Sigurnosni elektro prekidac

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
rusmir.ba
Posts: 637
Joined: 15/06/2008 19:22

#1 Sigurnosni elektro prekidac

Post by rusmir.ba »

Koliko je sigurno ugraditi ga umjesto onih standardnih mehanickih mjera zastite? Da li je moguce u tom slucaju upaliti automobil i kako se moze zaobici zastita. Mislim, ko zeli da ti klepi auto odslepat ce ga u krajnoj liniji ali govorim za obicne kradje.

Imam slican na G2 i dok je ukljucen ja nisam mogao pokrenuti auto. Naravno sve je home-made.

Ili zeder, ili i zeder i to ?

Eto hvala :D
Lesli Eldridž
Posts: 3544
Joined: 10/01/2008 15:23
Location: Ko će to znati

#2 Re: Sigurnosni elektro prekidac

Post by Lesli Eldridž »

To je super stvar, ali lako je izvodljivo za starije aute. Za novije, treba znati gdje prekinuti struju, a da ne zajebeš kompjuter. I ako je sve ok napravljeno, ne može se zaobići niti upaliti auto nikako. Da sad ne pišem kako (javiće se pretplaćena zakerala i uvjeravaće nas da se to može zaobići), zbog dugoprstića. Ti to očigledno znaš, pa za novije auto idi kod autoelektričara koji ti je pouzdan i neka ti to napravi.
nigdje.nikog
Posts: 702
Joined: 23/09/2007 23:36

#3 Re: Sigurnosni elektro prekidac

Post by nigdje.nikog »

To svakako treba napraviti jer je jeftino.
Ali to treba biti u kombinaciji sa klasicnom zastitom - kao jedna dodatna zastita.
Pade mi na um kako je moj otac rijesio to na podrumu - bio je tu veliki katanac, ali on je podrum otvarao bez kljuca - skrivenim "rajberom"!
rusmir.ba
Posts: 637
Joined: 15/06/2008 19:22

#4 Re: Sigurnosni elektro prekidac

Post by rusmir.ba »

profi je odradjeno, covjek koji se konta u te stvari...moza jedino da stavim kakvu naljepnicu dodatno od nekog alarma i sl :)
nece niko valjda razbijati staklo da provjeri da li ima to ugradjeno :D

i inace da li skode imaju alarme u standard opremi i kad se aktiviraju???
auto je prvi model fabije iz 2001, no ne lezi vraze...
Lesli Eldridž
Posts: 3544
Joined: 10/01/2008 15:23
Location: Ko će to znati

#5 Re: Sigurnosni elektro prekidac

Post by Lesli Eldridž »

Pa imaju alarme, ali uz doplatu. Na daljinski se aktiviraju, ne znam sad koji su, ali imaju...
rusmir.ba
Posts: 637
Joined: 15/06/2008 19:22

#6 Re: Sigurnosni elektro prekidac

Post by rusmir.ba »

heh, ne znam dal ima alarm, sjecam se da su sluzbene fabie npr pistale kada bi otkljucali kljucem a ne na daljinski,a sad sam probao isto i nista se ne desava, iako ima i neki senzor unutra, pa ili nema ili ne znam provjeriti ima li :)

kontao sam jos ugraditi i neki "oficielni" autoalarm, ima ih po 200KM sa ugradnjom,
http://www.market.ba/oglas/287104

sad ne znam koliko su deficitarni i kvalitetni u odnosu na ove razvikane, Cobra, Vampir i sl, ako je neko sebi ugradjivao iskustva su dobrodosla.

Pozz
rusmir.ba
Posts: 637
Joined: 15/06/2008 19:22

#7 Re: Sigurnosni elektro prekidac

Post by rusmir.ba »

Samo da dodam da sve preporuke idu momcima koji ugradjuju ove alarme, 160KM sa ugradnjom, excalibur ili scorpio, nisam primjetio razliku u onosu na ove skupotinje od 400KM. Pored standardne "svirke" ima i elektro blokadu, moze se dodatno staviti da svira na dvije sirene, detektor pokreta i sl. Sve ide uz 1god garancije, pa eto, ako neko zeli nece se pokajati sigurno :)
User avatar
potpuni stranac
Posts: 807
Joined: 13/03/2008 09:54
Location: Lost at space and time

#8 Re: Sigurnosni elektro prekidac

Post by potpuni stranac »

rusmir.ba wrote:Koliko je sigurno ugraditi ga umjesto onih standardnih mehanickih mjera zastite? Da li je moguce u tom slucaju upaliti automobil i kako se moze zaobici zastita. Mislim, ko zeli da ti klepi auto odslepat ce ga u krajnoj liniji ali govorim za obicne kradje.

Imam slican na G2 i dok je ukljucen ja nisam mogao pokrenuti auto. Naravno sve je home-made.

Ili zeder, ili i zeder i to ?

Eto hvala :D
naravno da je moguce, samo je potrebno direktno spojiti akumulator i bos pumpu, potrebno je samo 1,5m zice (nisam pokusavao, ali mi je to majstor rekao tako da nemam razloga da sumnjam). toliko o tajnom prekidacu. ja sam to imao, tj imam i sad, ali sam kupio i kandzu.
rusmir.ba
Posts: 637
Joined: 15/06/2008 19:22

#9 Re: Sigurnosni elektro prekidac

Post by rusmir.ba »

ma kad upale X5 koji kosta 100.000€ da ne upale nekog jeftinjaka :)

no za amatere je mozda malo komplikovano da izbjegne i alarm i prekidac tj kandzu/zeder i prekidac nego samo jedno od ovo dvoje "konvencionalno"
User avatar
nineinchnails
Posts: 1668
Joined: 24/02/2009 12:09

#10 Re: Sigurnosni elektro prekidac

Post by nineinchnails »

Treba ugraditi i zeder, i alarm, i taj prekidac i dinamit po mogucnosti. Pa bujrum :-)
Prekidac se moze ugraditi kod bilo kojeg elektricara. 15 minuta posla / 30 BAM calenzi.
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#11 Re: Sigurnosni elektro prekidac

Post by Neelix »

treba ic kod majstora avlijanera, oni su najpametniji :) tipo :lol:
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#12 Re: Sigurnosni elektro prekidac

Post by Neelix »

kad smo kod clipova



cuj ker iz avlije uzima pare nekome :lol:
SAAdnan
Posts: 150
Joined: 10/06/2007 23:36

#13 Re: Sigurnosni elektro prekidac

Post by SAAdnan »

rusmir.ba wrote:Koliko je sigurno ugraditi ga umjesto onih standardnih mehanickih mjera zastite? Da li je moguce u tom slucaju upaliti automobil i kako se moze zaobici zastita. Mislim, ko zeli da ti klepi auto odslepat ce ga u krajnoj liniji ali govorim za obicne kradje.

Imam slican na G2 i dok je ukljucen ja nisam mogao pokrenuti auto. Naravno sve je home-made.

Ili zeder, ili i zeder i to ?

Eto hvala :D
Sigurnosni prekidac kod starijih tipova auta extra funkcionise (meni je licno spasio G3...nakon sto je lopov istrosio akumulator otisao je), ali kod novijih, skupljih auta..nije od velike koristi buduci da jer imalu dosta elektronike pa se i prekidac moze preskociti. Zeder + alarm je po meni najbolja solucija. Vecinu lopova ta kombinacija odbija, sitne lopove ...alarm...a one malo vece zeder. A ako su se pravi profesionalci "natakarili" bas na tvoja auto....ali ipak sumnjam da pitas za Cayene, X5...itd tako da ZEDER I ALARM!
Lesli Eldridž
Posts: 3544
Joined: 10/01/2008 15:23
Location: Ko će to znati

#14 Re: Sigurnosni elektro prekidac

Post by Lesli Eldridž »

potpuni stranac wrote:
rusmir.ba wrote:Koliko je sigurno ugraditi ga umjesto onih standardnih mehanickih mjera zastite? Da li je moguce u tom slucaju upaliti automobil i kako se moze zaobici zastita. Mislim, ko zeli da ti klepi auto odslepat ce ga u krajnoj liniji ali govorim za obicne kradje.

Imam slican na G2 i dok je ukljucen ja nisam mogao pokrenuti auto. Naravno sve je home-made.

Ili zeder, ili i zeder i to ?

Eto hvala :D
naravno da je moguce, samo je potrebno direktno spojiti akumulator i bos pumpu, potrebno je samo 1,5m zice (nisam pokusavao, ali mi je to majstor rekao tako da nemam razloga da sumnjam). toliko o tajnom prekidacu. ja sam to imao, tj imam i sad, ali sam kupio i kandzu.
To ti misliš. Pa strujni krug se kod benzinaca prekida na krugu bobine. Pa ćeš ga upaliti samo da razvlačiš novu instalaciju. :mrgreen: Za dizele isto treba znati šta prkinuti (glavno napajanje) i onda može verglati do sutra. Ustvari kad prekineš strujni krug bobine, motor je mrtav totalno, ne možeš ni zaverglati. Eto dosta od mene, da ne dajem ideje lopovima...
rusmir.ba
Posts: 637
Joined: 15/06/2008 19:22

#15 Re: Sigurnosni elektro prekidac

Post by rusmir.ba »

SAAdnan wrote:
rusmir.ba wrote:Koliko je sigurno ugraditi ga umjesto onih standardnih mehanickih mjera zastite? Da li je moguce u tom slucaju upaliti automobil i kako se moze zaobici zastita. Mislim, ko zeli da ti klepi auto odslepat ce ga u krajnoj liniji ali govorim za obicne kradje.

Imam slican na G2 i dok je ukljucen ja nisam mogao pokrenuti auto. Naravno sve je home-made.

Ili zeder, ili i zeder i to ?

Eto hvala :D
Sigurnosni prekidac kod starijih tipova auta extra funkcionise (meni je licno spasio G3...nakon sto je lopov istrosio akumulator otisao je), ali kod novijih, skupljih auta..nije od velike koristi buduci da jer imalu dosta elektronike pa se i prekidac moze preskociti. Zeder + alarm je po meni najbolja solucija. Vecinu lopova ta kombinacija odbija, sitne lopove ...alarm...a one malo vece zeder. A ako su se pravi profesionalci "natakarili" bas na tvoja auto....ali ipak sumnjam da pitas za Cayene, X5...itd tako da ZEDER I ALARM!
Aha, Skoda fabia Cayene :D

Dosta mu ovo za sada, ako se neko "natakari" nista ne spasava...
User avatar
potpuni stranac
Posts: 807
Joined: 13/03/2008 09:54
Location: Lost at space and time

#16 Re: Sigurnosni elektro prekidac

Post by potpuni stranac »

Lesli Eldridž wrote:
potpuni stranac wrote:
rusmir.ba wrote:Koliko je sigurno ugraditi ga umjesto onih standardnih mehanickih mjera zastite? Da li je moguce u tom slucaju upaliti automobil i kako se moze zaobici zastita. Mislim, ko zeli da ti klepi auto odslepat ce ga u krajnoj liniji ali govorim za obicne kradje.

Imam slican na G2 i dok je ukljucen ja nisam mogao pokrenuti auto. Naravno sve je home-made.

Ili zeder, ili i zeder i to ?

Eto hvala :D
naravno da je moguce, samo je potrebno direktno spojiti akumulator i bos pumpu, potrebno je samo 1,5m zice (nisam pokusavao, ali mi je to majstor rekao tako da nemam razloga da sumnjam). toliko o tajnom prekidacu. ja sam to imao, tj imam i sad, ali sam kupio i kandzu.
To ti misliš. Pa strujni krug se kod benzinaca prekida na krugu bobine. Pa ćeš ga upaliti samo da razvlačiš novu instalaciju. :mrgreen: Za dizele isto treba znati šta prkinuti (glavno napajanje) i onda može verglati do sutra. Ustvari kad prekineš strujni krug bobine, motor je mrtav totalno, ne možeš ni zaverglati. Eto dosta od mene, da ne dajem ideje lopovima...
za benzince ne znam, to je previse saftali da bi ih ja vozio. glede dizela, njemu struja jedino treba prilikom paljenja za starter, sto se direktno moze spojiti sa akumulatora, i struja za bos pumpu, koja se takodjer moze prespojiti sa akumulatora. sve ostaje instalacije su suvisne, bar sa aspekta kradje, tako da kod dizela prekidac apsolutno ne funkcionise.
Lesli Eldridž
Posts: 3544
Joined: 10/01/2008 15:23
Location: Ko će to znati

#17 Re: Sigurnosni elektro prekidac

Post by Lesli Eldridž »

potpuni stranac wrote:
za benzince ne znam, to je previse saftali da bi ih ja vozio. glede dizela, njemu struja jedino treba prilikom paljenja za starter, sto se direktno moze spojiti sa akumulatora, i struja za bos pumpu, koja se takodjer moze prespojiti sa akumulatora. sve ostaje instalacije su suvisne, bar sa aspekta kradje, tako da kod dizela prekidac apsolutno ne funkcionise.
Nije istina i tu treba znati kako i gdje prekinuti i nema teorije da se auto pokrene.
User avatar
potpuni stranac
Posts: 807
Joined: 13/03/2008 09:54
Location: Lost at space and time

#18 Re: Sigurnosni elektro prekidac

Post by potpuni stranac »

Lesli Eldridž wrote:
potpuni stranac wrote:
za benzince ne znam, to je previse saftali da bi ih ja vozio. glede dizela, njemu struja jedino treba prilikom paljenja za starter, sto se direktno moze spojiti sa akumulatora, i struja za bos pumpu, koja se takodjer moze prespojiti sa akumulatora. sve ostaje instalacije su suvisne, bar sa aspekta kradje, tako da kod dizela prekidac apsolutno ne funkcionise.
Nije istina i tu treba znati kako i gdje prekinuti i nema teorije da se auto pokrene.
može još na grijačima, ali se i oni mogu direktno prespojiti. govorim o starijim autima. e ako ti mislis da znas gdje je to mjesto, iznesi, a ja cu te rado demantovati.
donja_crtica
Posts: 668
Joined: 09/06/2008 13:45

#19 Re: Sigurnosni elektro prekidac

Post by donja_crtica »

........
Last edited by donja_crtica on 20/03/2010 15:29, edited 1 time in total.
User avatar
corolla02
Posts: 10389
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#20 Re: Sigurnosni elektro prekidac

Post by corolla02 »

Neelix wrote:kad smo kod clipova



cuj ker iz avlije uzima pare nekome :lol:
Bas slikovito, nema sta!
:lol:
User avatar
potpuni stranac
Posts: 807
Joined: 13/03/2008 09:54
Location: Lost at space and time

#21 Re: Sigurnosni elektro prekidac

Post by potpuni stranac »

donja_crtica wrote:Ugradio kolega sa (bivseg) posla. Octavia tour. Negdje na pumpu je ugradjen prekidac.
elem ima sturje kontakt sve, vergla al ne pali.
Skoda obijana, pokusana kradja ali chorak. Cini mi se da je platio 40km taj prekidac
to ti ja pričam, ali sada lopovi nose 1m žice i samo prespoje bos pumpu sa akumulatora. Imam i ja taj prekidac, a kupio sam i kandzu jer se ne uzdam puno u njega.
Lesli Eldridž
Posts: 3544
Joined: 10/01/2008 15:23
Location: Ko će to znati

#22 Re: Sigurnosni elektro prekidac

Post by Lesli Eldridž »

Da sad ne odajem profesionalne tajne, ali može se prekinuti i kod diesela strujni krug, i da se ne može nikako upaliti. Može se napraviti tako da vergla i da se ne upali (đaba mu prespajati sve i da ima vremana), a može se napraviti i tako da je sve mrtvo (isto može materi Nailovoj prespajati). Može se srediti tako auto, da ga može upaliti, ali da nemože otići nigdje jer se gasi na najmanji gas (nije prekidač u pitanju). Tada može da krene, ali da ide 0,2-0,5 km/h (na štangasu) i nema bježanja. Ako i krene i skonta caku da može na štangasu, otići će za 1 sat 500 metara najdalje. :D Helem ima načina, ali kad ne znaš, bolje da ti ne pišem šta i kako... :D :run: Pun mi je k... nakih teorija sa sela da se prespoji benzinac i dizelaš svejedno koji i ode. To samo neznalioce i neupućeni ljudi tebe lažu... :D
User avatar
Rauber
Posts: 1104
Joined: 07/05/2009 16:47

#23 Re: Sigurnosni elektro prekidac

Post by Rauber »

Joj kud banovaste Leslia :-)
Leeesli ako si negdje "skriven" pod drugim nickom de se javi na PM pls :D Vidim kontas se u prekidace a takav mi bas treba
:sax:
Drule_sa
Posts: 115
Joined: 26/01/2010 16:19

#24 Re: Sigurnosni elektro prekidac

Post by Drule_sa »

U mene je na proslom autu, dizelas iz 2002 bio ugradjen prekidac.Znaci od zastite samo prekidac, i imo je naljepnice za zeder.Ugl, nocni majstori su dosli, otkljucali auto, verglali 2 sata, vidili da ne mogu nista, i pokupili se.Jedino da su ga poceli gurat, il naslepali, onda su i mogli.Al vako mogu usima mahat.
Post Reply