siber pusta vodu

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderator: Bobi

Post Reply
lorente

siber pusta vodu

Post by lorente » 19/07/2016 22:04

ljudi pomagajte ako boga znate, dok nisam zapalio auto...kao sto pise siber pusta vodu,ali ne na nebu,nego kuda idu vodilice kroz a stubove.
gurao sam zicu odcepljao,zica udje nekih 90cm do 1m,valjda dalje i ne moze...sipao vrelu vodu da procisti,ali opet 80% te vode zavrsi pod nogama..okom se vidi kako kapa iz stubova i slijeva se...kad je jak pljusak vozim se u akvarijumu..jel imao neko neka iskustva plizz?? prije tri mjeseca radio veliki servis,redovno odrzavam pa mi ga zao prodati,ali ovo me nervira danima bojim se da cu ga cekicem :izet:

muha_sa

Re: siber pusta vodu

Post by muha_sa » 19/07/2016 22:06

lorente wrote:ljudi pomagajte ako boga znate, dok nisam zapalio auto...kao sto pise siber pusta vodu,ali ne na nebu,nego kuda idu vodilice kroz a stubove.
gurao sam zicu odcepljao,zica udje nekih 90cm do 1m,valjda dalje i ne moze...sipao vrelu vodu da procisti,ali opet 80% te vode zavrsi pod nogama..okom se vidi kako kapa iz stubova i slijeva se...kad je jak pljusak vozim se u akvarijumu..jel imao neko neka iskustva plizz?? prije tri mjeseca radio veliki servis,redovno odrzavam pa mi ga zao prodati,ali ovo me nervira danima bojim se da cu ga cekicem :izet:

prokrhaj odvode zrakom---ocito da su zacepljeni

lorente

Post by lorente » 19/07/2016 22:10

svi su mi rekli da prvo zicom pa onda zrakom...ali cudno mi ako su toliko zacepljeni a jesu,zar voda ne bi trebala ostajati u onim kanalicima kad se otvori siber..a ona bez problema ulazi u ona dva otvora sa strana,i za tri sekunde se vidi kako curi niz a stubove? :-)

muha_sa

Post by muha_sa » 19/07/2016 22:13

lorente wrote:svi su mi rekli da prvo zicom pa onda zrakom...ali cudno mi ako su toliko zacepljeni a jesu,zar voda ne bi trebala ostajati u onim kanalicima kad se otvori siber..a ona bez problema ulazi u ona dva otvora sa strana,i za tri sekunde se vidi kako curi niz a stubove? :-)

valjda ce se nac neko strucniji od mene da ti odgovori

kad sam imao auto sa siberom nesto slicno mi se desavalo :-) problem zrakom rjesio :)

basicm

Post by basicm » 19/07/2016 22:13

Znaci da je zacepljen negdje nize. Dobro kaze muha, zrakom to propusi, mora oćepiti!

lorente

Post by lorente » 19/07/2016 22:16

muha_sa wrote:
lorente wrote:svi su mi rekli da prvo zicom pa onda zrakom...ali cudno mi ako su toliko zacepljeni a jesu,zar voda ne bi trebala ostajati u onim kanalicima kad se otvori siber..a ona bez problema ulazi u ona dva otvora sa strana,i za tri sekunde se vidi kako curi niz a stubove? :-)

kad sam imao auto sa siberom nesto slicno mi se desavalo :-) problem zrakom rjesio :)

sutra cu propuhati zrakom,valjda ce malo popustiti od vrele vode :-D jel i tebi niz stubove curilo? ili je kapalo iznad glave

muha_sa

Post by muha_sa » 19/07/2016 22:19

lorente wrote:
muha_sa wrote:

sutra cu propuhati zrakom,valjda ce malo popustiti od vrele vode :-D jel i tebi niz stubove curilo? ili je kapalo iznad glave

davno je to bilo tako da se i ne sjecam, al znam da me opasno handrilo :-)

nista vrela voda :-)

ja bih i ovim probo--nije zgoreg

Image

lorente

Post by lorente » 19/07/2016 22:27

mister muskolo ce mi zavrsiti na sjedistu i podu :-) sljedeci put ko mi pokusa prodati auto sa siberom auuu tesko njemu...da ja to koristim pa hajde,nikad ga otvorio nisam,a neka kao sminka elektronika...puu majku mu koji idiot izmisli siber :?

kabal1337

Post by kabal1337 » 19/07/2016 22:42

Skines tapacirunge sa stubova, i zamijeni crijeva. Mozda je ciknulo, uglavnom skini procisti ili zamijeni sa novim dijelom.
Nije to nista prekomplikovano.

Mora se siber odrzavati... Nije to kupi i zaboravi

lorente

Post by lorente » 19/07/2016 22:45

kabal1337 wrote:Skines tapacirunge sa stubova, i zamijeni crijeva. Mozda je ciknulo, uglavnom skini procisti ili zamijeni sa novim dijelom.

kako cu skinuti? seat ibiza je u pitanju..sve je komplikovano kod spanca...oko stubova je nekakav materijal velahavle,ne vjerujem da se moze uopste i skinuti

citroen xm

Post by citroen xm » 20/07/2016 01:10

Ja imam šiber na starom autu i nikada problem. Šiber je pravo dobra stvar, a treba ga samo nekada pregledati, tj. očistiti kanale. To tvoje više liči na popucale odvode nego na začepljene.

lorente

Post by lorente » 20/07/2016 06:11

citroen xm wrote:Ja imam šiber na starom autu i nikada problem. Šiber je pravo dobra stvar, a treba ga samo nekada pregledati, tj. očistiti kanale. To tvoje više liči na popucale odvode nego na začepljene.

Ja ga ne koristim, da ga bogdo nema... ima li neko ko moze zamjeniti odvode?

mayab

Post by mayab » 20/07/2016 06:19

lorente wrote:
citroen xm wrote:Ja imam šiber na starom autu i nikada problem. Šiber je pravo dobra stvar, a treba ga samo nekada pregledati, tj. očistiti kanale. To tvoje više liči na popucale odvode nego na začepljene.

Ja ga ne koristim, da ga bogdo nema... ima li neko ko moze zamjeniti odvode?

Ko god da se toga prihvati , platićeš mu zlatom, hocu reci neće biti jeftin takav posao, moj ti je savjet prihvati se sam skidanja tapacirunga, lagano, prvo potrazi po netu ima li kakvih videa i slika kao se to radi, i lagano, sa puno strpljenja, sada ti pase sto je vruce, plastika je meksa, manje su sanse da sta pukne!
Sretno, i javi sta bi :thumbup:

commendatore

Post by commendatore » 20/07/2016 06:51

lorente wrote:ljudi pomagajte ako boga znate, dok nisam zapalio auto...kao sto pise siber pusta vodu,ali ne na nebu,nego kuda idu vodilice kroz a stubove.

haahhaahhahahahahahahahahahahahaah :lol: :lol: :lol: :mrgreen: :kiss: :thumbup:

nasmijo si me do suza sabajle :lol: :lol: :lol:

commendatore

Post by commendatore » 20/07/2016 06:52

lorente wrote:
kabal1337 wrote:Skines tapacirunge sa stubova, i zamijeni crijeva. Mozda je ciknulo, uglavnom skini procisti ili zamijeni sa novim dijelom.

kako cu skinuti? seat ibiza je u pitanju..sve je komplikovano kod spanca...oko stubova je nekakav materijal velahavle,ne vjerujem da se moze uopste i skinuti

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

materijal velahavle :lol: :lol: :lol: :lol:

kabal1337

Post by kabal1337 » 20/07/2016 08:12

koje je godiste da ti probam pronaci postupak.

lorente

Post by lorente » 20/07/2016 08:36

kabal1337 wrote:koje je godiste da ti probam pronaci postupak.

2000 ali onaj model 01...rece mi poznanik da te cijevi ne mogu ciknuti kao sto neko nappisa,nego da su spale i da treba skinuti plastike sa stubova i nabiti cijevi nazad.. tako je kod njega na golfu 3 bilo... kako da skinem plastike kad ulaze gore u pizdu maternu u nebo

kabal1337

Post by kabal1337 » 20/07/2016 13:16

lorente wrote:

2000 ali onaj model 01...rece mi poznanik da te cijevi ne mogu ciknuti kao sto neko nappisa,nego da su spale i da treba skinuti plastike sa stubova i nabiti cijevi nazad.. tako je kod njega na golfu 3 bilo... kako da skinem plastike kad ulaze gore u pizdu maternu u nebo

Ne mogu tacno za Ibizu da nadem ali evo od golfa trebao bi biti slican posstupak
ako ti je ovako
Image
Skines te okrugle ukrasne poglopce, i odsarafis i to je to. Onda ga mozes skinuti.
Image
Image
Image

a ako ti je ovako
Image
Podignes taj Airbag plasticni poklopac i ispod su ti sarafi

lorente

Post by lorente » 20/07/2016 13:50

Nezz ni ja sad napamet, kad izadjem s posla vidjet cu...cepova nema to sam poprilicno siguran..imaju sarafi oko one rucke,rukohvata,ali najjvjerovatnije da su to sarafici od rucke.. vidjet cu u 3h..hvala na slikama, ako mognem mognem, ako ne valjda ce neki majstor u servisu znati

lorente

Post by lorente » 20/07/2016 17:23

olleee oleeee,ja sam danas sretan covjek :bih: sjetim se jednog auto elektricara,kontam on skida tapacirunge i zastite sa vrata kad popravlja motorice za podizace prozora,mora znati i onu plastiku oko stubova...i skide covjek za 30 sekundi,i vidimo da se crijevo otkacilo,spalo...vratimo ga sipamo vode,kad ono isto curi niz stub u autu...kaze mu sin sigurno sam probio zicom ili je negdje supljo..probamo opet zicom gurati,nema sanse beton...izvuce on malo crijevo iz dna stuba,pored instrument table gdje prolazi kad ono se sljepilo totalno..od sunca,skroz sljepljeno,nema sanse da voda ide...kljestima ga ispravimo i vratimo,ali da ne dodje opet gdje smo ispravljali na isto mjesto,nego ga povucemo par centimetara gore,probamo sipati vodu kad ono na kraju crijeva ispod haube prvo izbaci malo prljavstine i trave :-D a onda bistra voda..izvorska :izet: ne sliva se unutra...vrati zastitnu plastiku, pitam koliko ti dodjem..kaze ma 10km :-D kad mu budu vagali dobra i losa djela,ovaj moj odvod ce mu prevagnuti na dobra 8) eto ako neko bude imao problema sa crijevom neka zna da ne mora biti zacepljeno uopste..nikad dosad otvarao siber nisam, sad kad ga otvorim i pocnem kruziti,imaju mahanje svi :izet:

kabal1337

Post by kabal1337 » 20/07/2016 18:24

lorente wrote:olleee oleeee,ja sam danas sretan covjek :bih: sjetim se jednog auto elektricara,kontam on skida tapacirunge i zastite sa vrata kad popravlja motorice za podizace prozora,mora znati i onu plastiku oko stubova...i skide covjek za 30 sekundi,i vidimo da se crijevo otkacilo,spalo...vratimo ga sipamo vode,kad ono isto curi niz stub u autu...kaze mu sin sigurno sam probio zicom ili je negdje supljo..probamo opet zicom gurati,nema sanse beton...izvuce on malo crijevo iz dna stuba,pored instrument table gdje prolazi kad ono se sljepilo totalno..od sunca,skroz sljepljeno,nema sanse da voda ide...kljestima ga ispravimo i vratimo,ali da ne dodje opet gdje smo ispravljali na isto mjesto,nego ga povucemo par centimetara gore,probamo sipati vodu kad ono na kraju crijeva ispod haube prvo izbaci malo prljavstine i trave :-D a onda bistra voda..izvorska :izet: ne sliva se unutra...vrati zastitnu plastiku, pitam koliko ti dodjem..kaze ma 10km :-D kad mu budu vagali dobra i losa djela,ovaj moj odvod ce mu prevagnuti na dobra 8) eto ako neko bude imao problema sa crijevom neka zna da ne mora biti zacepljeno uopste..nikad dosad otvarao siber nisam, sad kad ga otvorim i pocnem kruziti,imaju mahanje svi :izet:

Bas mi je drago. Ali nemoj zaboraviti ono sto sam ti rekao siber trazi paznju. Zato to redovno gledaj gore, cisti lisce. Uzmi neku tecnost za zastitu gume, obavezno namazi bazem jednom u mjesecu keder od sibera, sine kuda se siber klize, obavezno da bude cisto i podmazi sa mascu ( moze silikonska za gume, i sine )
I Onda neces imati problema, te neces biti jedan od onog *ebo siber, kud ga uze curi na sve strane.

mayab

Post by mayab » 20/07/2016 20:12

lorente wrote:olleee oleeee,ja sam danas sretan covjek :bih: sjetim se jednog auto elektricara,kontam on skida tapacirunge i zastite sa vrata kad popravlja motorice za podizace prozora,mora znati i onu plastiku oko stubova...i skide covjek za 30 sekundi,i vidimo da se crijevo otkacilo,spalo...vratimo ga sipamo vode,kad ono isto curi niz stub u autu...kaze mu sin sigurno sam probio zicom ili je negdje supljo..probamo opet zicom gurati,nema sanse beton...izvuce on malo crijevo iz dna stuba,pored instrument table gdje prolazi kad ono se sljepilo totalno..od sunca,skroz sljepljeno,nema sanse da voda ide...kljestima ga ispravimo i vratimo,ali da ne dodje opet gdje smo ispravljali na isto mjesto,nego ga povucemo par centimetara gore,probamo sipati vodu kad ono na kraju crijeva ispod haube prvo izbaci malo prljavstine i trave :-D a onda bistra voda..izvorska :izet: ne sliva se unutra...vrati zastitnu plastiku, pitam koliko ti dodjem..kaze ma 10km :-D kad mu budu vagali dobra i losa djela,ovaj moj odvod ce mu prevagnuti na dobra 8) eto ako neko bude imao problema sa crijevom neka zna da ne mora biti zacepljeno uopste..nikad dosad otvarao siber nisam, sad kad ga otvorim i pocnem kruziti,imaju mahanje svi :izet:

:thumbup:

lorente

Post by lorente » 20/07/2016 20:17

kabal1337 wrote:

Bas mi je drago. Ali nemoj zaboraviti ono sto sam ti rekao siber trazi paznju. Zato to redovno gledaj gore, cisti lisce. Uzmi neku tecnost za zastitu gume, obavezno namazi bazem jednom u mjesecu keder od sibera, sine kuda se siber klize, obavezno da bude cisto i podmazi sa mascu ( moze silikonska za gume, i sine )
I Onda neces imati problema, te neces biti jedan od onog *ebo siber, kud ga uze curi na sve strane.

ja bi i dalje volio da nema sibera :-D na sinama ima tragova masti,neko je nekada mazao,namazat cu ja opet..moze bilo kakva mast...ne znam cime keder da namazem??

kabal1337

Post by kabal1337 » 20/07/2016 20:45

Imas da kupis WD-40 Silikonski sprej nekih 13 KM, on je dobar za gumu i metal tj. pokretne dijelove. Takoder mozes kupiti na Benz Pumpama za kedere tecnost i namazati.
PS: Nemoj pretjerivati sa mascu . Ako mozes staru ocisti i novu nanesi.

citroen xm

Post by citroen xm » 20/07/2016 21:58

Kad god nije prevruće da moraš klimu paliti(ako je imaš), uživaj u čarima bar malo otvorenog krova.

Post Reply