Splavovi su Meka i Medina...

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: Bobi

Post Reply

U redu je?

jes'
6
50%
nije
3
25%
samo cetvrtkom
3
25%

Total votes: 12

pitt

Post by pitt » 25/10/2006 20:10

Autor stihova je vjerovatno iskoristio to poredjenje da docara sta splavovi znace seljakluku. SVi znaju sta te dvije lokacije predstavljaju pravom vjerniku i poredjenej ne smatram nimalo uvrjedljivim. Da je nesto drugo koristio ni ti stihovi ne bi imali istu tezinu. :-D

debela

Post by debela » 25/10/2006 20:17

da ti ne smeta licno ne bi ni spomenuo..

Jimmy_The_Saint

Post by Jimmy_The_Saint » 26/10/2006 17:46

Meni nisu šnismje, ali sve je to sloboda izražavanja.

Uostalom, kad je Abdulah Sidran slikov'o: "Drina naša Meka i Medina", meni je bilo fuj jer mi je patuljak u službi SDA pojeftinjav'o tri svetinje, dvije religijske i jednu plemensku, pa mu niko nije ni A rek'o.

Anđeli 2 bili su fejk.

Mogu misliti kakav će ta trica fejk biti.

debela

Post by debela » 26/10/2006 20:35

stochar wrote:
debela wrote:da ti ne smeta licno ne bi ni spomenuo..

U ovom odgovoru lezhe svi problemi nasheg podneblja: da ti ne smeta lichno ne bi spomenuo.

Ljudi u ovoj zemlji ne reaguju sta god da se desi onome do njih niti ima imalo solidarnosti i to je glavni problem. Nek umru penzioneri od gladi, ja imam za ruchka, nek poskupi struja, meni ce babo platiti, nek tuku manjine, ja sam vecina... Zashto molim te ne bih pitao da li nekome ovi stihovi mogu zasmetati? Meni su na prvu smijeshni, a, sve kontam, kakva bi mogla biti reakcija drugih ljudi. Razmishljam i o nekome ko nema isto mishljenje kao ja, probaj, nije teshko...

hocu reci da je problem naseg podneblja da se nista ne moze uraditi slucajno, spontano, na prvu nego se sve mora vagati. da li smijem izraziti misljenje o necemu jer ce mozda nekome smetati, da li se smijem nasaliti s necim jer ce zaboga to mozda povrijediti necije osjecaje, da li smijem zivjeti po svome ili ce i to nekoga svrbiti...itd. itd.
e to je problem!

ClonedAgain

Post by ClonedAgain » 26/10/2006 20:52

glupi stihovi, glupa pjesma, glup film, glupa rasprava...

mišljenja narkomana su irelevantna

pitt

Post by pitt » 26/10/2006 21:00

debela wrote:
stochar wrote:
debela wrote:da ti ne smeta licno ne bi ni spomenuo..

U ovom odgovoru lezhe svi problemi nasheg podneblja: da ti ne smeta lichno ne bi spomenuo.

Ljudi u ovoj zemlji ne reaguju sta god da se desi onome do njih niti ima imalo solidarnosti i to je glavni problem. Nek umru penzioneri od gladi, ja imam za ruchka, nek poskupi struja, meni ce babo platiti, nek tuku manjine, ja sam vecina... Zashto molim te ne bih pitao da li nekome ovi stihovi mogu zasmetati? Meni su na prvu smijeshni, a, sve kontam, kakva bi mogla biti reakcija drugih ljudi. Razmishljam i o nekome ko nema isto mishljenje kao ja, probaj, nije teshko...

hocu reci da je problem naseg podneblja da se nista ne moze uraditi slucajno, spontano, na prvu nego se sve mora vagati. da li smijem izraziti misljenje o necemu jer ce mozda nekome smetati, da li se smijem nasaliti s necim jer ce zaboga to mozda povrijediti necije osjecaje, da li smijem zivjeti po svome ili ce i to nekoga svrbiti...itd. itd.
e to je problem!

Eh moja ti.......to ti je political Correctness :-)

pitt

Post by pitt » 26/10/2006 21:03

Šeha wrote:
Jimmy_The_Saint wrote:patuljak u službi SDA

Priceless! :D :D :D

Odmah mi padne na pamet neki od intervjua tokom rata....sjedi avduka u studiju.....nogama ne dotice pod....izuo neke papuce i mlatara bosim nogama kao da vesla :D:D

Black swan

Post by Black swan » 26/10/2006 21:13

na jednom forumu sam imao priliku čitati pjesmice koje je smišljao jedan lik koji tvrdi da je koscenarist nekog od Anđela...

pjesmice su o srebrenici :( a prerade su hitova zabranjenog pušenja

Post Reply