Smrad preko noci na Cengica Vili a mozda i dalje

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderator: O'zone

karanana
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Smrad preko noci na Cengica Vili a mozda i dalje

Post by karanana » 17/06/2010 08:31

Ovo sam i prije mirisao tako da nije samo sinoc, ali sinoc zaspem sa otvorenim prozorom i oko 3-4 me zastipa za nos i probudi smrad nekog smoga i dima. kao da nesto gori. da li je to deponija koja je mozda 2 km zracne linije, da li je to jedna pekarica preko puta pijace otoka....nemam pojma. zna li neko sta bi moglo onako uzasno da smrdi, kao bojni otrov skakilja nozdrve? Rak u formiranju.

neki
Been thanked: 2 times

Re: Smrad preko noci na Cengica Vili a mozda i dalje

Post by neki » 17/06/2010 08:35

Pekara vjerovatno..slicna iskustva imam samo na drugoj lokaciji :D oko 3-4 sata pocne tako da nista od otvorenog prozora preko noci :( cini mi se da uglavnom loz ulje upotrbljavaju

-Romeo-

Post by -Romeo- » 17/06/2010 08:38

bolje i da smrdi, kod mene nekakvo pašče laje po svu noć......

sodom

Post by sodom » 17/06/2010 11:21

-Romeo- wrote:bolje i da smrdi, kod mene nekakvo pašče laje po svu noć......

hahahaha, kupi mu brnjicu, pa ga na foru uhvati oko 12... :D

karanana
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Post by karanana » 17/06/2010 13:04

ma ako je pekara i ako je loz ulje, na sta sam i ja posumnjo, haj i nekako ce se prezivjeti. ali ako se pali nesto vece svaku noc, kao na primjer deponija, e onda je to ozbiljnije. mada mislim da se deponija vise ne pali otkako smo dobili neku pomoc prije 10ak godina od usaid-a.

Adriatic

Post by Adriatic » 17/06/2010 13:07

karanana wrote:Ovo sam i prije mirisao tako da nije samo sinoc, ali sinoc zaspem sa otvorenim prozorom i oko 3-4 me zastipa za nos i probudi smrad nekog smoga i dima. kao da nesto gori. da li je to deponija koja je mozda 2 km zracne linije, da li je to jedna pekarica preko puta pijace otoka....nemam pojma. zna li neko sta bi moglo onako uzasno da smrdi, kao bojni otrov skakilja nozdrve? Rak u formiranju.

Pošto sam i ja tu blizu, ja to osjetim ujutru evo već dva dana.
Mislim da se radi o bivšoj fabrici STANDARD ili šta li je već (njenom dijelu) tamo iza KONZUMA i Dalasa.
Ima uski dimnjak i zimi iz njega kulja crni dim da ne povjeruješ.

poznanik

Post by poznanik » 17/06/2010 13:32

karanana wrote:Ovo sam i prije mirisao tako da nije samo sinoc, ali sinoc zaspem sa otvorenim prozorom i oko 3-4 me zastipa za nos i probudi smrad nekog smoga i dima. kao da nesto gori. da li je to deponija koja je mozda 2 km zracne linije, da li je to jedna pekarica preko puta pijace otoka....nemam pojma. zna li neko sta bi moglo onako uzasno da smrdi, kao bojni otrov skakilja nozdrve? Rak u formiranju.

I pekara u Hrasnom kod male pijace koristi staru obuću i sl. za zagrijavanje pećnice. Užasno zna da smrdi i štipa za oči.

PipiDugaDevetka
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

Post by PipiDugaDevetka » 17/06/2010 18:35

babyline wrote:i kod mene se osjeti ima nekoliko noci vec oko 23h smrad ali kao da je pored kontejner koji gori, a nije nego bas dolazi "odozgo"... nije valjda da nas i time truju??????????????????? zapaljen kontejner skupa sa svim onim plasticnim stvarima je nesto od najkancerogenijeih tvari............. u zadnje vrijeme kontejneri rijedje gore u urbanim dijelovima, ali u zraku se ipak osjeti smrad paljevine smeca..............

Spaljivanjem pvc materijala oslobadjaju se dioksini, nešto najotrovnije što je čovjek izmislio.

Juščenko je bio otrovan dioksinom:
Image

Koji privatni otpad ili firma spaljuju kablove da bi dobili bakar i slične metale,ne znam. Noću ili tokom vikenda (petak poslijepodne), evo @Adriatic je naveo ime jedne firme koja spaljuje nešto...

Dioda

Post by Dioda » 19/06/2010 13:00

Adriatic wrote:

Mislim da se radi o bivšoj fabrici STANDARD ili šta li je već (njenom dijelu) tamo iza KONZUMA i Dalasa.

I ja sam na Cvili, i stara jutros gundja kako je cijelu noc nesto stravicno danfalo :D Poodavno sam cula da je tamo negdje oko Dalasa postojala nekakva pilana iz cijeg dimnjaka je izlazio stravican dim, a to se desavalo samo iza ponoci, da se komsije ne bune :-) Jel postoji jos ta pilana (il' sta je vec)?

high_volume

Post by high_volume » 19/06/2010 20:32

Dioda wrote:
Adriatic wrote:

I ja sam na Cvili, i stara jutros gundja kako je cijelu noc nesto stravicno danfalo :D Poodavno sam cula da je tamo negdje oko Dalasa postojala nekakva pilana iz cijeg dimnjaka je izlazio stravican dim, a to se desavalo samo iza ponoci, da se komsije ne bune :-) Jel postoji jos ta pilana (il' sta je vec)?

Tamo u blizini bivšeg Astro? Tamo je sada Krka kozmetika... Pođite u Mjesnu zajednicu i prijavite smrad, pozovite ionspekciju neka utvrdi izvor

vruce pivo

Post by vruce pivo » 17/07/2010 03:00

Osjeti li iko sad ovaj smrad izgorene gume?

Nije samo smrad vec se i golim okom vidi da je nesta pravo zapusilo izmedju Otoke i Cvile..

jeran

Post by jeran » 17/07/2010 05:17

burnout, otoka drift :D

sodom

Post by sodom » 17/07/2010 09:25

to je od komsije, kupi mu lubrikant :D

maxell_sarajevo
Been thanked: 4 times

Post by maxell_sarajevo » 17/07/2010 10:25

Sinoc se na Cengic Vili nije moglo spavati od vrucine i onih trkaca sa autima i motorima.Da je samo smrad nekako bi se snasao, al ovako nema pomoci. :-D

A_I_

Post by A_I_ » 17/07/2010 10:42

high_volume wrote:
Tamo u blizini bivšeg Astro? Tamo je sada Krka kozmetika... Pođite u Mjesnu zajednicu i prijavite smrad, pozovite ionspekciju neka utvrdi izvor

uopste me ne bi zacudilo da spaljuju lijekove s obzirom koliko je bezvlasce zavladalo...

Dioda

Post by Dioda » 17/07/2010 16:52

Zadnji put sam osjetila opet onaj smrad prije desetak dana. Uopste ne mozes skontati sta onako danfa ni odakle dolazi. I to samo oko tri ujutro se moze osjetiti. Vjerovatno se niko ne buni jer normalan svijet sovi u to doba :lol:
@karanana, skonta li sta je u pitanju?

maxell_sarajevo wrote:Sinoc se na Cengic Vili nije moglo spavati od vrucine i onih trkaca sa autima i motorima.Da je samo smrad nekako bi se snasao, al ovako nema pomoci. :-D

Ja se navikla, uopste vise ne obracam paznju :D

emirchata

Post by emirchata » 17/07/2010 22:07

ja nemam probleme sa smradom,ali veceras neka muzika drma iz plavog zamka..mozak popi..ko da semsa uzivo nastupa...bolje da smrdi nego ovo..pomozite :lol:

zecko_kupuz

Post by zecko_kupuz » 17/07/2010 22:10

Hih, ja svaki dan svakog ljeta osjetim miris dima i to tačno u predvečerje, oko sedmice ili osmice. :-D

Mislim da je Sarajevo jedna od rijetkih "metropola" u kojima na par kilometara od strogog centra možeš vidjeti ljude kako potpaljuju bale sijena. :lol:

PipiDugaDevetka
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

Post by PipiDugaDevetka » 17/07/2010 23:27

emirchata wrote:ja nemam probleme sa smradom,ali veceras neka muzika drma iz plavog zamka..mozak popi..ko da semsa uzivo nastupa...bolje da smrdi nego ovo..pomozite :lol:

Kako tek Dragana Mirković u Visokom danfa, pojma nemaš.

pape
Location: Od jedne zene te boli jedna glava, ... od dvije zene, dvije glave.

Post by pape » 18/07/2010 00:00

PipiDugaDevetka wrote:Spaljivanjem pvc materijala oslobadjaju se dioksini, nešto najotrovnije što je čovjek izmislio.

Juščenko je bio otrovan dioksinom:
Image

Koji privatni otpad ili firma spaljuju kablove da bi dobili bakar i slične metale,ne znam. Noću ili tokom vikenda (petak poslijepodne), evo @Adriatic je naveo ime jedne firme koja spaljuje nešto...

Spaljivanjem PVC materijala, tj. spaljivanjem izolacije na kablovima, ... u dimu, izmedju ostalog nusprodukt je i fozgen, a fozgen je bojni otrov.

Fozgen (COCl2), Karbonil diklorid, Anorganski spoj ugljika
Bezbojni plin, ... ugodnog mirsa po sviježe pokošenoj travi
Nadražljivac je donjih dišnih puteva, ociju i kozhe

Djeluje u 3 faze
Prva faza, ... iritacija grla, kašalj, bol u prsima, mučnina
Druga faza, ... unesrećeni se osjeća dobro
Treća faza, ... teško disanje, jaki kašalj, nakupljanje vode u plućima, smrt gušenjem
Ako se unesrećeni oporavi mogu nastati trajne posljedice na mozgu.

astrid

Post by astrid » 18/07/2010 01:28

Ja već duže vrijeme ne osjetim taj smrad,možda je do mene ili ovi drugi miomirisi neutrališu :-)
..ali me nerviraju ovi što se trkaju po cesti... :run:

sofist

Post by sofist » 18/07/2010 01:39

Ne spavam, cekam tri da zasmrdi. :D Ni "laude" ne spavaju. :x

simpozijum delirijum

Post by simpozijum delirijum » 18/07/2010 02:13

sta god da je uzrok , sigurno je da taj smrad toksican , ko zna sta spaljuju cim to rade hinjski u gluho doba noci
stare lijekove i medicinski otpad ? ili ko zna kakve hemikalije
u svakom slucaju treba otkriti uzrok i prijaviti nadleznim sluzbama jer to mogu biti tako otrovne supstance da ljudi pocnu umirati ko muhe za par mjeseci kada se nadisu tih otrova

Dioda

Post by Dioda » 18/07/2010 13:59

sofist wrote:Ne spavam, cekam tri da zasmrdi. :D Ni "laude" ne spavaju. :x

:lol:
Ovaj maxell :twisted: je kriv sto sam sinoc od trkaca dobila popizditis :twisted: poceli su u pola jedan :twisted: koja je oco stoka :x

Smrada nije bilo :mrgreen:

sofist

Post by sofist » 18/07/2010 15:50

Dioda wrote:
sofist wrote:Ne spavam, cekam tri da zasmrdi. :D Ni "laude" ne spavaju. :x

:lol:
Ovaj maxell :twisted: je kriv sto sam sinoc od trkaca dobila popizditis :twisted: poceli su u pola jedan :twisted: koja je oco stoka :x

Smrada nije bilo :mrgreen:

Vidim nije se spavalo cijelu noc. :D Mene "prenijelo" oko pola tri, nisam docekao smrad ali eto nije ga ni bilo. Nisam nista propustio. :D

Post Reply