Silajdzic Bradrz Bend

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Locked
kub lajkan

Silajdzic Bradrz Bend

Post by kub lajkan » 24/11/2006 02:16

(www.virtual-bih.net)

Maloljetnom bratiću Harisa Silajdžića određen pritvor
A. Dacić 22.11.2006 21:15

SARAJEVO – Vesna Jasenković, sudija za maloljetnike Opštinskog suda u Sarajevu, juče je šesnaestogodišnjem F.S. na prijedlog tužioca Kantonalnog tužilaštva u Sarajevu odredila jednomjesečni pritvor zbog ubistva Dine Drnde (24) iz Sarajeva.

Prema informacijama iz Kantonalnog tužilaštva u Sarajevu, F.S., bratić člana Predsjedništva BiH Harisa Silajdžića, priznao je ubistvo Dine Drnde.

Tužilac Kantonalnog tužilaštva Mirsad Šehović je kazao da su Muamer Hanić (33) i Muamer Kalem (27), osumnjičeni za neprijavljivanje i za pomoć počinitelju nakon izvršenog krivičnog djela, te Kenan Dželepčić (19), osumnjičen za učestovanja u tuči, nakon saslušanja pušteni.

"Oni su pušteni zbog nepostojanja zakonskog osnova za predlaganje pritvora", rekao je Šehović. Prema informacijama iz policije, F.S. je u Adžemovića ulici u sarajevskoj opštini Stari grad u ponedjeljak oko 18.50 udarcima nožem u predjelu leđa teško povrijedio Drndu, koji je od zadobijenih povreda preminuo u bolnici "Koševo".

Iz MUP-a je potvrđeno da je ubistvu prethodila svađa između Drnde s jedne srane i četvorice mladića sa druge strane. U policiji kažu da je F.S. nožem povrijedio Drndu, te je nakon toga zajedno s Hanićem, Kalemom i Dželepčićem pobjegao s mjesta događaja.

U Kantonalnom tužilaštvu podsjećaju da je krajem decembra prošle godine brat F.S., takođe maloljetni T.S., drvenom palicom pretukao Zumbera Čelju, koji je od zadobijenih povreda preminuo u bolnici "Koševo". Iz policije su kazali da su T.S. i njegov otac H.S. (49) tada drvenim palicama pretukli Zumbera Čelju i njegovog brata Orhana, koji su pokušali izvršiti provalnu krađu u njihovoj kući na Vratniku. Policija je uhapsila obojicu i predala ih nadležnom tužilaštvu, gdje je T.S. priznao da je pretukao Zumbera Čelju, nakon čega je njegov otac pušten. Oleg Čavka, portparol Kantonalnog tužilaštva u Sarajevu, juče je kazao da je T.S. osuđen za krivično djelo nanošenje teških tjelesnih povreda sa smrtnom posljedicom.

=======================

Mozda ne bi bilo lose da punoljetni H. S. pomete ispred svoje avlije, prije nego krene na uredjivanje ostatka svemira...

stickitout

Post by stickitout » 24/11/2006 02:36

Sta ces jarane, prenjeli ih Americki zakoni "no trespassing" pojedinih drzava. :D Pravo da ti kazem, sta ti koji k..... trazis u mojoj kuci. :D Mimo toga, da li postoji takav zakon, ili uzimanje istog u tumacenje u nasoj "rzavi", to je vec nesto sto bi trebali pitati doticnog clana familije i naseg predsjednistva :D :D

surajaa

Post by surajaa » 24/11/2006 02:39

Ne znam sta zelis da kazes ovim svojim zadnjim komentarom??? Hoces da kazes da prag ispred svojih vrata treba da pomete H.S. otac ovog maloljetnog delikventa ili si mozda kojim slucajem mislio na Harisa Silajdzica????

Pitam da ne bi bilo konfuznih shvatanja, obzirom da si upotrijebio ovu metaforicnu recenicu " Mozda ne bi bilo lose da punoljetni H.S. pomete ispred svoje avlije, prije nego krene na uredjivanje ostatka svemira..." ????????????

stickitout

Post by stickitout » 24/11/2006 02:53

surajaa wrote:Ne znam sta zelis da kazes ovim svojim zadnjim komentarom??? Hoces da kazes da prag ispred svojih vrata treba da pomete H.S. otac ovog maloljetnog delikventa ili si mozda kojim slucajem mislio na Harisa Silajdzica????

Pitam da ne bi bilo konfuznih shvatanja, obzirom da si upotrijebio ovu metaforicnu recenicu " Mozda ne bi bilo lose da punoljetni H.S. pomete ispred svoje avlije, prije nego krene na uredjivanje ostatka svemira..." ????????????

Mogu li ja probati??

Red bi bio da Hare uspostavi vezu izmedju familije mu u njega, zastite iste i zakona koji je trenutno na snazi!! Zasto su pocinitelji ( u ovom slucaju njegova familija) pusteni poslije zadavanja teskih tjelesnih povreda na slobodu???

surajaa

Post by surajaa » 24/11/2006 03:00

Nisam znala za taj podatak, ako je uopce istinit, jesi li siguran u to???
Ako je istina to sto kazes, ne bi me iznenadilo mnogo, obzirom da zivimo u tipicnoj Banana Republic!!!!

Ali,voljela bih da mi autor gore pomenutog komentara kaze da li on ima daidzu, strica, tetku i kako oni, na koji nacin i u kolikoj mjeri mogu uticati na to kako ce se on ponasati kad je sam ili s drustvom, da li ce nositi plavu ili crvenu boju kose na glavi ili ne daj Boze potegnuti pistolj ili noz na potencijalnu zrtvu???

stickitout

Post by stickitout » 24/11/2006 03:07

surajaa wrote:Nisam znala za taj podatak, ako je uopce istinit, jesi li siguran u to???
Ako je istina to sto kazes, ne bi me iznenadilo mnogo, obzirom da zivimo u tipicnoj Banana Republic!!!!

Ali,voljela bih da mi autor gore pomenutog komentara kaze da li on ima daidzu, strica, tetku i kako oni, na koji nacin i u kolikoj mjeri mogu uticati na to kako ce se on ponasati kad je sam ili s drustvom, da li ce nositi plavu ili crvenu boju kose na glavi ili ne daj Boze potegnuti pistolj ili noz na potencijalnu zrtvu???

Ne vjerujem da bilo ko moze uticat na ponasanje svoje blize ili daljnje rodbine u drustvu u kojem zivimo. Cak sta vise, ne vijerujem da moze uticati na ponasanje pojedinaca cak ni u neposrednoj mu okolini(samoj familiji). Ali to samo drustvo koje se sastoji od poltrona i dogme "komunistickih" odpadaka donose odluke tipa "znas li ti ciji je on"? a da na to clan predsjednistva ne kaze "stanite malo" red je red i zakon je zakon, to je vec prilicno diskutabilno, zar se ne bi slozila????

lindjo

Post by lindjo » 24/11/2006 03:26

ovako niske udarce mogu samo forumske gnjidice zadavat :D

...no... znamo se.. 8) ..pa ne treba cudit... :oops:

sljedeci broj bosne:

*haris- efendum telepatski naredjivao braticu da ubije ...*

definitivno najljigavij pokusaj...Image

stickitout

Post by stickitout » 24/11/2006 03:30

lindjo wrote:ovako niske udarce mogu samo forumske gnjidice zadavat :D

...no... znamo se.. 8) ..pa ne treba cudit... :oops:

sljedeci broj bosne:

*haris- efendum telepatski naredjivao braticu da ubije ...*

definitivno najljigavij pokusaj...Image

Haj probaj nesto konstruktivno :D

lindjo

Post by lindjo » 24/11/2006 03:46

predlazem lokot oliti katanac :lol:

fakat se lajkan izofiro. s ofom temom... :( ..iako je hotio biti na visini partijskog zadatka :o

stickitout

Post by stickitout » 24/11/2006 03:49

lindjo wrote:predlazem lokot oliti katanac :lol:

fakat se lajkan izofiro. s ofom temom... :( ..iako je hotio biti na visini partijskog zadatka :o

Elvis, Elvis, Elvis J, Elvis, Elvis Kurtovich.... :D

anais_nin
Moderator

Post by anais_nin » 24/11/2006 05:19

kub lajkan

Post by kub lajkan » 24/11/2006 07:30

Sorry, trazio sam prije postiranja ali ne nadjoh...

@lindjo
Tvoj opusak od mozga ne moze da razumije ni puno jednostavnije stvari, pa ti nije zamjeriti...

black
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Post by black » 24/11/2006 18:48

Locked