skripa

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
AS_sa
Posts: 1079
Joined: 31/08/2010 09:18

#1 skripa

Post by AS_sa »

znaci problem je u tome ... kada dodajem gas tj. kad se obrtaji penju cuje se neka skripa(tiha) kao da nesto od nesto struze ??? pa ako ko zna bujrum :D
MC_82
Posts: 154
Joined: 11/08/2006 11:26

#2 Re: skripa

Post by MC_82 »

nemoj dodavati gas i nećeš više imati problema :D
(ne)forumas
Posts: 1681
Joined: 02/12/2009 00:08

#3 Re: skripa

Post by (ne)forumas »

pojacaj muziku
hookah
Posts: 78
Joined: 04/06/2010 23:03

#4 Re: skripa

Post by hookah »

koje vozilo, koji motor, koji mjenjač, automatik/manual?
ljudozder
Posts: 257
Joined: 05/06/2010 01:12

#5 Re: skripa

Post by ljudozder »

ma jarane samo podmažeš đe škripi i to je to :D :D
AS_sa
Posts: 1079
Joined: 31/08/2010 09:18

#6 Re: skripa

Post by AS_sa »

hookah wrote:koje vozilo, koji motor, koji mjenjač, automatik/manual?
Volvo S60 2,4 D 2003 god. manualni mjenjac presao oko 170 hiljada
hookah
Posts: 78
Joined: 04/06/2010 23:03

#7 Re: skripa

Post by hookah »

možda ti je to normalno, jesi prije osjetio nekad ili odjednom? :D kod mene malo kao pišti u prvoj na većim obrtajima, doduše nije volvo, nije dizel, i automatik je :D i normalno je ovo u mom slučaju, sad kako izgleda tvoja škripa, je li dolazi od motora, točkova?
sarayewo
Posts: 765
Joined: 08/07/2003 00:00

#8 Re: skripa

Post by sarayewo »

Mozda zvuci banalno - al da nije remen kais?
AS_sa
Posts: 1079
Joined: 31/08/2010 09:18

#9 Re: skripa

Post by AS_sa »

ljudozder wrote:ma jarane samo podmažeš đe škripi i to je to :D :D
podmazo bi da znam sta skripi :D
AS_sa
Posts: 1079
Joined: 31/08/2010 09:18

#10 Re: skripa

Post by AS_sa »

hookah wrote:možda ti je to normalno, jesi prije osjetio nekad ili odjednom? :D kod mene malo kao pišti u prvoj na većim obrtajima, doduše nije volvo, nije dizel, i automatik je :D i normalno je ovo u mom slučaju, sad kako izgleda tvoja škripa, je li dolazi od motora, točkova?
ma kod mene pisti ne bitno koja brzina .... npr. u petoj vozim 100 km/h i onda naglo pocnem ubrzavat to pocne kao nesto strugat kao neko trenje da se desava .... pa sam mislio mozda bil to mogla bit lamela ???
AS_sa
Posts: 1079
Joined: 31/08/2010 09:18

#11 Re: skripa

Post by AS_sa »

sarayewo wrote:Mozda zvuci banalno - al da nije remen kais?
ma ne znam al kako bi on mogao stvarat skripu i buku .... a kad ga gledam izgleda savrsen :bih:
hookah
Posts: 78
Joined: 04/06/2010 23:03

#12 Re: skripa

Post by hookah »

dzaba ti je gledat u remen, imal đe u papirima kad je zadnji put mijenjan? :D a to za ubrzanje, ne znam jbg, može to bit svašta :D ja bi provjerio remen, ulje u mjenjacu i u kakvom je stanju mjenjac uopste
AS_sa
Posts: 1079
Joined: 31/08/2010 09:18

#13 Re: skripa

Post by AS_sa »

hookah wrote:dzaba ti je gledat u remen, imal đe u papirima kad je zadnji put mijenjan? :D a to za ubrzanje, ne znam jbg, može to bit svašta :D ja bi provjerio remen, ulje u mjenjacu i u kakvom je stanju mjenjac uopste
a remen je mijenjana prije 20 hiljada km ... nije valjda moglo otic vec ... a za mjenjac nisam gledo al znam da ulje nije odavno mjenjano .... svejedno hvala ti puno :-D
User avatar
citroen
Posts: 5863
Joined: 19/05/2009 18:08
Location: Sarajevo,memli strana

#14 Re: skripa

Post by citroen »

AS_sa wrote:
hookah wrote:dzaba ti je gledat u remen, imal đe u papirima kad je zadnji put mijenjan? :D a to za ubrzanje, ne znam jbg, može to bit svašta :D ja bi provjerio remen, ulje u mjenjacu i u kakvom je stanju mjenjac uopste
a remen je mijenjana prije 20 hiljada km ... nije valjda moglo otic vec ... a za mjenjac nisam gledo al znam da ulje nije odavno mjenjano .... svejedno hvala ti puno :-D
Nema veze ,ja sam jednom stavio nov remen,originalni kad sam radio veliki servis i odmah je auto drukcije radilo,pistalo,skripalo na svako dodavanje gasa..imao je neku gresku i odmah ga zamijenio sa drugim sa kojim je nestalo to skripanje,a moze biti i da je nesto drugo u pitanju :sax: :sax:
AS_sa
Posts: 1079
Joined: 31/08/2010 09:18

#15 Re: skripa

Post by AS_sa »

pa dobro al je taj remen podavno zamjenjen a nije nista skripalo do prije 2-3 dana .... nego jel moguce da je lamela otisla??
hookah
Posts: 78
Joined: 04/06/2010 23:03

#16 Re: skripa

Post by hookah »

čisto sumnjam da je lamela ako se ništa ne manifestuje na vuču, snagu itd...
AS_sa
Posts: 1079
Joined: 31/08/2010 09:18

#17 Re: skripa

Post by AS_sa »

ma nista ... vuce on super .... danas mi jedan majstor rece da nisu nosaci motora ??? pa sta mislite :?:
User avatar
citroen
Posts: 5863
Joined: 19/05/2009 18:08
Location: Sarajevo,memli strana

#18 Re: skripa

Post by citroen »

AS_sa wrote:ma nista ... vuce on super .... danas mi jedan majstor rece da nisu nosaci motora ??? pa sta mislite :?:
sve je moguce
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#19 Re: skripa

Post by 530i »

Ma nisu nosači, nosači obično lupaju kada krećeš ili kada šaltaš.
Najvjerovatnije mjenjač, provjeri nivo ulja, a najbolje ga zamijeni jer je to najjeftinije.
Post Reply