Serum protiv zmijskog ugriza

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
strafna
Posts: 113
Joined: 13/07/2009 23:18

#1 Serum protiv zmijskog ugriza

Post by strafna »

Interesuje me dali postoji mogucnost nabavke istog i drzanja u nekoj kucnoj ambulanti.
Ovo me interesuje iz razloga sto smo na vikendici primjetili dvije zmije, a vjerovatno ih ima jos vise u okolici.
baja
Posts: 1016
Joined: 23/02/2002 00:00

#2 Re: Serum protiv zmijskog ugriza

Post by baja »

vidim zmiju tu i tamo! nase zmije nisu one africke mambe da te ganjaju, drugacija psiha skroz...
ne bih preporučio kupovinu seruma jer ne znaš o kojoj je rijec, imamo najmanje 3 vrste otrovnica u blizoj okolini.
ne znaš ni dozu tačnu,mogućnost alergijske reakcije uvijek postoji itd....
sa obzirom da si na vikendici, pretpostavljam da mozes racunati na dolazak do hitne u cca 1 sat.
ne treba ti nista vise.
strafna
Posts: 113
Joined: 13/07/2009 23:18

#3 Re: Serum protiv zmijskog ugriza

Post by strafna »

baja wrote:vidim zmiju tu i tamo! nase zmije nisu one africke mambe da te ganjaju, drugacija psiha skroz...
ne bih preporučio kupovinu seruma jer ne znaš o kojoj je rijec, imamo najmanje 3 vrste otrovnica u blizoj okolini.
ne znaš ni dozu tačnu,mogućnost alergijske reakcije uvijek postoji itd....
sa obzirom da si na vikendici, pretpostavljam da mozes racunati na dolazak do hitne u cca 1 sat.
ne treba ti nista vise.
Hvala puno na odgovoru,sto se tice ovog ganjanja niti one nas niti mi njih, ali kad nadjes poskoka u sred avlije tu covjek nerazmislja ko koga ganja :-D
User avatar
bpsang
Posts: 10258
Joined: 10/07/2005 21:03
Location: AK,

#5 Re: Serum protiv zmijskog ugriza

Post by bpsang »

koje zmije su dominantne u rejonu Rijeke Željeznice Od Ilidze do mosta Alije Izetbegovica?
Post Reply