Serijske ubojice

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

SkyLimit

Serijske ubojice

Post by SkyLimit » 24/01/2016 03:56

Svijet je pun zlocinaca. Vojske masakriraju cijela sela i gradove. Kriminalci se ubijaju medjusobno, a nije im mrsko pripucati i na neduzne. Teroristi postavljaju bombe. Svi su oni spremni oduzeti ljudski zivot zbog nacionalnih/religioznih visih ciljeva ili zbog najbanalnijeg razloga - stecanja bogatstva. Postoje i oni koji im se dive.

Medjutim, postoji jedna vrsta zlocinaca koja je strasnija od ostalih(ili su sve ubojice iste?). Serijske ubojice ubijaju jednostavno jer im se ubija. Ne kriju se nikakvi veci ciljevi iza toga. Ma koliko izgledali kao obične osobe koje se ne razlikuju od drugih, oni su predatori koji ljudsko drustvo vide kao svoje loviste, a druge ljude kao svoju lovinu. Ja to ne znam objasniti, ali postoje osobe koje se i njima dive(mnoge serijske ubojice u zatvoru dobijaju pisma od obozavatelja ili cak i ponude za brak).

Ima ta aura misterije oko njih, pa me ne iznenadjuje da su neiscrpna tema u knjizevnosti i filmskoj umjetnosti. Norman Bates ili Patrick Bateman mi prvi padaju na pamet. Ili ubojice iz "Vrisak" serijala. Dok su oni izmisljeni likovi, postoje i mnogi filmovi i knjige o serijskim ubojicima koji su zaista postojali.

Ono sto me ipak iznenadilo, je da postoje sajtovi ili vrlo aktivni internet forumi posveceni samo jednom serijskom ubojici gdje te kolicina podataka i ulozenog truda naprosto fascinira. Postoje pojedinci koji, iako nisu profesionalni detektivi ili istrazitelji, godine zivota posvete istrazivanju (nerijesenih) zlocina. Zaista ne znam sta reci na to, mozda bas i otvaram ovu temu kako bi neko drugi to pokusao objasniti.

Internet je prepun "ovo su deset najgorih serijskih ubojica" clanaka, ocito ta tema privlaci klikove, a od onih o kojima sam ja citao, ova trojica su me najvise zaintregirala ili jednostavno uplasila:

Ted Bundy
Image

Ted Bundy vazi za najgoreg serijskog ubojicu u historiji Amerike. Ono sto zastrasuje u vezi njega, bio je vjerovatno zadnja osoba na koju se moglo posumnjati. Bundy je bio voljen i popularan u drustvu, privlacan djevojkama, sjajan govornik, zanimao se za politiku i aktivno ucestovao u politickim zbivanjima, predvidjala mu se velika pravnicka karijera, bio je u stabilnoj vezi, u slobodno vrijeme volontirao na telefonskoj liniji za osobe koje zele pociniti samoubistvo i odgovarao ih od toga.

Zbog svega toga nije mu bilo tesko pribliziti se svojim zrtvama, kojima bi tek kad bi ih odveo na osamljeno mjesto iznenada pokazao svoje pravo cudovisno lice i divljacki nasrnuo na njih. Njegov omiljeni nacin da dodje do svojih zrtava(mladih djevojaka) je bio taj sto bi stavio gips na potpuno zdravu ruku, a onda bi prisao svojoj meti i ljubazno zamolio za pomoc u nekoj radnji oko svog automobila koji je parkirao nedaleko odatle. Ubistvo je za njega bio tek nuzni postupak da bi dosao do onoga sto zeli, nakon sto bi usmrtio djevojke(obicno udarcima tvrdim predmetom u glavu), seksualno bi se izivljavao na lesevima, tj. bio je nekrofilicar.

Ted Bundy je uhapsen i (nakon dva bjegstva) osudjen na smrt. Dugo vremena je sve negirao, a zatim priznao da je kriv i otvoreno govorio o svojim ubilackim porivima. Cak je pomogao policiji da dodje do drugog serijskog ubojice("The Green River Killer"), objasnjavajuci njegovo ponasanje i motive, a nakon sto je slucaj rijesen pokazalo se da je Bundy bio u pravu. Ted Bundy pogubljen je na elektricnoj stolici 1989. godine. Na ulici ispred kaznionice gdje je presuda izvrsena priredjeno je slavlje. Iako je broj potvrdjenih ubistava znatno manji, smatra se da je Bundy ubio preko 100 djevojaka.

Original Night Stalker
Image

Serijski silovatelj i ubojica za kojeg je poprilicno apsurdno da nikad nije uhvacen s obzirom na sve. Policija ima njegov DNK. Ima snimku njegovog glasa. Vise puta je vidjen od strane svjedoka, izradjen je poprilicno detaljan fotorobot. Par puta je jedva umakao potjeri.

Ali, krenimo iz pocetka. U Kaliforniji je sedamdesetih harao manijak koji je dobio nadimak "East Area Rapist". U drugom dijelu Kalifornije je od kraja sedamdesetih pa kroz osamdesete harao manijak koji je dobio nadimak "Orginal Night Stalker". Dugo vremena ti zlocini nisu smatrani povezanim, a tek su moderne DNK analize otkrile sokantnu istinu: Ko god je bio East Area Rapist, ista osoba je bila i Orginal Night Stalker. A iako to nije potvrdjeno, danas se smatra da su velike sanse da je i treci manijak, poznat pod nadimkom "Visalia Ransacker", zapravo ista ta osoba.

Ono sto ovog serijskog provalnika, silovatelja i ubojicu razlikuje od vecine ostalih je lokacija na kojoj je napadao svoje zrtve. Udarao je na lokaciji u kojoj su se osjecali najsigurnijim, u njihovim vlastitim domovima. Vremenom je postao odvazniji i brutalniji. U svojoj prvoj fazi, napadao bi djevojke koje su stanovale same. Zadovoljavao se silovanjem. Kasnije je napadao parove, ali i dalje mu je bilo dovoljno da se sve zavrsi sa silovanjem djevojke. Medjutim, u svojoj zavrsnoj fazi, napadao je parove sa jasnom namjerom: Ne ostaviti nikoga zivog iza sebe.

Strucnjaci koji su izradjivali njegov psiholoski profil smatrali su da ga je vodila ogromna mrznja prema zenama koje je sve smatrao "kurvama". Nista nije prepustao slucaju. Svoje zrtve je pratio sedmicama i mjesecima. Mnogi su primjecivali sumnjivca koji se vrti okolo i proviruje kroz prozore. Provaljivao bi u kucu kad nikoga nema unutra i prije noci pravog napada, upoznavao se sa rasporedom prostorija, zivotom ukucana i mogucnostima brzog bijega. Postarao bi se da isprazni oruzje i ostavi otvoren neki straznji prozor ili vrata kako bi mogao uci ponovno.

Sto se tice noci samog napada, u periodu kada je napadao parove a bez namjere da ubije bez nuzne potrebe, to je izgledalo ovako: Iz nekog razloga, volio je da gleda parove tokom seksa, obicno kroz prozor. Cekao bi da zaspu, a onda bi usao u kucu i probudio ih tako sto bi uperio svjetiljku prema njima. Prijeteci nozem i/ili pistoljem, naredio bi zeni da zaveze muskarca, a onda bi on svezao nju, odveo u drugu prostoriju i silovao. Muskarcu bi, dok lezi, po ledjima poredao posudje i zaprijetio da ce ih ubiti oboje ako cuje da je posudje palo. Znao bi provoditi po cijelu noc u kuci svojih zrtava, ne bi ga bilo po sat vremena pa bi se opet odnekle pojavio, jeo bi u kuhinji, culi su ga kako jeca u nekoj sobi i spominje svoju majku. Auto bi parkirao na adekvatnom mjestu par stotina metara od kuce koju bi napao, a cesto je koristio biciklo da se vrati do njega, nekad bi koristio svoj vlastiti a nekad bi jednostavno ukrao od susjeda ili samih zrtava.

Upucivao bi telefonske pozive svojim zrtvama i prije i poslije napada, a neki od tih poziva su snimljeni. Tako je jedna zrtva primila poziv u kojoj je osoba s druge strane pitala "da li sam dobio Raya?" praveci se da je pogrijesila broj, a poslije se ispostavilo da se radilo o manijaku licno. Neki drugi pozivi su puno jeziviji od tog, recimo ovaj(upozorenje, snimak je uznemirujuci): https://www.youtube.com/watch?v=jdElYnd-xMo

Zbog njegovih fizickih sposobnosti(bez problema je preskakao visoke ograde, penjao se po zidovima i krovovima, izuzetno brzo trcao i vozio bicikl), zbog spretnog rukovanja oruzjem, zbog koristenja specificnog i komplikovanog cvora pri vezivanju svojih zrtava, zbog izvidjackog djelovanja koje je prethodilo napadima, vjerovalo se da se radi o osobi koja je imala odredjeno vojnicko iskustvo ili nesto slicno.

Pripisuje mu se pedesetak silovanja i desetak ubistava. Potpuno netipično za predatore ove vrste, naprosto je prestao sa zlocinima 1986. godine. To je godina kada je izvrsio svoj posljedni napad i teror je prestao. Neki smatraju da je izgubio zivot na ovaj ili onaj nacin, neki da je zavrsio u zatvoru zbog drugog zlodjela, a neki da se jednostavno prepao da ce biti uhvacen uvidjevsi razvoj DNK tehnologije i da se zbog toga povukao. Uostalom, uvijek je pazio da ne ostavi otiske prstije dok je svoj DNK materijal ostavljao svuda uokolo, ocito ne racunavsi da ce to nekad predstavljati nacin da se dodje do njega.

Velika je vjerovatnoca da je ovaj ubojica jos uvijek ziv, slucaj je i dalje otvoren i cini se, nije nerijesiv.

Jack The Ripper
Image

Dzek Trbosjek. Nemoguce je pricati o serijskim ubojicama a ne spomenuti najslavnijega. Iako je on zapravo po broju zrtava bio pravi pocetnik naspram mnogih drugih: Dzeku se zvanicno pripisuje "samo" 5 ubojstava.

Dzek Trbosjek nadimak je serijskog ubojice koji je 1888. godine ubio i izmasakrirao pet prostitutki u dijelu Londona koji se naziva Whitechapel. Napadao je nocu, svoje zrtve bi usmrtio nozem a zatim bi im vadio organe i...uglavnom, preskocit cu detalje.

U njegovom slucaju, cini se da nije toliko bitno ko je on bio, vec sta je on postao. Tesko da neko nije cuo za njega, postao je insipracija za nebrojena filmska i knjizevna dijela, o njemu je snimljeno na tonu dokumentaraca i napisano brdo knjiga. Postao je simbolom jednog vremena. U fikciji su se sa njim sukobili svi moguci junaci, od Sherlomcka Holmesa do Batmana. Postoji cak i muzej o Trbosjeku. Na planeti postoji ogroman broj. tkz ripologa, obicnih ljudi koji godinama istrazuju ovaj slucaj i pokusavaju rijesiti misteriju njegovog identiteta.

A ko je zapravo bio Dzek Trbosjek? Na stotine je teorija i sumnjivaca. Vecina od njih su obicno smece. Najmastovitiji optuzuju masonsku lozu, kraljevsku obitelj, ruske spijune ili iznose teoriju da je ubojica zapravo bila zena. Neki odu i u ekstremnu racionalnost pa vjeruju da Dzek Trbosjek nikad nije ni postojao, da se radilo o seriji nepovezanih ubojstova. Uostalom, Whitechapel je bio opasan kraj gdje su prostituke stradavale i prije i poslije Dzeka.

Najverovatnije da je to bio neko od "normalnih" sumnjivaca:George Hutchinson, Aaron Kosminski ili David Cohen. Ali, koliko bi se ljudi razocaralo kada bi se otkrilo da je Dzek Trbosjek bio siromasni nekarizmaticni covjek iz nizeg staleza, jedva prosjecne inteligencije, agresivan i ljut na zene, a kojem je sifilis ili nesto slicno do kraja pomutio vec mracni um, kakav je vjerovatno i bio?

Jednu zanimljivost sam primjetio. Kada strucnjaci izradjuju psiholoski profil nepoznatog serijskog ubojice, uglavnom redovno pocinju sa dvije stavke:

- odrastao je u porodici pored dominantne zenske figure(majke)
- u djetinjstvu pokazao sklonost ka mucenju zivotinja i izazivanju pozara

Dakle, sta mislite o serijskim ubojicama? I, koje je objasnjenje fenomena da su toliko zanimljivi drugim ljudima?
Last edited by SkyLimit on 24/01/2016 14:55, edited 3 times in total.

nema me tamo

Re: Serijske ubojice

Post by nema me tamo » 24/01/2016 04:48

https://vimeo.com/49018764

Intervju iz zatvora.

Te dvije stavke su smece, strucnjaci uvijek vole da izgledaju pametno pa izmišljaju kojekakve gluposti.
Eto Ted Bundy ti je pravi primjer ovog što ti govorim, ima i takvih samo to je daleko koliko ima više ovih drugih..
Što su rasli u normalnim porodicama i tako to..
Njima je to normala, isto kao što je Gay ljudima normala da ulaze tamo gdje ne treba.
Samo mali primjer dajem. :D

Inace Ted Bundy je ubio par djevojaka tako što im pozvoni one otvore ( zgodan covjek ) :D i on im cekicem unakazi tijelo.

Pazi ovo https://www.youtube.com/watch?v=gV8EPMeu1X8

https://en.wikipedia.org/wiki/David_Parker_Ray

Ovaj lik.
Zamisli samo kako su istraumirane bile kad im je puštao ovo..

https://www.youtube.com/watch?v=MC5huwZoPZA
Richard Ramirez je Night Stalker i uhvacen je.

SkyLimit

Post by SkyLimit » 24/01/2016 05:18

nema me tamo wrote:https://vimeo.com/49018764

Intervju iz zatvora.

Te dvije stavke su smece, strucnjaci uvijek vole da izgledaju pametno pa izmišljaju kojekakve gluposti.
Eto Ted Bundy ti je pravi primjer ovog što ti govorim, ima i takvih samo to je daleko koliko ima više ovih drugih..
Što su rasli u normalnim porodicama i tako to..
Njima je to normala, isto kao što je Gay ljudima normala da ulaze tamo gdje ne treba.
Samo mali primjer dajem. :D

Inace Ted Bundy je ubio par djevojaka tako što im pozvoni one otvore ( zgodan covjek ) :D i on im cekicem unakazi tijelo.

Pazi ovo https://www.youtube.com/watch?v=gV8EPMeu1X8

https://en.wikipedia.org/wiki/David_Parker_Ray

Ovaj lik.
Zamisli samo kako su istraumirane bile kad im je puštao ovo..

https://www.youtube.com/watch?v=MC5huwZoPZA
Richard Ramirez je Night Stalker i uhvacen je.

Ramirez je "Night Stalker", a "Orginal Night Stalker"(ovo Orginal upravo sluzi da ga se ne mijesa sa tim Satanistom) je skroz drugi slucaj.

nema me tamo

Post by nema me tamo » 24/01/2016 05:33

A ovog levata uhvatiše obicni ljudi vidjeli ga da se vrti oko auta zaganjali ga i eto..
Uzeli mu dna, a on konto da ga nikad nece moci uhvatit preko njega..
Stalno rukavice nosao..
Last edited by nema me tamo on 24/01/2016 05:43, edited 1 time in total.

jao_situacije

Post by jao_situacije » 24/01/2016 05:42

očito postoje 2 lika sa istim nickom :mrgreen:
ja sam na faxu odgovarao o serijskim ubojicama :mrgreen:

nema me tamo

Post by nema me tamo » 24/01/2016 05:43

Ma znam :D

( ne znam ispao sam glup ).

:D

Inace jebo Teda klasicna pičketina šta te njega ima biti strah.

Njanjavi

Post by Njanjavi » 24/01/2016 07:00

Ja fakat ne kontam fascinaciju ovim sranjima, glorifikovanje istog, svrsavanje na njihova djela kao nesto wau u pm.
Imao sam druga koji je volio tusit o ovim sranjima, strasno kako ljudi znaju smarat sa tim.
Nekako razmisljam ovih dana, kako to da nikome nisu zanimljivi nasi inovatori, ljudi koji postignu stagod lijepo, korisno, kako to da od toliko zanimljivih insana nas fasciniraju vise kabadahije, ubice, prevaranti.
Vec duze vrjeme ovde je jako rasiren mindset da je insan sposoban ako zna prevarit, ukrast, otet, te ljude posmatrate sa divljenjem, a masu pametnih ljudi pljujete, ignorisete, sta ce on vidi mu glave i ostalo.
I jos uz to novi level degradacije drustva i psihe, mitomanija o ovim debilcicima kojima je dosadilo silovat paschad pa su se odvazili na zene.
Malo mi je bolesna furka glorifikovanja ovoga i fascinacije sa istim.

jeza u ledja

Post by jeza u ledja » 24/01/2016 07:03

Pobogu nije "orginal" vec "original", i na nasem i na engleskom i na svakom drugom jeziku koji upotrebljava tu rijec.

nema me tamo

Post by nema me tamo » 24/01/2016 07:10

Pogrijesio momak slovo vjerovatno ne loži se bezveze. :D

jeza u ledja

Post by jeza u ledja » 24/01/2016 07:21

nema me tamo wrote:Pogrijesio momak slovo vjerovatno ne loži se bezveze. :D

Jeste, pogrijesio pet puta. :lol:

SkyLimit wrote:Original Night Stalker

SkyLimit wrote: manijak koji je dobio nadimak "Orginal Night Stalker".

SkyLimit wrote:ista osoba je bila i Orginal Night Stalker.

SkyLimit wrote:Ramirez je "Night Stalker", a "Orginal Night Stalker"(ovo Orginal upravo sluzi da ga se ne mijesa sa tim Satanistom)

nema me tamo

Post by nema me tamo » 24/01/2016 07:24

Baš si observant. :D

jeza u ledja

Post by jeza u ledja » 24/01/2016 07:28

pa da nisam procitao vise puta isto ne bi mi upalo u oci :D

cesto ljudi kod nas kazu or'ginal, ne znam zasto :-)

nema me tamo

Post by nema me tamo » 24/01/2016 07:32

Predugo si u Sjedinjenim Američkim Državama. :D

To ti je Nav'ka ovdje. :D

jeza u ledja

Post by jeza u ledja » 24/01/2016 07:42

znao sam da se tako kae original od kad sam se rodio :zen:

pojedinac

Post by pojedinac » 24/01/2016 13:00

SkyLimit wrote:Svijet je pun zlocinaca. Vojske masakriraju cijela sela i gradove. Kriminalci se ubijaju medjusobno, a nije im mrsko pripucati i na neduzne. Teroristi postavljaju bombe. Svi su oni spremni oduzeti ljudski zivot zbog nacionalnih/religioznih visih ciljeva ili zbog najbanalnijeg razloga - stecanja bogatstva. Postoje i oni koji im se dive.

Inače, uopšteno što se tiče ubica, na žalost postojale su ubice kojima smo se morali diviti a i trenutno postoje ubice kojima moramo da se divimo. :(

Šta mislite koliko ubica [ljudi koji na savijesti (ukoliko je imaju) nose nečiji život] živi u našoj neposrednoj blizini?

Malo off, sorry.

Nikolai Stavrogin

Post by Nikolai Stavrogin » 24/01/2016 13:44

Image
Kako Jeffa niko ne spominje? :-D
Dahmera doživljavam, koliko god to glupo i neumjesno bilo uzevši u obzir koliko je ljudi pojeo i pobio, kao tragičnu ličnost.
Maltretiranje od strane vršnjaka u osnovnoj školi, problemi sa roditeljima kući, svaki pokušaj integracije u društvo od malena do perioda kad je otišao u vojsku završio je nogom u guzicu od strane onih sa kojima je trebao uspostaviti neke društvene veze.
Završava u Milwaukee-u kod babe, besposlen, po cijele dane u alkoholiziranom stanju, postaje to što postaje, zloglasni Jeff Dahmer od kojeg se ljudima ledi krv u žilama.
A bio je Jeffrey Dahmer kojeg šutaju po školi, izbacuju iz vojske, ne baš previše voljen od roditelja, itd itd itd.
I drugi doživljavaju svakodnevna razočarenja od društva koja je, siguran sam, doživljavao Dahmer, to ne biva razlog da jedu i ubijaju ljude, ali jbg nekad, samo nekad, se pojavi Dahmer kao ovaj koji uradi to što uradi.
Ti njegovi akti nisu posljedica samo njegovog mentalnog sklopa koje je dobio po rođenju, oni su dobrim dijelom posljedica i onoga što je društvo utisnulo u ranoj ili kasnijoj dobi njegova života, kada je već formirano "čudovište".
Potreba za totalnom kontrolom nad ljudima (iz činjenice mrtve ljude drži u kući jer je na taj način siguran da će tu ostati), govori dosta o deformitetu formirane ličnosti, deformitetu koji je prouzrokovan u mlađim danima njegovog života, mlađim danima kada se moglo spriječiti 17 ubistava koje je počinio, da se malo ljudskije ponašalo prema malom nesretnom štreberčiću.
Ted Bundy siromaštvom iskompleksirana manipulativna pičkica.
Ramirez strašno inteligentan, čini mi se da mu je IQ 140.
BTK opsjednut masovnim ubicama, za kojeg čovjek nikad ne bi pomislio da je ubica ili nasilnik bilo koje vrste uzevši u obzir da je bio uzoran član zajednice.

Predobar dokumentarac o manje poznatim serijskim ubicama.

insomnia78

Post by insomnia78 » 24/01/2016 14:09

Image

Edin H.

Post by Edin H. » 24/01/2016 14:15

insomnia78 wrote:Image

SkyLimit

Post by SkyLimit » 24/01/2016 14:40

Najezivija serija zlocina za koju sam cuo se desila u Oaklandu sedamdesetih, a pripisana su serijskom ubojici nazvanom "Oakland County Child Killer" ili "The Babysitter Killer", koji nikad nije uhvacen. Ono sto cini te dogadjaje posebno strasnim je sto su zrtve bila djeca. Presretao bi i otimao djecake i djevojcice, negdje ih drzao zatvorenim i svezanim, seksualno zlostavljao i ubijao. Njihova tijela bi ostavljao uokolo naselja, brizljivo obucena u odjecu, sa prekrizenim rukama i zatvorenim ocima. Cini se da je pazio da tijela pazljivo polozi na zemlju. Autopsija kad jednog djecaka je pokazala da ga je tokom zatocenistva hranio piletinom spremljenom bas na nacin koji je taj djecak najvise volio. To ponasanje sve to cini jos strasnijim.

U popularnoj kulturi od svih modernih serijskih ubojica vjerovatno je najpopularniji "Zodiac" o kojem je snimljen i istoimeni hvaljeni film u kojem glume Jake Gyllenhaal i Robert Downey Jr., meni je taj film bio poprilicno dosadan.

Puno bolji mi je film "Summer of Sam" o serijskom ubojicu znanom kao "Son of Sam" koji donekle podsjeca na Zodiaca, s time da je za razliku od njega uhvacen i osudjen. U zatvoru je postao predani krscanin, danas voli da ga se naziva "Son of Hope" i pise knjige u kojima propagira ljubav i mir.

mega_mashcine

Post by mega_mashcine » 26/01/2016 13:48

I meni su uvijek te price o serijskim ubicama bile interesantne, pogotovo one o nerijesenim ubistvima. Inace, o nerijesenim ubistvima, ili nestalim osobama, bjeguncima i slicno, mi je uvijek bilo zanimljivo citati ili gledati emisije. Bas neki dan sam gledao emisiju o ubistvu dvojice policajaca 1957. godine, a koje je rijeseno tek 45 godina poslije.

http://murderpedia.org/male.M/m/mason-gerald-fit.htm

Ukratko, Gerald Mason (1934) je te ljetnje noci 1957. godine na mjestu za ljubavne sastanke, prisao automobilu u kojem je bilo cetvero tinejdzera, i uz prijetnju pistoljem ih svezao, te silovao jednu djevojcicu, natjerao ih sve da se skinu goli i ostavio ih takve daleko od grada, te se odvezao njihovim vozilom. Malo dalje ga je policija uocila zbog brze voznje i prolaska kroz crveno, te ga je zaustavila. On, uplasen da ce ga uhapsiti zbog silovanja, ubija dvojciu policajaca koji su ga zaustavili i bjezi.
Iako su imali otiske prstiju, oruzje ubistva, ubicin rukopis, svjedoke, fotorobot i jos nekih drugih dokaza, nisu uspjeli pronaci ubicu sve do januara 2003. godine.
Ono što je najzanimljivije u ovom slucaju, i sto Masona cini drugacijim od ostalih, jeste da iako je bilo za ocekivat poslije ovih ubistava, on vise nikada nije pocinio neki drugi zlocin ili neki prekrsaj veci od saobracajne kazne. Bio je tipicni Amerikanac, uspjesan, vlasnik nekoliko benzinskih pumpi, preko 40 godina je bio u braku, imao djecu, unuke.. nikada ne biste pomislili da je on ucinio to sto je ucinio.

SkyLimit

Post by SkyLimit » 26/01/2016 14:22

pojedinac wrote:Šta mislite koliko ubica [ljudi koji na savijesti (ukoliko je imaju) nose nečiji život] živi u našoj neposrednoj blizini?

Vjerovatno je i ova zena o kojoj danas bruje mediji neciji komsija
http://faktor.ba/horor-u-doboju-baka-mo ... nu-unucad/

Bloo
Globalna šefica

Post by Bloo » 26/01/2016 14:23

pratim

dječak sa šibicama

Post by dječak sa šibicama » 26/01/2016 15:06

Ameri ko Ameri, oni moraju iati i najpoznatijeg serijskog ubicu :D

Andrei Cikatilo, Mesar iz Rostova

Image

Priznao 53 ubistva, osumnjicen (nikada dokazano) za jos 60-ak zlocina.

Richard Kuklinski, Ledeni covjek

Image

"hitman" americke mafije, contract killer, osudjen za 5 ubistava a sumnja se da je odgovoran za izmedju 100 i 250 likvidacija.

Luis Garavito, La Bestia

Image

smatra se najvecim masovnim ubicom u istoriji, kolumbijac, priznao i policiji pokazao gdje se nalaze lesevi 157 djecaka koje je pobio, sumnja se da je broj zrtvi veci od 300.
Nosio je i nadimak Siljo, po Diznijevom junaku.

Uglavnom, lista ljudi (https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_serial_killers_by_number_of_victims) za koje je najbolje da se nikada nisu rodili, ali posto jesu, moramo danas govoriti o njima.

ElDzidziIbnDzo

Post by ElDzidziIbnDzo » 26/01/2016 15:11

I ja sam serijski ubica. Sinoc sam ubio jednu tetu,sve cunom po guzovima...i tako iz dana u dan,idem i ubijam tete,cunom.Nek sprijeda,nekad otpozadi...ali glavnom nek se nesto dasava :D

SkyLimit

Post by SkyLimit » 20/08/2016 22:57

Zbog 40 godina od kako je serijski ubojica poznat kao "Original Night Stalker" ili "East Area Rapist" počinio prvi zločin(1976.) policija je u javnost pustila neke do sad neobjavljene dokaze o ovome slučaju. S obzirom da se vjeruje da je 1976. kada je sve počelo bio u ranim dvadesetim, vjeruje se da je i danas živ i da je u šezdesetim.

Pušten je u javnost do sad neobjavljen crtež(ovaj u sredini) njegovog mogućeg izgleda prema opisima svjedoka iz vremena kad je bio aktivan(sedamdesete i osamdesete), ova druga dva crteža su poznata od ranije:

Image

Objavljene su i fotografije neke od njegovih maski, šnjura kojma je vezao žrtve i ostalih predmeta nađenih na mjestu zločina:
https://www.fbi.gov/news/stories/help-u ... rea-rapist

Baš sam se navukao na ovaj slučaj, baš će mi biti krivo ako ga ne riješe za mog života, kopka me ko je to bio i da se razjasne mnoge neshvatljive stvari koje će biti rasvjetljene ako ga uhvate. A imaju njegov DNK, snimljen glas, opise svjedoka...ali sve uzaludno.

Kao i vezi Zodiaca i još nekih serijskih ubojica, na internetu postoji nevjerovatna količina podataka njemu te mnoštvo tkz. "hobi detektiva" koji čisto iz znatiželje i za svoj račun istražuju slučaj.

Par linkova:

- Izuzetno aktivan forum specijaliziran za ovog serijskog ubojicu, na njemu u raspravama učestvuju čak i pojedini članovi porodica žrtava ovog ubojice

http://earonsgsk.proboards.com/

- Jedan od "hobi detektiva" je napravio stranicu sa detaljnim prikazom svakog njegovog zločina, raznim dokazima, teorijama, fotografijama sa autentičnih lokacija koje je sam napravio

http://www.thequesterfiles.com/html/the ... _the_.html

- Jedna od knjiga napisanih o njemu, dostupna na google books

https://books.google.ba/books?id=5gWHoM ... on&f=false

- Dobro urađen dokumentarac

Mi kritikujemo našu policiju a za ovog se smatra da je počinio oko 50 silovanja i oko 10 ubistava, zvao policiju na telefon i govorio im stvari poput "dump fuckers" i opet nisu ga nikad uhvatili, a ima ih takvih još po Americi. Zapravo je veliki napredak učinjen 2001. godine jer su tek tad modernim DNK analizama utvrdili da je seriju zločina sedamdesetih i seriju zločina osamdesetih počinio isti čovjek(sve do tad se smatralo da se radilo o dvojici različitih).

Post Reply