Smrad kanalizacije u kupatilu

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
semso_bonaparte
Posts: 308
Joined: 01/04/2011 09:27

#1 Smrad kanalizacije u kupatilu

Post by semso_bonaparte »

Dakle, problem je kako naslov kaze, smrad kanalizacije u kupatilu. Zivim na semdmom spratu iznad mene je nadograndnja.
Vec nekoliko godina se osjeti smrad, ali zadnjih godinu/dvije smrad je sve intenzivniji, smrad nema veze sa vremenom (sparno, vlazno, vruce, zima). Renoviranjem kupatila mislio sam da ce smrad nestati medjutim i dalje smrdi.
Imate li slicnih iskustava, kako ste rijesili taj problem ako ste ga imali, svaki savjet je dobrodosao, hvala.
shin
Posts: 7092
Joined: 19/09/2005 10:52

#2 Re: Smrad kanalizacije u kupatilu

Post by shin »

Velika mogucnost da sifon nema vode pa miris iz odvoda dolazi. Imas onaj dole na podu odvod, sastavi 1-2l vode i prati reakciju.
User avatar
WipeOut
Posts: 1449
Joined: 07/07/2010 09:15
Location: I'm Somewhere in Between What is real & just a dream

#3 Re: Smrad kanalizacije u kupatilu

Post by WipeOut »

semso_bonaparte wrote:Dakle, problem je kako naslov kaze, smrad kanalizacije u kupatilu. Zivim na semdmom spratu iznad mene je nadograndnja.
Vec nekoliko godina se osjeti smrad, ali zadnjih godinu/dvije smrad je sve intenzivniji, smrad nema veze sa vremenom (sparno, vlazno, vruce, zima). Renoviranjem kupatila mislio sam da ce smrad nestati medjutim i dalje smrdi.
Imate li slicnih iskustava, kako ste rijesili taj problem ako ste ga imali, svaki savjet je dobrodosao, hvala.
Imali smo mi isti problem u nasem stanu,s tim sto je u nas zgrada samo sa tri sprata,znaci nije velika.
E mi smo to rijesili tako sto smo kupili ovo

Image

jedna vrecica sedmicno i stvarno je smrad nestao.
Kad smo mi kupovali kostalo je oko 12 km,sad ne znam kolika mu je cijena u posljednje vrijeme...

NAdam se da ce pomoci :)
User avatar
Dr.Mr.Fr.
Posts: 1235
Joined: 29/12/2010 12:41

#4 Re: Smrad kanalizacije u kupatilu

Post by Dr.Mr.Fr. »

shin wrote:Velika mogucnost da sifon nema vode pa miris iz odvoda dolazi. Imas onaj dole na podu odvod, sastavi 1-2l vode i prati reakciju.

To je kod mene bilo i kada propustiš malo vode kroz cijevi nestane smrada....


Zna li možda neko neki savijet za žohare, izlaze iz odvodnih cijevi :?: :?:
User avatar
WipeOut
Posts: 1449
Joined: 07/07/2010 09:15
Location: I'm Somewhere in Between What is real & just a dream

#5 Re: Smrad kanalizacije u kupatilu

Post by WipeOut »

Dr.Mr.Fr. wrote:
shin wrote:Velika mogucnost da sifon nema vode pa miris iz odvoda dolazi. Imas onaj dole na podu odvod, sastavi 1-2l vode i prati reakciju.

To je kod mene bilo i kada propustiš malo vode kroz cijevi nestane smrada....


Zna li možda neko neki savijet za žohare, izlaze iz odvodnih cijevi :?: :?:
Kad sam studirala zivjela sam u stanu prepunom zohara,uzas je to bio Boga mi,i bas sam se mucila.Meni su izlazili iz sudopera :-? ,i na kraju kupim u poljoprivrednoj apoteci nekakv ko smoki,tako sam i trazila,smoki protiv zohara.Ne znam tacan naziv.Taj se smoki izmrvi po ćoškovima stana.To kad sam prvi put uradila,sutradan kad sam ustala mrtvih zohara po stanu koliko hoces,poizvrtali se na leđa :roll: ...od tad se prestali i pojavljivat.Al nisam to iz coskova micala..
User avatar
Dr.Mr.Fr.
Posts: 1235
Joined: 29/12/2010 12:41

#6 Re: Smrad kanalizacije u kupatilu

Post by Dr.Mr.Fr. »

Cuj smoki protiv zohara, hajde idem da kupim :)
User avatar
WipeOut
Posts: 1449
Joined: 07/07/2010 09:15
Location: I'm Somewhere in Between What is real & just a dream

#7 Re: Smrad kanalizacije u kupatilu

Post by WipeOut »

Dr.Mr.Fr. wrote:Cuj smoki protiv zohara, hajde idem da kupim :)
Fakat,neka kutijica plava,a unutra dodje tih necega velicine ko smoki,iste onakve i boje :D ..ne znam ukusa :-)
Hajde probaj pa bas javi
User avatar
Altsa
Posts: 7346
Joined: 19/03/2004 18:31

#8 Re: Smrad kanalizacije u kupatilu

Post by Altsa »

djeluje li taj smoki na mrave ? :roll:
User avatar
yellow cat
Posts: 1290
Joined: 18/07/2010 00:37

#9 Re: Smrad kanalizacije u kupatilu

Post by yellow cat »

semso_bonaparte wrote:Dakle, problem je kako naslov kaze, smrad kanalizacije u kupatilu. Zivim na semdmom spratu iznad mene je nadograndnja.
Vec nekoliko godina se osjeti smrad, ali zadnjih godinu/dvije smrad je sve intenzivniji, smrad nema veze sa vremenom (sparno, vlazno, vruce, zima). Renoviranjem kupatila mislio sam da ce smrad nestati medjutim i dalje smrdi.
Imate li slicnih iskustava, kako ste rijesili taj problem ako ste ga imali, svaki savjet je dobrodosao, hvala.
tako je isto kod mene.. zgrada ima 4 sprata, svi stanari imaju renovirana kupatila, ali džaba, smrdi.. istina, nisam kupovala onaj wc net, ali hoću.. koji god osvježivač koristim (wc je pun onih sprejeva i drugih gluposti) smard kanalizacije se osjeti.
User avatar
WipeOut
Posts: 1449
Joined: 07/07/2010 09:15
Location: I'm Somewhere in Between What is real & just a dream

#10 Re: Smrad kanalizacije u kupatilu

Post by WipeOut »

Altsa wrote:djeluje li taj smoki na mrave ? :roll:
ne znam :roll:
windows11
Posts: 27
Joined: 15/02/2010 13:51

#11 Re: Smrad kanalizacije u kupatilu

Post by windows11 »

WipeOut wrote:
Altsa wrote:djeluje li taj smoki na mrave ? :roll:
ne znam :roll:
Za mrave uzmi u poljoprivrednoj apoteci neopitroid garantovano djeluje.Posmi malo praha u mjesto odakle ulaze u stan i za dvadeset minuta rijesen problem, nece im past napamet da tu ponovo pokusaju uci.
djana h
Posts: 39284
Joined: 06/08/2009 18:23

#12 Re: Smrad kanalizacije u kupatilu

Post by djana h »

semso_bonaparte wrote:Dakle, problem je kako naslov kaze, smrad kanalizacije u kupatilu. Zivim na semdmom spratu iznad mene je nadograndnja.
Vec nekoliko godina se osjeti smrad, ali zadnjih godinu/dvije smrad je sve intenzivniji, smrad nema veze sa vremenom (sparno, vlazno, vruce, zima). Renoviranjem kupatila mislio sam da ce smrad nestati medjutim i dalje smrdi.
Imate li slicnih iskustava, kako ste rijesili taj problem ako ste ga imali, svaki savjet je dobrodosao, hvala.
Imali smo isti problem.Mucili se,cistili,mirisi,ovo,ono,sve dok nismo detaljno ocistili sve odvodne cijevi u kuci.Od tada se ne osjeti nikakav neugodan miris.
Dakle,ne samo deterdzentima ili kiselinom vec i sa sajlom za odvode :)
shambho
Posts: 989
Joined: 30/04/2009 23:18

#13 Re: Smrad kanalizacije u kupatilu

Post by shambho »

Naaajbolji i oproban recept za odvode i bilo kakav smrad i zacepljenja su sirce i soda bikarbona. To smrdi pola dana, al onda poslije milina. Prvo se pusti vruce vode da otece.. A onda stavi podosta sode bikarbone i na nju sirce (zavisi gdje se stavlja, ako je lavabo onda manje).. Vise sode nego sirceta taj neki omjer, bukne to malo, al to je normalno.. I pusti se kolko moze da se izdrzi, sto duze to bolje, mozda dva-tri sata..

Mi smo isti problem imali uradili ovo i nikad se vise nije usculo..
semso_bonaparte
Posts: 308
Joined: 01/04/2011 09:27

#14 Re: Smrad kanalizacije u kupatilu

Post by semso_bonaparte »

Hvala na odgovorima.
I mi smo probali sve domestose i kiseline, ali nema pomoci, e sada probat cemo i taj wc net i ono sa sodom i sircetom (jel bas mora biti domace sirce ili moze i ocat).
Znaci odvodi su promjenjeni, sve je novo, jedino da izrovim glavnu vertikalu pa da i nju mijenjam, sifoni svi rade kako treba pa cak i onaj na podu.
Probat cemo ove recepte i vidjet cemo.
shambho
Posts: 989
Joined: 30/04/2009 23:18

#15 Re: Smrad kanalizacije u kupatilu

Post by shambho »

http://www.domza5.hr/ocistite-sudoper-i ... 30140.aspx

Ovdje ima neko kao uputstvo za ovo sa sodom, samo ja opet mislim da je bolje malo duze ostaviti, sretno u svakom slucaju!
User avatar
Hemel
Posts: 6605
Joined: 08/11/2003 00:00
Location: prije i poslije tobe ista

#16 Re: Smrad kanalizacije u kupatilu

Post by Hemel »

semso_bonaparte wrote:Dakle, problem je kako naslov kaze, smrad kanalizacije u kupatilu. Zivim na semdmom spratu iznad mene je nadograndnja.
Vec nekoliko godina se osjeti smrad, ali zadnjih godinu/dvije smrad je sve intenzivniji, smrad nema veze sa vremenom (sparno, vlazno, vruce, zima). Renoviranjem kupatila mislio sam da ce smrad nestati medjutim i dalje smrdi.
Imate li slicnih iskustava, kako ste rijesili taj problem ako ste ga imali, svaki savjet je dobrodosao, hvala.
Mislim da je problem upravo u boldiranom. Prilikom nadogradnje, cijev za ventilaciju je zatvorena.
Svi smradovi koji se javljaju u kupatilima ili kuhinji nastaju tako sto dolazi do ''propuha'' u cijevima i umjesto da ti gasovi idu vani oni ulaze u kupatila ili kuhinju.

Ja sam ljetos uselio u kucu. Imam svoju septicku jamu koja je prelivom opet povezana na gl. kanalizaciju. Nakon par dana pojavljuje se smrad u kupatilu. Imao sam vise rjesenja ali sam prvo posumnjao na ventilaciju (cijev od kanalizacije koja ide vani). Popnem se na tavan i imam sta vidjeti, majstor je cijev zatvorio originalnim poklopcem. Nije to bilo namjerno jer se bojao da nesto ne upadne u cijev. Cim sam skinuo poklopac, nikada vise nisam osjetio taj smrad jer je doslo do prave ventilacije.

Za rjesavanje tog problema (na individualnim objektima) postoje dva rjesenja. Jedno je potapanje cijevi u septicku jamu u samu vodu a drugo je pravljenje sifona izmedju kuce i prikljucka na kanalizaciju.

Ovi smradovi sto se javljaju u visespratnicama uzrokovani su losom ili nikakvom ventilacijom tako da umjesto da taj neugodan miris izlazi vani on ulazi u nase prostorije. Nista tu trajno ne moze pomoci osim dobre ventilacije.

Svako sipanje vode ili nekih drugih sredstava u sifone pomazu do isparenja istog i ponovo imamo isti problem.

Ventilacija i samo ventilacija.
semso_bonaparte
Posts: 308
Joined: 01/04/2011 09:27

#17 Re: Smrad kanalizacije u kupatilu

Post by semso_bonaparte »

Hemel wrote:
semso_bonaparte wrote:Dakle, problem je kako naslov kaze, smrad kanalizacije u kupatilu. Zivim na semdmom spratu iznad mene je nadograndnja.
Vec nekoliko godina se osjeti smrad, ali zadnjih godinu/dvije smrad je sve intenzivniji, smrad nema veze sa vremenom (sparno, vlazno, vruce, zima). Renoviranjem kupatila mislio sam da ce smrad nestati medjutim i dalje smrdi.
Imate li slicnih iskustava, kako ste rijesili taj problem ako ste ga imali, svaki savjet je dobrodosao, hvala.
Mislim da je problem upravo u boldiranom. Prilikom nadogradnje, cijev za ventilaciju je zatvorena.
Svi smradovi koji se javljaju u kupatilima ili kuhinji nastaju tako sto dolazi do ''propuha'' u cijevima i umjesto da ti gasovi idu vani oni ulaze u kupatila ili kuhinju.

Ja sam ljetos uselio u kucu. Imam svoju septicku jamu koja je prelivom opet povezana na gl. kanalizaciju. Nakon par dana pojavljuje se smrad u kupatilu. Imao sam vise rjesenja ali sam prvo posumnjao na ventilaciju (cijev od kanalizacije koja ide vani). Popnem se na tavan i imam sta vidjeti, majstor je cijev zatvorio originalnim poklopcem. Nije to bilo namjerno jer se bojao da nesto ne upadne u cijev. Cim sam skinuo poklopac, nikada vise nisam osjetio taj smrad jer je doslo do prave ventilacije.

Za rjesavanje tog problema (na individualnim objektima) postoje dva rjesenja. Jedno je potapanje cijevi u septicku jamu u samu vodu a drugo je pravljenje sifona izmedju kuce i prikljucka na kanalizaciju.

Ovi smradovi sto se javljaju u visespratnicama uzrokovani su losom ili nikakvom ventilacijom tako da umjesto da taj neugodan miris izlazi vani on ulazi u nase prostorije. Nista tu trajno ne moze pomoci osim dobre ventilacije.

Svako sipanje vode ili nekih drugih sredstava u sifone pomazu do isparenja istog i ponovo imamo isti problem.

Ventilacija i samo ventilacija.
Razmisljao sam i o tome i najvise me strah ako je problem bas u toj cijevi za ventilaciju.
A u planu mi je da zovem upravitelja
mumy
Posts: 756
Joined: 25/05/2011 21:21

#18 Re: Smrad kanalizacije u kupatilu

Post by mumy »

Altsa wrote:djeluje li taj smoki na mrave ? :roll:
Za mrave kupi raid kucicu :D ima efekta...meni su iz stokova izlazili,sve mi izmrvili stokove i kad sam kupila potrovali se.Uvijek se javljaju u proljece,nemam pojma sto.
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#19 Re: Smrad kanalizacije u kupatilu

Post by Cholina_Lokica »

WipeOut wrote:
Dr.Mr.Fr. wrote:Cuj smoki protiv zohara, hajde idem da kupim :)
Fakat,neka kutijica plava,a unutra dodje tih necega velicine ko smoki,iste onakve i boje :D ..ne znam ukusa :-)
Hajde probaj pa bas javi
Ja to nisam nist mrvila, i kod mene se pojavio zohar iz odvoda :-) (ne znam koliko ih je bilo ali sam ja samo jednog vidjela), odmah otisla i kupila te kuglice i nisam nista mrvila, samo pobacala gdje ker ne moze dohvatiti i nismo vise nikad ni jednog vidjeli. A na mrave ne djeluje, to je iskljucivo samo za zohare
User avatar
Dr.Mr.Fr.
Posts: 1235
Joined: 29/12/2010 12:41

#20 Re: Smrad kanalizacije u kupatilu

Post by Dr.Mr.Fr. »

WipeOut wrote:
Dr.Mr.Fr. wrote:Cuj smoki protiv zohara, hajde idem da kupim :)
Fakat,neka kutijica plava,a unutra dodje tih necega velicine ko smoki,iste onakve i boje :D ..ne znam ukusa :-)
Hajde probaj pa bas javi

Šta tebi sve pada na pamet, cuj da ti ja probam smoki protiv žohara pa da ti javim ukus...e svašta :roll: :roll: :roll:
User avatar
WipeOut
Posts: 1449
Joined: 07/07/2010 09:15
Location: I'm Somewhere in Between What is real & just a dream

#21 Re: Smrad kanalizacije u kupatilu

Post by WipeOut »

Dr.Mr.Fr. wrote:
WipeOut wrote:
Dr.Mr.Fr. wrote:Cuj smoki protiv zohara, hajde idem da kupim :)
Fakat,neka kutijica plava,a unutra dodje tih necega velicine ko smoki,iste onakve i boje :D ..ne znam ukusa :-)
Hajde probaj pa bas javi

Šta tebi sve pada na pamet, cuj da ti ja probam smoki protiv žohara pa da ti javim ukus...e svašta :roll: :roll: :roll:
:?
mislila sam da kad kupis i isporbas na zoharima,dal je djelovalo na njih :roll:
User avatar
Dr.Mr.Fr.
Posts: 1235
Joined: 29/12/2010 12:41

#22 Re: Smrad kanalizacije u kupatilu

Post by Dr.Mr.Fr. »

Ma moraš biti malo jasnija, ja fakat pošao da probam :D
User avatar
WipeOut
Posts: 1449
Joined: 07/07/2010 09:15
Location: I'm Somewhere in Between What is real & just a dream

#23 Re: Smrad kanalizacije u kupatilu

Post by WipeOut »

Dr.Mr.Fr. wrote:Ma moraš biti malo jasnija, ja fakat pošao da probam :D
Sreca pa si napisao na forum sta planiras,prije nego si uradio :oops:
Post Reply