Skijanje, oprem, gdje uzimati, kada uzimati

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
nino90

Skijanje, oprem, gdje uzimati, kada uzimati

Post by nino90 » 18/02/2012 12:34

Pozdrav raja
Posto sam ove zime naucio skijati, razmisljam da nabavim opremu za skijanje. Gledao sam u intersportu nema skija ispod 1000KM one cvike za skijanje 100 KM :shock:
Konto sam mozda bude kakvih dobrih snizenja u proljece. Koja je oprema ovako sto bi vi rekli must-have, gdje je najbolje kupovati i kada ?

chengaba

Re: Skijanje, oprem, gdje uzimati, kada uzimati

Post by chengaba » 18/02/2012 20:52

Ma zaboravi Intersport, prati PiK i market, naići ćeš na odlične skije za smiješne pare.
Ja sam za ovu sezonu uzeo skije stare godinu dana za stoju i po, a u Intersportu bi sa vezovima bile desetorostruko skuplje.
Najbolje ti je čekati kraj sezone (ako ti ne treba sada) ili ljeto, jer tad ti najbolji deal! ;)

respo

Post by respo » 18/02/2012 20:54

autopijaca i za ovu sezonu kupis neke skije samo da vozis da se jos stelis a na ljeto gledati nesto bolje novije ili ako budes u mogucnosti novo

melac

Post by melac » 18/02/2012 20:59

reni-90 wrote:Pozdrav raja
Posto sam ove zime naucio skijati, razmisljam da nabavim opremu za skijanje. Gledao sam u intersportu nema skija ispod 1000KM one cvike za skijanje 100 KM :shock:
Konto sam mozda bude kakvih dobrih snizenja u proljece. Koja je oprema ovako sto bi vi rekli must-have, gdje je najbolje kupovati i kada ?

U Intersportu ni u proljeće neće biti popusta, neke skije se motaju i po 5-6 godina dok ih netko ne kupi za cijenu koju su zarezali.

Opremu koju moraš imati je ski odijelo, pantole i jakna, i još rukavice i kapa, ostalo se da iznajmiti.
No ako sve to imaš, slijedeća važna oprema je majice koje su namijenjene za skijaše/sportaše, koje će ti uvijek čuvati tijelo suhim, i cvike naravno, za prve cvike za skijanje izaberi s crvenim ili naranđastim staklima ( plastika ili što je več ), a druge ili treće biraj po volji, ove su univerzalne za sve uvjete. Slijedeće po važnosti što trebaš imati su pancerice, i moj je savjet da na pancerice najmanje štediš, i vremena i novaca, jer je vrlo bitno da si kupio pancerice koje tebi odgovaraju i oblikom i veličinom i krutosti, kao i da su ti udobne, a to nije lako probrati. Pogotovo kod nas jer nemamo specializovane prodavaonice i pradavače. No koliko imam informacije ima več onih koji ti mogu raditi bootfitting. Poslije pancerica trebaš kupiti kacigu, i nju nije lako odabrati, ima tu nekih raznih brojeva i veličina, a moja ti je preporuka da ih kupuješ zajedno s cvikama, u suprotnom može doći do toga da cvike i kaciga nisu kompatibilne pa onda to sve nevalja ( možeš kupiti prvo cvike, ali odmah iskombiniraj s kojom kacigom pašu, a onda nekad poslije kupiti i kacigu ), zadnja stvar koju trebaš kupiti su skije i štapovi.
Imaš na netu mnogo skijaške opreme za kupiti, od pika do marketa.ba, a ima i mnogo onih koji prodaju polovne, i nove skije i pancerice...ne znam više što bih napisao da ne bude previše, a i ovo je več previše.

nino90

Post by nino90 » 18/02/2012 21:00

ne zuri mi se pa cu sacekati onda na ljeto pogledati oglase
hvala

inspire_me

Post by inspire_me » 20/02/2012 09:16

Visoka sam oko 170 i imam oko 60 kg. Pocetnik sam totalni u skijanju i tek sad razmisljam o kupovini opreme. Bolje mi odgovaraju krace skije (140 cm), mada me svi navracaju da kupim duze, tj. min 150 cm. Ima li neko neki savjet sta kupiti i gdje? Ima li neko broj tog tipa iz Breze o kojem svi pricaju i je li tamo stvarno tako jeftino kao u bajci :D :D

respo

Post by respo » 23/02/2012 14:37

koliko imas godina?
jer i godine uticu koje skije uzeti jer se prave i po godinama skijasa

Post Reply