SJEĆATE LI SE ČUDA...:)

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...
sojka

Post by sojka » 14/04/2004 16:12

Sjecate li se ove ? (kad smo vec kod teNe)...

Smak - I to je za ljude

Ja ne znam zašto se ljudi
Običnim stvarima čude.
I od toga prave spektakl
Kad se dvoje u tramvaju ljube.
I to, to je za ljude,
Pa šta, neka se ljube svi.
Jer to, to je za ljude,
Ljudski jeste to.

Zašto se stari ortaci
Dobrom rakijom nude
A onda padne i pesma,
Neka, i to je za ljude.
I to, to je za ljude,
Nek' se vesele svi.
Jer to, to je za ljude,
Ljudski jeste to.

I to, to je za ljude.
Neka se vole svi.
Jer to, to je za ljude,
Ljudski jeste to.

Kad mi zbog sitnih laži,
Oni pošteni sude...
a ja možda hteo sam dobro
jer i laži su za ljude.
I ne znam zašto se ljudi
običnim stvarima čude.
I od toga prave spektakl
kad se dvoje u tramvaju ljube.

I to, to je za ljude.
Pa šta, neka se ljube svi,
I to, to je za ljude.
Ljudski jeste to.

Saian

Post by Saian » 14/04/2004 16:13

e taj komsija ima rezon i po, pa kakvi su to kriteriji je..., boji se potuc, ma to su vrijednosti covjece :? boji li se on potuc ili ne, e je... ga

a za temu: mislim da je vec neko spomenuo, da stariji nemaju snage vise pratiti stvari tom kolicinom energije kojom su ih pratili prije, a i ne nalaze se vise u godina u kojima smo mi (mladji) pa je sasvim normalno da ne nalaze nista izvanredno u ovpom vremenu usporedjujuci ga sa proslim, o tome pricati je stvarno suvisno, jer ljudi nikad nece moci biti objektivni sto se tice vremena kad su bili mladi i danasnjice, jer pocevsi od najbanalnijeg sad imaju bolove u ledjima koje prije nisu imali :D pa i to malo doprinosi cangrizavosti, na kraju krajeva zar bi se o tome moglo uopce pricati da nema ove mreze nad mrezama stare nekih 10- 12 godina

P.S. : reklama za Adidas sa Laylom Ali i Muhammadom li ona sa foto montazom Alija, onda onog etiopljanina maratonca (zaboravih mu ime) pa Zidana, pa jos par besmrtnika koji zajedno trce na mene je ostavila puno veci utisak nego ona za Nike iako priznajem scena kad Ronaldighnu sudija uklize i pokupi ga ko svijecu je jakka do Bola (na Bracu)

horns&drums
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

Post by horns&drums » 14/04/2004 16:13

sojka wrote:
horns&drums wrote:Moj komsija ima sina 8 godina i kaze mi :" S....e , jak je mali k'o beton, ziv je ali nema onog urodjenog bezobrazluka kojeg ja imam, on se npr. boji potuci, odn. suprostaviti se nekome."
:( :( :(

A zar se tuchom (fizichkom snagom) rijeshavaju problemi ? Upravo to nas je i dovelo do rata.Djecu treba nauchiti zdravoj komunikaciji i da se brani, suprostavlja pamecu, diplomatijom. Bezobrazluk je dokaz nevaspitanosti.

(Taj shto ti je to rekao..i sam nije vaspitan, a shto je najtuzhnije pokushava i svoje dijete tako vaspitati ) :(

Incorrect sojkice, covjek sve treba proci na vrijeme.Diplomatija i zdrava pamet se uci doma, fizicko suprostavljanje vani.
Mene npr. nitko nije savjetovao s kim se trebam s kim i kada ne trebam ulaziti u konflikte.Zato se nisam potukao petnaest godina.

Angela, sto me izofira...

Bijeda, jad i bol :(
:D

ake

Post by ake » 14/04/2004 16:18

pa senade ko da je to tesko pogoditi :D

nego da vam ja kazem, za vrijeme andjinog doba, ja sam mislio, kud nisam rodjen ranije, pod raznoraznim uticajima :-)
medjutim kasnije sam shvatio da je to najobicnija glupost i ko ne prati vrijeme, da ga je da prostite posipu :(

nego senade bas mi je drago da si to napiso u vezi (ne)igranja djece ispred zgrade, rasteretio si me dobro :)

sojka

Post by sojka » 14/04/2004 16:20

:lol: :lol: :lol:
Simodove ??? :-)

Horny,

tucha, agresija su nepotrebne u "civiliziranom" svijetu...ako si mentalno jak nema potrebe za tuchom ;)

horns&drums

Post by horns&drums » 14/04/2004 16:23

Nije Senad nego Semir :D

sojkice, zamisli pridje ti papcic i otme ti kliker ili paketic slicica.Bez pitanja.Jos te pocne udarati, bez pitanja.Diplomatija?

Saian

Post by Saian » 14/04/2004 16:26

ma sve je to ok, djetinjstvo, tuce, raja protiv raje, al jel te trebaju roditelji na to nagovarati? ili navijati (napucaj ga sad, napucaj ga sad)?

horns&drums

Post by horns&drums » 14/04/2004 16:31

Pa upravo to i kazem.Naravno da ne trebaju.Dijete treba i samo otkrivati neke stvari.Ali kako da ga sada roditelj pusti vani jer nema vise raja protiv raje, sakama ili cepelinima.

Sada ti se bodu nozevima i pucaju.I naravno da ga nece pustiti bez nadzora vani.A ne moze mu objasniti nesto sto se samo praxom stjece.

I to dolazi do tog "gap-a"...

ake

Post by ake » 14/04/2004 16:32

ja sam izlizan ko vojnicki kazan, reko bi bora corba :skoljka:
eto angelija da ti bude lakse :D

nego ovi kanadjani su tako kulturni i neagresivni, da je to cudo jedno
ponapijaju se ko stoka i urlaju ulicama,
ali ako si ima na putu, fino ti kazu Excuse me :shock:
jedna najsigurnijih zemalja na svijetu, sigurno

Saian

Post by Saian » 14/04/2004 16:39

razumijem naravno da se klinci marisu, to im je u opisu radnog mjesta, a stoji i ovo sa nozevima i pucama sto Rogovi&Dobosi ( :D ) spomenu, ma mene je najvise sj...o onaj podton zaljenja u rijecima "nikad se potuce" ali to se valjda odnosilo na situaciju koju je spomenula angela "dira me smrc. Pa idi brani se!" nakon koje i mogu shvatiti taj stav

sojka

Post by sojka » 14/04/2004 16:47

E pa `vako...nasmijah se slatko

"klinci izlazili ujutro i ne vidis ih dok sunce ne zadje, potjera ih glad kuci. Ili sracka, jer su se nazderali zelenog voca . Toga je cak i u centru Sarajeva bilo. Sad kad bi pustio dijete da baza po komsiluku - oduzela bi ti ga socijalna sluzba! "
:lol: :lol: :lol:

I mene su moji uchili da se suprostavljavam ...doshla sam 3,4 puta plachuci iz shkole ..ovaj, ovo , ovaj, ono..a moji izgube strpljenje i josh kazhu..ako ga ne prebijesh ti, mi cemo tebe...i mjesec dana poslije sojka prebila (ubila Boga u njemu) ovog, prebila onog..razbijach..pa onda sojka nemoj tako..
*bem ga ja , pa kako ..kad mi niste ni objasnili :? (Ne znaju ni sami)...

Posmatrala sam mudre roditelje kako to na fin nachin razrijeshavaju..diplomatski, bez svadje, bez tuche..i chija djeca chak ni psovku nisu uputila onom drugom..to je za pozaviditi..:)

Horny, ti kazhesh oteli ti...nikad bez razloga..ali pricha nije kompletna..istina je ta da smo mi sami nechim (obichno nesvjesno) to isprovocirali kod otimacha..mozhda si im mahao sa tim slichicama ispred nosa, da ti zavide..a da si imao nosivost (mentalnu) da im kazhesh >>Ne dam, to je to moje. Pitaj me fino i dacu ti, ako je bash zapelo..pjesma bi bila sasvim druga..<<
(Svjedok sam ovog-samo je u pitanju bila lopta..od igrachke , vazda bude plachke) :lol:

(I vuk ima pravo na svoju ovcu;))

sorge_sa

Post by sorge_sa » 14/04/2004 22:05

apsolutno ne vjerujem.......u ideju da je nekad bilo bolje.....recenicke akrobacije tipa...."stara dobra vremena".....bile bolje knjige.....muzika....filmovi.......pa sad ima toliko dobre muzike.......knjiga.....filmova........sega mi je to malo.......glupo mi je velicati....golfa "dvojku".....kao sto ima obicaj nas svijet....u odnosu na skodu feliciju........ili neko "gluho bilo" na neko novije auto......a ja ih znam.....sto im je i sad golf 2.....bolji nego komsijina....bilesi...fabia........jednostavno je nemoguce prenebregnuti.....napredak.....na svim poljima.....naucnim....umjetnickim....tehnoloskim.........veliki je danak...koji se placa......ali sada........SADA.....je najbolje......u sustini.....jebo ono sto je bilo......od "stare " slave se ne zivi.......

sojka

Post by sojka » 16/04/2004 16:02

Shto ce reci da sve(svako vrijeme) ima svoju pozitivnu i negativnu stranu medalje.

Post Reply