Školske ekskurzije

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Kiki_Musampa
Posts: 1627
Joined: 11/06/2011 07:36

#1 Školske ekskurzije

Post by Kiki_Musampa »

Pozdrav svima.
Interesuje me ima li roditelj pravo na račun za plaćenu ekskurziju,ili školu u prirodi?
Klepaju nas muški ovdje u Tuzli,još sa malom djecom, pa da vidim mogu li ih natjerati makar račune da izdaju, te uplate šta pdva.
Lp
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 11286
Joined: 10/03/2022 22:16

#2 Re: Školske ekskurzije

Post by ZoomZoomKiwi »

Javne nabavke su u pitanju.

Tenderi za svaki iznos iznad 6000KM, što znači za ekskurziju van BiH se obavezno raspisuje tender, sad da li ga raspisuje ministarstvo obrazovanja kantona ili škola direktno, to nisam siguran.

Za ove lokalne izlete ide se direktnim sporazumom.

Ako je ugovorni organ škola, a ne ministarstvo, možeš tražiti uvid u fakturu od direktora, pismeno, valjda ti budu dali.

Isto tako, za sve javne nabavke ugovorni organi su obavezni objaviti obavještenje na portalu e-nabavki, to imaš ovdje https://www.ejn.gov.ba/Announcement/Search (u polje naziv ugovornog organa ukucaš ime škole i izaći će ti sva obavještenja (objava nabavke, poništenje, dodjela ugovora) i tu imaš u obavještenju o dodjeli ugovora i informaciju o cijeni i broju pristiglih ponuda te da li je održana e-aukcija.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 11286
Joined: 10/03/2022 22:16

#3 Re: Školske ekskurzije

Post by ZoomZoomKiwi »

Ako si mislio da tebi škola ili prevoznik izdaju račun za tu uslugu, teško. To je fakturisano školi, a škola ne može to fakturisati roditeljima, jer škola i nema fiskalnu kasu :mrgreen:
User avatar
Kiki_Musampa
Posts: 1627
Joined: 11/06/2011 07:36

#4 Re: Školske ekskurzije

Post by Kiki_Musampa »

EFD22 wrote: 11/04/2023 09:19 Ako si mislio da tebi škola ili prevoznik izdaju račun za tu uslugu, teško. To je fakturisano školi, a škola ne može to fakturisati roditeljima, jer škola i nema fiskalnu kasu :mrgreen:
Ma ne ,tvoj prvi odgovor je super. Mislim da love u mutnom,nemam ni plan ekskurzije,a traže pare,pa me huja uhvatila.
Post Reply