SERIJAL - Odgovor generalima!

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
Avax_

SERIJAL - Odgovor generalima!

Post by Avax_ » 05/03/2007 01:19

Dali gledate nastavak serijala "Generali", samo u malo izmijenjenoj formi, ovaj put pod nazivom "Odgovor generalima" ?

Prema mome skromnom sudu, Sefer je iznio mnogo toga, vjerovatno je mnogo toga i tacno, ali ipak mislim da je u nekim izjavama pretjerao.

Seferova prica se moze u kratko svesti na ovo;
-Svako ko je imao drugacije misljenje i ko je radio drugacije od Sefera je budala i drzavni izdajnik.
-Da nije bilo Sefera, Bosna bi pala.
-Da se slusao Sefer, Bosna bi bila odbranjena za par dana, k'o dlan o' dlan.
-Takodje se ne mogu oduprijeti dojmu da je seferov serijal posebno pikirao na raskrinkavanju Izetbegovica a po najmanje o cjelokupnim desavanjima i prilikama u drzavi. To mislim jer su ostala dva generala Divijak i Siber ipak pricali malo sire i nisu tako negativno pricali o Aliji. Dok je za Sefera, Izetbegovic bio glavna kob i poenta. Sto me navodi na misljenje da je Sefer iskoristio serijal za svoj licni obracun sa Predsjednikom.

Sto se tice Fikreta Muslimovica, nisam siguran da on ima sasvim cistu proslost i da je bas takvo nevinasce kao sto tvrdi, ali je ipak iznio i par tacnih i realnih ocjena. Jedna od tih bi bila da sve sto je Sefer radio, moralo je prvo biti odobreno od predsjednika drzave(A.I.), a ko je stvorio i sabrao tu politicnu snagu Be i Ha, upravo Izetbegovic. Srbi su se homogenizirali, isto i hrvati, a zatim i bosnjaci pod vodjstvom AI. Dakle, krucijalni politicki temelj za odbranu biH je vec bio tu a Sefer je dosao kasnije.

Takodje se ne mogu oduprijeti dojmu da je ovo sada vrijeme kada bi mnogi da operu svoje ruke nad Izetbegovicevim mezarom, kada bi mnogi da sto sta kazu, vrijeme u kojem su odjednom svi pametni i svi sve znaju. Mnogi danas zele da Izetbegoviceve zasluge prebace na sebe, kao oni su sve a Alija nista.

Ali ono sto sam siguran je da je armija u datim uslovima i okolnostima, brilijantno branila i odbranila nasu domovinu, od prvog do posljednjeg dana!

I kao sto Mirsad Tokaca rece: "Puna mi je kapa generala poslije bitke"!

Maksim

Post by Maksim » 05/03/2007 01:34

Sefer Halilovic je bio u interesnom sukobu sa Izetbegovicem i njegovim poslusnicima. Razlog zasto Divjak i Siber ne pricaju toliko lose o Izetbegovicu je mozda taj da su s Izetbegovicem imali manje posla od Sefera, jer nisu Bosnjaci a Izetgebovic je volio oko sebe skupljati "svoje sinove". Plus, Siber i Divjak, ljudi koji su pro-bosanski orijentirani, su malo oprezniji u svojim izjavama i neutralniji, jer su radili posao koji odredjuje njihova profesija a ne neki interes.

Seferu Halilovicu hvala, ali on je veoma upitna licnost, kada je dosao na poziciju generala nitko nije znao odakle je dosao i sto je radio prije a najzalosnije je da nitko nije ni provjeravao. Necu ubacivati sada price iz medija u kojima on tumaci glavnu ulogu Borisa iz sapunice KOS, jer i mediji prodaju svoje interese ili su u sluzbi nekoga. Halilovic bi materijalno bolje prosao da je bio poslusni cukica kao Fahrudin Radoncic koji je btw bio Halilovicev sekretar koji je dosao s kesom iz Sandzaka u Sarajevo. Radoncic je prije rata bio KOS-ov poslusnik, onda Izetbegovicev, pa je odjednom bio promotor Alijanse za promjene pa opet SDA-ov omiljeni manager, pa uz Silajdzica jos jedan gradjanin svijeta....

Sefer Halilovic mi je dosta puta isao na zivce sa svojom ridikuloznom Bosanskohercegovackom patriotskom strankom. Odkud njemu bh. patriotizam? Kako netko moze biti patriot jedne drzave u kojoj nije ni rodjen ni odrastao. To nije ljudska priroda.

Avax_

Post by Avax_ » 05/03/2007 01:47

Donekle se slazem sa tobom Maxime.
Medjutim, ako Sefer hoce da bude patriota, neka bude. Da Big da mi svi bili patriote. Ali nemoze se patriotizam graditi na pljuvanju drugoga. Alija nikada nije pljuvao po njemu!
I naravno, ne zelim da Seferu nesto oduzimam od onoga sto je on uradio za BiH. Uradio je mnogo i hvala mu. Legenda je!

Ali ipak, Sefer nije fer kada govori o Predsjedniku!

Abu FEED el-Castro

Post by Abu FEED el-Castro » 05/03/2007 01:49

Ma ovom se Fikretu na čehri čita da petlja i laže, i sto ti avaxe reko: u najmanju ruku ni iz daleka ne liči na fino nevinašce kako se pokušava predstavit. Nisam zato ni mogao drugu mu epizodu da trpim, čovjek mi se da prostite čisto gadi , i čini mi se sto vise se vadi sve se vise ukopava, i sve mi Seferovo jos prihvatljivije izgleda... Jel ili nije ne znam al faca mu je brate prava KOSovska, ja da biram za KOS njega bi iz pika izabro ako nista a po onoj mu faci... :-x

forUMASH

Post by forUMASH » 05/03/2007 01:55

Avax_ wrote:Donekle se slazem sa tobom Maxime.
Medjutim, ako Sefer hoce da bude patriota, neka bude. Da Big da mi svi bili patriote. Ali nemoze se patriotizam graditi na pljuvanju drugoga. Alija nikada nije pljuvao po njemu!
I naravno, ne zelim da Seferu nesto oduzimam od onoga sto je on uradio za BiH. Uradio je mnogo i hvala mu. Legenda je!

....Dolino Zavalona, pa sta bi ti pricao o nekome ko te pokusao likvidirati....o nekome ko ti je ubio suprugu.....

Maksim

Post by Maksim » 05/03/2007 02:00

Avax_ wrote:Donekle se slazem sa tobom Maxime.

Dobro, Sefer licno ima sigurno mnogo stosta negativnog da iznese protiv Izetbegovica a ne zaboravi da svi u politicari u BiH vode kampanje za svoj licni interes i ako pljuju po nekom, onda iz ugrozenosti nekih licnih interesa ili neslaganja koja imaju posljedice. Ja ne znam sto se desavalo iza zatvorenih vrata izmedju Halilovica i Izetbegovica niti sto o tome tko je Halilovicu poslao granatu u stan. Izetbegovic je bio lisac ciji se istinski licni profil vjerojatno nikada nece rasvijetliti. Bio je osoba koja je samim time nanijela ogromnu stetu BiH da je dovodio nepoznate ljude na kljucne pozicije u jednom veoma teskom vremenu kada se moralo na svakom cosku paziti. Halilovic iznosi mnogo istine o Izetbegovicu, ali ja cisto sumnjam da on to radi iz nekog multietnickog opredjeljenja i ljubavi prema BiH, nego iz licne frustriranosti. Divjak i Siber su imali posten i fer odnos prema Izetbegovicu, zato sto ih Izetbegovic nije tretirao kao ljude u svojoj ekipi nego se odnasao krajnije diplomatski prema njima.

Šandor

Post by Šandor » 05/03/2007 02:05

Fikro djeluje ko prava tetkica. Pičkica. :D Da je makar pričao muški, vojnički...s argumentima. Čovjek ne zna jel došo il je pošo. :lol: :lol: :lol:

Nije se uopšte pripremio za emisiju iz čega se može izvesti zaključak da nema argumenata. Najubitačniji :D argument mu je bio da ga je Sefer umočio gdje god je stigao. :D:D:D :lol:

Ne vjerujem u sve što je Sefer rekao ali Fikro je karina. :D

naoBlacen

Post by naoBlacen » 05/03/2007 02:06

Fikret M. je K*S-ovac.

Izetbegovic je izdajnik i grobar bosnjackog naroda i BiH.

Bar pola od ovih iz "odgovori generalima" su potpuno mutni.

Opstepoznato je da je KOS imao cijelu mrezu unutar politickog i vojnog vrha RBiH.

Zapita li se neko zasto nikada nije pokrenut ni jedan sudski proces za izdaju i spijunazu, zasto nikada nije pokrenuta odgovornost za donosenje katastrofalnih odluka za ciju posljedicu smo imali ogromne gubitke u ljudstvu i teritoriji? U svakoj vojsci i zemlji se na takvu odgovornost poziva, ali sta ocekivati od onih koji su na celo jedne vosjke postavili ratnog zarobljenika te vojske?

Avax_

Post by Avax_ » 05/03/2007 02:08

forUMASH wrote:....Dolino Zavalona, pa sta bi ti pricao o nekome ko te pokusao likvidirati....o nekome ko ti je ubio suprugu.....

Ti i ja najmanje znamo sta se stvarno desilo.
Nazovi me slijepcem ako hoces, ali ja i dalje sumnjam da bi Izetbegovic to naredio. Neko iz nekih krugova jesu, ali Alija ne.
Ni Sefer nije kazao da je to Alija naredio.
Ali to je taj nas problem, sto mi uvjek izvlacimo lose stvari iz necije biografije, ali nikad dobre. Valjda je manje zanimljivo...

naoBlacen

Post by naoBlacen » 05/03/2007 02:08

Fikretu M. trebaju suditi zrtve i porodice njegovih zrtava, ali on i dalje uziva.

naoBlacen

Post by naoBlacen » 05/03/2007 02:12

Avax_ wrote:
forUMASH wrote:....Dolino Zavalona, pa sta bi ti pricao o nekome ko te pokusao likvidirati....o nekome ko ti je ubio suprugu.....

Nazovi me slijepcem ako hoces, ali ja i dalje sumnjam da bi Izetbegovic to naredio. Neko iz nekih krugova jesu, ali Alija ne.
Ali to je taj nas problem, sto mi uvjek izvlacimo lose stvari iz necije biografije, ali nikad dobre. Valjda je manje zanimljivo...

Sta ces bolan od Izetbegovica izvuci dobro?

Treba analizirati nejgove kljucne poteze i lako se da utvrditi na koji mlin je vodu tjerao. U redu jedna, ali vecina odluka koje su se pokazale katastrofalnim po BiH i Bosnjake i dovele ih da pplate najveci ceh i u tri enklave na 21 % teritorije... samo budale mogu vjerovati u njegovu dobronamjernost. Vjerovatno ga Muslimovic navracao, a on jadan nije nista shvatao :x

forUMASH

Post by forUMASH » 05/03/2007 02:13

Avax_ wrote:

....sto jest, jest.....kazu da se toliko nasekirao kad su mu rekli da je neko u po SA pokusao ubiti komadanta ABIH da je odmah naredio detaljnu istragu i kaznio krivce sa kojima nije imao nikakve veze.....

mostarac

Post by mostarac » 05/03/2007 08:41

nit valja sefer nit valja alija. Prvi je gledao licni interes, a drugi je gledao licni interes i interes onih koji bi zajedno sa njim od bosne napravili dzamahiriju.
U vremenu ludila imati takvu dvojicu na celu drzave je katastrofa

putnik

Post by putnik » 05/03/2007 09:00

Čuj sandžaklija što im je vokri :D

Zavuko vam ga Fikret, i onom vašem šuftu od generala :D

putnik

Post by putnik » 05/03/2007 09:01

Uzged rečeno - Dedo Šišić je bio sve do jedne upravu kad je Sefer u pitanju.

karanana
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post by karanana » 05/03/2007 09:07

putnik wrote:Čuj sandžaklija što im je vokri :D

ne kaki. ja fikreta i generala u p.m. cisti spijun i kontraobavjestajac, na cehri mu se vidi. ne cuh kad je on sisao s trebevica i promjenio obiljezje na uniformi? ili je zarobljen pa mu dat cin general odmah?

putnik

Post by putnik » 05/03/2007 09:12

Ha ha :D

naoBlacen

Post by naoBlacen » 05/03/2007 11:15

putnik wrote:Čuj sandžaklija što im je vokri :D

cini se da si se ti zavkao fikretu u tropske krajeve, tamo gdje je najtoplije i najvlaznije :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ali oprosticemo ti samo ako ti je kosovac babo ili amidza.

tog cetnickog psa treba... pa sve dok ne prizna. u ime njegovih zrtava.

in33sa

Post by in33sa » 05/03/2007 11:19

naoBlacen wrote:Fikret M. je K*S-ovac.

Opstepoznato je da je KOS imao cijelu mrezu unutar politickog i vojnog vrha RBiH.

Zapita li se neko zasto nikada nije pokrenut ni jedan sudski proces za izdaju i spijunazu, zasto nikada nije pokrenuta odgovornost za donosenje katastrofalnih odluka za ciju posljedicu smo imali ogromne gubitke u ljudstvu i teritoriji? U svakoj vojsci i zemlji se na takvu odgovornost poziva, ali sta ocekivati od onih koji su na celo jedne vosjke postavili ratnog zarobljenika te vojske?

Mozda zato sto su i tuzioci u sudije u "svrzinom kolu".

putnik

Post by putnik » 05/03/2007 11:22

@ neoBlacen > Dobro je rođeni naturalizovani.

Nego kako to da je svaka akcija Armije dok je Sefer bio "faca" provaljena od strane četnika?

Sefer "deblokator" :D :D :D :D Treba vam mozgove odblokirati :roll:

naoBlacen

Post by naoBlacen » 05/03/2007 11:25

in33sa wrote:
naoBlacen wrote:Fikret M. je K*S-ovac.

Mozda zato sto su i tuzioci u sudije u "svrzinom kolu".

i nalogodavci.... ali sama ta cinjenica najbolje ilustruje neke stvari, samo mozda fikro i fikrini nikad nece dozijvjeti streljanje, ali istina ce kad tad izaci na vidjelo. u stvari izlazi, ali je strasno to sto su poluge moci i dalje u rukama takvih i slicnih ljudi.

naoBlacen

Post by naoBlacen » 05/03/2007 11:26

putnik wrote:@ neoBlacen > Dobro je rođeni naturalizovani.

Nego kako to da je svaka akcija Armije dok je Sefer bio "faca" provaljena od strane četnika?

mislim da nisi vrijedan nikakvog komentara. ostani tamo gdje je toplo i vlazno i uzivaj :lol:

karanana
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post by karanana » 05/03/2007 11:28

provaljivane su i 95te kad sefera nije bilo na mapi. a znas li ko je zajednicka karika koja nije mrdala iz jazbine ni za vrijeme sefera a ni poslije njega kada su akcije "provaljivane"? Upravo fikro i ljudi kao on.

naoBlacen

Post by naoBlacen » 05/03/2007 11:30

karanana wrote:

provaljivane su i 95te kad sefera nije bilo na mapi. a znas li ko je zajednicka karika koja nije mrdala iz jazbine ni za vrijeme sefera a ni poslije njega kada su akcije "provaljivane"? Upravo fikro i ljudi kao on.

ne diraj u amidzu, sandzaklijo :D

uvjek dobar gost

Post by uvjek dobar gost » 05/03/2007 11:30

Odoh ja javit u štab.......!!!???!!!

Post Reply