Spomenik prijateljstva

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Da li je Bugarska prijatelj Bosne i Hercegovine ??

Da
29
81%
Ne
7
19%
 
Total votes: 36

User avatar
Ludzak
Posts: 5474
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#1 Spomenik prijateljstva

Post by Ludzak »

Novi Grad sufinansira spomenik prijateljstva BiH i Republike Bugarske

Općina Novi Grad Sarajevo sufinansirat će izgradnju spomenika prijateljstva BiH i Republike Bugarske, koji će se graditi na mjestu gdje se spajaju ulica Republike Bugarske i Aleja Bosne srebrene u Mjesnoj zajednici Saraj-Polje. Izgradnja spomenika dogovorena je između Općine Novi Grad i ambasade Republike Bugarske u BiH, 9. januara 2015. godine, prilikom posjete ambasadora Angela Alexandrova Anegeleva Općini Novi Grad, i to je realizacija potpisanog sporazuma o zajedničkom finansiranju navedenog projekta. Spomenik će biti obložen kamenim pločama, a prilazni plato bit će popločan betonskim pločama. Pored navedenog planirana je i izgradnja rasvjete, tako da će prostor oko spomenika prijateljstva biti osvijetljen.

Image

Šta vi mislite o ovome?
Šta uopšte mislite o državi Bugarskoj i o njihovom odnosu prema našoj državi ?

Po mom mišljenju mislim da je ovo još jedna glupost od strane našeg naroda. Ona jeste prva priznala Bosnu, ali to ne znači i automatski prijateljstvo.
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#2 Re: Spomenik prijateljstva

Post by sabina1 »

Ludzak wrote:Novi Grad sufinansira spomenik prijateljstva BiH i Republike Bugarske

Općina Novi Grad Sarajevo sufinansirat će izgradnju spomenika prijateljstva BiH i Republike Bugarske, koji će se graditi na mjestu gdje se spajaju ulica Republike Bugarske i Aleja Bosne srebrene u Mjesnoj zajednici Saraj-Polje. Izgradnja spomenika dogovorena je između Općine Novi Grad i ambasade Republike Bugarske u BiH, 9. januara 2015. godine, prilikom posjete ambasadora Angela Alexandrova Anegeleva Općini Novi Grad, i to je realizacija potpisanog sporazuma o zajedničkom finansiranju navedenog projekta. Spomenik će biti obložen kamenim pločama, a prilazni plato bit će popločan betonskim pločama. Pored navedenog planirana je i izgradnja rasvjete, tako da će prostor oko spomenika prijateljstva biti osvijetljen.

Image

Šta vi mislite o ovome?
Šta uopšte mislite o državi Bugarskoj i o njihovom odnosu prema našoj državi ?

Po mom mišljenju mislim da je ovo još jedna glupost od strane našeg naroda. Ona jeste prva priznala Bosnu, ali to ne znači i automatski prijateljstvo.
Dok partizanski spomenici propadaju , novi se grade.
User avatar
Jara
Posts: 31408
Joined: 27/03/2006 00:36

#3 Re: Spomenik prijateljstva

Post by Jara »

sabina1 wrote: Dok partizanski spomenici propadaju , novi se grade.
Tako je, Sabinice :) Spomen park Vraca je očit dokaz za to... :sad:
Hajd' da je neki PARK tipa Azerbejdžanskog parka prijateljstva na Dobrinji sa igralištima i za odrasle i za djecu, :thumbup: sa mostićem i uređenom stazom uz obalu rječice, ili nešto kao rekonstrukcija ulice grada Bakua ( sve platio Azerbejdžan), a ovakav spomenik - fakat van pameti... :-)
User avatar
Jara
Posts: 31408
Joined: 27/03/2006 00:36

#4 Re: Spomenik prijateljstva

Post by Jara »

Mislim, svaka čast Bugarskoj, prva nas je priznala, al' treba finansirati funkcionalne objekte a ne ovako spomenike same po sebi...ima aleja ambasadora, one lipe koje sade ambasadori su vrsta spomenika prijateljstva...
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#5 Re: Spomenik prijateljstva

Post by vjesticanametli »

jos jedan kolzet za ĐŽukele :run: vidim bice i trave pa taman nek seru okolo
User avatar
Jara
Posts: 31408
Joined: 27/03/2006 00:36

#6 Re: Spomenik prijateljstva

Post by Jara »

I koliko će to koštati općinu Novi Grad?
KOLIKO?
User avatar
Jara
Posts: 31408
Joined: 27/03/2006 00:36

#7 Re: Spomenik prijateljstva

Post by Jara »

vjesticanametli wrote:jos jedan kolzet za ĐŽukele :run: vidim bice i trave pa taman nek seru okolo
http://www.klix.ba/magazin/zanimljivost ... /150422065
TheMule
Posts: 3764
Joined: 04/05/2009 03:34

#8 Re: Spomenik prijateljstva

Post by TheMule »

Mislim da je to u redu. Nije to nest sto ce kostati puno ako se uradi kako treba.
User avatar
Ludzak
Posts: 5474
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#9 Re: Spomenik prijateljstva

Post by Ludzak »

Jara wrote:Mislim, svaka čast Bugarskoj, prva nas je priznala, al' treba finansirati funkcionalne objekte a ne ovako spomenike same po sebi...ima aleja ambasadora, one lipe koje sade ambasadori su vrsta spomenika prijateljstva...
I Rusija nas je među prvim priznali i je li to znači da su nam prijatelji ?
User avatar
Jara
Posts: 31408
Joined: 27/03/2006 00:36

#10 Re: Spomenik prijateljstva

Post by Jara »

Ludzak wrote:
Jara wrote:Mislim, svaka čast Bugarskoj, prva nas je priznala, al' treba finansirati funkcionalne objekte a ne ovako spomenike same po sebi...ima aleja ambasadora, one lipe koje sade ambasadori su vrsta spomenika prijateljstva...
I Rusija nas je među prvim priznali i je li to znači da su nam prijatelji ?
Ovo je o Bugarskoj, otvori temu o Rusiji ako želiš...
User avatar
Ludzak
Posts: 5474
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#11 Re: Spomenik prijateljstva

Post by Ludzak »

Jara wrote:
Ludzak wrote:
Jara wrote:Mislim, svaka čast Bugarskoj, prva nas je priznala, al' treba finansirati funkcionalne objekte a ne ovako spomenike same po sebi...ima aleja ambasadora, one lipe koje sade ambasadori su vrsta spomenika prijateljstva...
I Rusija nas je među prvim priznali i je li to znači da su nam prijatelji ?
Ovo je o Bugarskoj, otvori temu o Rusiji ako želiš...
Ne budi smiješan. Ruse sam čisto spomenuo da kažem da ne mora značiti da su nnam prijatelji ako nas prvi prznaju.
Znaš li koliko Bugari vole muslimane?
krater
Posts: 6991
Joined: 27/09/2012 07:00

#12 Re: Spomenik prijateljstva

Post by krater »

Vole Bugari serbe :mrgreen:
calculator
Posts: 1351
Joined: 25/11/2013 12:32

#13 Re: Spomenik prijateljstva

Post by calculator »

Ludzak wrote:Novi Grad sufinansira spomenik prijateljstva BiH i Republike Bugarske

Općina Novi Grad Sarajevo sufinansirat će izgradnju spomenika prijateljstva BiH i Republike Bugarske....
Šta vi mislite o ovome?
Šta uopšte mislite o državi Bugarskoj i o njihovom odnosu prema našoj državi ?

Po mom mišljenju mislim da je ovo još jedna glupost od strane našeg naroda. Ona jeste prva priznala Bosnu, ali to ne znači i automatski prijateljstvo.
Prijatelja nikad dosta! Od ovakvih obilježavanja prijateljstava možemo imati samo korist, štetu nikako, izuzev ako pod štetom ne podrazumijevamo finansijske troškove gradnje. Obzirom na bezbroj promašenih investicija i onih kriminalnih, markiranih kojekakvim projektima u kojima su stranke i političari izvukli najviše koristi, troškovi izgradnje ovakvog objekta su zanemarivi.

Pitanje koje se nameće je šta je pozadina ovakvog podilaženja Bugarskoj, koji je krajnji cilj, jer SDA ništa ne radi bez svog interesa.
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#14 Re: Spomenik prijateljstva

Post by Danguba »

vjesticanametli wrote:jos jedan kolzet za ĐŽukele :run: vidim bice i trave pa taman nek seru okolo
Izvini ali mene bi bilo sramota ovo napisati.

Bugari k'o Bugari. Niti mirisu niti smrde ali da ih treba izdvojiti zbog svoje hrabrosti da prvi priznaju nezavisnu BiH, treba pa makar to bilo simbolicno nekom plocom.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#15 Re: Spomenik prijateljstva

Post by vjesticanametli »

Pogresno si shvatio.....nisam mislila na bugare.... vec na on9 travu sto se vidi na slici pa zato napisah taman da imaju dzukele dze srat.....
User avatar
karanana
Posts: 47238
Joined: 26/02/2004 00:00

#16 Re: Spomenik prijateljstva

Post by karanana »

bugari nit smrde nit mirisu, ali sigurno je to da nas nisu prvi priznali jer smo im dragi nego da se kaknu svojoj pravoslavnoj braci i komsijama.
bhnapoleon1
Posts: 6500
Joined: 11/05/2014 23:47

#17 Re: Spomenik prijateljstva

Post by bhnapoleon1 »

Jbg prvi je prvi i to je znacajno, nek se pravi.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#18 Re: Spomenik prijateljstva

Post by agent_zero »

Ludzak wrote:Po mom mišljenju mislim da je ovo još jedna glupost od strane našeg naroda. Ona jeste prva priznala Bosnu, ali to ne znači i automatski prijateljstvo.
Ma ja, hajmo stvarati neprijatelje i gdje ih nemamo :-) , malo ih je inače...
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#19 Re: Spomenik prijateljstva

Post by KB9 »

nama su svi braca izgleda a dok su nas cetalji napadali sve ih bolio pimpek
User avatar
Krokodajl
Posts: 8237
Joined: 27/01/2016 12:36

#20 Re: Spomenik prijateljstva

Post by Krokodajl »

Bugarima treba dati priznanje, em su prva zemlja koja nas je priznala em su to uradili i prije nego što su morali (15 Januara, dakle prije referenduma).
Da li su nam prijatelji ili nisu, pitanje je ko nam je prijatelj ?

Mislim da graditi park ne treba, ako već treba nek onda bude funkcionalan, mada mislim da je spomen ploča dovoljna.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66051
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#21 Re: Spomenik prijateljstva

Post by _BataZiv_0809 »

karanana wrote:bugari nit smrde nit mirisu, ali sigurno je to da nas nisu prvi priznali jer smo im dragi nego da se kaknu svojoj pravoslavnoj braci i komsijama.
Zadovoljan sam njihovim pichichima.
User avatar
Ludzak
Posts: 5474
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#22 Re: Spomenik prijateljstva

Post by Ludzak »

Krokodajl wrote:Bugarima treba dati priznanje, em su prva zemlja koja nas je priznala em su to uradili i prije nego što su morali (15 Januara, dakle prije referenduma).
Da li su nam prijatelji ili nisu, pitanje je ko nam je prijatelj ?

Mislim da graditi park ne treba, ako već treba nek onda bude funkcionalan, mada mislim da je spomen ploča dovoljna.
Nemamo prijatelje, ako ćemo iskreno. A posebno u Bugarima. :lol:

Ali para uši riječ 'spomenik prijateljstva' i zato sam otvorio ovaj topic čisto radi diskusije, da vidim različita mišljenja od vas.
Treba se priupitati...
Ko nam je prijatelj ?
Da li uopšte imamo prijatelje ?
Zbog čega su nam ti Bugari prijatelji (osim u priznavanju države)?
Da li nas je bugarska politika priznala ili nas je priznala zajedno sa narodom ?
Ako ćemo tačnije govoriti, Bugari kao narodi nam nisu prijatelji, a njihova vanjska politika je već druga stvar.
User avatar
Ludzak
Posts: 5474
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#23 Re: Spomenik prijateljstva

Post by Ludzak »

KB9 wrote:nama su svi braca izgleda a dok su nas cetalji napadali sve ih bolio pimpek
Čak su im se pridruživali da nas kolju.
ORTHODOX BROTHERS FOREVER !! :lol:
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#24 Re: Spomenik prijateljstva

Post by O'zone »

Kakva je ovo nepismenost? Bruka i sramota da niko nije procitao text urezan na ploču!

Image

BUDOĆNOST!??

NEIZVIJESNA!?


Pa iko da je barem pogledao tablu!? IKO?
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#25 Re: Spomenik prijateljstva

Post by agent_zero »

O'zone wrote:Kakva je ovo nepismenost? Bruka i sramota da niko nije procitao text urezan na ploču!

Image

BUDOĆNOST!??

NEIZVIJESNA!?


Pa iko da je barem pogledao tablu!? IKO?
Šta očekivati od "školovanih" SDAovaca :lol:

Slično tako je bilo i sa pločama na vijećnici.
Post Reply