Smjestaj i zabava u Sarajevu

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderator: O'zone

Post Reply
LazyChar

Smjestaj i zabava u Sarajevu

Post by LazyChar » 13/01/2012 10:29

Pozdrav svima...

Htio bih doci u Sarajevo na dva dana (ili bolje receno dvije noci) pa me zanima nekoliko stvari:
- Trebao bi mi hotel koji je prilagodjen za invalidska kolica i da ima sobu s kupatilom za invalide, predpostavljam da to onda mora biti neki malo bolji hotel tipa 4 zvjezdice, ne znam kako se krecu cijene...
- Hotel bi trebao biti u dijelu grada gdje se moze setati okolo s kolicima (kakav je grad inace za kolica?)
- Koliko kosta taxi u Sarajevu?
- Sto predlazete koja mjesta posjetit u gradu, gdje po danu otici, gdje navecer?
I naravno, gdje su najbolji cevapi :))

Hvala i pozdrav

žulijan asanž

Re: Smjestaj i zabava u Sarajevu

Post by žulijan asanž » 13/01/2012 10:32

LazyChar wrote:Pozdrav svima...

Htio bih doci u Sarajevo na dva dana (ili bolje receno dvije noci) pa me zanima nekoliko stvari:
- Trebao bi mi hotel koji je prilagodjen za invalidska kolica i da ima sobu s kupatilom za invalide, predpostavljam da to onda mora biti neki malo bolji hotel tipa 4 zvjezdice, ne znam kako se krecu cijene...
- Hotel bi trebao biti u dijelu grada gdje se moze setati okolo s kolicima (kakav je grad inace za kolica?)
- Sto predlazete koja mjesta posjetit u gradu, gdje po danu otici, gdje navecer?

Hvala i pozdrav

prvo reci odakle dolaziš, da ti možemo reći koji stepen civilizacijskog šoka kao osoba u kolicima ćeš doživjeti u sarajevu.

nisam siguran za hotele, ali vjerujem da bolji hoteli imaju uslove za kolica (holidej in, bristol)

taksi je jeftin.

karanana
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Post by karanana » 13/01/2012 10:41

za detalje o hotelu nisam siguran, ali onako laicki gledano, ja ti ne bih preporucio posjetu u zimskom periodu upravo zbog teske prohodnosti ulica kada su kolica u pitanju. to je ocito i drugim godisnjim dobima ali mislim da je mnogo bolje od zime koja je zeznuta zbog snijega i slabo ociscenih trotoara. mada se i istopio sada.

cevapi: ma vecinom su svi na carsiji dobri, turisti vole svaku od zelje, petice, hodzica, mrkve.....
e medju lokalcima ces naci pobornike jedne a protivnike druge cevabdzinice, ali tu je to negdje. ja bih ti recimo u mrkvi preporucio pljesku sa kajmakom.

joj gladan sam, odoh nesto jesti.

žulijan asanž

Post by žulijan asanž » 13/01/2012 10:55

babyline wrote:da ulice su u ovom peruidu jedva proheodne i za lokalce bez kolica...
snijeg , bljuzga, led, poledica... rupe... jesam sta zaboravila :?
sacekaj proljece :-D
ma ni na proljeće mu neće biti ništa bolje

žulijan asanž

Post by žulijan asanž » 13/01/2012 11:03

imaš li slučajno nekoga u porodici u kolicima?

ja ovo govorim iz prve ruke

najjednostavniji svakodnevni zadaci i poslovi u ovom gradu za osobu u kolicima su pakao, a kamoli turistički obilazak.

nebitno u kojem godišnjem dobu.

*mima*

Post by *mima* » 13/01/2012 11:08

Sve zavisi ko ce bit sa njim......sve se moze kad ima ko da mu pomogne......ne pravite sad bauk od toga.......Ima hotela po gradu i da mu je sve blizu.......mislim da bi najbolji bio Evropa....ako mu nije skupo....

žulijan asanž

Post by žulijan asanž » 13/01/2012 11:12

*mima* wrote:Sve zavisi ko ce bit sa njim......sve se moze kad ima ko da mu pomogne......ne pravite sad bauk od toga.......Ima hotela po gradu i da mu je sve blizu.......mislim da bi najbolji bio Evropa....ako mu nije skupo....
mima, nije nikakav bauk nego realnost. ponavljam da govorim iz prve ruke. lako je tuđim .......... gloginje mlatit

*mima*

Post by *mima* » 13/01/2012 11:13

žulijan asanž wrote:
*mima* wrote:Sve zavisi ko ce bit sa njim......sve se moze kad ima ko da mu pomogne......ne pravite sad bauk od toga.......Ima hotela po gradu i da mu je sve blizu.......mislim da bi najbolji bio Evropa....ako mu nije skupo....
mima, nije nikakav bauk nego realnost. ponavljam da govorim iz prve ruke. lako je tuđim .......... gloginje mlatit

jel mislis da ne znam o cemu pisem?

žulijan asanž

Post by žulijan asanž » 13/01/2012 11:14

pa prema ovom tvom stavu iz prethodnih postova, mislim da ne znaš

edit: ili ako znaš, onda sigurno nisi vidjela kako bi to trebalo funkcionisati

LazyChar

Post by LazyChar » 13/01/2012 11:51

Iz Splita sam, ni Split nije nista bolji po tom pitanju, ali ne bi bio sam, s curom bi dosao pa bi se valjda snasli... Sa snijegom stvarno nemam iskustva pa me to malo brine. Ne bi htio doci pa da moram u hotelu bit :)

Filter
Has thanked: 2 times

Post by Filter » 13/01/2012 11:56

LazyChar wrote:
Iz Splita sam, ni Split nije nista bolji po tom pitanju, ali ne bi bio sam, s curom bi dosao pa bi se valjda snasli... Sa snijegom stvarno nemam iskustva pa me to malo brine. Ne bi htio doci pa da moram u hotelu bit :)
drug, gdje ima volje ima i nacina. bude snijega i leda, ali se sve moze savladati. nije bas toliko strasno.
probajte naci hotel koji nije u padinskim dijelovima grada i sve ce biti u redu.

lijep provod :thumbup:

*mima*

Post by *mima* » 13/01/2012 12:01

LazyChar wrote:

Ma jedino ako zapada neces moc iz hotela......zato kazem da bi Evropa bila najbolja.....veliki je hotel a sve blizu.....ako nista .....zovi nas sa foruma.....:)

chuchumbamayumbe

Post by chuchumbamayumbe » 13/01/2012 12:01

LazyChar wrote:Pozdrav svima...

Hvala i pozdrav
Kolega,
za informacije ti je najbolje kontaktirati uvaženog forumaša PipiDugaDevetka.
:thumbup:

LazyChar

Post by LazyChar » 13/01/2012 12:22

*mima* wrote:
LazyChar wrote:

Ma jedino ako zapada neces moc iz hotela......zato kazem da bi Evropa bila najbolja.....veliki je hotel a sve blizu.....ako nista .....zovi nas sa foruma.....:)
Pogledao sam sad Europa je malo skupa 208KM noc, plus bus do SA i tako to, nije bas :D Iako pozicija mi se cini ok, bar onako po karti :) Ima li neki jeftiniji hotel? Iako cisto sumnjam da cu naci prilagodjeni hotel za jeftinije od 200 maraka :D

žulijan asanž

Post by žulijan asanž » 13/01/2012 12:26

evropa ti je sigurno najbolja za ovo što tebi treba - bit ćeš u samom centru grada i sve će ti biti blizu, a hotel je odličan.

Filter
Has thanked: 2 times

Post by Filter » 13/01/2012 12:27

http://www.sarajevo.ba/ba/stream.php?kat=44
i rovi po ponudama :)

i sto rece kolega cumba..... (halali drug, predugacak nick) pipidugadevetka za svaki info

headbanger

Post by headbanger » 13/01/2012 13:01

pa ima tu odma pored eurpa grani, mislim da se ovako zove (u podrumu je restoram maroko), pa astra, pa druga astra, ona kod zelje, pa novi hotel old town, pa sta ako se ode i u bristol taksi garant nece biti vise od 5 KM do grada
malo provjeri po tim hotelima kakvi su uslovi za invalide

Ergun

Post by Ergun » 13/01/2012 23:00

babyline wrote:da ulice su u ovom peruidu jedva proheodne i za lokalce bez kolica...
snijeg , bljuzga, led, poledica... rupe... jesam sta zaboravila :?
sacekaj proljece :-D
Zaboravila si pseta što se šepure Sarajevom, i vrebaju turiste da ih ugrizu. :lol:

Post Reply