Srbijanski entitet u Bosni i Hercegovini

Post Reply
User avatar
Liberalism
Posts: 2632
Joined: 27/08/2006 16:54

#1 Srbijanski entitet u Bosni i Hercegovini

Post by Liberalism »

Administrativno RS je u Bosni, ali stvarno?

Ciji je RS entitet u Bosni i Hercegovini?

Kad iz Beograda zoves Banjaluku 1 minuta je negdje oko 1 KM, a Sarajevo oko 6 KM.

Kad se vozis autom iz Beograda tek na ulazu u Sarajevo primjetis da su ceste drugacije oznacene i da se nalazis u drugoj drzavi (čak ima godina dana kako se u cijeloj RS horizontalna signalizacija radi po istom principu kako se radi u Srbiji, a ne u Bosni i Hercegovini).

Ovih dana RS ce dobiti i svoj glavni grad.

Do kad međunarodna zajednica nije ukinula, u RS je novac dolazio iz Centralne banke SRJ.

Kad covjek pogleda kartu, ispadne ocigledno da je entitet RS vise Srbijanski entitet u Bosni nego samo obicni 'entitet'

I sad presuda...

I genocid koji kao nisu napravili oni, nego valjda RS, odnosno dio Bosne za koji Srbija smatra da treba pripasti njima. A ti isti iz RS prijete da ce se odvojiti od Bosne i pripojiti Srbiji sto znaci da i oni misle da je RS Srbijanski entitet u Bosni i Hercegovini....
Gauchos
Posts: 77
Joined: 05/06/2006 23:53
Location: Sarajevo

#2 Re: Srbijanski entitet u Bosni i Hercegovini

Post by Gauchos »

Liberalism wrote:Administrativno RS je u Bosni, ali stvarno?

Kad iz Beograda zoves Banjaluku 1 minuta je negdje oko 1 KM, a Sarajevo oko 6 KM.
Odakle ti ovo majke ti. Ne lupetaj gluposti.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18277
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#3

Post by GandalfSivi »

Regularno
Odabi
Posts: 372
Joined: 01/07/2005 12:58
Location: Sarajevo

#4 Re: Srbijanski entitet u Bosni i Hercegovini

Post by Odabi »

Liberalism wrote:Kad iz Beograda zoves Banjaluku 1 minuta je negdje oko 1 KM, a Sarajevo oko 6 KM.
Ni "oko".... sa Afrikom je nesto manje od 3 KM... tako... nidje veze.
User avatar
Liberalism
Posts: 2632
Joined: 27/08/2006 16:54

#5 Re: Srbijanski entitet u Bosni i Hercegovini

Post by Liberalism »

Gauchos wrote:
Liberalism wrote:Administrativno RS je u Bosni, ali stvarno?

Kad iz Beograda zoves Banjaluku 1 minuta je negdje oko 1 KM, a Sarajevo oko 6 KM.
Odakle ti ovo majke ti. Ne lupetaj gluposti.
Mobitel....

Cijene iz Decembra 2006. Hoces da ti racun kopiram... :)
Gauchos
Posts: 77
Joined: 05/06/2006 23:53
Location: Sarajevo

#6 Re: Srbijanski entitet u Bosni i Hercegovini

Post by Gauchos »

Liberalism wrote:
Gauchos wrote:
Liberalism wrote:Administrativno RS je u Bosni, ali stvarno?

Kad iz Beograda zoves Banjaluku 1 minuta je negdje oko 1 KM, a Sarajevo oko 6 KM.
Odakle ti ovo majke ti. Ne lupetaj gluposti.
Mobitel....

Cijene iz Decembra 2006. Hoces da ti racun kopiram... :)
E vala bi mogao da i to cudo vidimo.
Maksim
Posts: 931
Joined: 18/11/2006 03:25
Location: Bec, Austrija
Contact:

#7 Re: Srbijanski entitet u Bosni i Hercegovini

Post by Maksim »

Liberalism wrote:Administrativno RS je u Bosni, ali stvarno?

Ciji je RS entitet u Bosni i Hercegovini?

Kad iz Beograda zoves Banjaluku 1 minuta je negdje oko 1 KM, a Sarajevo oko 6 KM.

Kad se vozis autom iz Beograda tek na ulazu u Sarajevo primjetis da su ceste drugacije oznacene i da se nalazis u drugoj drzavi (čak ima godina dana kako se u cijeloj RS horizontalna signalizacija radi po istom principu kako se radi u Srbiji, a ne u Bosni i Hercegovini).

Ovih dana RS ce dobiti i svoj glavni grad.

Do kad međunarodna zajednica nije ukinula, u RS je novac dolazio iz Centralne banke SRJ.

Kad covjek pogleda kartu, ispadne ocigledno da je entitet RS vise Srbijanski entitet u Bosni nego samo obicni 'entitet'

I sad presuda...

I genocid koji kao nisu napravili oni, nego valjda RS, odnosno dio Bosne za koji Srbija smatra da treba pripasti njima. A ti isti iz RS prijete da ce se odvojiti od Bosne i pripojiti Srbiji sto znaci da i oni misle da je RS Srbijanski entitet u Bosni i Hercegovini....
Nikad nisam primijetio da kad se baci pogled na kartu RS vise propada Srbiji nego BiH, ali hvala na informaciji :roll:

Na ostalo je bespotrebno replicirati, jer RS i jest osnovana s ciljem da se pripoji Srbiji. Jedini koji to koce su Medjunarodna zajednica iz nama svima jos uvijek inace iz nepoznatih razloga. Mene licno cudi sto se Medjunarodna zajednica "trudi" da BiH opstane kad je njezini gradjani nece. Srbi hoce pripajanje Srbiji, Hrvati to ne zanima nego imaju svoje teznje ka pripajanju Hrvatskoj a Bosnjacima je cjelovita BiH samo na jeziku. Nista novo, Liberalism. Svaki put postiras iste topike i dobijas iste odgovore.
User avatar
Liberalism
Posts: 2632
Joined: 27/08/2006 16:54

#8

Post by Liberalism »

Bice bolje

Trazim racun jos iz decembra :-)
bulevar
Posts: 22
Joined: 20/02/2007 18:06

#9 Srpski entitet u BiH

Post by bulevar »

Jeste da si u Beču ali savršeno poznaješ stvari,ali ovi ovdje su toliko zapeli za multietničku cjelovitu itd.BiH da većina vremena se troši na politička prepucavanja i svako čvrsto drži svoju poziciju.Ma Srbi sanjaju Srbiju i žive već u njoj kao što i većina Hrvata sanja Hrvatsku a zapadno od Neretve ona stvarno i funkcionira.
User avatar
Liberalism
Posts: 2632
Joined: 27/08/2006 16:54

#10

Post by Liberalism »

Izjava Nikolica (Lidera SRS u Srbiji): ''Za nas je Srbija i Republika Srpska jedno te isto''
djape
Posts: 65
Joined: 11/01/2007 11:57

#11 Re: Srbijanski entitet u Bosni i Hercegovini

Post by djape »

Liberalism wrote:
Kad iz Beograda zoves Banjaluku 1 minuta je negdje oko 1 KM, a Sarajevo oko 6 KM.
moja iskustva su drugacija,
+ znam da bh telecom napalcuje vise kada se zove srbija nego hrvatska

e sada zasto je to tako ne znam.

ali pise,
svuda
djape
Posts: 65
Joined: 11/01/2007 11:57

#12

Post by djape »

Liberalism wrote:Izjava Nikolica (Lidera SRS u Srbiji): ''Za nas je Srbija i Republika Srpska jedno te isto''
sretjom nisam radikal

:D
Jastreb35
Posts: 1222
Joined: 31/05/2006 22:59

#13

Post by Jastreb35 »

Mene licno cudi sto se Medjunarodna zajednica "trudi" da BiH opstane kad je njezini gradjani nece.
“Šta ćemo mi raditi ako dobijemo državu u kojoj smo manjina. Šta ćemo raditi ako zbog jednog potoka ili jedne, jednog brda golog izginemo i opet dobijemo neprijatelja u svoju državu na taj način. ... Evropa ne želi i ne smije da dozvoli islamsku državu ovde, to je naš veliki problem, to je naš najveći problem. Oni žele nas i Hrvate da zadrže u jednoj unitarnoj Bosni da mi kontrolišemo Muslimane a mi Muslimane kontrolisati ne možemo u toj unitarnoj državi. Mi dobro znamo gdje dođe fundamentalizam da se tu više živjeti ne može, nema tolerancije, oni se natalitetom učetvorostručuju, a mi Srbi nismo tome dorasli, ne da samo mi Srbi nismo tome dorasli, čak ni Hrišćani u Libanu nisu dorasli tim orijentalnim mentalitetima koje daje Islam. ... Ni Srbi ni Hrvati zajedno natalitetom ne mogu da kontrolišu prodor Islama u Evropu, jer za 5-6 godina bi u unitarnoj Bosni Muslimana bilo preko 51%. ... Ako oni dakle neće nikakvu islamsku državu na Balkanu, onda je još manje vjerovatno da hoće čistu islamsku državu, dakle islamski kanton, muslimanski kanton na području Bosne. ... da je ovaj sukob podjaren da bi nestali Muslimani.”

Radovan Karadzic
17. sjednica separatisticke "skupštine"
24-26. juli 1992.
Jahorina

Nakon sto se sukob, uz prateci embargo kojim se pokusalo odrzati neravnopravan odnos na terenu, nije odvijao u zeljenom toku, odnosno nakon sto je usvojeno da se rezervat, ili jos gore, podjelu drzave izmedju Zagreba i Beograda, nece prihvatiti, te da ce se pri tom okrenuti radikalnim alternativama, Iranu, selamu i tekbiru u vojsci, medjunarodni centri moci prihvataju opstanak BiH. Bolje je imati nezadovoljne velikosrbe u srcu Evrope, nego rezervat izmedju Vrapcica i Jelaha sa dva miliona radikaliziranih Bosnjaka.
User avatar
Hantraga
Posts: 3358
Joined: 19/10/2006 18:13
Location: Sent Lujis

#14 Re: Srbijanski entitet u Bosni i Hercegovini

Post by Hantraga »

Gauchos wrote:
Liberalism wrote:
Gauchos wrote: Odakle ti ovo majke ti. Ne lupetaj gluposti.
Mobitel....

Cijene iz Decembra 2006. Hoces da ti racun kopiram... :)
E vala bi mogao da i to cudo vidimo.

Covjek garant ima Mobisovu karticu, pa kad zove iz Beograda jeftinije mu je zvati BL... :lol: :lol:
Post Reply