Sjecanja...

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...
Post Reply
Svemirski_Jebach

Sjecanja...

Post by Svemirski_Jebach » 19/03/2007 20:31

Potaknut kretkom diskusijom za Fair Life-om na temi o biciklima...odlucih se da otvorim ovu temu.

Jesu li vam sjecanja teret ili radost? Je li vam se drago sjetiti nekih dogadjaja koji su zauvijek nestali u vihoru zivota i vremena ili vam bude tesko? Ili vam bude tesko a ipak se volite sjetiti?

Helem, kad sve prodje i u 80.oj godini sjedite u sobi a cijeli zivot mozete provrtiti u nekoliko slicica...onda stvarno postanete svjesni kako je covjek beznacajno, malo i prolazno stvorenje.

Edit

Post by Edit » 20/03/2007 09:17

Tesko da se sa 80 moze cijeli zivot provrtiti u samo nekoliko slicica. Ima puno toga za provrtiti.
Naravno da su neka sjecanja lijepa, nega tuzna... samo, vrijeme cini svoje, pa se i na ona ruzna vremenom pocinjemo osvrtati na drugi nacin.
Sjecanja su bogatstvo.

tigris

Post by tigris » 20/03/2007 14:55

jah....dobro si :D

Ontario_layde

Post by Ontario_layde » 25/03/2007 23:37

Prvo da mi je dogurati do 80god pa ti onda javim na sta lice sjecanja :-D

Lijepo se sjetiti lijepih sjecanja,a one ruzne sam zakopala dubokooo u sebi...

_sa_

Re: Sjecanja...

Post by _sa_ » 26/03/2007 08:32

Svemirski_Jebach wrote:Helem, kad sve prodje i u 80.oj godini sjedite u sobi a cijeli zivot mozete provrtiti u nekoliko slicica...

provrtit cu ga u nekoliko slicica jedino u slucaju dobre amnezije.
pamtim sve, i dobro i lose i ne vidim u tome neki teret

anais_nin
Moderator

Post by anais_nin » 26/03/2007 17:59

Svemirski_Jebach wrote:Potaknut kretkom diskusijom za Fair Life-om na temi o biciklima...odlucih se da otvorim ovu temu.

Jesu li vam sjecanja teret ili radost? Je li vam se drago sjetiti nekih dogadjaja koji su zauvijek nestali u vihoru zivota i vremena ili vam bude tesko? Ili vam bude tesko a ipak se volite sjetiti?

Helem, kad sve prodje i u 80.oj godini sjedite u sobi a cijeli zivot mozete provrtiti u nekoliko slicica...onda stvarno postanete svjesni kako je covjek beznacajno, malo i prolazno stvorenje.

i kad bole sjecanja su blago :D najgore je kad covjek pocne da zaboravlja (mada svi zaboravljamo odredjenu kolicinu stvari iz proslosti)....nekad mi bude bas crnjak kako neke ljude skoro skroz zaboravimo ono godine prodju da nam ni ne padnu na pamet a u jednom momentu su nam bili dio zivota :roll: a opet neke druge osobe su tu samo na momenat, a svejedno ih nikad ne zaboravimo....ljudsko sjecanje je intrigantna stvar....

nakon onog filma ETERNAL SUNSHINE OF THE SPOTLESS MIND cesto sam se pitala da mogu da li bih selektivno pobrisala neke bolne uspomene, i mislim da cak i da je to opcija svejedno bih se radije sjecala :D

Svemirski_Jebach

Post by Svemirski_Jebach » 26/03/2007 21:02

da...ja ne govorim ovdje toliko o iskustvima i sjecanjima koja nas zabole sto su losa...

vise govorim, o sjecanjima koja su fina i lijepa ali bole zato jer znamo da je to davna proslost i da se nikad nece vratiti...

najmanje govorim o ljubavnim sjecanjima...nego prije svega o sjecanjima na prosle dane i osjecate kako starite i da godine prolaze..

eto, mene boli sjecanje jer osjecam kako vrijeme prolazi i gazi sve...

burekodsira
Has thanked: 4 times

Post by burekodsira » 26/03/2007 21:35

Svemirski_Jebach wrote:da...ja ne govorim ovdje toliko o iskustvima i sjecanjima koja nas zabole sto su losa...

vise govorim, o sjecanjima koja su fina i lijepa ali bole zato jer znamo da je to davna proslost i da se nikad nece vratiti...

najmanje govorim o ljubavnim sjecanjima...nego prije svega o sjecanjima na prosle dane i osjecate kako starite i da godine prolaze..

npr kad vidim sliku nekog mjesta i sjetim se kakvo sam vrijeme i ja tu proveo s porodicom, davno kad su bili bolji dani... a sad ni takvih dana ni clanova porodice, sve drugacije a samo sjecanje ostaje...
Last edited by burekodsira on 26/03/2007 21:36, edited 1 time in total.

anais_nin
Moderator

Post by anais_nin » 26/03/2007 21:36

Svemirski_Jebach wrote:da...ja ne govorim ovdje toliko o iskustvima i sjecanjima koja nas zabole sto su losa...

meni to vise zavisi od dana (citaj dana ciklusa u mjesecu :lol:)...nekad sam osjetljivija i nostalgicnija, ali veci dio vremena ta pozitivna sjecanja iz proslosti su mi gorivo za stvaranje novih sjecanja....jeste vrijeme pravo brzo prolazi, zato valja stvarati nova pozitivna sjecanja (buduca bolna) sto prije i sto brze i u sto vecoj kolicini :D

Suzdrzana

Post by Suzdrzana » 26/03/2007 21:36

Meni se sviđa ta selektivnost mozga :) Ružna sjećanja nakon nekog vremena...nije da zaboravimo, ali postanu prava prošlost:D

Lijepa sjećanja...Muzika, miris, glas...sve mi to može vratiti neka sjećanja, ali me ne bole. Dok sam bila mlađa, naprosto bih bila preplavljena osjećajima :roll: , ali kako starim :shock: ne više. I ne fali mi to.

A da se rastužim kada shvatim da sam neke dijelove života totalno izbrisala iz sjećanja, to da :( Ali i to je dio starosti :D

Ipak mislim da se u 80. vrlo lako može desiti da život provrtiš u par sličica. Samo tebi znano zašto baš tih par sličica. :roll:

Svemirski_Jebach

Post by Svemirski_Jebach » 26/03/2007 22:00

burekodsira wrote:

npr kad vidim sliku nekog mjesta i sjetim se kakvo sam vrijeme i ja tu proveo s porodicom, davno kad su bili bolji dani... a sad ni takvih dana ni clanova porodice, sve drugacije a samo sjecanje ostaje...

i mene to jebe isto...i onda se sjetis ljudi kojih vise nema...i kako je zivot cuka jedna velika...

Sogan

Post by Sogan » 26/03/2007 23:11

sta je ono bila tema ove diskusije :?

:D

zmijaIzmaj

Post by zmijaIzmaj » 26/03/2007 23:28

anais_nin wrote:
Svemirski_Jebach wrote:Potaknut kretkom diskusijom za Fair Life-om na temi o biciklima...odlucih se da otvorim ovu temu.

i kad bole sjecanja su blago :D najgore je kad covjek pocne da zaboravlja (mada svi zaboravljamo odredjenu kolicinu stvari iz proslosti)....nekad mi bude bas crnjak kako neke ljude skoro skroz zaboravimo ono godine prodju da nam ni ne padnu na pamet a u jednom momentu su nam bili dio zivota :roll: a opet neke druge osobe su tu samo na momenat, a svejedno ih nikad ne zaboravimo....ljudsko sjecanje je intrigantna stvar....

nakon onog filma ETERNAL SUNSHINE OF THE SPOTLESS MIND cesto sam se pitala da mogu da li bih selektivno pobrisala neke bolne uspomene, i mislim da cak i da je to opcija svejedno

bih se radije sjecala :D

sog, ja sam samo primjetila ovaj film :D

Sogan

Post by Sogan » 26/03/2007 23:46

zmijaIzmaj wrote:
anais_nin wrote:

nakon onog filma ETERNAL SUNSHINE OF THE SPOTLESS MIND cesto sam se pitala da mogu da li bih selektivno pobrisala neke bolne uspomene, i mislim da cak i da je to opcija svejedno

bih se radije sjecala :D

sog, ja sam samo primjetila ovaj film :D

Super, sad ostaje samo da se pokusas sjetiti... :D

Svemirski_Jebach

Post by Svemirski_Jebach » 26/03/2007 23:50

Sogan wrote:sta je ono bila tema ove diskusije :?

:D

kako je sve kurcevaca :D

nineac

Post by nineac » 27/03/2007 02:07

S 80 sjecanja :?
Ja sad zaboravim u 27-oj sta sam juce radio pa se nekad ozbiljno zapitam imam li ADD :(

Leonid Breznjev

Post by Leonid Breznjev » 27/03/2007 03:23

Sjecanja, svemirko, sjecanja...

Naravno da zaboli kad mi kao povjetarac lagahno te njene ruke prodju kroz kosu..
I osmijeh djedov kad mu rasijekoh omiljenu kapu, odlozenu na panju, a ja zafrkan igrac 5-o godisnjak htjeo malom sijekiricom muhu otjerati sa nje, dok je on kresivom i trudom palio cigar i stavljao je u cigaraluk...
Suze radosnice moje majke kad je nas prvacice gledala dok pjevasmo pioniri mi smo mali, pod zastavom druga Tite...
Miris kose djevojcice koja je sjedila pored mene u 4. razredu osnovne...
Prva kradja tresanja iz Ahmed-komsijne baste...
Felga 18-ka dobijena na poklon od bistricke raje, zbog nje, te male crvene...
Boze kako sam samo volio one njene pjegice...

Ah, neka ih bas imam! Kao sto neko vec rece, blago iako skupo placeno.. Placeno zivotom...

Svemirski_Jebach

Post by Svemirski_Jebach » 27/03/2007 04:58

hej ja...bas tako nekako arsla care.

meni naumpadne svakojakih sjecanja ovako zacas...i sve kontam, treba samo cugat...

Post Reply