Sekularna drzava (Omlecivanje)

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
BHCluster
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Sekularna drzava (Omlecivanje)

Post by BHCluster » 01/09/2011 23:47

Zar ovako nesto postoji u sekularnim drzavama:

Sta je sljedece? Mozda omlacivanje?

Pa dokada...
Nema druge izgleda nego sisati motke!

Bosnolog

Re: Sekularna drzava (Omlecivanje)

Post by Bosnolog » 02/09/2011 00:44

Vrh omlacivanja 0:28" :mrgreen:

Chisum

Post by Chisum » 02/09/2011 01:00

Ovdje odavno vladaju srednji vijek i mrak, kler i njihovo prodavanje magle polupismenim jadnicima...pa mi ovo nije nista novo...
Nego, meni je krivo sto ova zatucana klerofasisticka stoka, ........................nazadnu, vrsi ove smijesne "obrede" mojim parama i parama ovog naroda, na cijim grbacama zive od kako upalise svjetlo.

Da je ovo normalna zemlja, osvjest'o bi on majci, za tudje pare... stoka cetnicka.

Fina danasnjica i svijetla buducnost... onaj hohstapler baca fetve i prima dzeparosa Brankovice na Bajram, a ovaj cetnik zapisava zgradu parlamenta....
Last edited by Chisum on 02/09/2011 01:13, edited 2 times in total.

necko_sa

Post by necko_sa » 02/09/2011 01:08

Bosnolog wrote:

Odavno se nisam sladje ismijao :D :D ...ovaj, nazovi obred je kao isjecak iz humoristicke serije.

-LIBERO-
Čiča Gliša
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

Post by -LIBERO- » 02/09/2011 01:12

To je ono sto ja godinama pricam ..zatucana plemena koja svoje sektasenje kriju iza paravana religije,bolje receno,zloupotrebe religije.
A kler,e tek oni zasluzuju teme i teme o njima...na koji nacin prodaju religiju "na metar".

Sekularna drzava BiH,samo san rijetkih pojedinaca i fraza koja se potencira kada je nekima potrebno da se potencira. U realnom zivotu BH veze nema sa sekularizmom.

Chisum

Post by Chisum » 02/09/2011 01:20

necko_sa wrote:
Bosnolog wrote:

Odavno se nisam sladje ismijao :D :D ...ovaj, nazovi obred je kao isjecak iz humoristicke serije.

Ih, al' bi mu ugur'o ovo u usta, da me makar i slucajno poprska, u prolazu... na dupe bi mu izaslo.

Jebote... 21 vijek....

Smijesno. Zlo.

P.S. Nekada davno, pokusavao sam sebe natjerati da pokazem respekt prema vjerskim obredima, ma koliko to meni, kao nekom ko ne vjeruje, izgledalo besmisleno i izvjestaceno, ali, vidjevsi kako se to sve izvitoperilo, u sta se pretvorilo, do cega je dovelo i na cemu zavrsilo, necu lagati - daleko im svima kuca od moje.

Ovom dzukcu naplatiti ovo zapisavanje zgrade parmalenta... Sebi kucu neka napravi, pa neka u njoj radi sta hoce. Ovo je drzavna svojina, svojina svih nas, a vjerujem da niko nije lud da placa srednjovjekovni cirkus.
Last edited by Chisum on 02/09/2011 05:03, edited 1 time in total.

heckler

Post by heckler » 02/09/2011 04:56

Tadic puca iz svih cijevi, u isti dan tjera duhove iz kancelarije i trazi demilitarizaciju BiH.

A da mi OS BiH zamjenimo mozda Ghostbusters-ima? Da Tadic lakse spava.

Tri komponente reformisanih OS BiH po Tadicu

Image

Bosnolog

Post by Bosnolog » 02/09/2011 06:15

necko_sa wrote:
Bosnolog wrote:

Mogao bi Ognjen Tadic iskusiti najnovije Omlecivanje zvano "Lopatolomija" :mrgreen:
Last edited by Bosnolog on 02/09/2011 07:09, edited 1 time in total.

HAVANA
Been thanked: 1 time

Post by HAVANA » 02/09/2011 07:07

Chisum wrote:P.S. Nekada davno, pokusavao sam sebe natjerati da pokazem respekt prema vjerskim obredima, ma koliko to meni, kao nekom ko ne vjeruje, izgledalo besmisleno i izvjestaceno, ali, vidjevsi kako se to sve izvitoperilo, u sta se pretvorilo, do cega je dovelo i na cemu zavrsilo, necu lagati - daleko im svima kuca od moje.

muha_sa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 13 times

Post by muha_sa » 02/09/2011 07:10

HAVANA wrote:
Chisum wrote:P.S. Nekada davno, pokusavao sam sebe natjerati da pokazem respekt prema vjerskim obredima, ma koliko to meni, kao nekom ko ne vjeruje, izgledalo besmisleno i izvjestaceno, ali, vidjevsi kako se to sve izvitoperilo, u sta se pretvorilo, do cega je dovelo i na cemu zavrsilo, necu lagati - daleko im svima kuca od moje.

jasta :lol: a ja ga vidio na tefericu za dan preobrazenja kako kolo, u dvoristu iza trece gimnazije, igra :lol:

Chisum

Post by Chisum » 02/09/2011 08:54

Pa sad, Muha, istinu zboris... na tom potezu oko Vilsonovog od zetona i onog prijateljskog, bratskog "zini, aaaaaa", pa do hvatanja "u kolo", kada se sta u jufku zamota... :lol:
Da je bilo preobrzenja, bilo je... :D Neki ostadose preobrazeni do dana danasnjeg...

Evo, jebes mi sve, znao sam da me neko tipra... :lol:
Last edited by Chisum on 02/09/2011 09:05, edited 2 times in total.

drndalo
Has thanked: 5 times
Been thanked: 4 times

Post by drndalo » 02/09/2011 09:03

O kakvom sekularizmu pricamo, kad znamo da je jedna od udarnih vijesti sa svih strana ono "sta je rekao" o nekoj politickoj temi: Vladika, Reis ili Kardinal... Naravno "na mala vrata"... Kao "nista ih se ne pita", a onda u Avazu, Glasu, Novostima, Dnevnom(Vecernjem) intervju na 4 velike strane o nekoj novoj/staroj "nepravdi", bla, bla, bla...

FUJ !

Vertex_bh

Post by Vertex_bh » 02/09/2011 09:11

Predlazem da se organizuje javno "saljevanje strave" ispred zgrade parlamenta, kao i da se angazuje jedan vudu-vrac koji bi skidao cini sa svih parlamentaraca koji ulaze u zgradu ;-)

O'zone
Globalni moderator
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."
Has thanked: 4 times
Been thanked: 10 times

Post by O'zone » 02/09/2011 09:18

Vertex_bh wrote:Predlazem da se organizuje javno "saljevanje strave" ispred zgrade parlamenta, kao i da se angazuje jedan vudu-vrac koji bi skidao cini sa svih parlamentaraca koji ulaze u zgradu ;-)

Može skupimo sve parlamentarce na platou ispred zgrade i sa krova ih prelijemo vrelim olovom :lol: :lol: :lol: :lol:

Dva hajra odjednom

dibidus

Post by dibidus » 02/09/2011 09:24

Trebalo bi teme "politika", "religija" i "vic dana" spojiti u jednu !

Goblin

Post by Goblin » 02/09/2011 09:33

HAVANA wrote:

:thumbup: :thumbup: :thumbup:

vs84sa

Post by vs84sa » 02/09/2011 10:01

a kad je ovo bila sekularna drzava? bar jedan dan? NIKAD

i vjerujem da je istina ovo za dzumu, samo sto je isto tako istina da se dzuma klanja u dzamiji a ne u nekoj kancelariji, ali isto tako znam da je u mojoj srednjoj (gimnazija) bila odvojena ucionica za djecu koja klanjaju. znaci u jednoj drzavnoj ustanovi dok jos nije ni bilo vjeronauke u skoli neko je sebi dao za pravo da takvo nesto napravi. kad takvi kadrovi izadju iz srednje i sa fakulteta zasto bi se na drzavnom nivou drugcije ponasali.

kome bolan da se oni prilagodjavaju, sad se mi njima prilagodjavajmo, dosta je bilo njihovog prilagodjavanja. ;-)

popajic

Post by popajic » 02/09/2011 10:46

Goblin wrote:
HAVANA wrote:

:thumbup: :thumbup: :thumbup:

+ 1 :thumbup: ( uz napomenu da im kuca nije daleko od moje , nego su je , kao i sve ostalo, okupirali :x )

breuer
Has thanked: 4 times

Post by breuer » 02/09/2011 10:50

na istoku stare priče...

udrch

Post by udrch » 02/09/2011 11:32

A na forumu isto preseravanje..polahko prelazimo sa Tadića na IZ..

Naravno ja sam apsolutno za sekularnu državu uz uvažavanje potreba svakog vjernika, bez budalaštinja ovog tipa, ali spominjanje nekih vještačkih gluposti i njihovo vezanje za vjeru, prije svega moju je čisto preseravanje..

Islam nije onakav kakvim ga mnogi ovdje vide niti je onakav kakvim ga prestavljaju oni koji misle da su vjernici..
Nađete truhli paradajz i odmah svi paradajzi truhli..

ultima_palabra
Has thanked: 1 time

Post by ultima_palabra » 02/09/2011 12:04

Ovdje je fakat tolerancija zamrla :roll:

Ne kontam šta neko ima od toga što će reći da je religija skup primitivnih običaja ili da ateiste treba zbrisati... je li to znači da ljude koji se ne slažu sa vama u tom pogledu u startu prekrižite? Ja ipak mislim da ste u stvarnom životu tolerantniji a ovdje anonimno iznosite frustracije :)

Kako god...
Image

Irvinovo stado

Post by Irvinovo stado » 02/09/2011 12:14

ultima_palabra wrote:Ovdje je fakat tolerancija zamrla :roll:

Ne kontam šta neko ima od toga što će reći da je religija skup primitivnih običaja ili da ateiste treba zbrisati... je li to znači da ljude koji se ne slažu sa vama u tom pogledu u startu prekrižite? Ja ipak mislim da ste u stvarnom životu tolerantniji a ovdje anonimno iznosite frustracije :)

Kako god...
Image

:thumbup:

pemanapemani
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times

Post by pemanapemani » 02/09/2011 23:15

Kako god...
Image

Tolerancija je zamrla kod klera i njihovih poslušnika. Kako objasniti javno linčovanje, laganje, etiketiranje, ispoljavanje mržnje... Ako neko samo kaže nešto što se njima ne sviđa, oni ga "samelju" na misama, hutbama, preko medija... Njihova je vazda zadnja i mora biti kako oni kažu, a ako nije, onda je to "zlo" usmjereno, zamisli, protiv čitavih naroda.
Pročitati one kardinalove (povodom Velike Gospe u Večernjem) i reisove (povodom Bajrama u Avazu) bljuvotine, pa ono je da ti se život smuči. Popovi su otišli korak naprijed, oni su posvećivali oružje kojim su ubijana djeca i civili, a da nikome od čelnika SPC, svih ovih godina, nije na palo na pamet da se iskreno izvine. Nekako bih razumio da se to radilo "iza pulta", ali kada postoje sati snimaka, a da nikome ne pada na pamet da to osudi, pa to je užas živi.
Onda budi tolerantan. Svaka čast istinskim vjernicima i iskrenim religijskim službenicima, ali sa ovom marvom se ne može biti tolerantan, ovo nema veze sa Bogom.

Nele9

Post by Nele9 » 02/09/2011 23:38

Bosnolog wrote:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Dobar, dobar...

ultima_palabra
Has thanked: 1 time

Post by ultima_palabra » 03/09/2011 00:22

pemanapemani wrote:

Kako god...
Image

Tolerancija je zamrla kod klera i njihovih poslušnika. Kako objasniti javno linčovanje, laganje, etiketiranje, ispoljavanje mržnje... Ako neko samo kaže nešto što se njima ne sviđa, oni ga "samelju" na misama, hutbama, preko medija... Njihova je vazda zadnja i mora biti kako oni kažu, a ako nije, onda je to "zlo" usmjereno, zamisli, protiv čitavih naroda.
Pročitati one kardinalove (povodom Velike Gospe u Večernjem) i reisove (povodom Bajrama u Avazu) bljuvotine, pa ono je da ti se život smuči. Popovi su otišli korak naprijed, oni su posvećivali oružje kojim su ubijana djeca i civili, a da nikome od čelnika SPC, svih ovih godina, nije na palo na pamet da se iskreno izvine. Nekako bih razumio da se to radilo "iza pulta", ali kada postoje sati snimaka, a da nikome ne pada na pamet da to osudi, pa to je užas živi.
Onda budi tolerantan. Svaka čast istinskim vjernicima i iskrenim religijskim službenicima, ali sa ovom marvom se ne može biti tolerantan, ovo nema veze sa Bogom.

Mislim da nisi 100% razumio što sam htio reći... ne pozivam ja na toleranciju prema pokvarenim vjerskim liderima, oni su odavno prešli sve granice... nego prema običnom čovjeku koji ima iste probleme kao i ti i ja.

Kad smo ovakvi između sebe, baš me zanima kakvi bismo bili u nekoj globaliziranoj Bosni, sa Kinezima, Arapima, crncima, Indijcima...

Post Reply