Slobodna Marihuana

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Loading...

Slobodna Marihuana

Post by Loading... » 07/11/2006 09:10

Dali ste za legalizaciju marihuane?
U Holandiji to funkcioniše pravo dobro i kontrolisano je, što znači da nemožeš baš eto tako da je uzgajaš, prodaješ, duvaš itd.
Jest li za legalizaciju ili ne?

nosara
Has thanked: 16 times
Been thanked: 14 times

Post by nosara » 07/11/2006 09:19

Potpuno sam za legalizaciju svih vrsta narkotika i njihovu distribuciju pod kontrolom drzave. Pa ko voli nek izvoli.
Novac bih usmjerio u fondove koji bi finansirali lijecenje djece bolesne od najtezih bolesti i djece sa posebnim potrebama.

pirmin

Post by pirmin » 07/11/2006 09:25

Crack,bijelo,dust... bi u svakom slucaju legalizovao.
Vutru nikako.

Kad se marva ubija,neka se brze ubija.

MRAVOJED

Post by MRAVOJED » 07/11/2006 09:29

mala ispravka :D

legalizirao bi sve narkotike, nek država prodaje, a pare nek idu za liječenje od ovisnosti :D :D :D nek se para okreće

3per

Post by 3per » 07/11/2006 09:37

Sva sreca pa se marva ne ubija duhanom i alkoholom.

Murat Sabanovic

Post by Murat Sabanovic » 07/11/2006 09:54

bolje 20 dzoja svaki dan rokati nego kutiju radnicke drine....

3per

Post by 3per » 07/11/2006 09:58

Kako ono kaze narodna: "Bolje dzoja u ruci nego golub na grani."

Nosferatu
Location: Give me your tired, your poor, Your huddled masses yearning to breathe free

Post by Nosferatu » 07/11/2006 10:03

Murat Sabanovic wrote:bolje 20 dzoja svaki dan rokati nego kutiju radnicke drine....

Murate - ti si na pogresnoj temi. Zovu te tamo da dizes neku novo neizgradjenu branu.

Sto se tice droga, tu je problematika s kriminalom usko povezana. Sto je vise ovisnika, vise je onih koji na bilo koji nacin zele doci do sredstava za narkotike. Sto znaci vise pljacki, ubistava, prostitucije i slicno.

Ja kazem samo jedno. Ako ikad dodje na to - da zivim u drzavi koja zeli legalizirati drogu - prvo neka se legalizuje svaka vrsta oruzija i neka se uvede smrtna kazna i to poprlicno stroga tj. i za osrednje prekrsaje. Da se ne zajebava posten svijet.

I jos nesto. Nije bolje 20 dzoja umjesto 20 cigareta. A razlog zbog kojeg nije je taj sto dzoja ubija dusu ikakvoj motivaciji u zivotu a cigareta ne. S ubijenom motivacijom - lako je posegnuti za necim malo "tezim" da te izravna tipa - meth ili coca - sto samo produbljava spiralu u kojoj se nalazis.
Last edited by Nosferatu on 07/11/2006 10:07, edited 1 time in total.

dark side of the moon

Post by dark side of the moon » 07/11/2006 10:03

Samo vi sanjajte :lol:

bice_bice

Post by bice_bice » 07/11/2006 10:14

kao veliki ljubitelj upoznavanja prirode i drustva - ja sam ZA! :razz:

Hierarchia

Re: Slobodna Marihuana

Post by Hierarchia » 07/11/2006 10:18

Loading... wrote:Dali ste za legalizaciju marihuane?
U Holandiji to funkcioniše pravo dobro i kontrolisano je, što znači da nemožeš baš eto tako da je uzgajaš, prodaješ, duvaš itd.
Jest li za legalizaciju ili ne?

Jesmo, naravno, ali pod uslovom da i kod nas to postane nacionalni brand i da okrecemo milione na racun te turisticke "znamenitosti" ko sto rade pametni Holandjani. Kolateralna steta od nekoliko narkosa nije nista strasno. Oni ce ionako uvijek biti manjina. :D

8. sekretar SKOJ-a

Post by 8. sekretar SKOJ-a » 07/11/2006 10:26

Ovo će eskalirati, hoće Tite mi!

chuchumbamayumbe

Post by chuchumbamayumbe » 07/11/2006 10:30

Treba legalizovati lahke droge, eutanaziju, pedofiliju, gay brakove, prostituciju i sve ostalo, pishaj ga! Kad je bal nek je maskembal! :D

3per

Post by 3per » 07/11/2006 10:37

Nosferatu wrote:I jos nesto. Nije bolje 20 dzoja umjesto 20 cigareta. A razlog zbog kojeg nije je taj sto dzoja ubija dusu ikakvoj motivaciji u zivotu a cigareta ne. S ubijenom motivacijom - lako je posegnuti za necim malo "tezim" da te izravna tipa - meth ili coca - sto samo produbljava spiralu u kojoj se nalazis.

Znaci gora je "ubijena motivacija" nego rak pluca, grla, jezika itd?

Ljudima nije ubijena motivacija zbog trave, nego zbog lose ekonomske/politicke/familijarne situacije.

car-x

Post by car-x » 07/11/2006 10:45

otvorite oci ljudi.

droga je na velika vrata usla u BiH. svaki dan u novinama barem jedan overdose, barem jedna frke medju dilerima, i tako godinama..

legalno ili ne, droga je tu..

Nosferatu
Location: Give me your tired, your poor, Your huddled masses yearning to breathe free

Post by Nosferatu » 07/11/2006 10:58

3per wrote:
Nosferatu wrote:I jos nesto. Nije bolje 20 dzoja umjesto 20 cigareta. A razlog zbog kojeg nije je taj sto dzoja ubija dusu ikakvoj motivaciji u zivotu a cigareta ne. S ubijenom motivacijom - lako je posegnuti za necim malo "tezim" da te izravna tipa - meth ili coca - sto samo produbljava spiralu u kojoj se nalazis.

Ljudima nije ubijena motivacija zbog trave, nego zbog lose ekonomske/politicke/familijarne situacije.

Kao prvo - ako zelis diskutovati trebas znati cemu cigarete najvise stete. A to je srce, tj. kardiovaskularni sistem, a ne pluca. Kao drugo - ono sto steti kardiovaskularnom sistemu je tar tj. cadj. Pusi od dunje list il' od duhana il' majcine dusice il' cannabis tj travu ti je sve "tu negdje isto" - po pitanju kolicine kancerogene substance koju unosis. E sad - to sto na cigarete dodaju "flavor" najcesce u vidu dodatnih kancerogenih substanci je nesto drugo.

A sto se motivacije tice - nadji mi jednog studenta koji pusi 20 jointa dnevno da je predao godinu za godinom - uspjesno - vidjeces da neces moci. Joint unistava koncentraciju, moc fokusiranja i isto tako "visoke intelektualne procese" u mozgu - a ovi su svi potrebni npr za ucenje il' za obavljanje kakvog intelektualnog posla. Zbog toga ljudi i puse travu - da se osjecaju kao govece koga se mnogo sto-sta ne tice, plus sto krepavaju od sege na bilo sta sto uposte sadrzi ikakvu misao u glavi.

Sto se tice socijalne nesredjenosti - to svakako doprinosi ali ako se nema para za hranu i obucu/odjecu - odakle lova za 20 jointa dnevo? Te 20 po 20 jointa - mozda bi se i preselio u novi stan i popravio svoju ekonomsku situaciju investicijom u sebe - da si zdrav, i investicijom u svoje potencijale a ne tinejdzerske gluposti na osnovu kojih se bogate najodvratniji narko-dileri oko tebe.

Murat Sabanovic

Post by Murat Sabanovic » 07/11/2006 10:59

3per wrote:

jes tako kaze....

triton

Post by triton » 07/11/2006 11:00

zar odvec nije legalna :)
uostalom trava i nije droga

triton

Post by triton » 07/11/2006 11:18

van gogh opijum i absent
einstein koka
newton koka
ja, uspjesan genetski inzenjering spajanja trave i karfiola-vrhovi cudo :)
nabrajajte dalje........

jel kradja, zloupotreba polozaja, prodavanje prirodnog bogatstva nashe zemlje, vjersko razdvajanje djece po skolama, etc etc.... legalno

steti li drustvu ovo navedeno vishe od pokojeg jointa

nidje veze kao i prica o zabrani cigara i stetnosti pusenja, odjednom je za sve kriv duhan, a to sto milioni ljudi umiru od gladi pod patronatom svjetske banke i ostalih velesila,

ne serite tita vam

car-x

Post by car-x » 07/11/2006 11:36

Nosferatu wrote:
A sto se motivacije tice - nadji mi jednog studenta koji pusi 20 jointa dnevno da je predao godinu za godinom - uspjesno - vidjeces da neces moci. Joint unistava koncentraciju, moc fokusiranja i isto tako "visoke intelektualne procese" u mozgu - a ovi su svi potrebni npr za ucenje il' za obavljanje kakvog intelektualnog posla. Zbog toga ljudi i puse travu - da se osjecaju kao govece koga se mnogo sto-sta ne tice, plus sto krepavaju od sege na bilo sta sto uposte sadrzi ikakvu misao u glavi.

Sto se tice socijalne nesredjenosti - to svakako doprinosi ali ako se nema para za hranu i obucu/odjecu - odakle lova za 20 jointa dnevo? Te 20 po 20 jointa - mozda bi se i preselio u novi stan i popravio svoju ekonomsku situaciju investicijom u sebe - da si zdrav, i investicijom u svoje potencijale a ne tinejdzerske gluposti na osnovu kojih se bogate najodvratniji narko-dileri oko tebe.

nosferatu, meni ovaj tvoj mejl zvuci ko "predavanje" tradicionalnog oca maloljetnom sinu koji se vratio s vana sa 15 minuta zakasnjenja i koji lagano tukne na dim zbog kolicine istog u diskacu u kojem je bio..

sve u svemu, stice se dojam da ti nikad u zivotu nisi produvo..

20 jointa dnevno je jako pretjerana doza i to ni najveci kifferi ne stignu popusiti toliko.. jednostavno je vremenski nemoguce popusiti 20 jointa dnevno, s obzirom na kompletan ritual, vrijeme djelovanja i pospanost koja se javi negdje oko 5 jointa i poslije koje se gravitacija sa 9,81 poveca na nekih 25 (kg*m)/(s*s)..

joint se ne uzima da bi se osjecalo ko govesce, nego da bi se opustilo, smirilo, smanjili bolovi, a u mom slucaju i ponekad lakse zaspalo..

ne da sam dao godinu za godinom, nego sam zavrsio fakultet, upiso drugi, zapoceo doktorat, sredio se materijalno i mozes mislit, opet s vremena na vrijeme produvam.. gluho i coravo bilo..

razumijem da je to tebi negativna stvar, ali ne razumijem zasto pricas o necemu, o cemu ti se znanje temelji na osnovu svjedocenja ocajnih roditelja i oprah show-a..

moj ti je savjet, produvaj, pa pricaj..

chuchumbamayumbe

Post by chuchumbamayumbe » 07/11/2006 11:52

Joj, kako sam se ja nedavno unistio Absintom! Jos se popeli na Igman, sljustrila nas dvojica 0.75L za sat vremena! E, to trebate osjetiti! A sve legalno, kupio onaj jeftini Absint (onaj od 20km), nije toliko ni losh!
Joj furke, rahmeta mi dedinog! :D :D :D

Sarafcina

Post by Sarafcina » 07/11/2006 11:59

car-x wrote:
Nosferatu wrote:

nosferatu, meni ovaj tvoj mejl zvuci ko "predavanje" tradicionalnog oca maloljetnom sinu koji se vratio s vana sa 15 minuta zakasnjenja i koji lagano tukne na dim zbog kolicine istog u diskacu u kojem je bio..

sve u svemu, stice se dojam da ti nikad u zivotu nisi produvo..

20 jointa dnevno je jako pretjerana doza i to ni najveci kifferi ne stignu popusiti toliko.. jednostavno je vremenski nemoguce popusiti 20 jointa dnevno, s obzirom na kompletan ritual, vrijeme djelovanja i pospanost koja se javi negdje oko 5 jointa i poslije koje se gravitacija sa 9,81 poveca na nekih 25 (kg*m)/(s*s)..

joint se ne uzima da bi se osjecalo ko govesce, nego da bi se opustilo, smirilo, smanjili bolovi, a u mom slucaju i ponekad lakse zaspalo..

ne da sam dao godinu za godinom, nego sam zavrsio fakultet, upiso drugi, zapoceo doktorat, sredio se materijalno i mozes mislit, opet s vremena na vrijeme produvam.. gluho i coravo bilo..

razumijem da je to tebi negativna stvar, ali ne razumijem zasto pricas o necemu, o cemu ti se znanje temelji na osnovu svjedocenja ocajnih roditelja i oprah show-a..

moj ti je savjet, produvaj, pa pricaj..

ja sam negdje cuo da je dzoint ekvivalentan nekoliko piva :)
i sada kada pogledam tih 20 ... to mi izgleda ... jbg da ne spavas nego da samo svakih pola sata drmas pivu...
20 dzointa .... pa onaj ko toliko pusi... nema vremena ni da spava.... bem vam matematiku......

car-x

Post by car-x » 07/11/2006 12:05

Sarafcina wrote:ja sam negdje cuo da je dzoint ekvivalentan nekoliko piva :)
i sada kada pogledam tih 20 ... to mi izgleda ... jbg da ne spavas nego da samo svakih pola sata drmas pivu...
20 dzointa .... pa onaj ko toliko pusi... nema vremena ni da spava.... bem vam matematiku......

pa to sam i ja reko.. treba to vremenski stici.. da ne govorimo o tome da poslije 5. vise nisi u stanju ni glavu drzati pravo, a da ne govorimo o motanju, duvanju i to..

tataratira

Post by tataratira » 07/11/2006 12:12

Image

motajte sa stilom :D

car-x

Post by car-x » 07/11/2006 12:30

tataratira wrote:motajte sa stilom :D

ja sam dobio vaku iz holandije drito:

Image

Post Reply