Slobodna SRPSKA

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

mickyK

Slobodna SRPSKA

Post by mickyK » 24/05/2006 08:26

Otidjite na stranicu http://slobodnasrpska.org i dajte svoj komentar!!

mickyK

Post by mickyK » 24/05/2006 08:29

Dijelovi teksta:

"Тражимо да се и из Устава БиХ, брише назив Бошњак."

"Најновији догађаји, само још једна потврда да је једини пут за безбједну и срећну будућност грађана Српске, референдум за издвајање Републике Српске из наметнуте БиХ.

Позивамо Вас да пратите даљи развој догађаја, и да се одазовете на будуће акције патриотских снага. "

mickyK

Post by mickyK » 24/05/2006 08:30

Ovo je naslov:
"ГРАЂАНИ СРПСКЕ, ИСТАКНИМО ЗАСТАВЕ СРПСКЕ НА СВОЈИМ КУЋАМА, РАДЊАМА, ЈАВНИМ УСТАНОВАМА.... "

:x

mickyK

Post by mickyK » 24/05/2006 08:32

Ovo je njihova definicija BOSNJAKA:

"Бошњаци
Муслимани са простора бивше БиХ (Срби и у мањем броју Хрвати који су примили ислам) у вријеме Турака сами себе су звали Турцима. У вријеме Југославије до 1974. звали су се Србима или Хрватима исламске вјероисповјести. Од 1974. па до почетка рата 1992. (па и касније) називали су се муслиманима. За разлику од тадашњег, не тако давног времена, данас не воле када их зову Турцима, потурицама, муслиманима него захтјевају да их се назива Бошњацима. Истина, Вук Караџић Стефановић још 1860 године у свом дјелу "Историја нашег времена" употребљава појам бошњака али га он пише у следећем облику: бошњак (Србин закона турског)."
Last edited by mickyK on 24/05/2006 08:47, edited 2 times in total.

mickyK

Post by mickyK » 24/05/2006 08:46

"ОДБРАМБЕНИ РАТ (1991 - 1999.)
Дио страхота које је српски народ преживио у периоду од 1991. до 1996. на простору бивших република СФРЈ (Хрватске и Босне и Херцеговине), разарања сакралних објеката, масовна убиства, силовања, логори, затвори,...као и подаци о мањем броју извршилаца злочина"

bleka

Post by bleka » 24/05/2006 08:49

Mogu samo da nam puse. Samo polako. KAd nas bude 2/3 jebacemo him nanu naninu :D

Prenj

Post by Prenj » 24/05/2006 08:57

bleka wrote:Mogu samo da nam puse. Samo polako. KAd nas bude 2/3 jebacemo him nanu naninu :D

Ravnopravnost na balkanski nacin ili ...?
Pazi samo da Kineza ne bude 2/3 :D

Mahalac

Post by Mahalac » 24/05/2006 08:59

ima'l ko snage pricati s ovim budalama :roll:

Prenj

Post by Prenj » 24/05/2006 09:00

Mahalac wrote:ima'l ko snage pricati s ovim budalama :roll:

Sto je najgore, na ovaj nacin samo dobiju nezasluzenu reklamu.

bleka

Post by bleka » 24/05/2006 09:00

Prenj wrote:
bleka wrote:Mogu samo da nam puse. Samo polako. KAd nas bude 2/3 jebacemo him nanu naninu :D

pa ti sanjaj da ces sa njima nesto napraviti. Njemci nikada ne bi dozivili ovakvu katarzu da nisu potpuno porazeni. Dok Srbi ne budu potpuno vojnicki porazeni uvijek ce zivjeti u mitu kako su najbolji, najveci, itd

novel

Post by novel » 24/05/2006 09:05

Prenj wrote:

.....sto da pazi? :D napravimo uniju sa Kinom, ima da budeno no.1 sila u 2020....ja bih da nam kakav kinez bude president poslije ovih "usvojenih" amandmana :D

mickyK

Post by mickyK » 24/05/2006 09:08

Prenj wrote:

Nije tacno, trebamo da budemo svjesni sta oni pokusavaju da urade.

Prenj

Post by Prenj » 24/05/2006 09:10

bleka wrote:
Prenj wrote:

pa ti sanjaj da ces sa njima nesto napraviti. Njemci nikada ne bi dozivili ovakvu katarzu da nisu potpuno porazeni. Dok Srbi ne budu potpuno vojnicki porazeni uvijek ce zivjeti u mitu kako su najbolji, najveci, itd

Mora da je lijepo biti general iz Svicarske ...

Prenj

Post by Prenj » 24/05/2006 09:11

mickyK wrote:
Prenj wrote:

:shock:
Ti prespavao petnaest najtezih godina ili ...?

_BosanaC

Post by _BosanaC » 24/05/2006 09:14

Pa zar nekoga cudi nastanak ovakvih stranica i nebuloza? Ista pjesma se pjeva od '91. godine i Vukovara, a nije jos dovoljno vode proteklo Bosnom, Drinom, Savom i Unom da bi se neciji mentalni sklop izmjenio. Ali na dobrom su putu, standard im je i onako duplo gori od ovog mrskog Federalnog (na zalost) tako da im je ostala jos samo nada da su im svi na svijetu krivi za njihovu nesrecu.

Najteze je valjda sam sebi priznati da si pogrjesio i ofulao u zivotu...

mickyK

Post by mickyK » 24/05/2006 09:15

Prenj wrote:
mickyK wrote:
Prenj wrote:

Ma mislio sam ovo za otcjepljenje RS-a i to.

bleka

Post by bleka » 24/05/2006 09:15

Prenj wrote:
bleka wrote:
Prenj wrote:

Mora da je lijepo biti general iz Svicarske ...

Otisao debelo iza rata 2001 i u ovoj godini ako Bog da se planiram vratiti.
A ti prenj brate u RS ako mislis da ima zivota s njima. Povedi povratak u Focu ili Visegrad i nemoj jadan narod koji je imao 3 genocida u zadnjem stoljecu zavaravat bratstvo i jedinstvo. Po slobodnoj procejni fulio si 50 godina jal u proslost jal u buducnost.

novel

Post by novel » 24/05/2006 09:16

Prenj wrote:
mickyK wrote:
Prenj wrote:

ja mislim da ce se sada i u RS poceti otkopavati piramide i pisati alternativo alernativna istorija kako je ustvari RS stara 12 hiljada godina......

Prenj

Post by Prenj » 24/05/2006 09:22

bleka wrote:Otisao debelo iza rata 2001 i u ovoj godini ako Bog da se planiram vratiti.
A ti prenj brate u RS ako mislis da ima zivota s njima. Povedi povratak u Focu ili Visegrad i nemoj jadan narod koji je imao 3 genocida u zadnjem stoljecu zavaravat bratstvo i jedinstvo. Po slobodnoj procejni fulio si 50 godina jal u proslost jal u buducnost.

Da citiram Mosora sa srodne teme
http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... 448#808448
Razumijem zasto vecina vas misli sve najgore o RS, ali mi nije jasno kako zelite postici funkcionalnu i jedinstvenu BiH ako imate toliko negativne stavove o njenim stanovnicima. Po rijecima jednog dijela diskutanata ispada da bi najbolje bilo tu RS i njene srpske stanovnike izbaciti iz BiH (samo kad to ne bi bilo vezano za gubitak teritorija). A to je bolestan stav, stav koji i drugu stranu cementira u neprijateljstvu. Sad ce mi neki zapjenjenko vjerojatno skociti u oci sa rijecima: genocid, cetnici, ubojice, izdajnici, ali bas me boli dupe za njega. Ne postoji kolektivna krivica, cak i ako vecina suti ili presutno odobrava. Svaki zlocin ima ime i prezime. Tko nije pocinio zlocin nije zlocinac, bez obzira na uvjerenja. Normalni ljudi MORAJU naci saveznike u normalnim ljudima s druge strane, inace nece biti ni BiH. Sad ce se opet dici neki inace pametni ljudi, koje cijenim, i pokusati mi dokazati da nema promjena avnojskih ni evropskih granica - to je za sada istina. Ali mi znamo da ce i Kosovo jednog dana vjerojatno steci nezavisnost - samo ako tamosnji Albanci dovoljno dugo budu odlucno odbijali svaku vrstu suzivota.

U BiH stasavaju nove generacije, generacije nenaucene na suzivot, koje uce u skolama, ali i u svakodnevici da su Sarajevo ili Banja Luka na neprijateljskoj teritoriji. Nije sada vazno tko je kriv i zasto je tako, ovo nije izjednacavanje krivaca i zrtava, nego naprosto politicka cinjenica. Svi kojima je do buducnosti BiH MORAJU na svaki nacin ovu mladost osvojiti za ideju BiH, za ideju zajednickog zivota i prevladavanje mrznji i strahova. Odjebati iz javnog zivota i radikalne islamiste i zatucane popine. Pa i po cijenu mogucih krvoprolica u buducnosti. Jer su alternativa sigurna krvoprolica vec u iducoj generaciji.

mickyK

Post by mickyK » 24/05/2006 09:26

Prenj wrote:
bleka wrote:Otisao debelo iza rata 2001 i u ovoj godini ako Bog da se planiram vratiti.

Da citiram Mosora sa srodne teme
http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... 448#808448
Razumijem zasto vecina vas misli sve najgore o RS, ali mi nije jasno kako zelite postici funkcionalnu i jedinstvenu BiH ako imate toliko negativne stavove o njenim stanovnicima. Po rijecima jednog dijela diskutanata ispada da bi najbolje bilo tu RS i njene srpske stanovnike izbaciti iz BiH (samo kad to ne bi bilo vezano za gubitak teritorija). A to je bolestan stav, stav koji i drugu stranu cementira u neprijateljstvu. Sad ce mi neki zapjenjenko vjerojatno skociti u oci sa rijecima: genocid, cetnici, ubojice, izdajnici, ali bas me boli dupe za njega. Ne postoji kolektivna krivica, cak i ako vecina suti ili presutno odobrava. Svaki zlocin ima ime i prezime. Tko nije pocinio zlocin nije zlocinac, bez obzira na uvjerenja. Normalni ljudi MORAJU naci saveznike u normalnim ljudima s druge strane, inace nece biti ni BiH. Sad ce se opet dici neki inace pametni ljudi, koje cijenim, i pokusati mi dokazati da nema promjena avnojskih ni evropskih granica - to je za sada istina. Ali mi znamo da ce i Kosovo jednog dana vjerojatno steci nezavisnost - samo ako tamosnji Albanci dovoljno dugo budu odlucno odbijali svaku vrstu suzivota.

U BiH stasavaju nove generacije, generacije nenaucene na suzivot, koje uce u skolama, ali i u svakodnevici da su Sarajevo ili Banja Luka na neprijateljskoj teritoriji. Nije sada vazno tko je kriv i zasto je tako, ovo nije izjednacavanje krivaca i zrtava, nego naprosto politicka cinjenica. Svi kojima je do buducnosti BiH MORAJU na svaki nacin ovu mladost osvojiti za ideju BiH, za ideju zajednickog zivota i prevladavanje mrznji i strahova. Odjebati iz javnog zivota i radikalne islamiste i zatucane popine. Pa i po cijenu mogucih krvoprolica u buducnosti. Jer su alternativa sigurna krvoprolica vec u iducoj generaciji.

Cekaj, jel hocemo mi cjelovitu i funkcionalnu BiH ili oni?

bleka

Post by bleka » 24/05/2006 09:26

Na ovo gore ja sam dao vec svoju poentu. Da ponovim za nagluhe :D
Tek kad dozive potpuni poraz onda ovo vrijedi o pravljenju uistinu gradanske drzave. Primjer su Njemci pa i Hrvatska gdje se danas jedan ogroman broj Srba vratio (mislim oko 50 %) i ljudi postuju oznake, itd RH.
Prvo dakle RREPUBLIKA BiH, a onda cu se ja prvi boriti za njihova prava ako ikada budu ugrozena. Konkretno mislim da u Drvaru su ljudi nepravedno diskriminirani itd.

Prenj

Post by Prenj » 24/05/2006 09:32

bleka wrote:Na ovo gore ja sam dao vec svoju poentu. Da ponovim za nagluhe :D
Tek kad dozive potpuni poraz onda ovo vrijedi o pravljenju uistinu gradanske drzave. Primjer su Njemci pa i Hrvatska gdje se danas jedan ogroman broj Srba vratio (mislim oko 50 %) i ljudi postuju oznake, itd RH.
Prvo dakle RREPUBLIKA BiH, a onda cu se ja prvi boriti za njihova prava ako ikada budu ugrozena. Konkretno mislim da u Drvaru su ljudi nepravedno diskriminirani itd.

Nije mi jasno zasto cekas sljedeci rat. Umjesto sto si otisao u Svicarsku odakle nam sa sigurne udaljenosti izdajes strateske direktive, zasto niste i ti i tebi slicni otisli Radovana ganjati po Istocnoj Bosni?

bleka

Post by bleka » 24/05/2006 09:37

Nije mi jasno zasto cekas sljedeci rat. Umjesto sto si otisao u Svicarsku odakle nam sa sigurne udaljenosti izdajes strateske direktive, zasto niste i ti i tebi slicni otisli Radovana ganjati po Istocnoj Bosni?

Ovo zasluzuje da ude u anale kao najgluplje pitanje na forumu IKADA :-)

Prenj

Post by Prenj » 24/05/2006 09:41

bleka wrote:

Ovo zasluzuje da ude u anale kao najgluplje pitanje na forumu IKADA :-)

Da, glupo je u istoj mjeri koliko su i glupe bile zrtve bosanskog obicnog svijeta za svoju zemlji u vremenu kada su sve predratne i poslijeratne vodje ucinile sve da sebe i svoje sklone od rata, od prvog Predsjednika pa do sitne stranacke boranije ...

Longplay

Post by Longplay » 24/05/2006 10:11

Nedaj se Bosno!!

Locked