Skup podrske u Zenici

Locked

Podrzavate li protjerivanje mudzahedina?

da
84
58%
ne
50
35%
ne znam
10
7%

Total votes: 144

Vodenjak

Post by Vodenjak » 30/01/2008 09:31

SaraLe wrote:A ovo necete, nikad protjerati a oni su poceli rat u ovoj zemlji i nanijeli najvise zla :x
Ali to je "vasa gradska raja" bitno je da nemaju kratke hlace, pa vi mozete da se druzite sa njima :oops:

Image
Nisko, podlo, kontraproduktivno, jadno, smijesno i odraz nemoci i nedostatka argumenata! :oops:

ZZZlica

Post by ZZZlica » 30/01/2008 09:31

Savez logoraša RS-a se protivi deportaciji Abu Hamze, u izjavi stoji da ih treba procesuirati za zločine počinjene nad ne-Bošnjacima tokom rata...

Hoće li to i oni doći na miting podrške?
Možda dođe i delegacija Ravnogorskog pokreta, pa da izgleda kao skup fanova ZZ Top-a :D

salihh

Post by salihh » 30/01/2008 12:35

mostarac wrote:
Razlika izmedju jednih i drugih je samo u tome sto su jedni imali a drugi nisu imali priliku, a isti je to mentalni sklop.
I oni tebe nisu ubili zbog imena i prezimena, ali bi sutra mirne duse ubili neku Milicu ili Vesnu.
kakav jadan komentar

salihh

Post by salihh » 30/01/2008 12:40

odavno mi nije neka tema vise "prisjela" od ove... koliko licemjerja, lazi i bijede

i mi bismo u europu???? pa mi jos zivimo u mracnom srednjem vijeku ili nekoj mutaciji staljinistickog komunizma u kojemu svi mislimo kao veliki brko...

grozim se pojedinih, a prema anketi i vecine forumasa

dioklecian

Post by dioklecian » 30/01/2008 14:55

SaraLe wrote:
mostarac wrote:
SaraLe wrote: Tebi su ista gamad, meni nisu
Mene oni nisu ubili, zato sto sam imala nepozeljno prezime, dok su ovi drugi ubili moje koji su po njima imali nepozeljno prezime :-?
Razlika izmedju jednih i drugih je samo u tome sto su jedni imali a drugi nisu imali priliku, a isti je to mentalni sklop.
I oni tebe nisu ubili zbog imena i prezimena, ali bi sutra mirne duse ubili neku Milicu ili Vesnu.
Sta su oni mogli ubiti Milica i Vesna u Zenici, ali ne ubise (hvala bogu)
Tako da to izjednacavanje, ostavi za "gradsku raju" kojima su draze komsije Srbi koji uzese pusku i pocese pucati na njih, i kad se rat zavrsio rekose im ma ne bi mi pucali na vas, da vam nisu dosle ove bradonje :oops:
A "gradska raja" od tad mrzi ove, jer treba vjerovati svojim komsijama" :oops:
mislio sam samo malo da te ispravim u nadi da se neces naljutiti, zapravo radi se o terminu "gradska raja", ja bih prije rekao da se radi o skupini malogradjana nafilovanih komplexa, hocu reci skupina provincialaca i njihov nacin razmisljanja.
otice ovi ljudi, bit ce oni protjerani, ali ostaju ljudi nazalost punih frustracija, komplexa, romanticara, nostalgicara itd, sta cemo snjima , to je veci problem nego neki abu hamza ili vec kako se zovu.
ostaju oni koji pljuju po svemu atakvih ih ima puno bogami, to je tragedija bosne.
pozdrav :zzzz:

Radoje B.

Post by Radoje B. » 30/01/2008 15:06

Onu sisatu bi
Radije no koju
Ta je ponajgluplja

Ludi pjesnik

SaraLe

Post by SaraLe » 30/01/2008 17:06

Vodenjak wrote:
SaraLe wrote:A ovo necete, nikad protjerati a oni su poceli rat u ovoj zemlji i nanijeli najvise zla :x
Ali to je "vasa gradska raja" bitno je da nemaju kratke hlace, pa vi mozete da se druzite sa njima :oops:

Image
Nisko, podlo, kontraproduktivno, jadno, smijesno i odraz nemoci i nedostatka argumenata! :oops:
Odraz nemoci je, sto bi ja volila da se prvo "rijesimo" onih koji su zapoceli ovaj rat :-)

mostarac

Post by mostarac » 31/01/2008 01:27

SaraLe wrote:
Vodenjak wrote:

Image
Odraz nemoci je, sto bi ja volila da se prvo "rijesimo" onih koji su zapoceli ovaj rat :-)
Rjesimo se ekipe u paketu. Ako odstranis jedan tumor, a drugi ne, ti opet imas tumor i nisi nista zdravija. Dakle u paketu odstranit sve sto tukne na fasizam. I vehabije i cetnike i ustase. Ista je to ekipa, isti mentalni sklop, isti krvolocni ciljevi, samo drugi nacin javne prezentacije i nemojte misliti da se oni izmedju sebe vise medjusobno ne postuju, nego sto postuju ostatak svijeta. Voli hamza vise ovom troprstom nego bilo kome ko je i protiv jednih i protiv drugih, tj. ko nije fasista. Na kraju krajeva to izjave i Ognjena Tadica iz SRS-a i potvrdjuju. Voli Ognjen Tadic Hamzu deset puta vise nego Bojana Bajica, a i Hamza Ognjena deset puta vise nego Selima Beslagica ili Nijaza Durakovica, jer dok je Ognjena bice i Hamze, a dok je Hamze bice i Ognjena. Potvrda se moze naci i na avataru moderatora na islambosna. Nije prekrizio ni kokardu ni U, nego:

Image

ista je to ekipa i na kraju krajeva ista ekipa ih je i dovela

Image
Last edited by mostarac on 31/01/2008 03:34, edited 1 time in total.

pike

Post by pike » 31/01/2008 01:53

salihh wrote:odavno mi nije neka tema vise "prisjela" od ove... koliko licemjerja, lazi i bijede

i mi bismo u europu???? pa mi jos zivimo u mracnom srednjem vijeku ili nekoj mutaciji staljinistickog komunizma u kojemu svi mislimo kao veliki brko...

Mracni srednji vijek nam samo mogu donijeti ove bradonje koje ti sada branis.

PS: Bolje i komunizam nego teokracija :D

[email protected]

Post by [email protected] » 31/01/2008 11:21

Zaista smo mi, tu mislim na bosnjake iliti muslimane, jedan narod koji ne vidi dalje od nosa!
Mi sami sebi sebi skacemo u stomak, a ovaj "skup podrske" je harakiri ili bolje reci zabijanje noza samom sebi jer nema tu nikakve casti.
Kao sto znamo bosanski hrvati, 99% njih, posjeduje hrvatske putovnice i imaju, samim time, mogucnosti putovanja vani bez gledanja na neki drugi nacin i bez zajebancija oko viza, znamo sta to znaci.
U srbiji je prijedlog zakona koji ce vjerovatno biti usvojen da svi srbi, pa i ovi bosanski, mogu dobiti pasos Srbije. Kao sto znamo, EU nudi srbiji expresan ulazak u zajednicu, tj. od 2009. godine bezvizni rezim.
Dakle, ko ce da popusi?
Zna se, bosnjaci iliti muslimani!

pike

Post by pike » 31/01/2008 11:28

[email protected] wrote:Zaista smo mi, tu mislim na bosnjake iliti muslimane, jedan narod koji ne vidi dalje od nosa!
Mi sami sebi sebi skacemo u stomak, a ovaj "skup podrske" je harakiri ili bolje reci zabijanje noza samom sebi jer nema tu nikakve casti.
Kao sto znamo bosanski hrvati, 99% njih, posjeduje hrvatske putovnice i imaju, samim time, mogucnosti putovanja vani bez gledanja na neki drugi nacin i bez zajebancija oko viza, znamo sta to znaci.
U srbiji je prijedlog zakona koji ce vjerovatno biti usvojen da svi srbi, pa i ovi bosanski, mogu dobiti pasos Srbije. Kao sto znamo, EU nudi srbiji expresan ulazak u zajednicu, tj. od 2009. godine bezvizni rezim.
Dakle, ko ce da popusi?
Zna se, bosnjaci iliti muslimani!
I kakve ovo ima veze sa ovom temom?

Skocili ste sebi u stomak kad ste dozvolili dvojna drzavljanstva sa susjednim drzavama :oops:

salihh

Post by salihh » 31/01/2008 12:28

pike wrote:
salihh wrote:odavno mi nije neka tema vise "prisjela" od ove... koliko licemjerja, lazi i bijede

Mracni srednji vijek nam samo mogu donijeti ove bradonje koje ti sada branis.

PS: Bolje i komunizam nego teokracija :D
ma kako ce prijatelju ista bradonje donijeti kada cemo ih sve na lomacama spasiti, skupa s zenama i djecom im

mIRCerka
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#238 Re: Skup podrske u Zenici

Post by mIRCerka » 31/01/2008 12:36

dioklecian wrote:
trlica wrote:
mIRCerka wrote: Dana 28.01.2008.g. u 16:40 (ponedeljak) je strasna bezobrazna mIRCerka rekla veneri ILI SMANJI SLOVA ILI CEMO TI I JA ZARATITI.
Pa onda trazi halal negdje drugdje.
I sleeperu, da ti ja odgovorim, naravno da ne dolazi, kao sto ni trlica nece ucestvovati u frci u Bosni.
Oni ce cekati da se sve sredi i da dodju na gotovo. As usual.
trlica je svoj dug prema babovini oduzio i odsluzio od '92.godine do kraja devedesetipete godine.ako te jos sta zanima pitaj,jer ko pita taj ne skita.

a sad gdje si ti bila kad je bilo najteze?

ako bude trebalo trlica ce opet u borbene redove.
pozdrav trllice, propustio si jedan vazan post od mircerke kad mi je u stilu sidran-kusturica objasnila kako ona lik u sarajevu, granate padaju, tetka sva van sebe od straha u zagrebu, a tetak mrtav pijan od brige, a istovremeno albanci(neki lik iz pristine) lazu i petljaju na zapadu kako su oni iz bosne da bi dobili boravisnu vizu.
da si to procitao onda bi znao gdje nama draga stovana gospodja-ica
mircerka bila kad je najteze bilo. :zzzz:
Dio, ocigledno moram sve bukvalno pisati.
Evo ovako. Dok je bio rat u Sarajevu, tatina tetka se "sekirala" u mirnom zagrebu, a njen muz se od sekiracije jadan ubijao sljivovicom. Znas koliko me boli ona stvar sto su se sekirali? U ratu se naucilo, kao sto neko vec napisa, da ti je bitniji prvi komsija nego oni sto se daleko sekiraju i samo krompir od muke jedu sto se desava to sto se desava u Sarajevu ili bilo kojem drugom bh. gradu.

Za kosovare i sveranje u EU na racun rata u Bosni vec sve rekoh.

JBG, nisam znala da moram da crtam i bukvalno pisem.

dioklecian

#239 Re: Skup podrske u Zenici

Post by dioklecian » 31/01/2008 13:45

mIRCerka wrote:
dioklecian wrote:
trlica wrote: trlica je svoj dug prema babovini oduzio i odsluzio od '92.godine do kraja devedesetipete godine.ako te jos sta zanima pitaj,jer ko pita taj ne skita.

a sad gdje si ti bila kad je bilo najteze?

ako bude trebalo trlica ce opet u borbene redove.
pozdrav trllice, propustio si jedan vazan post od mircerke kad mi je u stilu sidran-kusturica objasnila kako ona lik u sarajevu, granate padaju, tetka sva van sebe od straha u zagrebu, a tetak mrtav pijan od brige, a istovremeno albanci(neki lik iz pristine) lazu i petljaju na zapadu kako su oni iz bosne da bi dobili boravisnu vizu.
da si to procitao onda bi znao gdje nama draga stovana gospodja-ica
mircerka bila kad je najteze bilo. :zzzz:
Dio, ocigledno moram sve bukvalno pisati.
Evo ovako. Dok je bio rat u Sarajevu, tatina tetka se "sekirala" u mirnom zagrebu, a njen muz se od sekiracije jadan ubijao sljivovicom. Znas koliko me boli ona stvar sto su se sekirali? U ratu se naucilo, kao sto neko vec napisa, da ti je bitniji prvi komsija nego oni sto se daleko sekiraju i samo krompir od muke jedu sto se desava to sto se desava u Sarajevu ili bilo kojem drugom bh. gradu.

stovana i meni draga gospodjo-ica mircerka,
ja te potpuno razumijem za tezak zivot i traume koje si dozivjela u ratu, ja saosjecam s`tobom, ali ovo ti sad pisem radi konverzacije jer bezobzira sta god da mi tvrdimo istina ce ostati onakva kakva je.
egzodus albanskog naroda(manjine po yu kriterijima)poceo je od 1912 pa do 1999 god, on se razlikovao samo u intezitetu, znaci od cika pere pa sve do cika milosevica.
zadnja kulminacija se dogadjala 81 god. od ukidanja autonomije, gdje albanci pocinju samostalno ili organizovano napustati kosovu trazeci azil na zapadu na racun ekonomskih ili politickih proganjanja koja se dogadjala u to vrijeme. u to vrijeme privredni zivot bio stao, na ulicama kosova si mogla vidjedi pretezno specijalce iz svih bratskih republika bifse yu, koji su kao na kaubojskim filmovima naoruzani do zuba, se sepurali(orgijali) ulicama kosova.
rezyme;
to da albanci su dobivali boravk na racun rata u bosni je potpuna dezinformacija(neistina), bosanci su dobivali humanitarni azil na osnovu rata dok albanci na osnovu gore napisanog.
ovo ti pisem jer te smatram dobrom informisanom, pa ovo svati kao jedan kompliment koji ce obogatiti tvoju arhiviu.
pozdrav

mIRCerka

#240 Re: Skup podrske u Zenici

Post by mIRCerka » 31/01/2008 13:51

dioklecian wrote: to da albanci su dobivali boravk na racun rata u bosni je potpuna dezinformacija(neistina), bosanci su dobivali humanitarni azil na osnovu rata dok albanci na osnovu gore napisanog.
ovo ti pisem jer te smatram dobrom informisanom, pa ovo svati kao jedan kompliment koji ce obogatiti tvoju arhiviu.
pozdrav
Dio, ovdje su u pitanju Abu Hamze, a ovo sto rekoh ko je kako dobijao papire, rekoh zato sto radih na projektu jednom gdje sam dosla do tih informacija.
Ja ti opet kazem, mozda sam samoziva, ali jb se meni za sve mimo granice BiH, jer smatram da je konacno vrijeme da se mi o SVOM JADU zabavimo, a tudje poslove prepustimo drugima.

Sebicno ili ne, ja smatram da mi je bitnije rijesiti problem komsije u kontejneru nego razmisljati i filozofirati o problemu Kosova. Jer sta god s Kosovom bude, to nece imati nikakvog uticaja na BiH.

arbosan

#241 Re: Skup podrske u Zenici

Post by arbosan » 31/01/2008 14:21

mIRCerka wrote:
dioklecian wrote: to da albanci su dobivali boravk na racun rata u bosni je potpuna dezinformacija(neistina), bosanci su dobivali humanitarni azil na osnovu rata dok albanci na osnovu gore napisanog.
pozdrav
Dio, ovdje su u pitanju Abu Hamze, a ovo sto rekoh ko je kako dobijao papire, rekoh zato sto radih na projektu jednom gdje sam dosla do tih informacija.
Ja ti opet kazem, mozda sam samoziva, ali jb se meni za sve mimo granice BiH, jer smatram da je konacno vrijeme da se mi o SVOM JADU zabavimo, a tudje poslove prepustimo drugima.

Sebicno ili ne, ja smatram da mi je bitnije rijesiti problem komsije u kontejneru nego razmisljati i filozofirati o problemu Kosova. Jer sta god s Kosovom bude, to nece imati nikakvog uticaja na BiH.
Ako se ne razumijes u politiku, nemoj pricati nebuloze. Ja bi zelio da status Kosova ne utice na BiH, ali procitaj i prati izjave Dodika, dovoljne su njegove izjave da stvore razne krize u BiH, i onda sta ce se desiti, to ne trebam govoriti, i sami smo svjedoci desavanja u BiH zbog raznih izjava i postupaka, a na kraju nastrada jadni narod, od povratnika u RS-u ili FBiH.

Takodjer, mislim da nije fer reci da ti se jb za sve ostale. Dobro znamo da je Evropi i svijetu JB za nas 4 godine, pa sam mislio da smo naucili finu lekciju da trebamo da se brinemo i za BiH i van BiH, tj. ako nista makar se brinuti za ljudska prava, i biti suosjecajan s tim ljudima u svijetu. ako nista, makar toliko.

BiH narod je pokazao da zna sta znaci patiti i stradati, pa je ustao i pomogao ljudima koji su nastradali od Cunamija, pa u Pakistanu kad se desio zemljotres, i puno puno primjera, tako da na kraju ipak kazem da nije u duhu BiH gradana niti gradana svijeta reci da im se JB za ostale. A taj ko misli i vjeruje da je tako, nek onda ne kuka za 4 godine provedene u ratu ovdje, posto je mnogima se JB za nas. Srecom, neki od nas ipak ce se ugledati na one bolje a ne one gore.

Cus

mIRCerka

#242 Re: Skup podrske u Zenici

Post by mIRCerka » 31/01/2008 14:27

arbosan wrote:
Ako se ne razumijes u politiku, nemoj pricati nebuloze. Ja bi zelio da status Kosova ne utice na BiH, ali procitaj i prati izjave Dodika, dovoljne su njegove izjave da stvore razne krize u BiH, i onda sta ce se desiti, to ne trebam govoriti, i sami smo svjedoci desavanja u BiH zbog raznih izjava i postupaka, a na kraju nastrada jadni narod, od povratnika u RS-u ili FBiH.
Nek ti je Dodik sa svojim prijetnjama mjerodavan , halal ti pita i tepsija...
Da slusam i vjerujem to sto on govori, davno bih sadila mrkve na Novom Zelandu od silnog straha odmazde i cega li sve ne..
arbosan wrote: Takodjer, mislim da nije fer reci da ti se jb za sve ostale. Dobro znamo da je Evropi i svijetu JB za nas 4 godine, pa sam mislio da smo naucili finu lekciju da trebamo da se brinemo i za BiH i van BiH, tj. ako nista makar se brinuti za ljudska prava, i biti suosjecajan s tim ljudima u svijetu. ako nista, makar toliko.
Malo grubo receno, naravno da suosjecam sa tudjom patnjom, ali mi je preci i veci problem moj komsija koji hljeb trazi u kontejeneru nego drugi. JA sam ti onako vise lokalista, nego globalista.

arbosan wrote: BiH narod je pokazao da zna sta znaci patiti i stradati, pa je ustao i pomogao ljudima koji su nastradali od Cunamija, pa u Pakistanu kad se desio zemljotres, i puno puno primjera, tako da na kraju ipak kazem da nije u duhu BiH gradana niti gradana svijeta reci da im se JB za ostale. A taj ko misli i vjeruje da je tako, nek onda ne kuka za 4 godine provedene u ratu ovdje, posto je mnogima se JB za nas. Srecom, neki od nas ipak ce se ugledati na one bolje a ne one gore.

Cus
Macak, upravo zato sto je cijeli svijet govorio da im se JB za nas, pa su pustili 4 godine da nas granatiraju, kolju, siluju itd, ja cista obraza kazem
jebe mi se za pitanje kosova, jebe mi se za pitanje ruande, jebe mi se za oruzani sukob u Keniji...

Isto tako, zbog onog trulog vijetnamskog keksa i danskog feta sira sto smo dobijali od nekih :forumasa: iz amerike i evrope, meni nije problem ni uplatiti 10KM za zrtve cunamija, ni javno reci da su ameri supci sto i dalje dnevno roknu stotinu civila.

Ako se i dalje ne kontamo, onda cu platiti Udruzenje mladih lingvista da vrsi prevode mojih postova.

dioklecian

#243 Re: Skup podrske u Zenici

Post by dioklecian » 31/01/2008 14:49

mIRCerka wrote:
pozdrav

stovana i meni draga gospodja-ica mircerka,
posto radis na projektu a u vezi albanaca sto su slagali da su iz bosne, reci cu ti jedan mali detalj koji ce biti vazan za tvoj projekat, a pomocit ce ti da ne ispadnes da si neinformisana pred ljudima kojima ces taj projekat predati ili izlagati, a to je da na bifsem pasosu yu odmah posle naslovvne strane (korice pasosa) pisalo je koja je republika, tj za bosnu je stajalo BH, hrv. HR itd itd.eh ako sad mi idemo onom logikom nasom standardnom mi smo najljepsi i najpametniji na svijetu, sta oni znaju to je nesto drugo, ali vjeruj i nije to bas kako bi mi zeljeli da izgleda.
e sad ako koristis argumente sa foruma ili nepoznavalaca prilika(koji emocijama prica) za projekat onda mi te stvarno zao
i an kraju bez obzira sto ti stvarno pokusavas nas ubjediti da te zaboli nesto za sve van bosne, i da ti je zao komsije sto visi na kontejneru, ipak volis pisati o albancima u ovom slucaju, pa i ostalo.
pozdrav

mIRCerka

#244 Re: Skup podrske u Zenici

Post by mIRCerka » 31/01/2008 14:55

dioklecian wrote: stovana i meni draga gospodja-ica mircerka,
posto radis na projektu a u vezi albanaca sto su slagali da su iz bosne, reci cu ti jedan mali detalj koji ce biti vazan za tvoj projekat, a pomocit ce ti da ne ispadnes da si neinformisana pred ljudima kojima ces taj projekat predati ili izlagati, a to je da na bifsem pasosu yu odmah posle naslovvne strane (korice pasosa) pisalo je koja je republika, tj za bosnu je stajalo BH, hrv. HR itd itd.eh ako sad mi idemo onom logikom nasom standardnom mi smo najljepsi i najpametniji na svijetu, sta oni znaju to je nesto drugo, ali vjeruj i nije to bas kako bi mi zeljeli da izgleda.
e sad ako koristis argumente sa foruma ili nepoznavalaca prilika(koji emocijama prica) za projekat onda mi te stvarno zao
i an kraju bez obzira sto ti stvarno pokusavas nas ubjediti da te zaboli nesto za sve van bosne, i da ti je zao komsije sto visi na kontejneru, ipak volis pisati o albancima u ovom slucaju, pa i ostalo.
pozdrav
Na projektu RADILA, proslo svrseno vrijeme, a te su informacije bile usputne, totalno nevezane za projekat koji je uspjesno zavrsen prije 6 godina.
U ratu nije bilo pasosa sa BiH oznakama, 1992. godine.
Mislim da to dovoljno govori.
A ja ti uporno govorim da je to druga tema, da je ovo tema o Abu Hamzi :D
PS Ne treba ti to stovana i draga :D dovoljan mi je pokazatelj da ne psujes i ne vrijedjas da postoji makar mrva postovanja :D

LP

arbosan

#245 Re: Skup podrske u Zenici

Post by arbosan » 31/01/2008 14:56

mIRCerka wrote:
arbosan wrote:
Nek ti je Dodik sa svojim prijetnjama mjerodavan , halal ti pita i tepsija...
Da slusam i vjerujem to sto on govori, davno bih sadila mrkve na Novom Zelandu od silnog straha odmazde i cega li sve ne..
arbosan wrote: Takodjer, mislim da nije fer reci da ti se jb za sve ostale. Dobro znamo da je Evropi i svijetu JB za nas 4 godine, pa sam mislio da smo naucili finu lekciju da trebamo da se brinemo i za BiH i van BiH, tj. ako nista makar se brinuti za ljudska prava, i biti suosjecajan s tim ljudima u svijetu. ako nista, makar toliko.
Malo grubo receno, naravno da suosjecam sa tudjom patnjom, ali mi je preci i veci problem moj komsija koji hljeb trazi u kontejeneru nego drugi. JA sam ti onako vise lokalista, nego globalista.

arbosan wrote: BiH narod je pokazao da zna sta znaci patiti i stradati, pa je ustao i pomogao ljudima koji su nastradali od Cunamija, pa u Pakistanu kad se desio zemljotres, i puno puno primjera, tako da na kraju ipak kazem da nije u duhu BiH gradana niti gradana svijeta reci da im se JB za ostale. A taj ko misli i vjeruje da je tako, nek onda ne kuka za 4 godine provedene u ratu ovdje, posto je mnogima se JB za nas. Srecom, neki od nas ipak ce se ugledati na one bolje a ne one gore.

Cus
Macak, upravo zato sto je cijeli svijet govorio da im se JB za nas, pa su pustili 4 godine da nas granatiraju, kolju, siluju itd, ja cista obraza kazem
jebe mi se za pitanje kosova, jebe mi se za pitanje ruande, jebe mi se za oruzani sukob u Keniji...

Isto tako, zbog onog trulog vijetnamskog keksa i danskog feta sira sto smo dobijali od nekih :forumasa: iz amerike i evrope, meni nije problem ni uplatiti 10KM za zrtve cunamija, ni javno reci da su ameri supci sto i dalje dnevno roknu stotinu civila.

Ako se i dalje ne kontamo, onda cu platiti Udruzenje mladih lingvista da vrsi prevode mojih postova.
Nije problem u razliku misljenja medju ljudima. postujem da neko misli globalno, a djeluje lokalno. A drugi da misle lokalno i djeluju lokalno. A ono sto se ne kontamo jeste da ljudska patnja je ista svugdje, mene zaista boli i to sto se desava u Keniji, Kosovo ...itd. Ali pomoci trenutno mogu ljudima u BiH i na tome svakako radim.

A svakako postujem i tvoju brigu za BiH i ljudima u BiH.

mIRCerka

#246 Re: Skup podrske u Zenici

Post by mIRCerka » 31/01/2008 15:01

arbosan wrote:
Nije problem u razliku misljenja medju ljudima. postujem da neko misli globalno, a djeluje lokalno. A drugi da misle lokalno i djeluju lokalno. A ono sto se ne kontamo jeste da ljudska patnja je ista svugdje, mene zaista boli i to sto se desava u Keniji, Kosovo ...itd. Ali pomoci trenutno mogu ljudima u BiH i na tome svakako radim.

To je upravo to sto ti govorim, mozemo mi plakat i kukat za cijelom planetom, ali je bitno da pomognemo ovima kojima fakat mozemo pomoci.
Malo se drugacije izrazavamo, al tu smo negdje, na 93.1 MHz :D

dioklecian

#247 Re: Skup podrske u Zenici

Post by dioklecian » 31/01/2008 15:09

mIRCerka wrote:
arbosan wrote:

To je upravo to sto ti govorim, mozemo mi plakat i kukat za cijelom planetom, ali je bitno da pomognemo ovima kojima fakat mozemo pomoci.
Malo se drugacije izrazavamo, al tu smo negdje, na 93.1 MHz :D
stovana i meni draga mircerka, sto reci?! samo
SRETNO
pozdrav

newone

#248 Re: Skup podrske u Zenici

Post by newone » 31/01/2008 18:26

mIRCerka wrote:
pozdrav
Na projektu RADILA, proslo svrseno vrijeme, a te su informacije bile usputne, totalno nevezane za projekat koji je uspjesno zavrsen prije 6 godina.
PS Ne treba ti to stovana i draga :D dovoljan mi je pokazatelj da ne psujes i ne vrijedjas da postoji makar mrva postovanja :D

LP

Evo da ti i ja potvrdim iz Amerike da ima ovdje Albanaca sa Kosova i iz juzne Srbije koji su dobili status izbjeglica iz ratom zahvacene Bosne tokom 92/93/94 godine. Isto tako ima i muslimana iz Sandzka koji su na istu foru usli u Ameriku. Jednostavno su se izjasnili da su iz Bosne a da su im dokumenti ostali u zemlji.

dioklecian

#249 Re: Skup podrske u Zenici

Post by dioklecian » 31/01/2008 19:19

newone wrote:
mIRCerka wrote:
pozdrav

LP

Evo da ti i ja potvrdim iz Amerike da ima ovdje Albanaca sa Kosova i iz juzne Srbije koji su dobili status izbjeglica iz ratom zahvacene Bosne tokom 92/93/94 godine. Isto tako ima i muslimana iz Sandzka koji su na istu foru usli u Ameriku. Jednostavno su se izjasnili da su iz Bosne a da su im dokumenti ostali u zemlji.
koja ili koji si ti ......, siguran sam da znas na sta mislim.
sva badula i svijet zna koliko svjetskih terminala treba presjedati da bih stigao preko oceana, i to po tebi bez ikakvog dokumenta sve je to proslo, eh blago tebi nije ni tebi lahko.
koliko si ti tek zadojen mrznjom, e blago toj americi za takvog sugradjana kao ti i slicni tebi.

nexo

#250 Re: Skup podrske u Zenici

Post by nexo » 31/01/2008 21:01

mIRCerka wrote: Dio, ocigledno moram sve bukvalno pisati.

Od svih postova koje procitah na temi, ovaj me se,bas najvise dojmio! Ova solidarnost koju ti iznosis kao necije navode od ranije je nestala, bar u Sarajevu vec u Maju 1992. i na zalost nikada se vise nije vratila u svoje maticno prebivaliste, Sarajevo. Neko ce reci, da sve ovo nema veze sa temom, medjutim, ima i ta veza je vrlo jaka. U tom svijetu, svijetu tih kojih se zelimo rijesiti, solidarnost postoji, ali samo za one koji su spremni misliti kao oni, a oni sami su mislili extremno i u svojim maticnim, islamskim zemljama, mislili su extremnije nego im vjera dozvoljava i kao rezultata toga su uglavnom surovo osudjivani i excomunicirani. Dakle, radi se o gradjanima zemalja u kojima i danas vlada vrsta robovlasnickog drustva, sto su oni na neki nacin pokusali nametnuti u BiH. Neosporno je da ljudima koji se skrivaju od nevolja koje poticu iz politike drustva iz kojeg dolaze treba pomoci, ali oni takodje trebaju i moraju svoje zivotne navike prilagoditi drustvu koje ih je prihvatilo. Medjutim, vecina ovih koji su subjekat teme su BiH vidjeli kao spas, dosli su ne da brane bosance i hercegovce nego da pljackaju i izvuku svoje guzice pod isprikom da brane islam, a ne BiH muslimane. Mnogi su pak, nakon rata kada su im dodjeljana drzavljanstva i priznate, nazovi zasluge, vidjeli jedinstvenu priliku da ozene evropljanku. Moze se ovde mnogo toga reci, ali da neduljim, svi koji su stekli drzavljanstvo izvan nezakonite procedure trebaju biti protjerani, a s druge strane, oni koji su im dodjelili isto moraju biti krivicno procesirani. To bi bili jedino pravicno rjesenje za BiH, clanicu Vijeca Evrope.

Locked