skripa
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
MC_82
- Posts: 154
- Joined: 11/08/2006 11:26
#2 Re: skripa
nemoj dodavati gas i nećeš više imati problema 
-
hookah
- Posts: 78
- Joined: 04/06/2010 23:03
#4 Re: skripa
koje vozilo, koji motor, koji mjenjač, automatik/manual?
-
ljudozder
- Posts: 257
- Joined: 05/06/2010 01:12
#5 Re: skripa
ma jarane samo podmažeš đe škripi i to je to

-
AS_sa
- Posts: 1079
- Joined: 31/08/2010 09:18
#6 Re: skripa
Volvo S60 2,4 D 2003 god. manualni mjenjac presao oko 170 hiljadahookah wrote:koje vozilo, koji motor, koji mjenjač, automatik/manual?
-
hookah
- Posts: 78
- Joined: 04/06/2010 23:03
#7 Re: skripa
možda ti je to normalno, jesi prije osjetio nekad ili odjednom?
kod mene malo kao pišti u prvoj na većim obrtajima, doduše nije volvo, nije dizel, i automatik je
i normalno je ovo u mom slučaju, sad kako izgleda tvoja škripa, je li dolazi od motora, točkova?
-
sarayewo
- Posts: 765
- Joined: 08/07/2003 00:00
#8 Re: skripa
Mozda zvuci banalno - al da nije remen kais?
-
AS_sa
- Posts: 1079
- Joined: 31/08/2010 09:18
#9 Re: skripa
podmazo bi da znam sta skripiljudozder wrote:ma jarane samo podmažeš đe škripi i to je to![]()
-
AS_sa
- Posts: 1079
- Joined: 31/08/2010 09:18
#10 Re: skripa
ma kod mene pisti ne bitno koja brzina .... npr. u petoj vozim 100 km/h i onda naglo pocnem ubrzavat to pocne kao nesto strugat kao neko trenje da se desava .... pa sam mislio mozda bil to mogla bit lamela ???hookah wrote:možda ti je to normalno, jesi prije osjetio nekad ili odjednom?kod mene malo kao pišti u prvoj na većim obrtajima, doduše nije volvo, nije dizel, i automatik je
i normalno je ovo u mom slučaju, sad kako izgleda tvoja škripa, je li dolazi od motora, točkova?
-
AS_sa
- Posts: 1079
- Joined: 31/08/2010 09:18
#11 Re: skripa
ma ne znam al kako bi on mogao stvarat skripu i buku .... a kad ga gledam izgleda savrsensarayewo wrote:Mozda zvuci banalno - al da nije remen kais?
-
hookah
- Posts: 78
- Joined: 04/06/2010 23:03
#12 Re: skripa
dzaba ti je gledat u remen, imal đe u papirima kad je zadnji put mijenjan?
a to za ubrzanje, ne znam jbg, može to bit svašta
ja bi provjerio remen, ulje u mjenjacu i u kakvom je stanju mjenjac uopste
-
AS_sa
- Posts: 1079
- Joined: 31/08/2010 09:18
#13 Re: skripa
a remen je mijenjana prije 20 hiljada km ... nije valjda moglo otic vec ... a za mjenjac nisam gledo al znam da ulje nije odavno mjenjano .... svejedno hvala ti punohookah wrote:dzaba ti je gledat u remen, imal đe u papirima kad je zadnji put mijenjan?a to za ubrzanje, ne znam jbg, može to bit svašta
ja bi provjerio remen, ulje u mjenjacu i u kakvom je stanju mjenjac uopste
- citroen
- Posts: 5863
- Joined: 19/05/2009 18:08
- Location: Sarajevo,memli strana
#14 Re: skripa
Nema veze ,ja sam jednom stavio nov remen,originalni kad sam radio veliki servis i odmah je auto drukcije radilo,pistalo,skripalo na svako dodavanje gasa..imao je neku gresku i odmah ga zamijenio sa drugim sa kojim je nestalo to skripanje,a moze biti i da je nesto drugo u pitanjuAS_sa wrote:a remen je mijenjana prije 20 hiljada km ... nije valjda moglo otic vec ... a za mjenjac nisam gledo al znam da ulje nije odavno mjenjano .... svejedno hvala ti punohookah wrote:dzaba ti je gledat u remen, imal đe u papirima kad je zadnji put mijenjan?a to za ubrzanje, ne znam jbg, može to bit svašta
ja bi provjerio remen, ulje u mjenjacu i u kakvom je stanju mjenjac uopste
-
AS_sa
- Posts: 1079
- Joined: 31/08/2010 09:18
#15 Re: skripa
pa dobro al je taj remen podavno zamjenjen a nije nista skripalo do prije 2-3 dana .... nego jel moguce da je lamela otisla??
-
hookah
- Posts: 78
- Joined: 04/06/2010 23:03
#16 Re: skripa
čisto sumnjam da je lamela ako se ništa ne manifestuje na vuču, snagu itd...
-
AS_sa
- Posts: 1079
- Joined: 31/08/2010 09:18
#17 Re: skripa
ma nista ... vuce on super .... danas mi jedan majstor rece da nisu nosaci motora ??? pa sta mislite 
- citroen
- Posts: 5863
- Joined: 19/05/2009 18:08
- Location: Sarajevo,memli strana
#18 Re: skripa
sve je moguceAS_sa wrote:ma nista ... vuce on super .... danas mi jedan majstor rece da nisu nosaci motora ??? pa sta mislite
-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
#19 Re: skripa
Ma nisu nosači, nosači obično lupaju kada krećeš ili kada šaltaš.
Najvjerovatnije mjenjač, provjeri nivo ulja, a najbolje ga zamijeni jer je to najjeftinije.
Najvjerovatnije mjenjač, provjeri nivo ulja, a najbolje ga zamijeni jer je to najjeftinije.
