Sramote Kršćanstva i Islama!

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Locked
patriot_1

#1 Sramote Kršćanstva i Islama!

Post by patriot_1 » 25/03/2016 11:21

Kao Kršćanin duboko sam svjestan da su Križarski ratovi,Inkvizicija i antiislamizam te antisemitizam sramota za kešćanstvo!Nije to od Boga!
Ta naš Bog nas uči da ljubimo i neprijatelje ,,LJUBI a ne UBI!Zanimljiv grafit je bio u Vukovaru"Ubi Srbina" ,napisao neki"veliki" Hrvat!
A onda pravi Htvat dodao LJ ispred UBI!
Isto je sa Islamskim extremizmom,danas!Ti bombaši samoubojice,samo štete Islamu!Stvaraju Islamofobe!Francuka pa Belgija sad,i slični događaji!
Nakon 11 Rujna mnogi Amerikanci počeše napadati mirne i dobre Muslimane!
"Kršćani" su u zadnjem ratu napravili mnogo zla Muslimanima na području bivše Juge!Stavih Kršćani pod navodnike jer da su Krista slijedili,nebi zla činili!No,prijateljima Muslimanima želim reći da su ti isti"Kršćani" činili ista zla jedni drugima(Hrvati Srbima,Srbi Hrvatima još veća) ali i Muslimani jednima i drugima!Koliko smo,dok zlo činimo,daleko od Boga ili Allaha?
Pitenje,podržavate li zločine prema nedužnim ljudima u Francuskoj,Belgiji i sl?
Valjda ne,no javit će se netko tko da!
BTW zašto su se Ameri i Evropljani uopće trebali petljati u unutrašnje stvari Sirije,Iraka,Libije itd?
Osobno sam mišljenja da se tu radi o politici,a ne Kršćanskoj ideji pokrštavanja!Nije njima do toga da kristijaniziraju muslimane nego do naftnih resursa!Sramotno!

Sanjarko

#2 Re: Sramote Kršćanstva i Islama!

Post by Sanjarko » 25/03/2016 11:43

Ne znam sta da napisem.
Ljudi mnogi (ne svi) su zli ili losi, ne samo Krscani ili Muslimani.
Sramota Ljudskih ima puno u Cijeloj Historiji Ljudi/Covjecanstva.

Licemjernih Ljudi pa samim tim i Licemjernih Vjernika, Laznih Vjernika.

A Narodi/Ljudi Muslimanskog porijekla su Narod/Ljudi kao i svi drugi.
Vecina tih Naroda/Ljudi Muslimanskog porijekla su Tradicionalisti, Agnostici itd.
A Mnogi Licemjerni/Lazni Vjernici ko i u Drugih Naroda/Ljudi.

Muslimani bolje receno Ljudi Muslimanskog porijekla su ko i svi Drugi Ljudi.
Nista bolji Nista losiji.

Ne moze se Bosnjacima/Bosancima/Bosnjanima suditi na osnovu 100-njak
Ljudi sto je se za ISIL otislo boriti.
To je oko 0,1% od broja koliko ih ima.

Ne moze se Ljudima/Narodima suditi na osnovu Djela/Nedjela/Zlocina Pojedinaca.

Ci-Nick

#3 Re: Sramote Kršćanstva i Islama!

Post by Ci-Nick » 25/03/2016 11:44

politika i religija i postoje da bi se manipulisalo ljudima.
Dakle svo zlo je proizvod manipulacije prije svega strahom pa onda svi tvrde kako su se u ratu samo branili.
Zato uvijek kažem: " Neću u mašinu " !
Ko želi nek vjeruje, ko želi nek ratuje,... ali bez mene,.......

Smrcak15

#4 Re: Sramote Kršćanstva i Islama!

Post by Smrcak15 » 25/03/2016 11:47

patriot_1 wrote:Kao Kršćanin duboko sam svjestan da su Križarski ratovi,Inkvizicija i antiislamizam te antisemitizam sramota za kešćanstvo!Nije to od Boga!
Ta naš Bog nas uči da ljubimo i neprijatelje ,,LJUBI a ne UBI!Zanimljiv grafit je bio u Vukovaru"Ubi Srbina" ,napisao neki"veliki" Hrvat!
Isto je sa Islamskim extremizmom,danas!Ti bombaši samoubojice,samo štete Islamu!Stvaraju Islamofobe!Francuka pa Belgija sad,i slični događaji!
"Kršćani" su u zadnjem ratu napravili mnogo zla Muslimanima na području bivše Juge!Stavih Kršćani pod navodnike jer da su Krista slijedili,nebi zla činili!No,prijateljima Muslimanima želim reći da su ti isti"Kršćani" činili ista zla jedni drugima(Hrvati Srbima,Srbi Hrvatima još veća) ali i Muslimani jednima i drugima!Koliko smo,dok zlo činimo,daleko od Boga ili Allaha?
BTW zašto su se Ameri i Evropljani uopće trebali petljati u unutrašnje stvari Sirije,Iraka,Libije itd?
Osobno sam mišljenja da se tu radi o politici,a ne Kršćanskoj ideji pokrštavanja!Nije njima do toga da kristijaniziraju muslimane nego do naftnih resursa!Sramotno!
nisu to sramote ni krscanstva ni islama, jer nezagovaraju ni krscanstvo ni islam ubijanje nevinih, to su sve crne ovce koje se tove jos na ovom svijetu za vatru Dzehenemsku(Pakla) kako bi bolje gorjela kad ih naglavcke budu ubacivali Dzehenemski andjeli (Hells angels :D i ne nisu to banda , nego pravi Hells angels)

Ci-Nick

#5 Re: Sramote Kršćanstva i Islama!

Post by Ci-Nick » 25/03/2016 11:54

Smrcak15 wrote: nisu to sramote ni krscanstva ni islama, jer nezagovaraju ni krscanstvo ni islam ubijanje nevinih, to su sve crne ovce koje se tove jos na ovom svijetu za vatru Dzehenemsku(Pakla) kako bi bolje gorjela kad ih naglavcke budu ubacivali Dzehenemski andjeli (Hells angels :D i ne nisu to banda , nego pravi Hells angels)
Evo vidiš kako je ovaj Smrčak izmanipulisan,... eto religije se širile poljupcem a ne mačem i milioni ljudi se u posljednjih 2000 godina ubilo onako od dosade, sami se spaljivali.
A to što i danas u kolijevki islama za par pogrešnih riječi fasuješ hiljadu udaraca bičem i godine zatvora to je sasvim OK. :lol:

Sanjarko

#6 Re: Sramote Kršćanstva i Islama!

Post by Sanjarko » 25/03/2016 12:10

Ci-Nick wrote:
Smrcak15 wrote: nisu to sramote ni krscanstva ni islama, jer nezagovaraju ni krscanstvo ni islam ubijanje nevinih, to su sve crne ovce koje se tove jos na ovom svijetu za vatru Dzehenemsku(Pakla) kako bi bolje gorjela kad ih naglavcke budu ubacivali Dzehenemski andjeli (Hells angels :D i ne nisu to banda , nego pravi Hells angels)
Evo vidiš kako je ovaj Smrčak izmanipulisan,... eto religije se širile poljupcem a ne mačem i milioni ljudi se u posljednjih 2000 godina ubilo onako od dosade, sami se spaljivali.
A to što i danas u kolijevki islama za par pogrešnih riječi fasuješ hiljadu udaraca bičem i godine zatvora to je sasvim OK. :lol:
Pa norme ponasanja imas svugdje.
U svakoj drzavi.
A da je u Saudiji bas tako ne bi se slozio.
Ni Ja ih ne volim niti ih podrzavam ili odobravam, ali u SA ima oko 5 Miliona Nemuslimana i 9 Miliona stranaca.
Da je tako bas u Saudiji ne bi ih bilo ovoliko.

Ci-Nick

#7 Re: Sramote Kršćanstva i Islama!

Post by Ci-Nick » 25/03/2016 12:24

Vizionar 1985 wrote:
Ci-Nick wrote:
Pa norme ponasanja imas svugdje.
U svakoj drzavi.
Ni Ja ih ne volim niti ih podrzavam ili odobravam, ali u SA ima oko 5 Miliona Nemuslimana i 9 Miliona stranaca.
Šta da ti pričam,...
http://www.radiosarajevo.ba/novost/1778 ... -terorizam
http://ba.n1info.com/a83982/Svijet/Svij ... abiji.html

Sanjarko

#8 Re: Sramote Kršćanstva i Islama!

Post by Sanjarko » 25/03/2016 12:44

Ci-Nick wrote:
Vizionar 1985 wrote: Pa norme ponasanja imas svugdje.
U svakoj drzavi.
Šta da ti pričam,...
http://www.radiosarajevo.ba/novost/1778 ... -terorizam
http://ba.n1info.com/a83982/Svijet/Svij ... abiji.html
Pa dobro znam da su ekstrem.
Da je to veoma religiozno ekstremna drzava.
Ne znam koliko Lud, Hrabar ili Glup moras bit da Ateizam javno u SA istices.
Al u zonama koje imaju za druge to mozes raditi.
Amerikanci u svojim zonama piju alkohol, praktikuju svoja ubjedzenja itd.
i niko od Vlasti Saud im to ne brani.
Barem kak Ja znam, mozda grijesim al sto sam Ja saznao da je ovako kod njih.

Puno propagande ima o Njima.
Puno.

Moje misljenje je da bas i nije tako kako se u vecini medija istice/propagira.

zvizdan

#9 Re: Sramote Kršćanstva i Islama!

Post by zvizdan » 25/03/2016 12:56

Postoji li u SA ijedna crkva s obzirom na prisustvo miliona kršćana? Eto ne mora crkva prava biti, neka prostorija gdje krscani zvanicno i otvoreno vrse svoje bogosluzje? Ako ne, zasto ne postoji? Ako postoje, moze li par fotki? Jos ljepse bi bilo vidjeti kakav snimak mise u SA s youtube. Da li je u SA uopce moguce legalno registovati neku nemuslimansku vjersku zajednicu? Moze li se, ustvari, unijeti Bibliju u tu zemlju? Ima li je mozda kupiti u knjizarama? Imam jos nekih pitanja, ali prvo bih molio odgovore na naprijed navedena.

Sto ne mogu ovih, lafo objektivnih, pokusaja pranja vehabo-fasizma.

dr.gog

#10 Re: Sramote Kršćanstva i Islama!

Post by dr.gog » 25/03/2016 13:11

Off:

Tema se ubila za trolovanje :D

Sanjarko

#11 Re: Sramote Kršćanstva i Islama!

Post by Sanjarko » 25/03/2016 13:40

zvizdan wrote:Postoji li u SA ijedna crkva s obzirom na prisustvo miliona kršćana? Eto ne mora crkva prava biti, neka prostorija gdje krscani zvanicno i otvoreno vrse svoje bogosluzje? Ako ne, zasto ne postoji? Ako postoje, moze li par fotki? Jos ljepse bi bilo vidjeti kakav snimak mise u SA s youtube. Da li je u SA uopce moguce legalno registovati neku nemuslimansku vjersku zajednicu? Moze li se, ustvari, unijeti Bibliju u tu zemlju? Ima li je mozda kupiti u knjizarama? Imam jos nekih pitanja, ali prvo bih molio odgovore na naprijed navedena.

Prvo Ja nisam Vehabija. Nit ih branim, nit ih hvalim, nit ih perem.
Drugo Deizmu bi najblizi bio al i sa Deizmom se ne slazem u nekim stvarima.
Trece valjda znas da su Crkve pune Idola a da je Muslimanima Grijeh/Zabranjeno imati Idole na Svojoj Svetoj Zemlji.
Cetvrto oni ne predstavljaju vecinu Muslimana i Ljudi Muslimanskog porijekla.
Samo ih ima oko 20-tak miliona od 1,8 Milijardi Muslimana i Ljudi Muslimanskog porijekla.
Ne predstavljaju sve nabrojane.
Peto upitno je ko su Saudi uopste.
Samo ukucaj Saudi+Crypto Jews i slicno pa ces vidjeti sta ces dobiti.

Samo Sto Neko Kaze Da Je Jedno Ne Znaci Da Je To.

Ja mogu tvrdit/govorit da sam Dobar znaci li da je to tacno/istina.
Mozda sam Zao ili Los.

Znaci Vi sudite vecini na osnovu djela pojedinaca/jednih.
Last edited by Sanjarko on 25/03/2016 13:43, edited 1 time in total.

Sanjarko

#12 Re: Sramote Kršćanstva i Islama!

Post by Sanjarko » 25/03/2016 13:42

dr.gog wrote:Off:

Tema se ubila za trolovanje :D
:thumbup:

:pasamoj:

upsy_daisy

#13 Re: Sramote Kršćanstva i Islama!

Post by upsy_daisy » 25/03/2016 13:44

patriot_1 wrote:Kao Kršćanin duboko sam svjestan da su Križarski ratovi,Inkvizicija i antiislamizam te antisemitizam sramota za kešćanstvo!Nije to od Boga!
fin glas razuma na forumu

Smrcak15

#14 Re: Sramote Kršćanstva i Islama!

Post by Smrcak15 » 25/03/2016 13:50

Ci-Nick wrote:
islam je ono sto Allah kaze a ne sto kaze neki tamo nadobudni palamudija

a sta to Allah kaze:

5:32....ako neko ubije nekoga ko nije ubio nikoga, ili onoga koji na Zemlji nered ne čini – kao da je sve ljude poubijao; a ako neko bude uzrok da se nečiji život sačuva, - kao da je svim ljudima život sačuvao. Naši poslanici su im jasne dokaze donosili, ali su mnogi od njih, i poslije toga, na Zemlji sve granice zla prelazili.

patriot_1

#15 Re: Sramote Kršćanstva i Islama!

Post by patriot_1 » 25/03/2016 15:59

Vizionar 1985 wrote:Ne znam sta da napisem.
Ljudi mnogi (ne svi) su zli ili losi, ne samo Krscani ili Muslimani.
Sramota Ljudskih ima puno u Cijeloj Historiji Ljudi/Covjecanstva.

Licemjernih Ljudi pa samim tim i Licemjernih Vjernika, Laznih Vjernika.

A Narodi/Ljudi Muslimanskog porijekla su Narod/Ljudi kao i svi drugi.
Vecina tih Naroda/Ljudi Muslimanskog porijekla su Tradicionalisti, Agnostici itd.
A Mnogi Licemjerni/Lazni Vjernici ko i u Drugih Naroda/Ljudi.

Muslimani bolje receno Ljudi Muslimanskog porijekla su ko i svi Drugi Ljudi.
Nista bolji Nista losiji.

Ne moze se Bosnjacima/Bosancima/Bosnjanima suditi na osnovu 100-njak
Ljudi sto je se za ISIL otislo boriti.
To je oko 0,1% od broja koliko ih ima.

Ne moze se Ljudima/Narodima suditi na osnovu Djela/Nedjela/Zlocina Pojedinaca.
Jako dobro ti to izreče! :thumbup:

patriot_1

#16 Re: Sramote Kršćanstva i Islama!

Post by patriot_1 » 25/03/2016 16:09

Vizionar 1985 wrote:
zvizdan wrote:Postoji li u SA ijedna crkva s obzirom na prisustvo miliona kršćana? Eto ne mora crkva prava biti, neka prostorija gdje krscani zvanicno i otvoreno vrse svoje bogosluzje? Ako ne, zasto ne postoji? Ako postoje, moze li par fotki? Jos ljepse bi bilo vidjeti kakav snimak mise u SA s youtube. Da li je u SA uopce moguce legalno registovati neku nemuslimansku vjersku zajednicu? Moze li se, ustvari, unijeti Bibliju u tu zemlju? Ima li je mozda kupiti u knjizarama? Imam jos nekih pitanja, ali prvo bih molio odgovore na naprijed navedena.

Prvo Ja nisam Vehabija. Nit ih branim, nit ih hvalim, nit ih perem.
Drugo Deizmu bi najblizi bio al i sa Deizmom se ne slazem u nekim stvarima.
Trece valjda znas da su Crkve pune Idola a da je Muslimanima Grijeh/Zabranjeno imati Idole na Svojoj Svetoj Zemlji.
Cetvrto oni ne predstavljaju vecinu Muslimana i Ljudi Muslimanskog porijekla.
Samo ih ima oko 20-tak miliona od 1,8 Milijardi Muslimana i Ljudi Muslimanskog porijekla.
Ne predstavljaju sve nabrojane.
Peto upitno je ko su Saudi uopste.
Samo ukucaj Saudi+Crypto Jews i slicno pa ces vidjeti sta ces dobiti.

Samo Sto Neko Kaze Da Je Jedno Ne Znaci Da Je To.

Ja mogu tvrdit/govorit da sam Dobar znaci li da je to tacno/istina.
Mozda sam Zao ili Los.

Znaci Vi sudite vecini na osnovu djela pojedinaca/jednih.
Referirat ću se samo na ovu zadnju rečenicu,,,
Imam dojam da Muslimani nekako previše šute na ovakve pojave u Islamu!Kao da ih prešutno odobravaju,ILI se varam?
Islamski ekstremizam(iako imam u vidu i to da su inicijatori svega neki kršćani,jer su svojim postupcima iziritirali Muslimane),šteti najprije Muslimanima!
Zamislite ovo,,sad počmu bombe pucati po Austriji,Njemačkoj,Bosni,Hrvatskoj,Engleskoj,,a sve imaju potpis Islamskih organizacija ili država,
zar će vas onda zaprepastiti ako narod u ovim državama zamrzi SVE muslimane?

fatamorgana

#17 Re: Sramote Kršćanstva i Islama!

Post by fatamorgana » 26/03/2016 03:33

Patriot, gdje nestade ovo vrijeme? :wink:

patriot_1

#18 Re: Sramote Kršćanstva i Islama!

Post by patriot_1 » 26/03/2016 13:06

fatamorgana wrote:Patriot, gdje nestade ovo vrijeme? :wink:
Bio na hlađenju,pa malo zaostah,da ne iritiram previše modove i admine! :-D

AleksoMKD

#19 Re: Sramote Kršćanstva i Islama!

Post by AleksoMKD » 26/03/2016 13:52

patriot_1 wrote: Imam dojam da Muslimani nekako previše šute na ovakve pojave u Islamu!Kao da ih prešutno odobravaju,ILI se varam?
Islamski ekstremizam(iako imam u vidu i to da su inicijatori svega neki kršćani,jer su svojim postupcima iziritirali Muslimane),šteti najprije Muslimanima!
Mislim da delomicno i strah za sigurnost igra svoju ulogu. Eno u Skotskoj zaklali coveka jer je javno cestitao Uskrs hriscanima.

Towelie

#20 Re: Sramote Kršćanstva i Islama!

Post by Towelie » 26/03/2016 14:15

AleksoMKD wrote:
patriot_1 wrote: Imam dojam da Muslimani nekako previše šute na ovakve pojave u Islamu!Kao da ih prešutno odobravaju,ILI se varam?
Mislim da delomicno i strah za sigurnost igra svoju ulogu. Eno u Skotskoj zaklali coveka jer je javno cestitao Uskrs hriscanima.
Muslimani danas imaju muku sa stavljanjem negativnih praksi "pod tepih" i tako prave sebi najveci problem, ne priznajuci da problem sa nekim tumacenjima postoji.

nasa

#21 Re: Sramote Kršćanstva i Islama!

Post by nasa » 26/03/2016 14:31

Towelie wrote:
AleksoMKD wrote:
Muslimani danas imaju muku sa stavljanjem negativnih praksi "pod tepih" i tako prave sebi najveci problem, ne priznajuci da problem sa nekim tumacenjima postoji.
to je jedna strana, a druga je da da cisto sumnjam da se oni koji prave probleme bave uopce tumacenjim...
prije ce bti da sebi prilagodjavaju pa tumacenja dobiju vrlo rastezljiv oblik ako i dodje do istih nego sto oni polaze od nekih tumacenja

harač

#22 Re: Sramote Kršćanstva i Islama!

Post by harač » 26/03/2016 14:35

Smrcak15 wrote:
Ci-Nick wrote:
islam je ono sto Allah kaze a ne sto kaze neki tamo nadobudni palamudija

a sta to Allah kaze:

5:32....ako neko ubije nekoga ko nije ubio nikoga, ili onoga koji na Zemlji nered ne čini – kao da je sve ljude poubijao; a ako neko bude uzrok da se nečiji život sačuva, - kao da je svim ljudima život sačuvao. Naši poslanici su im jasne dokaze donosili, ali su mnogi od njih, i poslije toga, na Zemlji sve granice zla prelazili.
nastavi, ne bilo ti mrsko :D

5:33...kazna za one koji protiv Allaha i Poslanika Njegova vojuju i koji nered na Zemlji čine jeste: da budu ubijeni, ili razapeti, ili da im se unakrst ruke i noge odsijeku...

ovakvu jednu stvar može pisati samo neko sa sigurnom dijagnozom šizofrenije

Smrcak15

#23 Re: Sramote Kršćanstva i Islama!

Post by Smrcak15 » 26/03/2016 14:49

5:33...kazna za one koji protiv Allaha i Poslanika Njegova vojuju i koji nered na Zemlji čine jeste: da budu ubijeni, ili razapeti, ili da im se unakrst ruke i noge odsijeku...

Sad cemo experimentisati na tebi da vidimo koliko znas a usudjujes se palamudit, koji je povod objavljivanje tog ajeta, zbog cega je spusten taj ajet?

Towelie

#24 Re: Sramote Kršćanstva i Islama!

Post by Towelie » 26/03/2016 15:03

Da li je eticki vrsiti eksperimente na ljudima? :D

harač

#25 Re: Sramote Kršćanstva i Islama!

Post by harač » 26/03/2016 15:22

Smrcak15 wrote:

Sad cemo experimentisati na tebi da vidimo koliko znas a usudjujes se palamudit, koji je povod objavljivanje tog ajeta, zbog cega je spusten taj ajet?
nov si ovdje zar ne :D o "objavljivanju", "spuštanju", "allahu" i sl. možeš pričati sa jaranima iz svog "abu harry potter kluba" :D

Locked