srebrenica 12. jula

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

jusuff

#1 srebrenica 12. jula

Post by jusuff » 13/07/2006 16:07

gledam sinoc na dnevniku bht-a reportazu o predstavi u organizaciji ce(t)lnistva republike mrske, a koja je, ko fol, imala neke veze s zrtvama srba u podrinju... helem, 12. jula po srebrenici defiluju momci u crnim majicama s slikom idiota i ratnog zlocinca mladica, setaju ti ono tako srebrenicom i masu zastavama, srpskim naravno, isti oni koji su tim zastavama mahali i 11 i 12 jula 1995.... fujjjj
volio bih cuti komentare kako sprijeciti ovo izivljavanje nad zrtvama srebrenice... da li je rjesenje da se srebrenica izdvoji iz mrske?
svako drugo rjesenje koje mi pada na pamet ukljucuje fizicko obracunavanje s jadovima...

jos me interesira i da li ce rak kazniti medije iz mrske koji nisu postivali dan zalosti...

Lola_77

Post by Lola_77 » 13/07/2006 16:40

Bas razmisljam kako je sada tim majkama i sestrama, koje danas zive u Srebrenici i koje su 11- og Jula pokopale svoje muzeve, bracu, oceve..a vec sutradan moraju da gledaju njihove ubice kako paradiraju gradom..

Uzas...

Majke Srebrenice su više puta izjavile kako im je, pored pronalaženja tijela njihovih najmilijih, najvažnija pravda...

Gdje je tu sada pravda?!

Mislim da je jedino riješenje da Srebrenica u okviru BiH dobije poseban status.

Sto se medija tice...da li ce RAK kazniti medije RS-a ili ne..po meni to nije vazno uopste. Ljudi u RS-u ce opet reci kako su, eto svi protiv njih, pa im cak ogranicavaju i medijsku slobodu...a misljenje dijela građana da je Srebrenica obicna izmisljotina se time nece promijeniti.

Vaznije mi je da razmisljamo kako probuditi svijest svih građana BiH o onome sta se desilo u Srebrenici, pa da bar nasa djeca dozive da 11. 07 bude dan zalosti, koji ce se iskreno postovati u citavoj zemlji bez primjene nekih represivnih mjera..Do tada sve je to bezveze..

jusuff

Post by jusuff » 14/07/2006 12:11

Lola_77 wrote:...

Vaznije mi je da razmisljamo kako probuditi svijest svih građana BiH o onome sta se desilo u Srebrenici, pa da bar nasa djeca dozive da 11. 07 bude dan zalosti, koji ce se iskreno postovati u citavoj zemlji bez primjene nekih represivnih mjera..Do tada sve je to bezveze..
pra
fol je u tome sto srbi koji trenutno zive u srebrenici nemaju trunke savjesti nit ljudskosti cim se ponasaju kako se ponasaju, a ocigledno je da bi prvom sljedecom prilikom napravili isto ili jos gore...

The Man

Post by The Man » 14/07/2006 12:27

jusuff wrote:
Lola_77 wrote:...

pra
fol je u tome sto srbi koji trenutno zive u srebrenici nemaju trunke savjesti nit ljudskosti cim se ponasaju kako se ponasaju, a ocigledno je da bi prvom sljedecom prilikom napravili isto ili jos gore...
Ljudi nemojte toliko to personificirat...morate gledati realno...kako da neko osjeti grižnju savjesti kad je taj neko ko je bio ubijen prije 11 godina tada a i još uvijek za njega neprijatelj...kad je bio rat ginuli su i podrinjski Srbi naravno od bošnjačke ruke, tako da je logično da ljudi tuguju a i likuju...

daduli_sa

Post by daduli_sa » 14/07/2006 12:39

A ti po obicaju , da izvines , jedes uredno govna! :oops:

senada

Post by senada » 14/07/2006 12:47

sa "srbima" smo zavrsili, ali treba pogledati istini u oci i otvoreno priznati sta je ucinilo tzv.bosnjacko rukovodstvo da olaksa "zivot" majki ciji sinovi su zrtvovani samo za srpsko-bosnjacku vladajucu koaliciju.

senada

Post by senada » 14/07/2006 13:03

Duboko sam uvjerena da u ovoj drzavi nista ne treba raditi prije nego se do kraja ne rascisti pitanje genocida, odnosno prije nego sto se ne zadovolji pravda prema svim zrtvama agresije i genocida.Sve drugo je smisljena farsa koalicionih partnera, koja otvara puteve manipulacija ponajvise "srbima", koji su taj naziv zaradili na genocidu a sto im prvo Bosnjaci priznaju kao legalan put jucer i danas do narodnosti, a sutra do drzavnosti.

novel

Post by novel » 14/07/2006 13:09

Ljudi nemojte toliko to personificirat...morate gledati realno...kako da neko osjeti grižnju savjesti kad je taj neko ko je bio ubijen prije 11 godina tada a i još uvijek za njega neprijatelj...kad je bio rat ginuli su i podrinjski Srbi naravno od bošnjačke ruke, tako da je logično da ljudi tuguju a i likuju...
:oops: bio je "gradjanski rat" svi smo ginuli i bili isti :oops: samo NAS Hag malo jebe da izvines :oops: sta oni znaju sta je GENOCID
Na trećem suđenju u Tribunalu za zločine u Srebrenici, za genocid, udruživanje radi vršenja genocida, istrebljenje, ubistva, progone, prisilno premeštanje i deportaciju optuženi su Vujadin Popović, Ljubiša Beara, Ljubomir Borovčanin, Drago Nikolić i Vinko Pandurević, dok se Milan Gvero i Radivoje Miletić terete za ubistva, progone, prisilno premeštanje i deportaciju.

The Man

Post by The Man » 14/07/2006 13:48

novel wrote:
:oops: bio je "gradjanski rat" svi smo ginuli i bili isti :oops: samo NAS Hag malo jebe da izvines :oops: sta oni znaju sta je GENOCID
Na trećem suđenju u Tribunalu za zločine u Srebrenici, za genocid, udruživanje radi vršenja genocida, istrebljenje, ubistva, progone, prisilno premeštanje i deportaciju optuženi su Vujadin Popović, Ljubiša Beara, Ljubomir Borovčanin, Drago Nikolić i Vinko Pandurević, dok se Milan Gvero i Radivoje Miletić terete za ubistva, progone, prisilno premeštanje i deportaciju.

ljudi nekad ste stvarno ama baš poglupi...bukvalno....

ne gledaj iz te perspektive...zamisli da si jedan...lupam Đorđe iz nekog sela u okolini Srebrenice, i da si u ratu izgubio oca i brata ili sestru...da li bi žalio nekog bošnjaka?isto tako je i obrnuto...

senada

Post by senada » 14/07/2006 13:54

The Man wrote:
novel wrote:

ne gledaj iz te perspektive...zamisli da si jedan...lupam Đorđe iz nekog sela u okolini Srebrenice, i da si u ratu izgubio oca i brata ili sestru...da li bi žalio nekog bošnjaka?isto tako je i obrnuto...
nas problem i jeste sto gledamo iz dzokine perspektive, a ne iz pravoga ugla.
dzoko je dzoker u rukavu partnera na vlasti maajku im fakinsku!!!

daduli_sa

Post by daduli_sa » 14/07/2006 14:05

The Man wrote:
novel wrote:

Imas li neke veze sa Izraelom?!
Finski ministar vanjskih poslova Erkki Tuomioja, čija zemlja trenutno predsjedava EU-om, iznio je kritiku na "pretjeranu reakciju" Izraela u Libanonu, tvrdeći da židovska država primjenjuje načelo "dvadeset očiju za jedno oko".
A mislim da ono podvuceno istinski najbolje radis....

novel

Post by novel » 14/07/2006 14:09

...moj problem je u tome sto i jesam sve to izgubio, a opet mi zao tebe......zao mi sto si fasista...zao mi sto trcis unazad kao da si u crtanom filmu......zao mi sto si proglasio cetnike antifasistima.....zao mi sto dizes spomenik drazi, a do draze pavelicu.....eto meni je zao tebe....zao mi sto si moje unistio a samoga sebe unazadio.....zao mi i ne mogu da razumijem da covjek iz 1992. moze da se vrati u "1941"...zaomi....

HomeArt

Post by HomeArt » 14/07/2006 14:09

Jednom ambasadoru sam jučer kazao: ‘Zamisli, ovo je kao da nacistički stražari koncentracionih logora čuvaju Židove u Jerusalemu koji pokopavaju ljude ubijene u koncentracionim logorima.’ To jedva možete i zamisliti da je moguće. To je jedino moguće da se desi kod humanih ljudi koji su u stanju to izdržati. Jer neki od izvršioca tog zločina su tu. To je nemoguće i zamisliti da se desi i u jednom društvu. Veliki je to primjer humanosti cijelom čovječanstvu kojeg je još jednom dao narod Bosne i Hercegovine. Jučer su me pitali o spomeniku. Kazao sam da treba načiniti repliku ovog spomenika i staviti ga na glavne trgove današnjih prijestolnica svjetske moći, u Moskvu, Pariz, London, Washington itd, da podsjeti te zemlje da su one propustile reagovati i spriječiti genocid.

Diego E. Arria, pomoćnik i savjetnik generalnog sekretara UN-a

mIRCerka
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

Post by mIRCerka » 14/07/2006 14:17

1. Srebrenica se nalazi na terotoriji RS, tako da policija RS po zakonu mora da vrsi obezbjedjenje, svidjalo se to nekome ili ne
2. te setnje sa majicama RnR me vise ne cude nakon onih slika MLADIH C. iy Banjaluke sto su nedavno osvanule na forumu. Iste te majice mozete za 10KM kupiti na autobuskoj stanici Istocno Sarajevo.
3. sva prica po medijima oko dana zalosti mi se zgadila jer je na dan zalosti u Bugojnu 99% kafica imalo normalan radni dan sa drmoguz muzikom...do daske... U Travniku muzika na pola stishana bila...a vi se kao ibretite zbog RS... pa ako u Federaciji nisu u stanju to obiljeziti kako treba, odakle vam logika da ce RS da obiljezi?

senada

Post by senada » 14/07/2006 14:37

sve dok bosnjaci budu priznavali rs kao legalan faktor, za mene su i sami saucesnici zlocina.

pozdrav

vodolija_33

Post by vodolija_33 » 14/07/2006 14:40

The Man wrote:
novel wrote:

jedini ko je glup u ovoj priči si ti, da prostiš... :roll:

po toj tvojoj logici... ma šta ja ovo pišem? koja logika? ko vidi ovdje logiku? nema je ... ma bljak... odoh s teme da mi pritisak ne ode previsoko, a onda mi ne gine opet jako desno mjesto u parlamentu sa-x 8-)

cheers

mIRCerka

Post by mIRCerka » 14/07/2006 14:43

senada wrote:sve dok bosnjaci budu priznavali rs kao legalan faktor, za mene su i sami saucesnici zlocina.

pozdrav
sve dok potpis stoji i dok se ne predje na neki novi ustavni poredak, htjeli mi ili ne, RS je legalna kao i FBiH...

to sto se nama ne svidja takvo uredjenje, mozemo okachiti machku o rep...
jer se niko vise ne brine o hljebu i vodi, vec se brinu o bosnjastvu, srpstvu i nadasve hrvastvu...upalite nase radio i TV stanice i sve ce vam biti jasno ...

novel

Post by novel » 14/07/2006 14:52

mIRCerka wrote:
senada wrote:sve dok bosnjaci budu priznavali rs kao legalan faktor, za mene su i sami saucesnici zlocina.

pozdrav
sve dok potpis stoji i dok se ne predje na neki novi ustavni poredak, htjeli mi ili ne, RS je legalna kao i FBiH...

jer se niko vise ne brine o hljebu i vodi, vec se brinu o bosnjastvu, srpstvu i nadasve hrvastvu...upalite nase radio i TV stanice i sve ce vam biti jasno ...
sve dok se ne pojavi neko drugi ovaj Fadil Banjanovic je Tito....
Fadil Banjanovic, odgovornost za ovakvo
stanje prebacuje na drzavno i opsinsko
rukovodstvo u Srebrenici, ali i na
cinjenicu da su entitetske granice jos uvijek
tvrde kao drzavne. “Mi trebamo prihvatiti
stvarnost da imamo dva entiteta i da
to blokira i povratak i zivot ljudi koji se
trebaju vracati. To je nasa stvarnost, a
sasvim druga stvar su nase zelje.

zavrzlama

Post by zavrzlama » 14/07/2006 14:55

mIRCerka wrote:

pozdrav

Mirci moze se brinuti o srpstvu,bosnjastvu,hrvatstvu i bez ustastva,cetnistva i uz postovanje drugih i drugacijeg....na ovom forumu mnogi ili nece ili neznaju da shvate jednu stvar.....sve negativno sto se desava u BIH ima za cilj unisatenje i podjela drzave BIH...sto se ratom okupiralo da se zadrzi.....ta grupa ljudi koji hodaju po Srebrenici,da im je cilj da odaju postu poginulim srbima u tom gradu i okolini...sigurno nebi se oblacili u cetnicke uniforme i nosili transparente i slike ratnih zlocinaca...

rashid

Post by rashid » 14/07/2006 15:04

To je sve jedno samo kukanje. Situaciju ce rjesiti samo jedan RAT, koji je poceo 91. Naravno da ce se sad postenije ratovati, jer diplomatskim putem nejde nista, ama bas nista.

mIRCerka

Post by mIRCerka » 14/07/2006 15:07

rashid wrote:To je sve jedno samo kukanje. Situaciju ce rjesiti samo jedan RAT, koji je poceo 91. Naravno da ce se sad postenije ratovati, jer diplomatskim putem nejde nista, ama bas nista.
po tebi ovo ispada samo poluvrijeme od 10 godina...zalosno brate mili...

nego, cudi me da niko ne pominje nacelnika opcine koji nije nista ucinio da se sprijeci ta parada....

rashid

Post by rashid » 14/07/2006 15:13

mIRCerka wrote:
rashid wrote:To je sve jedno samo kukanje. Situaciju ce rjesiti samo jedan RAT, koji je poceo 91. Naravno da ce se sad postenije ratovati, jer diplomatskim putem nejde nista, ama bas nista.
po tebi ovo ispada samo poluvrijeme od 10 godina...zalosno brate mili...

nego, cudi me da niko ne pominje nacelnika opcine koji nije nista ucinio da se sprijeci ta parada....
Sprijeci parada? Pa gdje ti zivis. Ko ce srbinu u bosni sta sprijeciti? Seru vjekovima po zemlji ovoj i prave nerede. Ko ce mu ko sta sprijeciti? Ti, ili clani ovoga foruma? De ba, nemoj filozofirat ... zna se kakva je nacija srbska, bošnjacka i hrvatska .... nijedna nevoli nijednu. Ali je sudzeno da mucimo muku skupa! TO JE VALJDA ZAPISANO U KURANU CAK :D

zavrzlama

Post by zavrzlama » 14/07/2006 15:14

Cilj takvih parada i jest da ih ko pokusa sprijecit da paradiraju...a za rezultat bi imalo zaustavit povratnike u Srebrenicu i one koji su se vec vratili natjerati da ponovo napuste.

Parade gusara ce vremenom prestati..kako drzava BIH bude ojacavana svojim institucijama...

mIRCerka

Post by mIRCerka » 14/07/2006 15:18

zavrzlama wrote:Cilj takvih parada i jest da ih ko pokusa sprijecit da paradiraju...a za rezultat bi imalo zaustavit povratnike u Srebrenicu i one koji su se vec vratili natjerati da ponovo napuste.

Parade gusara ce vremenom prestati..kako drzava BIH bude ojacavana svojim institucijama...
ako sam dobro skontala, poenta 12.jula je obiljezavanje srpskih zrtava itd...
ja nisam protiv mogucnosti obiljezavanja , dana zalosti i slicnih stvari, ali ZAKONSKI se sprijecava sirenje fasizma, nacionalizma i svi materijali sa likovima osoba optuzenih za ratne zlocine su, ako se ne varam, zakonom zabranjeni....
zar ne?
o tome govorim, to se trebalo sprijeciti. a ne koristiti sve te stvari u predizborne svrhe...

zavrzlama

Post by zavrzlama » 14/07/2006 15:29

mIRCerka wrote:
zavrzlama wrote:Cilj takvih parada i jest da ih ko pokusa sprijecit da paradiraju...a za rezultat bi imalo zaustavit povratnike u Srebrenicu i one koji su se vec vratili natjerati da ponovo napuste.

ako sam dobro skontala, poenta 12.jula je obiljezavanje srpskih zrtava itd...
ja nisam protiv mogucnosti obiljezavanja , dana zalosti i slicnih stvari, ali ZAKONSKI se sprijecava sirenje fasizma, nacionalizma i svi materijali sa likovima osoba optuzenih za ratne zlocine su, ako se ne varam, zakonom zabranjeni....
zar ne?
o tome govorim, to se trebalo sprijeciti. a ne koristiti sve te stvari u predizborne svrhe...
Kako ce se sprijeciti kad imas srpsku policiju a ne policiju BIH..srpska policija nece uvoditi u red demonstrante koji ruse drzavu BIH..jer ta ista policija je osnovana da omalovazava drzavu BIH i cuva tekovine ratom sprovedene ideologije....veoma jednostavno...zato evropa i svijet pokuusava da policija bude drzavna i da se u buducnosti smanje ovakve budalastine .....

Post Reply