Skice iz Konjica

Zanimljivosti i zbivanja u Mostaru, Čapljini, Ljubuškom, Stocu, Trebinju, Bileći, Gacku i drugim mjestima u regionu.
User avatar
iz dna duše
Posts: 1396
Joined: 24/06/2008 13:38

#26 Re: Skice iz Konjica

Post by iz dna duše »

Kada se ono Ćuprija zvanično pušta u promet? Danas?
Hodala sam nedavno po njoj, djeluje još impresivnije, nego sa strane, a i taj dio grada sam vidjela drugačijim očima...Još dok Konjičani malo porade na nekim objektima koji kvare grad (uvijek se pitam zar nema nadležnih iz općine koji to isto vide, a ništa ne poduzimaju?!), i uz njihovu lijepu okolinu, Planine, Jezera, Neretvu...Biće to pravo slatka čaršija... :thumbup:
El_comadante
Posts: 8028
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#27 Re: Skice iz Konjica

Post by El_comadante »

vala da ima kakvog posla u Konjicu vrlo rado bih prebjegao iz Sarajeva. meni je život, bar ovako sa strane, bolji u Konjicu nego u Sarajevu. ima sve a u Sa je sve nekako daleko.
User avatar
ranger
Posts: 2642
Joined: 14/04/2008 14:58
Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne

#28 Re: Skice iz Konjica

Post by ranger »

iako mi je zao sto ovo govorim, most na zalost jeste zalutao tamo, jer sadasnje rukovodstvo grada zajedno s lokalnim mocnicima radi samo sebi u korist, a gradu ako sta ostane....da nije bilo ovih turaka koji su to sve gurali nikad ga hercegovci nebi napravili. sto se tice nakaradnih gradjevina, tamo postoje ljudi koji su toliko mocni da mogu na sred trga dovest bager, srusit fontanu i napravit svoju zgradu, a da im lokalna policija nista ne smije! uglavnom losa situacija, kao i u vecini nasih gradova...
paral0c0
Posts: 466
Joined: 17/01/2009 14:51

#29 Re: Skice iz Konjica

Post by paral0c0 »

OMG!!!!

Evo ja gledam uzivo BHT1 skoro placem :o


I'm am proud that I''m a Bosniak! :bih:
User avatar
iz dna duše
Posts: 1396
Joined: 24/06/2008 13:38

#30 Re: Skice iz Konjica

Post by iz dna duše »

paral0c0 wrote:OMG!!!!

Evo ja gledam uzivo BHT1 skoro placem :o


I'm am proud that I''m a Bosniak! :bih:
Ja propustih uživo, a propustih i na TV...
Koliko je to sve koštalo (nametnu mi se misao...), naime ono što sam čula kako će biti, tj. kako je bilo, to sve nije moglo za malo para?
Možda su Turci finansirali? U krajnoj liniji, oni su ovo iskoristili i za ličnu promociju, a u znak sjećanja na doba kada su vladali ovim krajevima...
U svakom slučaju, radujem se sljedećoj posjeti Konjicu.
El_comadante
Posts: 8028
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#31 Re: Skice iz Konjica

Post by El_comadante »

gazija88 wrote:nema mrzeg grada.
ja kad vidim ona 3 nebodera na ulazu u konjic, odma bih se vratio i preko posusja u sarajevo otiso.
možeš ti i preko Kalnovika u Sarajevo niko ti nebrani ako toliko mrziš Konjic.
User avatar
lab3352
Posts: 1363
Joined: 23/08/2007 14:25

#32 Re: Skice iz Konjica

Post by lab3352 »

Zao mi sto nisam ovaj topic prije vidio ... ali nikada nije kasno ... Sinoc je bilo super u Konjicu, ma sta god drugi pricali ... Posebno mi se sviđa onaj prvi post na ovom topicu. Ko je god napisao, odlican je ... i vidi se da zna o Konjicu ... Samo bih jos dodao Omladinski program radio Konjica ... :D

Omar
User avatar
Kingdom_of_Bosnae
Posts: 23
Joined: 08/05/2009 01:26

#33 Re: Skice iz Konjica

Post by Kingdom_of_Bosnae »

Ovako to nekako izgleda!
Konjic prije par vijekova:
1. CUPRIJA
2. Zadnje uporiste Bogumila
3. Otomansko/Austrougarska arhitektura
4. Grad ucenjaka,pisaca,slikara,drvorezbara,...
5. Grad sa uredjenim cestama,velikom zeljeznickom stanicom,parkovima,spomenicima,pozoristem,...
6. Kultura ponasanja
Konjic danas:
1. CUPRIJA
2. SDA
3. Novi arhitektonski pravci kao "Kupis garazu,podignes na njoj jos 4 sprata i sve lijepo prislonis na susjednu zgradu", "Ako trebas 10-15 cm visi strop za poslovni prostor, unistis austrougarsku fasadu,skratis prozore na jednom dijelu zgrade, prefarbas ih u zeleno a drugi dio zgrade ostavis isti" , "Kad vidis da ti je komsija u zgradi ustaklio balkon i ofarbao u zuto,ti obavezno svoj ofarbas u plavo, produzis za par metara i zazidas ga cijelog"...
4. Grad s vise od 50 % polupismenih stanovnika
5. Grad sa iskrpljenim cestama, polusrusenom zeljeznickom stanicom, bez pravog parka, fontanom koja pusta vodu , kinom koje ne radi , turbo folk kaficima cije su baste na trotoarima,...
7. "Po ure nekulture"
paral0c0
Posts: 466
Joined: 17/01/2009 14:51

#34 Re: Skice iz Konjica

Post by paral0c0 »

naeS
Posts: 1313
Joined: 31/01/2009 20:32

#35 Re: Skice iz Konjica

Post by naeS »

@paral 0c0 imaš li snimljeno onaj dio vatrometa na mostu, kažu da je bilo predivno ?
suspect_zero
Posts: 26025
Joined: 11/10/2008 21:45

#36 Re: Skice iz Konjica

Post by suspect_zero »

Postavite još koji snimak sa otvorenja ili link sa direktnim prenosom.........ima na BHTV ali ne mogu otvoriti
User avatar
sharwoodforest
Posts: 492
Joined: 16/08/2006 14:16

#37 Re: Skice iz Konjica

Post by sharwoodforest »

e dragi konjicani, imate lijepu cupriju, aferim......eto me na kafu kod vas :))
venividivici
Posts: 12982
Joined: 10/02/2009 11:42

#38 Re: Skice iz Konjica

Post by venividivici »

suspect_zero wrote:Postavite još koji snimak sa otvorenja ili link sa direktnim prenosom.........ima na BHTV ali ne mogu otvoriti
pridružujem se
slushatelj
Posts: 62
Joined: 20/04/2008 11:49

#39 Re: Skice iz Konjica

Post by slushatelj »

Bio sam sa suprugom prije dva dana u Konjicu pogledati novi-stari most.Došli smo iz
Sarajeva samo zbog toga.PRREKRASAN je i vrijedjelo je doći.Bio je po svemu lijep
jednodnevni izlet.
Turistički radnici su podbacili.Nema razglednica mosta,osim jedne na pošti.Našli smo
jednu iz predratnog vremena,koje smo poslali u Kanadu i Australiju prijateljima.
Znamo još naših susjeda koji će otići u Konjic vidjeti ćupriju.Probudite se i izradite
veči izbor razglednica i još kojekakvih suvenira.Pogledajte kako su to učinili u Mostaru.
Konjic je lijep grad,osjećali smo se prijatno.Doći autobusom i vratiti se udobno je i po
cijeni pristupačno.Prijatno je bilo popiti kavu,pojesti ćevape,prošetati.
Možda bi se trebali potruditi da se organizuu grupne posjete.
Podržavamo vas uz srdačne pozdrave.
Skitalice
User avatar
Miu
Posts: 38
Joined: 04/10/2009 17:29

#40 Re: Skice iz Konjica

Post by Miu »

Da osvjezim malo temu. Konjic je lijep grad, mnogo mogucnosti da se zabavite, uzivate u prelijepoj prirodi, posjetite kulturna mjesta, rafting na Neretvi, Visocica, Prenj, Boracko jezero, sve je tako blizu, i mozete provesti idealan vikend :)

Image
Image
Image
Image
Image
Post Reply