SKOCITI ILI NE SKOCITI (pitanje je sad)

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
bh.tornjak

SKOCITI ILI NE SKOCITI (pitanje je sad)

Post by bh.tornjak » 28/04/2016 13:48

ne znam da li je ovoj temi mjesto ovde, ako nije,Molim moderaciju da je smjeste na odgovarajuce mjesto.
(najbolje bi bilo na psihijatriju zajedno sa skakacima...

Dakle...popeli se radnici na silos i prijete skakanjem sa istih (nisam siguran dal na glavu ili na noge)

"Grupa radnika Tuzla kvarca, tačnije njih četvorica i dalje odbijaju sići sa silosa za kvarcni pijesak odakle prijete da će počiniti samoubistvo. Sa radnicima na silosima trenutno boravi i direktor ovog preduzeća Smajil Velagić, a koji ih pokušava spriječiti u njihovoj nakani."

sta reci:
jedni (kao) strajkuju gladju......
drugi se zamotaju zastavama i pravac granicni prelaz (zbogom Bosno)...(kao)odose ljudi na zapad.
treci ovo...
cetvrti ono...
peti...???

sta sve nece ljudima pasti na pamet da bi isprosili dvije-tri stoje maraka da poslije mogu otici na pivu i meze.

svasta su u stanju izmislit....svasta u stanju uradit....samo jedno nisu.....izaci na masovne proteste i doprinijeti da se ova politicko-kriminalana bagra skine s vlasti jednom zauvijek.

Ako ima neki hecim medju cijenjenim kolegama na forumu,molio bi stucno misljenje i dijagnozu ...

Black swan

Re: SKOCITI ILI NE SKOCITI (pitanje je sad)

Post by Black swan » 28/04/2016 13:51

Image

Novak20

Post by Novak20 » 28/04/2016 14:31

Sad će opet napad na život i djelo IA. :D

klavirdžija

Post by klavirdžija » 28/04/2016 14:33

Vlašina i islamofob (da ih preduhitrim). :D

statixx

Post by statixx » 28/04/2016 15:02

Taj pomocnik ministra Imamovic, iz SDP-a, koji je 2015. g. uhvacen od strane SIPA-e kako uzima 10 000 KM mita samo je jedan dio price. :D

http://tip.ba/2016/03/16/tuzilastvo-tk- ... tiju-luna/

U optužnici je navedeno da su odgovorno lice i firma Tuzla kvarc, u periodu od početka 2011. do kraja 2014. godine, na tri lokaliteta, bez zaključenog ugovora o koncesiji sa nadležnim kantonalnim ministarstvom, vršili eksploataciju kvarcnog pijeska i na taj način firmi Tuzla kvarc pribavili imovinsku korist u iznosu od najmanje 225.000 KM i pričinili štetu Budžetu TK u istom iznosu.

Optužnicu je potvrdio Općinski sud Tuzla i time potvrdio osnovanu sumnju da je krivično djelo počinjeno.

Kikibombona

Post by Kikibombona » 28/04/2016 15:26

bh.tornjak wrote:svasta su u stanju izmislit....svasta u stanju uradit....samo jedno nisu.....izaci na masovne proteste i doprinijeti da se ova politicko-kriminalana bagra skine s vlasti jednom zauvijek.
Pa to ti je veoma lako objasniti.

Na protoste ljudi izlaze kada im dodje do grla, kada se nadju u bezizlaznoj situaciji.

Recimo, na proteste izadju radnici Dite, kuknjava i plac. Radnici Krivaje to gledaju, ali posto dobijaju nesto love u to vrijeme, nemaju razloga protestovati jer su njihovi zahtjevi potpuno ili djelimicno ispunjeni. Nakon par mjeseci, radnici Krivaje ostanu bez plata i izadju na ulice, a radnici Dite, kojima je u medjuvremenu malo krenulo, ostaju kod kuce jer su njihovi zahtjevi potpuno ili djelimicno ispunjeni. I tako se vrti...

Masovne proteste i revolucije pokrecu mladi, ljudi ispunjeni idealima i nabojem. Protesti nase mlade ne zanimaju. Velika vecina ima dnevni budzet od 2-5km sto je njima sasvim dovoljno. Farma, Veliki brat, Grand, utakmice, kladionica... i hljeba i igara... Par puta sam ih vidio na protestima, te mlade... dodju da se kelebare i zajebavaju... eventualno nesto razbiju ako se ukaze prilika... istinskog bunta, revolta ni u tragovima.

Al' kakva je ovo tema?

Dajte baaa, otvorite temu o ekonomiji u Federaciji i RS, da vidimo ko ce prije propasti, pa da se ko ljudi mozemo nasladjivati, navijati...

Ja kazem da ce prva propasti RS!

'Ajmo patriJote, ruke gore, idemoooo...

Dijaspora, ajeeeee...

commendatore

Post by commendatore » 28/04/2016 15:35

mozda cu biti previse brutalan - al ne zanima me - nek uzmu motike iskopaju kalaše i nek pobiju supke koji su ih doveli do ovog stadija.... on ako sebe ne zali da baci na beton -sto bi ga zalio ja.... 1,60 sa akcizama litar benzina i nek zapale skotove koji su ih doveli do toga i cao.... :evil:

mO k3

Post by mO k3 » 28/04/2016 15:38

commendatore wrote:mozda cu biti previse brutalan - al ne zanima me - nek uzmu motike iskopaju kalaše i nek pobiju supke koji su ih doveli do ovog stadija.... on ako sebe ne zali da baci na beton -sto bi ga zalio ja.... 1,60 sa akcizama litar benzina i nek zapale skotove koji su ih doveli do toga i cao.... :evil:
isto mislim , isto im se pise skocili pocinili suicid ili nekoga roknuti

mO k3

Post by mO k3 » 28/04/2016 15:39

Kikibombona wrote:
bh.tornjak wrote:svasta su u stanju izmislit....svasta u stanju uradit....samo jedno nisu.....izaci na masovne proteste i doprinijeti da se ova politicko-kriminalana bagra skine s vlasti jednom zauvijek.
Pa to ti je veoma lako objasniti.

Na protoste ljudi izlaze kada im dodje do grla, kada se nadju u bezizlaznoj situaciji.

Recimo, na proteste izadju radnici Dite, kuknjava i plac. Radnici Krivaje to gledaju, ali posto dobijaju nesto love u to vrijeme, nemaju razloga protestovati jer su njihovi zahtjevi potpuno ili djelimicno ispunjeni. Nakon par mjeseci, radnici Krivaje ostanu bez plata i izadju na ulice, a radnici Dite, kojima je u medjuvremenu malo krenulo, ostaju kod kuce jer su njihovi zahtjevi potpuno ili djelimicno ispunjeni. I tako se vrti...

Masovne proteste i revolucije pokrecu mladi, ljudi ispunjeni idealima i nabojem. Protesti nase mlade ne zanimaju. Velika vecina ima dnevni budzet od 2-5km sto je njima sasvim dovoljno. Farma, Veliki brat, Grand, utakmice, kladionica... i hljeba i igara... Par puta sam ih vidio na protestima, te mlade... dodju da se kelebare i zajebavaju... eventualno nesto razbiju ako se ukaze prilika... istinskog bunta, revolta ni u tragovima.

Al' kakva je ovo tema?

Dajte baaa, otvorite temu o ekonomiji u Federaciji i RS, da vidimo ko ce prije propasti, pa da se ko ljudi mozemo nasladjivati, navijati...

Ja kazem da ce prva propasti RS!

'Ajmo patriJote, ruke gore, idemoooo...

Dijaspora, ajeeeee...
ne kontam ovo prozivanje dijaspore??

O'zone
Globalni moderator
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

Post by O'zone » 28/04/2016 15:52

Nikad mi neće biti jasni ljudi koji iz ovog razloga žele da naude sebi i svojoj porodici a nikad ne razmisle da opajdare ove koji im sjede na grbači

Al što bi Bego Gutić rek'o

"Ma kakvi grobovi (skokovi), sve je to još jedan performans"

JoseMujica

Post by JoseMujica » 28/04/2016 15:58

O'zone wrote:Nikad mi neće biti jasni ljudi koji iz ovog razloga žele da naude sebi i svojoj porodici a nikad ne razmisle da opajdare ove koji im sjede na grbači

:thumbup:

ko što mi ne bi jasno paljenje zgrada institucija prošle godine :-) a svak zna po kafanama đe su kuće i vikendice lopova

i ovi sluđeni hudnici u tuzli tačnio znaju ko ih je doveo do ovoga a oni sebe hoće da ubiju :roll: njih četiri ko od brda odvaljeni dosta bi bilo da su tom jednom katilu noge polomili kad je trebalo

O'zone
Globalni moderator
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

Post by O'zone » 28/04/2016 16:06

Jbo to! Za to se ide u zatvor. Lakše se bacit sa tornja ili crknuti od gladi a niko ne razmišlja šta će biti sa porodicom koja ostaje iza njega.

mO k3

Post by mO k3 » 28/04/2016 16:13

O'zone wrote:Nikad mi neće biti jasni ljudi koji iz ovog razloga žele da naude sebi i svojoj porodici a nikad ne razmisle da opajdare ove koji im sjede na grbači

Isto mislim . recu nesto mislim da sam previse radikalan ,ali ako hoce nesto da uradi neka rokne nekoga od kako ti kazes "opajdara"

Izlija

Post by Izlija » 28/04/2016 16:15

Nema ovdje masovnih protesta dok budžetlije primaju platu redovno. Tek kad njima zafali onda će se stvari okrenuti nabolje.

JoseMujica

Post by JoseMujica » 28/04/2016 16:16

O'zone wrote:Jbo to! Za to se ide u zatvor. Lakše se bacit sa tornja ili crknuti od gladi a niko ne razmišlja šta će biti sa porodicom koja ostaje iza njega.

mrakuša jarane mrakuša...nit ko vidi nit ko čuje osim primatelja poruke

Kikibombona

Post by Kikibombona » 28/04/2016 16:31

Izlija wrote:Nema ovdje masovnih protesta dok budžetlije primaju platu redovno. Tek kad njima zafali onda će se stvari okrenuti nabolje.
Pa vecina nije na budzetu!

Je l' ta vecina toliko jadna i mutava da mora cekati da budzetlijama zapne da bi se desili masovni protesti? :D

Odavno nisam procitao bolji kompliment za budzetlije.

Danguba

Post by Danguba » 28/04/2016 16:46

mO k3 wrote:

Isto mislim . recu nesto mislim da sam previse radikalan ,ali ako hoce nesto da uradi neka rokne nekoga od kako ti kazes "opajdara"
pa oni(radnici) i stite te lopove.

SerijeSync

Post by SerijeSync » 28/04/2016 16:47

ovo je udar na din i islam, ovo je udar na sve muslimane, ovo je udar na državu, ovo nisu ni četnici radili, sram vas bilo :lol:

GeeTnT

Post by GeeTnT » 28/04/2016 17:00

JoseMujica wrote:
ko što mi ne bi jasno paljenje zgrada institucija prošle godine :-) a svak zna po kafanama đe su kuće i vikendice lopova

i ovi sluđeni hudnici u tuzli tačnio znaju ko ih je doveo do ovoga a oni sebe hoće da ubiju :roll: njih četiri ko od brda odvaljeni dosta bi bilo da su tom jednom katilu noge polomili kad je trebalo
Pa ti pored velikog broja suicida za jednu godinu u cijeloj BiH (samo u eresu 230) pominjes paljenje zgrada, kafane, vikendice...cudo nisi spomenuo i kladionice (one su ti najjdraze)

Tuzla se hvalila godinama kako je ostala crvena i kako je bastion SDP-a, i bas u tim godinama je bilo najvise "skokova"...i da se ogradim od bilo kakve odbrane sda jer nemam nikakve veze osim u slucaju da takvi kao ti pocnu da dobijaju na znacaju...

Mislim da je u Tuzli kao i u svim drugim gradovima/opcinama dug dosao na naplatu, a pored para uvijek se zakotrlja i po koja glava. Nije to tako lako posmatrati, pa cak ni komentarisati osim ako nisi na pristojnoj udaljenosti...jel tako drnch-haveru?

mario001

Post by mario001 » 28/04/2016 17:02

statixx wrote:Taj pomocnik ministra Imamovic, iz SDP-a, koji je 2015. g. uhvacen od strane SIPA-e kako uzima 10 000 KM mita samo je jedan dio price. :D

http://tip.ba/2016/03/16/tuzilastvo-tk- ... tiju-luna/

U optužnici je navedeno da su odgovorno lice i firma Tuzla kvarc, u periodu od početka 2011. do kraja 2014. godine, na tri lokaliteta, bez zaključenog ugovora o koncesiji sa nadležnim kantonalnim ministarstvom, vršili eksploataciju kvarcnog pijeska i na taj način firmi Tuzla kvarc pribavili imovinsku korist u iznosu od najmanje 225.000 KM i pričinili štetu Budžetu TK u istom iznosu.

Optužnicu je potvrdio Općinski sud Tuzla i time potvrdio osnovanu sumnju da je krivično djelo počinjeno.
Ovo su svi zaboravili, ako im se skace zbog lopova nek skoce odmah

seln

Post by seln » 28/04/2016 17:04

GeeTnT wrote:
JoseMujica wrote:

Pa ti pored velikog broja suicida za jednu godinu u cijeloj BiH (samo u eresu 230) pominjes paljenje zgrada, kafane, vikendice...cudo nisi spomenuo i kladionice (one su ti najjdraze)

Tuzla se hvalila godinama kako je ostala crvena i kako je bastion SDP-a, i bas u tim godinama je bilo najvise "skokova"...i da se ogradim od bilo kakve odbrane sda jer nemam nikakve veze osim u slucaju da takvi kao ti pocnu da dobijaju na znacaju...

Mislim da je u Tuzli kao i u svim drugim gradovima/opcinama dug dosao na naplatu, a pored para uvijek se zakotrlja i po koja glava. Nije to tako lako posmatrati, pa cak ni komentarisati osim ako nisi na pristojnoj udaljenosti...jel tako drnch-haveru?
Tuzla jeste crvena, ali je kanton zelen. A privreda je (ukljucujuci koncesije) na nivou kantona.
I ne znam zasto porices da branis SDA, kao da to nesto mijenja.
Sasvim je legitimno biti za SDA.

GeeTnT

Post by GeeTnT » 28/04/2016 17:12

seln wrote:
GeeTnT wrote:
JoseMujica wrote:

Tuzla jeste crvena, ali je kanton zelen. A privreda je (ukljucujuci koncesije) na nivou kantona.
I ne znam zasto porices da branis SDA, kao da to nesto mijenja.
Sasvim je legitimno biti za SDA.
Znam ja ko je bio u kantonu i kakve su koncesije davane, a znam i mnogo vise...ali ako su ovakvi stavovi zastupljeni:
SerijeSync wrote:SDA nema politike, sva politika se vadi iz islamske deklaracije i kurana, dobro smo kako je moglo bit!!
Onda sam za!

Pogotovo zbog svrsavanja kao sto je:
SerijeSync wrote:ovo je udar na din i islam, ovo je udar na sve muslimane, ovo je udar na državu, ovo nisu ni četnici radili, sram vas bilo :lol:

mario001

Post by mario001 » 28/04/2016 17:17

Niko ne posminje premijera i ministra koji su godinama mimo zakona i dozvola davali koncesiju ovoj firmi, tema je covjek koji je to zaustavio, te zbog toga ljudi hoce da skacu sa zgrade.
Ova firma svima duguje, blokirani racuni, nema dozvolu za rad i opet se prica o glupostima, ovo se ignorise

bh.tornjak

Post by bh.tornjak » 28/04/2016 17:17

kao i obicno....stranacki jurisnici krecu u napad i svaljuju krivicu na sve osim na sopstvene stranke i stranacke vodje....
klasika balkanska.

istina je ...da su svi redom lopov do lopova....bez obzira kojoj stranci pripadaju...stankama pristupaju da bi se okoristili...
krenes od nivoa MZ pa na gore.....sve nepismene ili polupismene (pod ove spadaju intelektualci kojekakvih univerziteta razasutih po gradovima ..selima i sumama BiH) interezdije koji bi rodjenu majku i dijete prodali za hiljadu maraka.

gospodo/ gospodje,drugovi/drugarice....mi smo bagra neopisiva koja je naucila na jaram i nista vise...
naucili smo da drugi misle za nas....da nama vladaju....jer mi definitivno nismo sposobni ni za jedno ni za drugo...

GeeTnT

Post by GeeTnT » 28/04/2016 17:24

bh.tornjak wrote:kao i obicno....stranacki jurisnici krecu u napad i svaljuju krivicu na sve osim na sopstvene stranke i stranacke vodje....
klasika balkanska.

istina je ...da su svi redom lopov do lopova....bez obzira kojoj stranci pripadaju...stankama pristupaju da bi se okoristili...
krenes od nivoa MZ pa na gore.....sve nepismene ili polupismene (pod ove spadaju intelektualci kojekakvih univerziteta razasutih po gradovima ..selima i sumama BiH) interezdije koji bi rodjenu majku i dijete prodali za hiljadu maraka.

gospodo/ gospodje,drugovi/drugarice....mi smo bagra neopisiva koja je naucila na jaram i nista vise...
naucili smo da drugi misle za nas....da nama vladaju....jer mi definitivno nismo sposobni ni za jedno ni za drugo...
Jose & co. su doveli do toga da svako konkretno sagledavanje stanja bez pominjanja stranke/partije se odmah svrstava kao ispovjed "stranackog jurisnika".... jadno je to.

Post Reply