 »

mIRCerka wrote:
mrki62 wrote:
mIRCerka wrote:
a opet je jedini profesor ustavnog prava kojeg su sminke radi poveli u dejton i cije primjedbe nisu slusali..
ok, eto ti si mladji, sposobniji i zivlji...
de nadji nam zakonsko rjesenje ovoga.
Mlađi jesam od njega al nisam vjerovatno i od tebe :lol:
Kako naći rješenje ? Hm, dobro pitanje .
Samo , mišljenja sam da su trebali nekoga vani naći , nekoga ko ima izuzetno jaku ekipu iza sebe , nekoga ko ima međunarodnu reputaciju , karizmu i svakako da je jak u lobiranju.
Greška naših papaka je u tome što su oni mislili da je to regulativna stvar i da je svima sve jasno i da se mora ići na sud reda radi. Na sudu ako nemaš dokaza , nema ni presude u tom smjeru. I inače naši političari sve olako shvataju.
Pa sunce im njihovo , rat je završen 1995 godine a oni se još vrte u krugu - ko mačka kad lovi svoj rep :-)
pa nasi su postavili ad hoc sudiju koji je stranac, alzirac, marokanac sa prebivalistem u francuskoj, i ako se ne varam, on je glasao da SRBIJA NIJE pocinila genocid...

toliko o strancima i reputacijama...
***************************************
STA JE POTREBNO DA SE USPOSTAVI DISTRIKT?
E onda je to draga moja sve štela , sve dogovor a da potkrijepim svoje mišljenje ; Cerić dva dana prije presude odlazi Dodiku u Banjaluku, slučajnost ili ??????????????
User avatar
karanana
Posts: 47258
Joined: 26/02/2004 00:00

#25

Post by karanana »

Mislim da bi ti trebo novi Deyton, neka zamjena teritorije. Mislim da bi Srbi prihvatili da dobiju Drvar ili sta je vec tamo u tom dijelu u Federaciji, mozda Grahovo. samo sumnjam da bi Hrvati pristali na takvu zamjenu jer je to Hercegbosanska Zupanija i ima dosta Hrvatskog naroda u tim mjestima.
Post Reply