Sivi dim iz auspuha pri normalnom radu motora

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderator: Bobi

bleee_sa

Re: Sivi dim iz auspuha pri normalnom radu motora

Post by bleee_sa » 04/08/2016 15:56

Ne bi da dajem čovjekov broj telefona ovako javno, vazda možeš otići i raspitat se, na semaforima u Barama skreneš desno, prva lijevo, prođeš veliki konzum, nastaviš haman kilometar naići ćeš na mali konzum s lijeve strane i poslije tog konzuma 50 metara na lijevoj strani je Kula, đe vidiš sivog megana 2 sedana tu je. :mrgreen:

bleee_sa

Post by bleee_sa » 04/08/2016 15:59

I ponesi Jadro, primiće te preko reda :mrgreen:

basicm
Has thanked: 6 times
Been thanked: 8 times

Post by basicm » 04/08/2016 16:14

Rijetko koja tema je ovako bila konstruktivna, ali sam pokretac teme je malo sumnjiv, ne reaguje na pisanja u Juri niti reaguje na reakcije da je promasio servis i da dijagnoza nije kako treba.

Dobro neko rece, bice po usima i reno smece.

Sent from my iPhone using Tapatalk

ByDuric

Post by ByDuric » 04/08/2016 16:25

basicm wrote:Rijetko koja tema je ovako bila konstruktivna, ali sam pokretac teme je malo sumnjiv, ne reaguje na pisanja u Juri niti reaguje na reakcije da je promasio servis i da dijagnoza nije kako treba.

Sumnjiv? Ne reagujem na pisanje o Juri? Procitaj ponovo moje postove onda. Sta da pisem o prodavcu kada sam ja sa autom od kupovine do kvara presao oko 2.000km bez problema. Problemi su nastali kada sam primjetio da mi izlazi blagi dim ispod haube a kad sam je otvorio vidio sam da je iberlauf spao i da je motor bio dosta masan te da sam tada prvi put vidio da nije bilo dovoljno ulja. A mozda sedmicu prije sam ga odvezo na mali servis kod Bunje radi vlastite evidencije malih servisa... I tada sam vidio da je motor bio bez kapi ulja na sebi kada sam stajao uz majstora koji je obavljao servis.

Sta sad ja treba, da pljujem po prodavcu zato sto mi se u međuvremenu ovo desilo? Nisam ja od tog posla drug, da sam ja bilo sta primjetio u tih prvih dana ja bih odmah reagovao ali sam auto pri kupovini vozio na dijagnostiku, odmah tehnicki pregled pa poslije kod Bunje gdje su mi rekli takodje da je motor u "lijepom" stanju. Ne branim ja Juru, boli me briga za njega, ali imam par prijatelja koji su kupili kod njega auta i voze bez ikakvih vecih ulaganja samo eto sto je mene ovo zadesilo, Boze moj nek je ziva glava a svako polovno auto je macak u vreći!

Krivo mi jeste da se razumijemo ali necu da pljujem po drugima, pokusavam samo da učim, da ne budem naivan iako sam početnik sa automobilima.

Primašio servis? Zašto to kažeš?

ByDuric

Post by ByDuric » 04/08/2016 16:27

Ne kazem ja da je Reno smeće, da tako mislim ne bih ga ni kupovao. Moj prijatelj je prije par godina kupio Passata TDI 1.9 pa nakon mjesec dana je dao popravke 1200KM. Hocemo li reći Passat smeće? Mislim, gledam na sve ovo malo smirene glave, polovno je auto i kvarova će biti samo se bojim "vezanih" kvarova kod naših majstora kada te jednostavno svaki put "sveže" da mu dođeš za par mjeseci opet...

bleee_sa

Post by bleee_sa » 04/08/2016 16:30

ByDuric wrote:Ne kazem ja da je Reno smeće, da tako mislim ne bih ga ni kupovao. Moj prijatelj je prije par godina kupio Passata TDI 1.9 pa nakon mjesec dana je dao popravke 1200KM. Hocemo li reći Passat smeće? Mislim, gledam na sve ovo malo smirene glave, polovno je auto i kvarova će biti samo se bojim "vezanih" kvarova kod naših majstora kada te jednostavno svaki put "sveže" da mu dođeš za par mjeseci opet...
Nije to do majstora jarane nego ja tek sad vidjeh da si ti auto kod Jure kupio :zoka: :run:
Kutariši se tog mezara nezagrnutog ako nećeš da radiš za njega.

ByDuric

Post by ByDuric » 04/08/2016 16:40

bleee_sa wrote:
ByDuric wrote:Ne kazem ja da je Reno smeće, da tako mislim ne bih ga ni kupovao. Moj prijatelj je prije par godina kupio Passata TDI 1.9 pa nakon mjesec dana je dao popravke 1200KM. Hocemo li reći Passat smeće? Mislim, gledam na sve ovo malo smirene glave, polovno je auto i kvarova će biti samo se bojim "vezanih" kvarova kod naših majstora kada te jednostavno svaki put "sveže" da mu dođeš za par mjeseci opet...
Nije to do majstora jarane nego ja tek sad vidjeh da si ti auto kod Jure kupio :zoka: :run:
Kutariši se tog mezara nezagrnutog ako nećeš da radiš za njega.
Dobro, haj sad da remiziramo to za Juru, ponavljam ne branim ga, ali su mi nejasni ti vaši stavovi da su "nezagrnuti mezari" kod njega. Jeste li ikada bili na placu kod Jure? Čovjek ima na placu najmanje 100 auta pa proberi. Ja sam evo tri četiri megana probirao sa majstorom pa se odlucili za ovoga, suđeno tako. Vjerujte i ja sam sumnjiv sa autoplacevima ali taj dan je kod covjeka za tri cetiri sata koliko sam ja bio, bilo ljudi ko na pijaci, par auta je i pazario dok sam ja tu bio. Hocu reci, čovjek radi, obrće biznis sa većim brojem automobila. Godinama, znaci nije tek krenuo pa da raja eto zalijece se. Ponavljam, par prijatelja je kupilo kod njega auto i zadovoljni su i dan danas. Cak sam jednom prilikom u gradu sreo jednog covjeka sa Meganom 1.9 i usli u pricu i kaze kupio ga kod njega prije dvije godine i da stalno je na relaciji Njemacka - Bosna i nema nekih problema sa autom, samo redovan servis. A sada kada bi poceo nabrajati prijatelje koji su kupili auto u gradu, okolici grada pa isto ko ja prilazili, malo bi mi bilo prstiju sa dvije ruke.

Boli mene briga za Juru, samo necu da griješim svoju dušu tako što cu pljuvati po prodavcu a znam da su sve dotadasnje kontrole pokazale da je auto u dobrom stanju...

bleee_sa

Post by bleee_sa » 04/08/2016 16:44

Prvo ne igramo lopte da remiziramo, možemo samo rezimirati.
Drugo, ako kažem za nekoga da je muljator onda to ne govorim iz priča rekla-kazala već iz pouzdanih izvora ( znam bar dvadeset ljudi koji su kupili megana kod njega i svi ko popišani gledali samo što prije da se kutarišu jer su auta kao što sam već gore pomenuo - mezari nezagrnuti).
Treće, jel ti na satu kad si kupio auto pisalo 180 000 ? :lol:

Bakir1
Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times

Post by Bakir1 » 04/08/2016 16:45

Da si presao 20.000 km pa hajde, 2000 km je drzi vodu da majstori odu.

ByDuric

Post by ByDuric » 04/08/2016 16:49

bleee_sa wrote:Prvo ne igramo lopte da remiziramo, možemo samo rezimirati.
Drugo, ako kažem za nekoga da je muljator onda to ne govorim iz priča rekla-kazala već iz pouzdanih izvora ( znam bar dvadeset ljudi koji su kupili megana kod njega i svi ko popišani gledali samo što prije da se kutarišu jer su auta kao što sam već gore pomenuo - mezari nezagrnuti).
Zanio sam se u tipkanju, razmisljanju, desavaju se lapsusi :))
Kilometraža je provjerena i bila je na 195xxx. Helem, necemo o Juri, tema je vezana za problem sa autom i rješenjima. Mislim necu ni da ga pravdam ni pljujem, važan mi je ko lanjski snijeg ali da mislim da mi je podvalio auto sigurno ga ne bi "štedio" u javnosti. Sa autom presao do ovog kvara 2000km bez apsolutno ikakvih problema, cim sam obavio prvi servis, belaj :-x

muha_sa
Has thanked: 34 times
Been thanked: 38 times

Post by muha_sa » 04/08/2016 16:49

ByDuric wrote:
basicm wrote:Rijetko koja tema je ovako bila konstruktivna, ali sam pokretac teme je malo sumnjiv, ne reaguje na pisanja u Juri niti reaguje na reakcije da je promasio servis i da dijagnoza nije kako treba.

Sumnjiv? Ne reagujem na pisanje o Juri? Procitaj ponovo moje postove onda. Sta da pisem o prodavcu kada sam ja sa autom od kupovine do kvara presao oko 2.000km bez problema. Problemi su nastali kada sam primjetio da mi izlazi blagi dim ispod haube a kad sam je otvorio vidio sam da je iberlauf spao i da je motor bio dosta masan te da sam tada prvi put vidio da nije bilo dovoljno ulja. A mozda sedmicu prije sam ga odvezo na mali servis kod Bunje radi vlastite evidencije malih servisa... I tada sam vidio da je motor bio bez kapi ulja na sebi kada sam stajao uz majstora koji je obavljao servis.

Sta sad ja treba, da pljujem po prodavcu zato sto mi se u međuvremenu ovo desilo? Nisam ja od tog posla drug, da sam ja bilo sta primjetio u tih prvih dana ja bih odmah reagovao ali sam auto pri kupovini vozio na dijagnostiku, odmah tehnicki pregled pa poslije kod Bunje gdje su mi rekli takodje da je motor u "lijepom" stanju. Ne branim ja Juru, boli me briga za njega, ali imam par prijatelja koji su kupili kod njega auta i voze bez ikakvih vecih ulaganja samo eto sto je mene ovo zadesilo, Boze moj nek je ziva glava a svako polovno auto je macak u vreći!

Krivo mi jeste da se razumijemo ali necu da pljujem po drugima, pokusavam samo da učim, da ne budem naivan iako sam početnik sa automobilima.

2000 prešo bez problema :thumbup:

dgL_

Post by dgL_ » 04/08/2016 16:51

ByDuric wrote:
Kilometraža je provjerena i bila je na 195xxx. Helem, necemo o Juri, tema je vezana za problem sa autom i rješenjima. Mislim necu ni da ga pravdam ni pljujem, važan mi je ko lanjski snijeg ali da mislim da mi je podvalio auto sigurno ga ne bi "štedio" u javnosti. Sa autom presao do ovog kvara 2000km bez apsolutno ikakvih problema, cim sam obavio prvi servis, belaj :-x
Druze nisi preso 20 k pa da je to sad ono.. Sta su 2000 to se predje za mjesec dana...

bleee_sa

Post by bleee_sa » 04/08/2016 16:51

Kako provjereno, taj ti majstor odokativno rek'o da bi to moglo bit' to po izgledu motora, ili ti je neko provjerio po broju šasije kad je zadnji servis rađen?

Bilo kako bilo da Bog da ti više nikakvog kvara na njemu ne doživio, al' ja bi za svaki slučaj vazda imao pored sebe kakvu krpu da stavim na usis kad uleti u iberturu.

Black swan

Post by Black swan » 04/08/2016 16:52

što ste se sad okomili na čovjeka

condy

Post by condy » 04/08/2016 16:52

Sve price o Juri i sl. sad su suvisne. Nadam se da ces napravit auto i da ce bolje te sluzit :wink:

ByDuric

Post by ByDuric » 04/08/2016 16:54

muha_sa wrote:
ByDuric wrote:

2000 prešo bez problema :thumbup:
Kad vec toliko hocete detalja o toj mojoj pređenoj vožnji mogu vam reći da se auto od kupovine maltene nije gasilo jer sam bio na godinjem odmoru a i stari ga je vozio, znaci po gradu, okolini grada svaki dan oko 50-70km, do Neuma na obdan, sutradan odmah do Crne Gore, kad sam to odradio onda sam otisao kod Bunje i vozio ga sedmicu nakon dan noc sto se kaze i onda mi se desio ovaj slucaj sa iberlaufom i isparavanjem/prskanjem ulja po motoru...

drndalo
Has thanked: 5 times
Been thanked: 12 times

Post by drndalo » 04/08/2016 16:55

ByDuric wrote:
Cak smo uspjeli locirati i uzrok kvara... Auto se sokirao kad mu je uradjen servis... Sala-mala, ne zamjeri... :mrgreen:

basicm

Post by basicm » 04/08/2016 17:03

Nije sala, motor najljepse prede kad dodas sae 80 ili 90 u njega, usuti ventile, lezajevi na radilici sute, ugasi lampicu...ali zato naspes normalno ulje i pojavi se sve, osim ulja koje nestane u dimu :)
I jesi li siguran da je uberluf spao ili izbio?
I 2000 je taman mjera da se javi sta se treba javiti.

bleee_sa

Post by bleee_sa » 04/08/2016 17:04

Jesil' ti uradio njemu veliki servis kad si ga kupio? Ja bi ti to prvo preporučio nakon reparacije turbine.

muha_sa
Has thanked: 34 times
Been thanked: 38 times

Post by muha_sa » 04/08/2016 17:09

basicm wrote:Nije sala, motor najljepse prede kad dodas sae 80 ili 90 u njega, usuti ventile, lezajevi na radilici sute, ugasi lampicu...ali zato naspes normalno ulje i pojavi se sve, osim ulja koje nestane u dimu :)
I jesi li siguran da je uberluf spao ili izbio?
I 2000 je taman mjera da se javi sta se treba javiti.

od dosta raje sam cuo za ovu fintu

NediM17
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post by NediM17 » 04/08/2016 17:24

To je ziva istina! Tako je buraz prodao 126P u ratu ili odmah iza rata. Dolio ulja od mjenjaca da ugasi lampicu od pritiska ulja. :-)

Vec joj jednom bila riknula radilica nakon 25kkm (nova kupljena i uredno odrzavana), ja skupio dijelove po Italiji netom prije rata, donio, uradio motor neki levat, nije 10km presla opet zaribala. :-) :-) :-)

Na kraju kupim polovan motor iz jedne slupane. I eto s tim motorom je odvrtila citav rat, i pred sami kraj rata ili malo iza rata pocela paliti lampicu pritiska ulja, ocito opet ispuhali lezajevi i radilica, on nasuo ulja od mjenjaca, ugasila lampicu i tako je udao nekoj trebi.

klaki

Post by klaki » 04/08/2016 17:38

a da nije slucajno problem u uljnoj pumpi ako je nizak pritisak

basicm

Post by basicm » 04/08/2016 17:54

Gusto ulje nabija pritisak u motoru, lampica se ugasi, sporije kruzi i zadrzava se na bregastoj i izmedju lezaja pa se ne cuju, zbog gustine ne prolazi pored karika pa ga i ne trosi, odlicna maska. Ali to nije duga vijeka, nego taman dok se posao sklopi.
Naravno na vecim obrtajima nabija veliki pritisak i trazi gdje mu je najlakse van. Na uberlauf npr ili na turbinu. Ili kad zamjenis ulje ono kao u reseto da si sipao.
Recite da nema logike?

amar1994
Has thanked: 15 times
Been thanked: 15 times

Post by amar1994 » 04/08/2016 18:18

Ima logike itekako, al svi kupuju te dizele grobove, ne daj boze da se potrazi benzinac kupljen u bih.
Daj jak motor dizel, da malo trosi za 6-7000KM , e nema ga da valja.

Sent from my C6603 using Tapatalk

amar1994
Has thanked: 15 times
Been thanked: 15 times

Re: RE: Re: Sivi dim iz auspuha pri normalnom radu motora

Post by amar1994 » 04/08/2016 18:19

[emoji23] [emoji23] [emoji23]

Sent from my C6603 using Tapatalk

Post Reply