Skijanje Mojmilo

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Ninoz
Posts: 240
Joined: 30/08/2009 12:43

#1 Skijanje Mojmilo

Post by Ninoz »

Da li je iko bio? Kakvo je skijaliste ? Na koji broj mogu saznati da li radi skijaliste za vrijeme ovog velikog snijega ?
User avatar
Zovem se Zelena
Posts: 3461
Joined: 23/09/2010 13:17

#2 Re: Skijanje Mojmilo

Post by Zovem se Zelena »

U četvrtak naveče su pravili stazu, ili kako se to već kaže :-D al' evo ovaj snijeg ih opet zeznu!

Uglavnom, kada radi mahom su dječica i poneki odrasli. Dnevna ja čini mi se 10 KM a poludnevna 8. A rade, ako se dobro sjećam od 10-20 (ili 22, nisam sigurna).
Liftom se penješ minut i pol a spustiš se na skijama za manje od 30 sekundi, pa ti skontaj kakva je staza :mrgreen:

Elem, vidim stazu, ski lif i skijaše :mrgreen: sa prozora pa javim kad počnu sa radom.
Ninoz
Posts: 240
Joined: 30/08/2009 12:43

#3 Re: Skijanje Mojmilo

Post by Ninoz »

Hvala na informacijama, bilo bi lijepo onda kada pocnu da skijaju da mi javis :) pozz
Ninoz
Posts: 240
Joined: 30/08/2009 12:43

#4 Re: Skijanje Mojmilo

Post by Ninoz »

da li radiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii sutra ? :D
User avatar
Zovem se Zelena
Posts: 3461
Joined: 23/09/2010 13:17

#5 Re: Skijanje Mojmilo

Post by Zovem se Zelena »

Radiiiiiiiiii, maloprije se jedan čikac spustio, gledala sam s prozora :)
Da nisi ti? :mrgreen:
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#6 Re: Skijanje Mojmilo

Post by vjesticanametli »

Zovem se Zelena wrote:U četvrtak naveče su pravili stazu, ili kako se to već kaže :-D al' evo ovaj snijeg ih opet zeznu!

Uglavnom, kada radi mahom su dječica i poneki odrasli. Dnevna ja čini mi se 10 KM a poludnevna 8. A rade, ako se dobro sjećam od 10-20 (ili 22, nisam sigurna).
Liftom se penješ minut i pol a spustiš se na skijama za manje od 30 sekundi, pa ti skontaj kakva je staza :mrgreen:

Elem, vidim stazu, ski lif i skijaše :mrgreen: sa prozora pa javim kad počnu sa radom.
nuto koNsinice :D ma to je ljudi mala staza kao baby lift na igmanu bas za djecicu :-D
User avatar
Zovem se Zelena
Posts: 3461
Joined: 23/09/2010 13:17

#7 Re: Skijanje Mojmilo

Post by Zovem se Zelena »

vjesticanametli wrote:
Zovem se Zelena wrote:U četvrtak naveče su pravili stazu, ili kako se to već kaže :-D al' evo ovaj snijeg ih opet zeznu!

Uglavnom, kada radi mahom su dječica i poneki odrasli. Dnevna ja čini mi se 10 KM a poludnevna 8. A rade, ako se dobro sjećam od 10-20 (ili 22, nisam sigurna).
Liftom se penješ minut i pol a spustiš se na skijama za manje od 30 sekundi, pa ti skontaj kakva je staza :mrgreen:

Elem, vidim stazu, ski lif i skijaše :mrgreen: sa prozora pa javim kad počnu sa radom.
nuto koNsinice :D ma to je ljudi mala staza kao baby lift na igmanu bas za djecicu :-D
Vidi nje :-D Neka bona, razvijamo turizam... Mojmilo je nova Bjelašnica :mrgreen:
I umjesto što kudiš mogla si pitu razvit, ja ću ćevape i biznis okrenemo gore :lol: :-D
User avatar
zahvalan
Posts: 690
Joined: 22/02/2012 19:19
Location: ...kad zora svane,a svanut ce...

#8 Re: Skijanje Mojmilo

Post by zahvalan »

Za mene je ono cisti promasaj vec par noci idem tamo i jako jako malo Ljudi posjecuje ......

Ekonomski neisplativo a novac oko Milion Eura,se mogao i morao investirati Privredu ili Poljoprivredu
User avatar
Edin H.
Posts: 47001
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#9 Re: Skijanje Mojmilo

Post by Edin H. »

zahvalan wrote:Za mene je ono cisti promasaj vec par noci idem tamo i jako jako malo Ljudi posjecuje ......

Ekonomski neisplativo a novac oko Milion Eura,se mogao i morao investirati Privredu ili Poljoprivredu
E taman ce nam taj milion pomoci da dostignemo nivo razvoja i produktivnosti zapadnoevropske poljoprivredne proizvodnje.

Mozda je plebsu preskupo, pa zato slabo posjecuje :oops:
User avatar
zahvalan
Posts: 690
Joined: 22/02/2012 19:19
Location: ...kad zora svane,a svanut ce...

#10 Re: Skijanje Mojmilo

Post by zahvalan »

Edin H. wrote:
zahvalan wrote:Za mene je ono cisti promasaj vec par noci idem tamo i jako jako malo Ljudi posjecuje ......

Ekonomski neisplativo a novac oko Milion Eura,se mogao i morao investirati Privredu ili Poljoprivredu
E taman ce nam taj milion pomoci da dostignemo nivo razvoja i produktivnosti zapadnoevropske poljoprivredne proizvodnje.

Mozda je plebsu preskupo, pa zato slabo posjecuje :oops:

Cini mi se da nisi bas najbolje upoznat s Situacijom....

Dakle Osim sto je Baceno milion KM ili Eur nisam siguran zaposleno je oko 10 ljudi iz Zoi 84 Naravno taj projekat nije ekonomski isplativ i svi oni ce se finansirati iz Budzeta..... Plus imas gore iznad Eko Kucu Projekat za koji nisam siguran koliko je Kostao al siguran sam da nije ispod Milion ( tu je isto tako zaposleno oko 5-6 Osoba plus Agencija za zastitu koja taj objekat cuva navece) Dakle opet je napravljeno nesto sto nije profitabilno i opet se uzimaju Pare iz Budzeta


Nemoj me pogresno razumjeti al ja Da sam Poslodavac nikada ne bih ulagao pare u nesto sto mi nece vratiti moj ulozeni novac i pruziti mi priliku da udvostrucim Ulozeno. Samo sto je ovdje Budzet nepresusan izvor pa Se vodimo onom politikom samo jasi svi smo nasi


Lijep Pozdrav
El_comadante
Posts: 7921
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#11 Re: Skijanje Mojmilo

Post by El_comadante »

zahvalan wrote:
Edin H. wrote:
zahvalan wrote:Za mene je ono cisti promasaj vec par noci idem tamo i jako jako malo Ljudi posjecuje ......

Ekonomski neisplativo a novac oko Milion Eura,se mogao i morao investirati Privredu ili Poljoprivredu
E taman ce nam taj milion pomoci da dostignemo nivo razvoja i produktivnosti zapadnoevropske poljoprivredne proizvodnje.

Mozda je plebsu preskupo, pa zato slabo posjecuje :oops:

Cini mi se da nisi bas najbolje upoznat s Situacijom....

Dakle Osim sto je Baceno milion KM ili Eur nisam siguran zaposleno je oko 10 ljudi iz Zoi 84 Naravno taj projekat nije ekonomski isplativ i svi oni ce se finansirati iz Budzeta..... Plus imas gore iznad Eko Kucu Projekat za koji nisam siguran koliko je Kostao al siguran sam da nije ispod Milion ( tu je isto tako zaposleno oko 5-6 Osoba plus Agencija za zastitu koja taj objekat cuva navece) Dakle opet je napravljeno nesto sto nije profitabilno i opet se uzimaju Pare iz Budzeta


Nemoj me pogresno razumjeti al ja Da sam Poslodavac nikada ne bih ulagao pare u nesto sto mi nece vratiti moj ulozeni novac i pruziti mi priliku da udvostrucim Ulozeno. Samo sto je ovdje Budzet nepresusan izvor pa Se vodimo onom politikom samo jasi svi smo nasi


Lijep Pozdrav
tu si malo napravio pogrešku. prvo finasnsira se iz opštinskog budjeta a ne iz kantonalong bar ova eko kuca na vrhu mojmila a mislim da je i skijalište. Drugo opština kao opština mora nekada i napraviti neku zanimaciju za narod te opštine da se imaju gdje rekreirati izadji malo u prirodu, znaći to je posao opštine da malo nešto uradi i za običan narod. a što se tiče poslova to treba strani investitiori i neko privatno lice da otvrara poslove i fabrike e ne opština ili kanton.
User avatar
zahvalan
Posts: 690
Joined: 22/02/2012 19:19
Location: ...kad zora svane,a svanut ce...

#12 Re: Skijanje Mojmilo

Post by zahvalan »

@el coma... ne bitno dal je opstinski ili kantonalni budzet pametnije bi bilo da su nezaposlenim podijelili Plastenike i zaposlile puno vise ljudi nego sto ih radi sada

Opcina Novi Grad je najmnogoljudnija opcina i ima najvise nezaposlenih .....

Na tom istom mjestu se prije sijao Krompir i luk i neki ljudi su od tog zivili (pogotovo nakon rata i u ratu) i sad mi ti dodjes i pocnes pametovati!

Sta moze smiriti covjeka koji ne radi i koji prezivljava od Danas do Sutra

Eko kuca Mojmilo ili Staza za skijanje ili da mu je Opstina ponudila Neku livadu i dala mu plastenik za proizvodnju organske hrane. Hrana se ne bih bacila i ako je ne bi mogao prodati ona bi zavrsila u javnim kuhinjama.

:-)


Klasicno pranje novca :thumbup:
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18245
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#13 Re: Skijanje Mojmilo

Post by GandalfSivi »

Nevjerovatno. Ali ono dijagnoza barem. Halo, a gdje je kultura zivljenja? Naprave ljudi skijaliste u sred grada, obezbijede nesta gdje ce generacije djece mozda nauciti skijati, a ovdje se o plastenicima prica. Pa sta ce nam onda parkovi, sadnice, muzeji, pozorista, koncertne dvorane? Sve je to vise manje nerentabilno. Lik regularno prica o luku i krompiru. Odoh se roknuti, svega mi...
User avatar
suncica24
Posts: 4319
Joined: 22/03/2006 21:29
Location: Na vrh brda gdje vrba mrda

#14 Re: Skijanje Mojmilo

Post by suncica24 »

vala je trebalo ostaviti i one ratne lijehe krompira i luka u parku kod Druge gimnazije, te uzorati Veliki i ostale... samo dzaba prazni zjape (ko neko drvece i nesto), a ljudi od ceg' zivjet nemaju :oops:

a to sto na 10km od tog istog Mojmila polja i polja stoje neuzorana, to ko 'ebe :zoka:

piiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiip
User avatar
suncica24
Posts: 4319
Joined: 22/03/2006 21:29
Location: Na vrh brda gdje vrba mrda

#15 Re: Skijanje Mojmilo

Post by suncica24 »

ps: ne vidjeh ovo o uzgoju organske hrane usred Sarajeva :mrgreen:
User avatar
zahvalan
Posts: 690
Joined: 22/02/2012 19:19
Location: ...kad zora svane,a svanut ce...

#16 Re: Skijanje Mojmilo

Post by zahvalan »

:( Mnogo Gospode u Sarajevu

Ok nek nastave ovom politikom 70.000 hiljada zaposlenih u Sarajevu i 70.000 Hiljada nezaposlenih

Nisam nista rekao za muzeje pozorista itd samo sam rekao da nam nije trebalo ovo Cudo za buduce Skijase :-)

I kada bih se neko naucio skijati na onom CUDU drzava toliko ulaze u Reprezantaciju Skijanja da smo Medju prvima u Svijetu :D

A sto se tice Uzgoja Krompira i Luka u Sarajevu pa imas dole u Ahatovicima Velika Polja Kukuruza s obje strane Ceste ;-)


Al jbg bolje da nezaposleni gledaju praznog stomaka mlade nade Skijanja nego da im se pokaze da opcina Misli na njih :D
El_comadante
Posts: 7921
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#17 Re: Skijanje Mojmilo

Post by El_comadante »

zahvalan wrote:@el coma... ne bitno dal je opstinski ili kantonalni budzet pametnije bi bilo da su nezaposlenim podijelili Plastenike i zaposlile puno vise ljudi nego sto ih radi sada

Opcina Novi Grad je najmnogoljudnija opcina i ima najvise nezaposlenih .....

Na tom istom mjestu se prije sijao Krompir i luk i neki ljudi su od tog zivili (pogotovo nakon rata i u ratu) i sad mi ti dodjes i pocnes pametovati!

Sta moze smiriti covjeka koji ne radi i koji prezivljava od Danas do Sutra

Eko kuca Mojmilo ili Staza za skijanje ili da mu je Opstina ponudila Neku livadu i dala mu plastenik za proizvodnju organske hrane. Hrana se ne bih bacila i ako je ne bi mogao prodati ona bi zavrsila u javnim kuhinjama.

:-)


Klasicno pranje novca :thumbup:
prvo i osnovno proveo sam rat u Sarajevu i nisam niodakle došo. drugo ovo je Glavni grad države i netreba na svakom koraku saditi krompir i ostalo zna se gdje se to radi. i treće neče opština/kanton praviti firme i otvarati poslove pa nije komunizam, to treba da urade pojedinci, ljudi bujrum ti otvori firmu pa zaposli 50 ljudi ko ti brani.
User avatar
Ateista
Posts: 46539
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#18 Re: Skijanje Mojmilo

Post by Ateista »

zahvalan wrote:@el coma... ne bitno dal je opstinski ili kantonalni budzet pametnije bi bilo da su nezaposlenim podijelili Plastenike i zaposlile puno vise ljudi nego sto ih radi sada

Opcina Novi Grad je najmnogoljudnija opcina i ima najvise nezaposlenih .....

Na tom istom mjestu se prije sijao Krompir i luk i neki ljudi su od tog zivili (pogotovo nakon rata i u ratu) i sad mi ti dodjes i pocnes pametovati!

Sta moze smiriti covjeka koji ne radi i koji prezivljava od Danas do Sutra

Eko kuca Mojmilo ili Staza za skijanje ili da mu je Opstina ponudila Neku livadu i dala mu plastenik za proizvodnju organske hrane. Hrana se ne bih bacila i ako je ne bi mogao prodati ona bi zavrsila u javnim kuhinjama.

:-)


Klasicno pranje novca :thumbup:
Ti ovo ozbiljno? :shock: :?

Sijanje krompira u sred grada?
Kad malo izadjes iz grada, toliko je obradivih povrsina koje stoje prazne, ako treba uloziti pare u poljoprivredu neka se ulaze tamo gdje to ide i gdje se vise isplati, a ne na brdu u sred grada...

Sarajevo je olimpijski grad i ovo je odlican potez, jedan od najboljih u zadnje vrijeme, da se malo ulaze i u to a ne samo u osnovne zivotne potrebe, ne moze se ni tako.
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#19 Re: Skijanje Mojmilo

Post by PipiDugaDevetka »

Ima djece, pa ne mogu do Igmana i Bjelašnice, a sanjkali bi se i skijali. Čestitka za graditelje ovog skijališta usred grada. Ima dijelova grada, pa nemaju djeca gdje da se skijaju.
U Novom Sarajevu, negdje na Grbavici, su građani sami bili izgradili ''Snježno brdo''. Dovoljno za onu najmanju djecu da se malo sanjkaju i borave na otvorenom. Poslijeratna vlast je na tom mjestu poravnala to Snježno brdo i izgradila džamiju. Nemam ništa protiv džamije, ali gdje će se djeca igrati i sanjkati?

DJECA SE MORAJU IGRATI I SANJKATI!
User avatar
kockica_kockica
Posts: 4654
Joined: 04/07/2008 20:06
Location: Iza ormara skupljam prasinu

#20 Re: Skijanje Mojmilo

Post by kockica_kockica »

Meni samo nije jasno kako ljudi uspiju biti tako negativni... i antiprotivni svemu....

Lijepo je to sto se napravilo skijaliste...
Nije bog zna sto ali je skijaliste, barem za djecu ciji roditelji nemaju mogucnosti da idu na planinu....
To sto imamo na hiljade nezaposlenih nije posljedica skijalista na Mojmilu nego odraz cijelog sistema drzave u kojem zivimo...
I ako je to skijaliste uspjelo obradovati 100 djece onda vriejdi svake pare.. pa jeli dosta vise crnjaka... ja mislim da jeste...

Sto se tice poljoprivrede ja svako malo citam da se daju grantovi za pokretanje nekog biznisa, plastenika, itd.. I molim lijepo.... Neka se ljudi prijavljuju i neka rade na tome da nam ozive poljoprivredu, ali ne u sred grada... Zna se gdje ce se saditi, orati i kopati i plastenike graditi... Pa nije ovo Medjadja majka mu stara da u sred grada gradimo plastenike...
User avatar
zahvalan
Posts: 690
Joined: 22/02/2012 19:19
Location: ...kad zora svane,a svanut ce...

#21 Re: Skijanje Mojmilo

Post by zahvalan »

El_comadante wrote:
zahvalan wrote:@el coma... ne bitno dal je opstinski ili kantonalni budzet pametnije bi bilo da su nezaposlenim podijelili Plastenike i zaposlile puno vise ljudi nego sto ih radi sada

Opcina Novi Grad je najmnogoljudnija opcina i ima najvise nezaposlenih .....

Na tom istom mjestu se prije sijao Krompir i luk i neki ljudi su od tog zivili (pogotovo nakon rata i u ratu) i sad mi ti dodjes i pocnes pametovati!

Sta moze smiriti covjeka koji ne radi i koji prezivljava od Danas do Sutra

Eko kuca Mojmilo ili Staza za skijanje ili da mu je Opstina ponudila Neku livadu i dala mu plastenik za proizvodnju organske hrane. Hrana se ne bih bacila i ako je ne bi mogao prodati ona bi zavrsila u javnim kuhinjama.

:-)




Klasicno pranje novca :thumbup:
prvo i osnovno proveo sam rat u Sarajevu i nisam niodakle došo. drugo ovo je Glavni grad države i netreba na svakom koraku saditi krompir i ostalo zna se gdje se to radi. i treće neče opština/kanton praviti firme i otvarati poslove pa nije komunizam, to treba da urade pojedinci, ljudi bujrum ti otvori firmu pa zaposli 50 ljudi ko ti brani.
Nisam te nigdje uvrijedio u vezi rodjenja u Sarajevu i rata( i ja sam rodjen ovdje i rat sam proveo ovdje cak i planiram cijeli zivot provesti ovdje,dakle slabo putujem jer me putovanja ne zanimaju) i ako odem iz Sarajeva onda je to maksimalno do Gorazda da odem (jer vucem korijenje otamo :-D )

nije problem u skijalistu da smo mi imamo razvijenu Privredu i Poljoprivredu a ovako smo na granici siromastva (to mi niko ne moze osporiti) ja sam samo konstatovao da ovo nije bilo potrebno jer je slabo posjeceno i ekonomski nije isplativo. Ne vidim razlog zasto ste se vezali za sadnju krompira( a jeste se tu nekad sadio i dan danas se sadi pored trolejbuske okretaljke na Mojmilu. Bolje da su posadili Ljesnjak ili neko drugo voce,ovako je to Cisti Promasaj.


A za ovog sto spominje Olimpijski grad pa pored tog skijalista imas neasfaltirane ulice dakle nema Asfalta ni u planu,Mozda je problem u meni jer prolazim pored narodne kuhinje u Svrakinu pa vidim koliko ima ljudi koji nemaju novca za Hranu (znaci nema se novca za hranu,a opstina ima novca za Luksuz Skijaliste i Ledene Dvorane itd itd




Iza mojih stavova stoje jaki Argumenti od 140000 hiljada radno sposobnih zaposleno je samo 70 hiljada
User avatar
Edin H.
Posts: 47001
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#22 Re: Skijanje Mojmilo

Post by Edin H. »

Hoce li na Mojmilu postaviti stazu sa vjestackim snijegom, pa da se moze i ljeti skijati, ili ce se alternativno saditi krompir i praziluk kako predlazu pojedinci?
User avatar
zahvalan
Posts: 690
Joined: 22/02/2012 19:19
Location: ...kad zora svane,a svanut ce...

#23 Re: Skijanje Mojmilo

Post by zahvalan »

Edin H. wrote:Hoce li na Mojmilu postaviti stazu sa vjestackim snijegom, pa da se moze i ljeti skijati, ili ce se alternativno saditi krompir i praziluk kako predlazu pojedinci?
Posto se ovo odnosi na mene, imaju masinu za vjestacki snijeg ali ne znam dal ce biti ljetno skijanje.

A ovo za luk i krompir cu preskociti al eto :bih:
User avatar
suncica24
Posts: 4319
Joined: 22/03/2006 21:29
Location: Na vrh brda gdje vrba mrda

#24 Re: Skijanje Mojmilo

Post by suncica24 »

Covjek se uci dok je ziv.

A ja upravo naucih da je ljesnjak... voce :skoljka: :D :run:

Nego, 'oce li ko poravnit' Zetru? Kol'ko je samo tamo kupusa i luka moglo biti posijano :D
User avatar
Dionysios
Posts: 601
Joined: 18/06/2010 16:23

#25 Re: Skijanje Mojmilo

Post by Dionysios »

...
Last edited by Dionysios on 28/03/2021 23:27, edited 1 time in total.
Post Reply