Shamil Bassajev

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

karanana

#1 Shamil Bassajev

Post by karanana » 10/07/2006 16:03

Za mene je bio heroj. Vec 15 godina pratim Cecensku borbu protiv Ruskih okupatora. Bilo je i stvari koje ne opravdavam, kao napad na skolu u Beslanu ili na pozoriste u Moskvi, ali to je bio jednini nacin da se osvete hiljade Cecenske djece koja su poginula od Ruske ruke.

U kojem ce sada pravcu ici Cecenski pokret otpora, kada je jedan veliki vodja poginuo, ne znam. Samo neka dragi Allah ovom sehidu podari Dzenet i njegovom narodu mir i slobodu za koju se on borio.

forUMASH

Post by forUMASH » 10/07/2006 16:13

....bogme, men' se cini da ce pokret otpora propasti bez pomoci sa strane.... :roll: ....nego ti fino avionsku kartu i pomozi ljudima.... :roll:

ps- jos samo fali da nam se kakav delegat iz RS-a javi sa slicnom temom kad Ceceni zveknu kakvog Ruskog generala.... :roll:

karanana

Post by karanana » 10/07/2006 16:21

forUMASH wrote: ps- jos samo fali da nam se kakav delegat iz RS-a javi sa slicnom temom kad Ceceni zveknu kakvog Ruskog generala.... :roll:
iz tvojih usta u bozije usi. samo nadam se da nece biti samo neki generalcic nego putin ili tako neko pa nek osjete kako je biti zrtva likvidacija.

forUMASH

Post by forUMASH » 10/07/2006 16:25

....eki ovo....jos nisi kartu kupio... :? :D :?

karanana

Post by karanana » 10/07/2006 16:29

Tvoji komentari su nebitni, neslani, cak i suvisni. Jebiga, mozda bih se i nasmijao na njih da mi nije pravo zao ovoga covjeka. A ako nisi u stanju da napises neki komentar uze vezan za ovu temu, onda fino otvori temu "Jeli karanana kupio kartu za Ceceniju" ili tako nesto, i mozda ti i odgovorim na tvoje pitanje.

The Man

Post by The Man » 10/07/2006 16:32

Terorista, ubica djece, zaslužio je i gore...pored milion legitimnih meta izabrao je djecu....fuuuj...ne zaslužuje pomen ni sekunde

edikamedika

Post by edikamedika » 10/07/2006 16:46

Pobiti djecu moze samo tesko isfrustrirani manijak.

Drvosjeca iz Dejcica

Post by Drvosjeca iz Dejcica » 10/07/2006 16:53

The Man wrote:Terorista, ubica djece, zaslužio je i gore...pored milion legitimnih meta izabrao je djecu....fuuuj...ne zaslužuje pomen ni sekunde
Zasto je juce poginula djevojcica od nepunih 6 godina u pojasu Gaze od dejstava Izraelske vojske?:( Zasto su u toku II WW sa zemljom poravnati gradovi koji realno nisu bili branjeni od strane Wermachta ili SS-a - recimo Dresden? Koliko je samo djece poginulo u tim bombardovanjima?:( Jesi li gledao napad apache helikoptera na civile u Iraku? :( Bolje da ne gledas i da ne vidis ucinak 30mm zrna sa primjesom uranija dizajniranog da kao kroz puter prolazi kroz lakse oklopljene tenkove.:(

Sve su ovo strasne stvari koje se desavaju u ime ideologija i ideologija. Na jednoj strani nalazimo opravdanje za zlocin u ime "freedom fighters-a", dok se na drugoj strani zgrazavamo nad istim ili slicnim zlocinima samo zato sto se ne uklapaju u servirano misljenje pravde.

Samo da naglasim da ne opravdavam napad na skolu u Breslanu, ali i druge BRESLANE moramo jasno i glasno osuditi bez ustezanja.

karanana

Post by karanana » 10/07/2006 16:59

The Man wrote:Terorista, ubica djece, zaslužio je i gore...pored milion legitimnih meta izabrao je djecu....fuuuj...ne zaslužuje pomen ni sekunde
Slazem se s drvosjecom. Jeste vidjeli smo slike iz beslana, i to je bio uzas, slazem se. Ali vidimo li slike hiljada mrtve cecenjske djece ubijene od strane Ruske artiljerije, metaka ili noza? Nesto je moralo nagnati i Cecenje da posegnu za aktima kao sto su bili Beslan, pozoriste i davno ona neka bolnica negddje blizu Cecenije. Ali i u tim su se "teroristickim" akcijama, Ceceni ponijeli humanije nego Ruski okupatori.

zavrzlama

Post by zavrzlama » 10/07/2006 17:09

Zlocin je zlocin....zlocinci i teroristi su zlocinci i teroristi...nema treceg..trazit opravdanje za takve je u isto vrijeme i podrzavanje istih.

Pa valjda mi u BIH najbolje znamo da se na zlocin ne uzvraca zlocinom....BIH i postoji i postojace jer se nije istom mjerom uzvracalo na zlocin.

SiSaJuMe

Post by SiSaJuMe » 10/07/2006 17:11

Kazes za tebe je bio heroj. Pa potom ali....... Neopravdavas... potom Ali .,.,., Nije uredu .... Ali.,,.,.

Kako jedan terorista moze biti .............ALI??????? Zar jedan terrorista moze imati opravdanje i razumjevanje kod drugih ljudi, pa da mu kazemo nije to uredu sto je ucinio ALI..........

DOK GOD POSTOJI MI, VI, ONI , ALI , serem vam se na znanje.

Nista osobno al pun mi je k.... ovakvih komentara i trazenja opravdanja IDIOTA. :x

black

Post by black » 10/07/2006 17:12

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
Zasto je juce poginula djevojcica od nepunih 6 godina u pojasu Gaze od dejstava Izraelske vojske?:( Zasto su u toku II WW sa zemljom poravnati gradovi koji realno nisu bili branjeni od strane Wermachta ili SS-a - recimo Dresden? Koliko je samo djece poginulo u tim bombardovanjima?:( Jesi li gledao napad apache helikoptera na civile u Iraku? :( Bolje da ne gledas i da ne vidis ucinak 30mm zrna sa primjesom uranija dizajniranog da kao kroz puter prolazi kroz lakse oklopljene tenkove.:(

Sve su ovo strasne stvari koje se desavaju u ime ideologija i ideologija. Na jednoj strani nalazimo opravdanje za zlocin u ime "freedom fighters-a", dok se na drugoj strani zgrazavamo nad istim ili slicnim zlocinima samo zato sto se ne uklapaju u servirano misljenje pravde.

Samo da naglasim da ne opravdavam napad na skolu u Breslanu, ali i druge BRESLANE moramo jasno i glasno osuditi bez ustezanja.
:thumbup:

edikamedika

Post by edikamedika » 10/07/2006 17:19

Da, ruski vojnik je zli okupator i fasista i crni djavo, dok je Shamil romanticni borac za slobodu kojem vjetar mrsi kosu i siba gordo lice, koji je primoran klati djecu, rezati glave Rusima, snimati to sve video kamerom, uzivati u klanju, sakacenju, nabijanju na kolac, bas je romantican taj vas "borac za slobodu".

The Man

Post by The Man » 10/07/2006 17:53

edikamedika wrote:Da, ruski vojnik je zli okupator i fasista i crni djavo, dok je Shamil romanticni borac za slobodu kojem vjetar mrsi kosu i siba gordo lice, koji je primoran klati djecu, rezati glave Rusima, snimati to sve video kamerom, uzivati u klanju, sakacenju, nabijanju na kolac, bas je romantican taj vas "borac za slobodu".

baš tako....divljak...nečovijek...

karanana

Post by karanana » 10/07/2006 18:32

SiSaJuMe wrote:Kazes za tebe je bio heroj. Pa potom ali....... Neopravdavas... potom Ali .,.,., Nije uredu .... Ali.,,.,.

Kako jedan terorista moze biti .............ALI??????? Zar jedan terrorista moze imati opravdanje i razumjevanje kod drugih ljudi, pa da mu kazemo nije to uredu sto je ucinio ALI..........

DOK GOD POSTOJI MI, VI, ONI , ALI , serem vam se na znanje.

Nista osobno al pun mi je k.... ovakvih komentara i trazenja opravdanja IDIOTA. :x

nabrojao si nekakva 3-4 ALIja. Samo sam rekao da ne opravdavam neke njegove akcije, koje su bile vise akcije iz ocaja da se nesto uradi i da se skrene paznja na masakr u Ceceniji. Kao sto palestinci samoubice rade u Izraelu. Nece pobjediti rat sa takvim akcijama ali kad vec nema tenkova i aviona moze se koristiti njihovo tijelo. Mozda je PR tih akcija izazvao upravo suprotno od onog sto je Bassajev ocekivao.

Izuzimajuci to, mnoge majke Ruskih vojnika okupatora su danas u crnini zahvaljujuci hrabrosti i odlucnosti velikoga Amira Abdallaha Shamil Abu-Idrisa. Nisam fundamentalista niti sam konzervativni musliman ali mi je dovoljno da vidim nepravdu koja se cini tamo i na par drugih mjesta pa da podrzavam cak i te neke teroristicke napade.
Last edited by karanana on 10/07/2006 18:35, edited 1 time in total.

tempora

Post by tempora » 10/07/2006 18:35

Kao i sve tematike i ova se razvija u kockicama, pod sablonima crno-bijelo.
Pade mi na pamet Murat Sabanovic i lazno dizanje brane u vazduh, pocetkom rata 92ge.
Po svim normama danasnjice isti bi takodjer bio proglasen za teroristu. :?

Basajev, za mene postaje terorista u momentu kada je se odlucuje za svima poznate teroristicke napade u bolnici, teatru i na kraju u skoli u kojoj je poginulo toliko neduzne djece i civila.
Nicim ne mogu opravdati ta zlodjela, iako sam pogledala na desetine dokumentarnih emisija i filmova o sistematskim zlodjelima nad Cecenskom djecom, zenama, civilima.
Jedina razlika izmedju njega i Putinove armade je ta sto Putin ima legitimitet od ostatka svijeta da se bori protiv "terorista" i tako "pravno" ubija neduzan svijet.
Kao ovih dana Izrael u Gazi.

Na zalost, vec danas postoji novi Basajev i suludo je razmisljati de se stravicne slike skole u kojoj umiru djeca, nece desiti ponovo. Stoga mi njegova smrt ne olaksava zivljenje.

spongebob

Post by spongebob » 10/07/2006 18:46

black wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote:

:thumbup:
Ovo sto si ti napisao nije nista doli opravdanje za zlocine.
Nista tog ubicu djece nece amnestirat od zlocina kojim je predvodio pa ni slavodobitno dizanje prstiju moderatora ovog foruma.

horns&drums
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

#18 Re: Shamil Bassajev

Post by horns&drums » 10/07/2006 18:53

karanana wrote:Za mene je bio heroj. Vec 15 godina pratim Cecensku borbu protiv Ruskih okupatora. Bilo je i stvari koje ne opravdavam, kao napad na skolu u Beslanu ili na pozoriste u Moskvi, ali to je bio jednini nacin da se osvete hiljade Cecenske djece koja su poginula od Ruske ruke.
U kojem ce sada pravcu ici Cecenski pokret otpora, kada je jedan veliki vodja poginuo, ne znam. Samo neka dragi Allah ovom sehidu podari Dzenet i njegovom narodu mir i slobodu za koju se on borio.

DaBogda mu Allah podario dzehenema isto ko i rusima koji su pobili djecu. Mater im jebem nenormalnu.

Pitanje za tebe, bi l' mu isaretio dzennet da je tvoje dijete bilo u pozoristu ili u skoli?
Last edited by horns&drums on 10/07/2006 19:04, edited 1 time in total.

Murisno1

Post by Murisno1 » 10/07/2006 19:03

eh nek mu je rahmet ... nek je i djeci koja su izginula rahmet .. sućut,dženet,Allah,Bog,Isus nek nagradi ...

ali eto kad smo toliki borci protiv , jel, smrti djece, nepravde,terora ... obratite malo pažnju na podforum Humanitarne akcije ,pomozite , ne dozvolite smrt... pa pretvorite koju riječ u praksu .. da vidimo malo imal ko voljan uraditi nešto konkretnije od palamudenja o ovim stvarima .. ako to ne možete .. a možete ovo ... :sad:

razmislite malo ..

spongebob

Post by spongebob » 10/07/2006 19:09

Murisno1 wrote:eh nek mu je rahmet ... nek je i djeci koja su izginula rahmet .. sućut,dženet,Allah,Bog,Isus nek nagradi ...

ali eto kad smo toliki borci protiv , jel, smrti djece, nepravde,terora ... obratite malo pažnju na podforum Humanitarne akcije ,pomozite , ne dozvolite smrt... pa pretvorite koju riječ u praksu .. da vidimo malo imal ko voljan uraditi nešto konkretnije od palamudenja o ovim stvarima .. ako to ne možete .. a možete ovo ... :sad:

razmislite malo ..
koliko sam ja upucen, ovo je tema na kojoj se raspravlja o Shalimu Bassajevu. Da sam htio raspravljati o nekoj drugoj temi, javio bih se na nju

karanana

#21 Re: Shamil Bassajev

Post by karanana » 10/07/2006 19:13

horns&drums wrote:
karanana wrote:Za mene je bio heroj. Vec 15 godina pratim Cecensku borbu protiv Ruskih okupatora. Bilo je i stvari koje ne opravdavam, kao napad na skolu u Beslanu ili na pozoriste u Moskvi, ali to je bio jednini nacin da se osvete hiljade Cecenske djece koja su poginula od Ruske ruke.

DaBogda mu Allah podario dzehenema isto ko i rusima koji su pobili djecu. Mater im jebem nenormalnu.

Pitanje za tebe, bi l' mu isaretio dzennet da je tvoje dijete bilo u pozoristu ili u skoli?
Odgovor: Ne bih, ali bih se vjerovatno upitao sta je natjeralo tog covjeka da uradi tako nesto i mozda ne bih krivio njega nego one koji su ga kreirali. I koliko sam cuo, ljudi iz Beslana krive ruske vlasti koliko i Cecene.

Murisno1

Post by Murisno1 » 10/07/2006 19:31

spongebob wrote:
Murisno1 wrote:eh nek mu je rahmet ... nek je i djeci koja su izginula rahmet .. sućut,dženet,Allah,Bog,Isus nek nagradi ...

razmislite malo ..
koliko sam ja upucen, ovo je tema na kojoj se raspravlja o Shalimu Bassajevu. Da sam htio raspravljati o nekoj drugoj temi, javio bih se na nju
ma bravo ..

dobro , od tebe i ne bi očekivao neki pametniji komentar ..
mene što se tiče ... nemam problema s tim ..
pogledaj samo koje licemjerje .. palamudi o nečemu što ga ne interesuje ...

bravo momak,bravo ...

horns&drums
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

Post by horns&drums » 11/07/2006 00:24

Karanana, da pogresno ne shvatis moju poruku - pojednostaviti cu je.

Niti jednom ubici ne mozes pozeljeti Dzenet ili Raj ili nesto trece. Niko nema pravo da uzme tudji zivot, to ti pise u svim Svetim knjigama. O ubicama djece da i ne govorim - ma nema razlike zapravo.

To sto je njega /njih natjeralo - pusti da se bave sociolozi i drustvo. Nema se pravo oduzimati bilo ciji zivot!

Nemoj samo da mi postavis teoriju da je on ili oni to ucinio/li u nekoj prenesenoj samoodbrani. Jer nije.

Drvosjeca iz Dejcica

Post by Drvosjeca iz Dejcica » 11/07/2006 09:54

spongebob wrote:
Ovo sto si ti napisao nije nista doli opravdanje za zlocine.
Nista tog ubicu djece nece amnestirat od zlocina kojim je predvodio pa ni slavodobitno dizanje prstiju moderatora ovog foruma.
Ne Spongebob, nema opravdanja za terorizam, problem je sto kriterij terorizma u danasnjem svijetu nije isti za sve. Kada izraelska vojska tenkovima napadne pojas gaze i ubije par civila, to se naziva legitimna vojna akcija. :sad:

karanana

Post by karanana » 11/07/2006 10:14

horns&drums wrote:Karanana, da pogresno ne shvatis moju poruku - pojednostaviti cu je.

Niti jednom ubici ne mozes pozeljeti Dzenet ili Raj ili nesto trece. Niko nema pravo da uzme tudji zivot, to ti pise u svim Svetim knjigama. O ubicama djece da i ne govorim - ma nema razlike zapravo.

To sto je njega /njih natjeralo - pusti da se bave sociolozi i drustvo. Nema se pravo oduzimati bilo ciji zivot!

Nemoj samo da mi postavis teoriju da je on ili oni to ucinio/li u nekoj prenesenoj samoodbrani. Jer nije.
Ne znam, jer mi se hvala bogu to nije nikad desilo, ali da meni ruska avio-bomba padne na kucu i ubije 9 clanova moje porodice, ukljucujuci i djecu, ja ne bih gledao na kome da se osvetim samo bih htjeo da nanesem sto vise boli rusima ma gdje i ko oni bili.

Post Reply