SMJENA MUFTIJE

Svakodnevna dešavanja u Goraždu, Višegradu, Foči, Vlasenici, Han-Pijesku i ostalim mjestima regije.
Post Reply
Liberalism

SMJENA MUFTIJE

Post by Liberalism » 06/11/2006 10:55

Nakon ove izjave Muftije Gorazdanskog, mislim da je konacno vrijeme da se i jedan mutfija napokon smijeni.

nema niko pravo da nikome prijeti u ovoj drzavi. Gorazdanima je posljednja prijetnja upucena 1995. godine i nikad vise. Do kad se nije oglasio Muftija Gorazdanski.

Liberalism

Post by Liberalism » 06/11/2006 14:03

Moze li nam i jedan clan islamske zajednice u Gorazdu reci zbog cega muftiji gorazdanskom smeta 2000 muslimana bosnjaka koji podrzavaju SDP u Gorazdu?

Jeli zato sto je kao poslanik u kantonalnu skupstinu po prvi put direktno izabran jedan predstavnik srpskog naroda, doktor specijalista, kao kandidat SDP?

Ili sto Muftija gorazdanski MRZI BOSNJAKE KOJI VJERUJU SDP?

Moze li nam neko od Muftijinih muslimana reci zbog cega Muftija mrzi Bosnjake?

Arslan_

Post by Arslan_ » 06/11/2006 21:58

Muftija trenira strogocu :D

Image

Ergot

Post by Ergot » 06/11/2006 22:13

Sta je reko hajvan?

Liberalism

Post by Liberalism » 06/11/2006 22:34

Da ce unistiti onu stranku koja udje u koaliciju sa SDP-om.

Abu FEED el-Castro

Post by Abu FEED el-Castro » 06/11/2006 22:44

Ergot wrote:Sta je reko hajvan?

Hmm vidis, ti ne znas čak ni šta je rekao, no nije ni bitno - hajvan je u startu!!
:shock: :-? :-x

sffovac

Re: SMJENA MUFTIJE

Post by sffovac » 06/11/2006 23:03

Liberalism wrote:Nakon ove izjave Muftije Gorazdanskog, mislim da je konacno vrijeme da se i jedan mutfija napokon smijeni.

nema niko pravo da nikome prijeti u ovoj drzavi. Gorazdanima je posljednja prijetnja upucena 1995. godine i nikad vise. Do kad se nije oglasio Muftija Gorazdanski.

misljenja sam da je ovo slobodna zemlja i da svako moze ispoljavati svoje misljenje iako ne opravdavam postupke ni metode tog muftije niti simpatisem stav IZ u posljednje vrijeme, sto se politike tice, ali ipak ne vidim cim je to on zasluzio smjenu ?

Jimmy_The_Saint

Post by Jimmy_The_Saint » 06/11/2006 23:24

FEED el-Castro wrote:

Hmm vidis, ti ne znas čak ni šta je rekao, no nije ni bitno - hajvan je u startu!!

Eto, nije hajvan nego udbaš. Jel' ti sad lakše pri srcu?

Ergot

Post by Ergot » 06/11/2006 23:48

FEED el-Castro wrote:

Hmm vidis, ti ne znas èak ni ¹ta je rekao, no nije ni bitno - hajvan je u startu!!

Izvini, meni su (z)vjerski sluzbenici na dnu liste najdrazih profesija. Vodoinstalatere volim puno vise, pa i perace drobova na klaonici.

Edin H.
Has thanked: 12 times
Been thanked: 1 time

Post by Edin H. » 06/11/2006 23:56

Ish Muftija :-)

sharwoodforest

Post by sharwoodforest » 07/11/2006 08:43

Muftija već odavno ne radi svoj posao kako bi trebalo da radi. Znači, zabušava na poslu. Muftija već duže vremena ne vozi svoj osobni automobil, znači, ne voli svoga lijepoga audija.
Isto tako, muftija se ne druži i ne ljubi sa svim ljudima, on bira i vaga, znači postao je trgovac, probirač i prodavač.
On ni ne govori više kao prije, izgubio se u igrama, pa mu svaka druga neslana šala, vic, dosjetka, pošalica, ujedalica, podjebalica.............. :lol: :zzzz: :? :(

Predugo je na funkciji, umorio se.
Ne pikam ni jednu njegovu rečenicu, pa mi nije do rasprave šta je rekao ( fokus na ko je rekao)
Smjena.

sunrise

Post by sunrise » 07/11/2006 10:15

sffovac wrote:
Liberalism wrote:Nakon ove izjave Muftije Gorazdanskog, mislim da je konacno vrijeme da se i jedan mutfija napokon smijeni.

misljenja sam da je ovo slobodna zemlja i da svako moze ispoljavati svoje misljenje iako ne opravdavam postupke ni metode tog muftije niti simpatisem stav IZ u posljednje vrijeme, sto se politike tice, ali ipak ne vidim cim je to on zasluzio smjenu ?

Ne mogu da vjerujem da se neko pita cime je on to zasluzio smjenu. Pa zasluzio ju je time sto gura svoj prljavi nos tamo gdje mu nije mjesto.Pitas li se ti mozda zasto je neko ko je u Gorazde dosao tek pred pocetak rata postao muftija sa dozivotnim mandatom.Jos ga niko nije uspio smijeniti. Zasto nas muftija nije bio rahmetli Sulejmen efendija, covjek kojeg su svi voljeli uGorazdu? Nek se brate muftija vrati u Potocare odakle je dosao pa nek dole kroji kapu. :x :x :x

chuchumbamayumbe

Post by chuchumbamayumbe » 07/11/2006 10:34

Tražili smo, eto nam ga!

sffovac

Post by sffovac » 07/11/2006 11:12

sunrise wrote:
sffovac wrote:

Ne mogu da vjerujem da se neko pita cime je on to zasluzio smjenu. Pa zasluzio ju je time sto gura svoj prljavi nos tamo gdje mu nije mjesto.Pitas li se ti mozda zasto je neko ko je u Gorazde dosao tek pred pocetak rata postao muftija sa dozivotnim mandatom.Jos ga niko nije uspio smijeniti. Zasto nas muftija nije bio rahmetli Sulejmen efendija, covjek kojeg su svi voljeli uGorazdu? Nek se brate muftija vrati u Potocare odakle je dosao pa nek dole kroji kapu. :x :x :x

prvo da rascistimo, ja nit sam kad bio u gorazdu, niti u istocnoj bosni
a niti znam tog muftiju, cak ne znam ni kako lik izgleda
samo kazem da ne vidim razlog za smjenu, nisam rekao da se slazem s njim, on je iznio svoj stav i to je njegovo pravo, ne vidim nista toliko lose u tome, a iz tvog posta, prije bi rekao da trazis smjenu zato sto je on dosao, a neko drugi koga si ti pikirao, nego zbog toga sto zasluzuje smjenu svojim cinom
samo sam pitao sta je to on ucinio da zasluzuje smjenum, a njegovo je pravo, kao i tvoje da polemise o trenutnoj situaciji, opet ne vidim da je gurao nos gdje mu nije mjesto, ako je hodza, onda je dio uleme, a ulema je uceni svijet, a ko bi to trebao pored uleme da polemise o situaciji, mozda radnici i seljaci, fakat jos uvijek ne vidim gdje je gresku napravio

sharwoodforest

Post by sharwoodforest » 07/11/2006 13:58

Kad se god u istoriji svijeta vjera umješala u svjetovno, došlo je do rata i stradanja.

Nije nepoznato da se ciklično ponavlja i da je svemu uzrok teška ekonomska kriza.

Mješati kruške i jabuke istovjetno je pitanju ko u ovoj Bosni kosi a ko vodu nosi. Po mom mišljenju vodu nosi najamni radnik Bosanac, a kosi i uzima institucija koja se postavlja na pijedastal svemoćnog.

Ne mješaj ideologiju izvornog islama i praksu namještenika u islamskim institucijama. Vjera i vjersko osjećanje muslimana nije isto što intelektualna moć našeg muftije i njemu sličnih. Na stranu što je intelektualac, nije njegov posao da se mješa u politiku. Nije ovo njegovo prvo zastranjivanje, jedno je od brojnih pa je stoga i reakcija javnosti toliko žestoka.

Neka se on bavi moralom, etikom, porodicom i njenim vrijednostima, mladima, dobrim djelima,brakom,obrazovanjem,ukratko, vrijednostima vjere koja nije ništa drugo do spas od propadanja naprijed navedenog.

kon-tiki

Post by kon-tiki » 22/11/2006 09:38

Vidim da svi mi slabo ili nikako ne idemo na Gorazde-x. Mene neki dan zove jaran da idem pogledati kako u kontekstu neke diskusije, dasa razvaljuje muftiju. Idite pogledati, pa ce vam svima biti ponesto jasnije.

Post Reply