Single Mom,Jedan problem vise,Ne budimo licemjerni

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderator: Euridika

Post Reply
DoZeN

Single Mom,Jedan problem vise,Ne budimo licemjerni

Post by DoZeN » 03/06/2015 09:05

Upoznao sam jednu ženu od 39 godina i tako odlucismo da se nađemo i izadjemo u grad.Sve je lijepo bilo i ona se meni svidjela i veoma je atraktivna i pametna žena,međutim ona je meni već na drugom sastanku rekla da je ona rastavljena i da su njoj njezina djeca na prvom mjestu.
Sve je ok ,i možemo mi izlaziti i vidio sam ja da i njoj nije ono bilo smaranje da bude sa mnom i da i ona želi vezu, ali njezina recenica da su joj djeca na prvom mjestu su me dovela u dilemu? Da li bi ona stvarno bila u toj vezi „prisutna” kao sto bi bio ja? Koliko bi ona potrosila truda da njezina djeca mene prihvate?
Ja sam odrastao u Sarajevu, sto znači da bi razmišljanje trebalo da bude vise liberalnije nego u provinciji,ali moram da priznam da se i u takvom okruzenju sa zadrskom gledalo na takve brakove,ok veza i nekako ali brak je nešto za sto je trebalo i lične hrabrosti.
Ja već odavno ne živim na Balkanu i već odavno gledam sve vise samohranih majki i samohranih oceva po Zapadu gdje razvodi može se reci i da su „normalna stvar” ( a čujem da je ta moda dosla i do zemalja bivše SFRJ) i stvarno nemam problem sa djecom,jer ko normalan ima nešto protiv djece? Ali,koliko se može zanemariti cinjenica da bioloski ti nisi otac ili majka? Koliko se ljudi koji imaju takva iskustva propalih brakova mogu da opuste? Jer ta moja žena iz moga primjera čini mi se da stavom:Djeca na prvom mjestu! ima možda i grize savjesti da njezina djeca žive bez jednog roditelja?
Naravno da ima primjera gdje ocuh može biti i bolji od pravog oca i u to ne treba sumnjati,i takvih primjera ima koliko hoćeš.
Ali mislim da problem pogotovo samohranih majki ostaje da balansiraju između djece i novog izabranika.
Volio bi da čujem osobe koje i jesu samohrane majke,ili muskarce koje su u vezama sa takvim ženama ili želio bi da čujem mišljenje i onih ljudi koji ne žele da ulaze u takve veze iz već navedenih razloga
Ono sto želim reći da ne bi želio da nekoga uvredim ovom temom,jer to mi nije bila namjera,želim samo normalnu diskusiju o skakljivoj temi :)

Tomahawk11
Globalni moderator

Re: Single Mom,Jedan problem vise,Ne budimo licemjerni

Post by Tomahawk11 » 03/06/2015 09:09

Pa i u braku sa bioloskim ocem majci su djeca na prvom mjestu. Kad dodje dijete, otac padne u drugi plan.
Sto si ljubomoran :-D djeci majcinska ljubav, tebi ljubav zene. Nije to ista ljubav. Ne vidim sto je to problem.

Oticon

Post by Oticon » 03/06/2015 09:11

SAsvim normalna izjava jedne majke. Čak i ženama u braku, majci su na prvom mjestu djeca pa tek onda suprug.

vjesticanametli

Post by vjesticanametli » 03/06/2015 09:13

mene bi brinulo da nije tako :-D sasvim normalno da mama voli djecu :) prvo djeca :)

DoZeN

Post by DoZeN » 03/06/2015 09:14

Tomahawk11 wrote:Pa i u braku sa bioloskim ocem majci su djeca na prvom mjestu. Kad dodje dijete, otac padne u drugi plan.
Sto si ljubomoran :-D djeci majcinska ljubav, tebi ljubav zene. Nije to ista ljubav. Ne vidim sto je to problem.

Nisam rekao da je problem,da li bi se ti upustio u takvu vezu? To je pravo pitanje
Ja znam,ti znas kako se gleda na ovakve brakove cak I u vecim gradovima na Balkanu....da li bi ti?

vjesticanametli

Post by vjesticanametli » 03/06/2015 09:17

pa ti rece da nisi na balkanu a i da jesi zar je stvarno vazno je li neko razveden i koliko djece ima.......nisu razvedeni otpad :roll:
nece ti biti bolje od nasih savjeta.....ti moras znati hoces li pokusati ali dok si ti nakon 1 Tatanka otvorio temu i mislis se ...... pusti ti tu zenu i njenu djecu da uzivaju :) ja mislim da oni nece moci s tobom :-) i nemoj da se ljutis :D

Oticon

Post by Oticon » 03/06/2015 09:21

aha...znači pitanje je: Da li bi? - DA...ako sa tom osobom mogu zamislisti život, priču, smjeh, starost, bez obzira da li je samohrana majka, samohrani otac...
Hajde ti prvo razmisli...da li ona tebi odgovara kao osoba, a ne kao majka "tuđe" djece.

Ljakan

Post by Ljakan » 03/06/2015 09:22

Sta joj to znaci djeca na prvom mjestu sto nisi pitao?Na prvu je sasvim logicno da su joj kao majci djeca najbitnija ali ako to znaci i dolazak bivseg muza,viđanja sa njim "zbog djece" e onda je to sasvim druga prica.
Inace neces je zenit,polako,vidi kako ide i kako ces se u sve to uklopit,nije smak svijeta.

muha_sa

Post by muha_sa » 03/06/2015 09:23

DoZeN wrote:
Tomahawk11 wrote:Pa i u braku sa bioloskim ocem majci su djeca na prvom mjestu. Kad dodje dijete, otac padne u drugi plan.

Nisam rekao da je problem,da li bi se ti upustio u takvu vezu? To je pravo pitanje
Ja znam,ti znas kako se gleda na ovakve brakove cak I u vecim gradovima na Balkanu....da li bi ti?

naslov teme "govori" da je problem :-)

šta si ocekivo--da joj ti budeš na prvom mjestu :?

meni ocu su djeca na PRVOM mjestu--par praznih stepenica pa sve ostalo što ocekujem da tako bude kod svakog a posebno kod majke

nego, nadji ti kakvu koja nema djecu ...kad je tebi na drugom sastanku samo pominjanje djece zasmetalo šta ce tek bit ako--ne do bog-se uda za tebe i dovede ti ih

Tomahawk11
Globalni moderator

Post by Tomahawk11 » 03/06/2015 09:25

DoZeN wrote:

U uvodnom postu si rekao da si liberalan (opet zavisi sta pod tim podrazumjevas), dakle, pitanje je: je li tebi stalo do te zene? Svidja li ti se? Je li vam dobro zajedno? Ako su odgovori na ova pitanja pozitivni (i sa njene strane), onda ne bi trebalo biti problema sa njenjim osjecajima spram djece.
Mozda nisam prava osoba da bih dao odgovor na pitanje da li bih, jer se nisam razvodio. Da li bih? Ako mi se svidja zena, ako sam se zaljubio, ako nam je dobro zajedno....sto da ne?! Pusti tu pricu kako se gleda....pogotovo ovamo kod nas, kad bi covjek gledao sta narod misli, ne bi nista radio. Nek ti to ne bude nikakva smjernica. Bitno je kako vi funkcionisete, okolina nek se prilagodjava.

dulekrele

Post by dulekrele » 03/06/2015 09:25

DoZeN wrote:Upoznao sam jednu ženu od 39 godina i tako odlucismo da se nađemo i izadjemo u grad.Sve je lijepo bilo i ona se meni svidjela i veoma je atraktivna i pametna žena,međutim ona je meni već na drugom sastanku rekla da je ona rastavljena i da su njoj njezina djeca na prvom mjestu.
Sve je ok ,i možemo mi izlaziti i vidio sam ja da i njoj nije ono bilo smaranje da bude sa mnom i da i ona želi vezu, ali njezina recenica da su joj djeca na prvom mjestu su me dovela u dilemu? Da li bi ona stvarno bila u toj vezi „prisutna” kao sto bi bio ja? Koliko bi ona potrosila truda da njezina djeca mene prihvate?
Ja sam odrastao u Sarajevu, sto znači da bi razmišljanje trebalo da bude vise liberalnije nego u provinciji,ali moram da priznam da se i u takvom okruzenju sa zadrskom gledalo na takve brakove,ok veza i nekako ali brak je nešto za sto je trebalo i lične hrabrosti.
Ja već odavno ne živim na Balkanu i već odavno gledam sve vise samohranih majki i samohranih oceva po Zapadu gdje razvodi može se reci i da su „normalna stvar” ( a čujem da je ta moda dosla i do zemalja bivše SFRJ) i stvarno nemam problem sa djecom,jer ko normalan ima nešto protiv djece? Ali,koliko se može zanemariti cinjenica da bioloski ti nisi otac ili majka? Koliko se ljudi koji imaju takva iskustva propalih brakova mogu da opuste? Jer ta moja žena iz moga primjera čini mi se da stavom:Djeca na prvom mjestu! ima možda i grize savjesti da njezina djeca žive bez jednog roditelja?
Naravno da ima primjera gdje ocuh može biti i bolji od pravog oca i u to ne treba sumnjati,i takvih primjera ima koliko hoćeš.
Ali mislim da problem pogotovo samohranih majki ostaje da balansiraju između djece i novog izabranika.
Volio bi da čujem osobe koje i jesu samohrane majke,ili muskarce koje su u vezama sa takvim ženama ili želio bi da čujem mišljenje i onih ljudi koji ne žele da ulaze u takve veze iz već navedenih razloga
Ono sto želim reći da ne bi želio da nekoga uvredim ovom temom,jer to mi nije bila namjera,želim samo normalnu diskusiju o skakljivoj temi :)

jarane prvi si joj u zivotu sve dok ne dodu djeca. e onda padas u zapecak :D nek te to ne uzbuduje. :wink: to je prirodno. ako ti o smeta onda mijenjaj kafanu.
Last edited by dulekrele on 03/06/2015 09:27, edited 1 time in total.

DoZeN

Post by DoZeN » 03/06/2015 09:27

muha_sa wrote:
DoZeN wrote:

naslov teme "govori" da je problem :-)

meni ocu su djeca na PRVOM mjestu--par praznih stepenica pa sve ostalo što ocekujem da tako bude kod svakog a posebno kod majke

nego, nadji ti kakvu koja nema djecu ...kad je tebi na drugom sastanku samo pominjanje djece zasmetalo šta ce tek bit ako--ne do bog-se uda za tebe i dovede ti ih

Izbjegavas pitanje,Da li bi ti usao u takvu vezu,? da bi bio posten moras sebe malo ubaciti, ja sam naveo iskustvo svoje,mogao sam otvoriti temu i bez svog iskustva,

muha_sa

Post by muha_sa » 03/06/2015 09:31

DoZeN wrote:
muha_sa wrote:
DoZeN wrote:

Izbjegavas pitanje,Da li bi ti usao u takvu vezu,? da bi bio posten moras sebe malo ubaciti, ja sam naveo iskustvo svoje,mogao sam otvoriti temu i bez svog iskustva,

ako se nadjemo na istoj talasnoj zašto ne :-D
ne znam šta bi ti drugo reko :-)

hajd sad priznaj jesil ljubomoran na oca njene djece :? :lol:

bjež ba Dozen---ovo je djecja tema na koju zalutah :-)

banjaluka078

Post by banjaluka078 » 03/06/2015 09:32

Moj vjerenik ima djecu iz prvog braka. Njemu su djeca na prvom mjestu. Ja bih se zabrinula kakav je on to čovjek da oni nisu br. 1.
Uvijek su djeca na prvom mjestu, svakome.

Oticon

Post by Oticon » 03/06/2015 09:33

Dozen...a da postaviš u naslovu i Single Dad?

krater

Post by krater » 03/06/2015 09:39

Kakva je sa finansijske/materijalne strane ? :mrgreen:
Ima li stan/kucu? :mrgreen:

muha_sa

Post by muha_sa » 03/06/2015 09:40

krater wrote:Kakva je sa finansijske/materijalne strane ? :mrgreen:

:lol: :lol:

dobro pitanje :thumbup: ako je kokuz zanogetaj se i bjež kolko te noge nose :lol: :lol:

Ljakan

Post by Ljakan » 03/06/2015 09:44

Ima tu jos dosta stvari koje ne znamo,moze li imat jos djece,da nije sta "ugradila"kad je drugo rodila,kakav joj je taj bivsi muz,zasto su se rastali,da te sutra paša iz ljubomore ne izroka :lol:
itd itd
nije to samo jedan problem kako si u naslovu naveo nego 101

Naslovnica

Post by Naslovnica » 03/06/2015 09:45

banjaluka078 wrote:Moj vjerenik ima djecu iz prvog braka. Njemu su djeca na prvom mjestu. Ja bih se zabrinula kakav je on to čovjek da oni nisu br. 1.
Uvijek su djeca na prvom mjestu, svakome.

Potpis

Tomahawk11
Globalni moderator

Post by Tomahawk11 » 03/06/2015 09:45

muha_sa wrote:

dobro pitanje :thumbup: ako je kokuz zanogetaj se i bjež kolko te noge nose :lol: :lol:

Jos gore, ako ima kakvih kredita i dugova na ledjima :D :lol: hjoj, kakvi smo mi, na sve mislimo :D

muha_sa

Post by muha_sa » 03/06/2015 09:47

Tomahawk11 wrote:
muha_sa wrote:

Jos gore, ako ima kakvih kredita i dugova na ledjima :D :lol: hjoj, kakvi smo mi, na sve mislimo :D

il ne do bog nekom žirant bila :-) jel joj stan pod hipotekom :?
jel ocuvana i redovno servisirana :lol:

Oticon

Post by Oticon » 03/06/2015 09:48

Tomahawk11 wrote:
muha_sa wrote:

Hoćete reći da Single Mam traži žiranta? :lol: :lol:

muha_sa

Post by muha_sa » 03/06/2015 09:51

imal kakvu tetku, amdžincu, dajdžincu :? --meni svejedno, nek je vala i u kreditima do guše :lol:

Jack Be Nimble

Post by Jack Be Nimble » 03/06/2015 09:51

I meni moja od 43 sa dvoje djece rekla isto. Meni super. Naravno da ce joj djeca biti vaznija i dok je tako ja sam sretniji.

Tomahawk11
Globalni moderator

Post by Tomahawk11 » 03/06/2015 09:52

Sve je moguce....danas djevojke na tu foru hvataju momke....nekad je bio prsten, danas zirant....a tek majka sa dvoje djece....svjez kapital neophodan :-D
DoZeN, nemoj se naljutiti, sala je dobronamjerna, ali vidi ti i to za svaki slucaj.

Post Reply